Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kubacki

Koszt remontu/urzadzenia lazienki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

interesuje mnie jaki mógłby być koszt zrobienia (robocizny) łazienki od zera tzn. położenie kafelek, podłączenie wc, wanny, zlewu i pralki. Czy ma ktoś z Was jakieś pojęcie? Nie interesuje mnie dokładna cena, tylko jakiś konkretny przedział cenowy. Lazienka ma 5,5m2.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba myslą, że użytkownicy labka wiedzą wszystko o wszystkim w każdej dziedzinie. Co Ci z tego, że ktoś napisze tutaj ok 5000?

 

Nie łatwiej byłoby zadzwonić do jakiejś firmy specjalizującej się w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chodzi ci o luksusy, ale standard, to jakieś 5000-6000 zł musisz lekko liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

interesuje mnie jaki mógłby być koszt zrobienia (robocizny) łazienki od zera tzn. położenie kafelek, podłączenie wc, wanny, zlewu i pralki. Czy ma ktoś z Was jakieś pojęcie? Nie interesuje mnie dokładna cena, tylko jakiś konkretny przedział cenowy. Lazienka ma 5,5m2.

 

Pozdrawiam

cena robocizny + sprzęty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładniej twój post... Za samą robociznę jakieś 1000-1500 zł, raczej nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co trzeba zrobic. Czy lazienka jest przygotowana, oczyszczona, czy nie wyjda dodatkowe rzeczy. Masz do zrobienia wszystkie instalacje od nowa? Masz jakis piecyk gazowy? Za malo danych...

 

Btw. Za 3100 zł i do tego z allegro... Chyba jeszcze u goscia Usterki nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem materiały i wyposażenie łazienki za 5000 zł i to skromne. Robię sam, ale myślę, że robocizna to drugie tyle. Czyli 10 000 to minimum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy chyba myslą, że użytkownicy labka wiedzą wszystko o wszystkim w każdej dziedzinie.
Tak jest :D

Koszt remontu łazienki = wartość tego co wymieniają, bo jak uszkodzą to nie mogą/nie chcą do tego dokładać. Tak się cenili jak dla mojej babci mieli robić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem materiały i wyposażenie łazienki za 5000 zł i to skromne. Robię sam, ale myślę, że robocizna to drugie tyle. Czyli 10 000 to minimum :E

:lol2: sory ale zależy od metraza w 6000-7000 tyś sie zmiesci w z palcem w muszli

 

P.S Remont łazienki to zawsze największy koszt w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S Remont łazienki to zawsze największy koszt w domu

kuchnia jest droższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Jeśli łazienka nie wymaga jakiegoś specjalnego kucia itd. (z postu Kubackiego wnioskuję, że to może być nowe mieszkanie w stanie tzw. "deweloperskim") to sama robocizna (bo o to pytał) nie powinna przekroczyć 2-3 tysięcy. Najdroższe będzie położenie kafli - całkiem dobry fachowiec ile bierze? 50-70 zł za metr? Tych metrów będzie powiedzmy ze 20 - to daje 1000-1400 zł. A zamontowanie wanny, kibla, podłączenie do odpływów, pomalowanie reszty - myślę, że będzie drugie tyle. Czyli max. 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

interesuje mnie jaki mógłby być koszt zrobienia (robocizny) łazienki od zera tzn. położenie kafelek, podłączenie wc, wanny, zlewu i pralki. Czy ma ktoś z Was jakieś pojęcie? Nie interesuje mnie dokładna cena, tylko jakiś konkretny przedział cenowy. Lazienka ma 5,5m2.

 

Pozdrawiam

Ostatnio robiliśmy łazienkę - cena zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań/wymagań, standardowo od min. kilku do kilkunastu tysięcy złotych, drożej oczywiście też można - ale tak jak napisali Ci wcześniej lepiej pogadaj z ludźmi z branży zamiast z dzieciakami na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
standardowo od min. kilku do kilkunastu tysięcy złotych, drożej oczywiście też można -

 

No jasne - można wziąć kolesia, który bierze 500 zł/m2 kafelek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzacie. Jeśli łazienka nie wymaga jakiegoś specjalnego kucia itd. (z postu Kubackiego wnioskuję, że to może być nowe mieszkanie w stanie tzw. "deweloperskim") to sama robocizna (bo o to pytał) nie powinna przekroczyć 2-3 tysięcy. Najdroższe będzie położenie kafli - całkiem dobry fachowiec ile bierze? 50-70 zł za metr? Tych metrów będzie powiedzmy ze 20 - to daje 1000-1400 zł. A zamontowanie wanny, kibla, podłączenie do odpływów, pomalowanie reszty - myślę, że będzie drugie tyle. Czyli max. 3000 zł.
:thumbup: Dokladnie to mialem na mysli. Nowe mieszkanie "deweloperskie" i chodzi mi wylacznie o robocizne. Ja sam kupuje wszystko (w sumie juz kupilem), lacznie z klejami, fugami itp. Polookalem jeszcze na necie i znalazlem cos takiego i tam wyszlo mi dokladnie 1,5k, wiec doliczajac nieprzewidziane koszta to doszedlem do wnisku ze 2-2,5k powinno spokojnie wystarczyc.

Wiem, ze latwiej byloby zadzwonic po firmach, ale troche mi nie na reke (z Londynu) :P i na dodatek mam juz czlowieka i po prostu chcialem wiedziec, czy bedzie chcial ze mnie zedrzec, czy nie :)

 

 

Niektórzy chyba myslą, że użytkownicy labka wiedzą wszystko o wszystkim w każdej dziedzinie. Co Ci z tego, że ktoś napisze tutaj ok 5000?
Nie doceniasz ich (nas) :Up_to_s: Nieladnie :rozga:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol2:

 

Dlaczego się śmiejesz? Licząc ogólny koszt (z wyposażeniem) kuchnia jest duuuużo droższa od łazienki, więc Dylu ma 100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego się śmiejesz? Licząc ogólny koszt (z wyposażeniem) kuchnia jest duuuużo droższa od łazienki, więc Dylu ma 100% racji.

poczytaj opinie fachowców :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytaj opinie fachowców :Up_to_s:

 

Co mnie opinie fachowców? Czasami trzeba samemu pomyśleć a nie sugerować się fachowcami.

Sam robiłem remont mieszkania więc wiem jak to wygląda - kuchnia wyniosła mnie gdzieś 2,5x więcej od łazienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam to biora od metra polozonych plytek ok 40-50 zł

 

ja tez robiłem remont ostatnio u mnie w domu znaczy moj tata robil ja pomagałem ;) remontowałem cała góre

łazienka wyniosła cos ponad 3000tys płytki wanna i inne pierdolniki i do tego wucet osobno ale tego to juz nie wiem dokladnie jaka cena licz sobie 4000-5000tys zł

na taka juz odjechana łazienke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jasne - można wziąć kolesia, który bierze 500 zł/m2 kafelek...

możesz wziąść takiego kolesia jak bardzo chcesz , a tak w ogóle to myślę, że wiesz, że chodziło mi o dobór wyposażenia (na samą kabinę [prysznic] można wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych, nie inaczej jest z resztą rzeczy) - w robociźnie nie ma przecież aż tak dużego zróżnicowania cenowego - no chyba, że ktoś się nie orientuje i da się naciągnąć na jakieś kosmiczne kwoty (jak to twoje 500zł z metra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz wziąść takiego kolesia jak bardzo chcesz , a tak w ogóle to myślę, że wiesz, że chodziło mi o dobór wyposażenia (na samą kabinę [prysznic] można wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych, nie inaczej jest z resztą rzeczy) - w robociźnie nie ma przecież aż tak dużego zróżnicowania cenowego - no chyba, że ktoś się nie orientuje i da się naciągnąć na jakieś kosmiczne kwoty (jak to twoje 500zł z metra)

 

Nie czytałeś. Autor tematu pytał się o koszt samej robocizny. Wyposażenie i materiały już ma, więc nie wiem czemu piszesz o kabinie itd. A przy samej robociźnie, bez udziwnień, nie ma takiego rozrzuti jak napisałeś - "standardowo od kilku do kilkunastu tysięcy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol2:

fajna kuchnia od zera to wydatek ok 20.000, fajna łazienka od zera to wydatek MAAAAAAAAAAAAAAAAAX 10.000...także.............. :lol2: your self ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajna łazienka od zera to wydatek MAAAAAAAAAAAAAAAAAX 10.000...

 

Sama fajna kabina to jakieś min. 5000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama fajna kabina to jakieś min. 5000 ;)

oj Krootki, Ty znowu płyniesz ;) wiesz...ja widziałem takie za 10.000 z masażami i biczami wodnymi...miałem na myśli bardziej przyziemne rozwiązania aczkolwiek z gustem i wysokiej jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...