Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stefan3000

Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950

Rekomendowane odpowiedzi

1) Witam, czy na w/w karcie uruchomi mi sie wogole NfS U, U2 i Carbon?

2) I jak w/w karta ma sie w odniesieniu do tej, ktora mam w obecnym PCcie (NVIDIA GeForce FX 5200), duzo jest gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underground 1 i 2 się uruchomi i będzie na mniejszej grafice i mniejszych detalach płynnie chodzić a carbon to już chyba nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalcolmX

1)NfsU uruchomi się ale będzie chodziło bardzo słabo (poniżej 20 fps na najniższych detalach)

 

2) Karta FX 5200 zrobi w 3D Marku 2001 ok 5 tys ptk zaś GMA 950 o połowę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz słabej wydajności sporo problemów z kompatybilnością

 

 

ogarnij sobie na przykładzie marków

 

http://hwbot.org/hardware.compare.do?type=...1&id=1074_1

 

w dx8 (3dmark 2001 i częściowo 2003 ) wydajność porównywalna

 

w dx9 niby 950 szybsze ale jak wiadomo 5200 w dx9 ma wydajność żenującą :E

 

także na granie w te gry nie będą specjajną przyjemnością ( o ile odpalą)

 

jak zamierzasz czasem pogrywac na lapku to celuj bardziej w 7300go lub x1300 mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) Karta FX 5200 zrobi w 3D Marku ok 5 tys ptk zaś GMA 950 o połowę mniej.

 

w ktorym :E chyba 2001 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MalcolmX
w ktorym :E chyba 2001 :lol2:

Tak, o tego mi chodziło, nie dopisałem, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5200 ma wydajność bardzo słabą ale kompatybilność dobrą. 950 zaś przegrywa z nim w jednym i drugim :kwasny:

 

 

Underground 1 i 2 się uruchomi i będzie na mniejszej grafice i mniejszych detalach płynnie chodzić a carbon to już chyba nie :)

Carbon na pewno się nie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to troche mnie podlamaliscie... ;/ Wpradzie notebook ktory zamierzam kupic nie ma byc do gier bo glownie do pracy w programach typu CAD itp., ale zagrac chcociazby w NfS bym chcial czasem...

 

Bo mam na oku HP Compaq nx7300. A moge miec cos z lepsza karta max do 3500? Najlepiej nieznacznie przekroczyc 3000... Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że możesz :)

Np. to:http://www.mobilworld.pl/produkt/s96jm_t55...__120gb_hdd.php

Sam mam notebooka z 950 GMA ale gdybym dziś kupował na pewno wziął bym coś z lepszą (czyt. niezintegrowaną) grafiką. Z tego co pamiętam u mnie na tej karcie (950) występowały błędy w grafice w AutoCadzie 2007. Nie wiem czy to była wina programu, karty czy sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to troche mnie podlamaliscie... ;/ Wpradzie notebook ktory zamierzam kupic nie ma byc do gier bo glownie do pracy w programach typu CAD itp., ale zagrac chcociazby w NfS bym chcial czasem...

 

Bo mam na oku HP Compaq nx7300. A moge miec cos z lepsza karta max do 3500? Najlepiej nieznacznie przekroczyc 3000... Z gory dzieki za pomoc

 

za 3.5 k to masz pełen wybór lapków z corem oraz 7300 lub x1300

 

teraz są nowe z hd2300, mimo iż nie obsługuje dx10 :E to oferuje wyższą wydajność w dx9 od dwóch wyżej wymienionych

 

widziałem też asusa z 8600gs w tych cenach ale niestety bez licencji na winde

 

a i mimo iż w/w lapek z x1600 byłby szybszy to bym unikał takich wynalazków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory dzieki za zainteresowanie tematem. A moglibyscie mi cos wybrac z notebooki.pl bo tam wlasnie chcialbym zakupic sprzet (no chyba ze jakis inny sklep z siedziba w katowicach, zalezy mi na odbiorze osobistym). A co sadzicie o HP Pavilion dv6271ea (GB175EA)]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Compal'e sa wyjatkowo konkurencyjne cenowo, jednakze jak wspominalem chcialbym zobaczyc sprzet przed zakupem. Wiem ze moze jestem troche staromodny, ale jeszcze w 100% nie przekonalem siedo wydawania takiej kasy na rzecz, ktorej wczesniej nie moge zobaczyc. Niestety Compal'a nigdzie w poblizu nie ma... ;/

 

a ten hp wyżej OK tylko ciut drogi jak na mój gust ;)
No niby tak, ale na notebooki.pl, chyba nie ma nic lepszego z grafa inna niz GMA950, nie liczac jakiegos Benq ale za niego to ja podziekuje ;)

 

 

 

Ps. A i pozwolce ze zapytam, ta NVIDIA GeForce™ Go 7400 to dobra grafa? Na tym juz chyba pogram w NfSy co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. A i pozwolce ze zapytam, ta NVIDIA GeForce™ Go 7400 to dobra grafa?

 

Nie jest to żaden cud techniki ale do starszych gier może być. Jest to szybciej taktowana wersja 7300 na której mój znajomy grał w Carbona na detalach średnich/powyżej średnich. Underground 1 i 2 powinien uciągnąć bez problemu na detalach ~max :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to żaden cud techniki ale do starszych gier może być. Jest to szybciej taktowana wersja 7300 na której mój znajomy grał w Carbona na detalach średnich/powyżej średnich. Underground 1 i 2 powinien uciągnąć bez problemu na detalach ~max :)

Czyli lepsza od mojej PCtowej FX 5200? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dzieki wielkie za wyczeroujace odpowiedzi. Wiem, ze robie tu offtopa, ale przynajmniej dostaje konkretne odpowiedzi :)

 

A odnoscie tego Paviliona, czytalem ze w pracy na baterii wystepuje dosyc wkurzajace metaliczne brzeczenie (cos w tym stylu), nie wiecie czy nadal jest z nimi taki problem i czy dotyczy on kazdego modelu?

 

To raz a dwa, notebook ten ma Viste, dostane tez sterowniki do wszystkiego pod XP? (bo czytalem na forum ze trzeb ajakies sztuczki stosowac i uzywac starszych sterownikow zeby wszystko smigalo pod XP, ale nie wiem czy to dotyczylo konkretnego modelu czy ogolu notebookow z Vista).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem, gdyż mam laptopa Hp pavilion Dv6331:

 

Intel® Core Duo 1,86 GHz

1024 MB RAM

Geforce 7400 256TurboCache

120 GB HDD 5.400

 

1. Nigdy, ale to nigdy nie słyszałem żadnego świergotu !! Nie mam pojęcia o czym ludzie gadaja, piszą - ja w każdym razie ani razu tego nie słyszalem. Wybaczcie, ale głuch mam idealny ;)

 

2. Najlepiej nie zmieniaj Visty na XP, bo wtedy tracisz gwarancję producenta. Taka polityka. Btw. Vista nie jest wcale taka zła, ale też wolałem XP.

 

3. Tak się składa, że lubię sobie pograć, więc mogę trochę o tym napisać. Zacznę od starszych tytułów (fps-y sprawdzane na frapsie).

 

- Medal of Honor: Allied Assault (1024x768x32, High Detale :: 250 fps)

- Star Wars 2: Jedi Outcast (1024x768x32, High Detale :: 100-150 fps)

- Warcraft 3: Frozen Throne (1024x768x32bit, High Detale :: 100 fps)

- Battlefield 1942 (1024x768x32, High Detale :: 100-150fps)

- Need For Speed: Underground 2 (1024x768x??, Detale: 4/5 :: 60-100 fps)

- Half Life 2 (1280x800x32 - panoramka, High Detale, 8xAA :: 40 fps - grywalne na MAAAA)

- Counter Strike:Source (1280x800x32, High Detale, 8xAA :: 40-50 fps - także grywalne :D)

 

Nic tylko brać - nie jest to jakieś cudo techniki ta go 7400, ale imho jedna z lepszych kart, które mozna mieć w laptopie za niską cenę. HP`ka z 7400 mozesz miec od 4000 zł, może nawet taniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W większość te skriny robione w przerywnikach filmowych a w prawdziwym gameplayu ta gra już tak cudnie nie wygląda 🥲
    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało. PS. Do jego kupna jest wymagany worek nadymiacza więc jak już takie spotkamy to nie rozwalamy mu baku na plecach bo rozsadzi worek i nici z zakupu -trzeba ubić tak aby nie eksplodował wtedy wyleci na 100%
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...