Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Porządki by wypadało zrobić :).

Nie jestem pewien czy posty wejdą tu chronologicznie (wg daty postowania), ale pewnie tak. Więc jeśli jakieś odpowiedzi będą to one po prostu będą zawsze nowsze od tych starych które do tego tematu niedługo wrzucę (w celu odciążenia tematów, które bot "patroluje" - swoją drogą ciekawe czy z 50% czy więcej :E postów "wytnę" ;)).

 

Reasumując, dyskusje "ogólne" {organizacyjne itp} proponuję prowadzić w tym wątku, ew. komentarze do rankingów być może stworzę oddzielnie a same rankingi przypnę żeby był jak najmniejszy bałagan ;).

 

Edit: po czasie dochodzę do wniosku że "śmieci" to jednak chyba wrzucę do jednego tematu takiego totalnie offtopicznego, a te dyskusje w tym wątku niech jednak będą na temat :).

 

Drobny update (edit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem dziś 3 rankingi, może się ktoś zainteresuje - jak dla mnie są to 3 najmniej lubiane kategorie (co jest o tyle dziwne że w dwu z nich mam wyniki w 10. światowej :E:P, choć to nie moja zasługa prawdę mówiąc), ale co tam ;).

 

Tj. wPrime w obu odmianach (wielowątkowe i zarazem cholernie niestabilne w wynikach, tj. jak się trafi na "dobry" przebieg to on jest sporo szybszy zdaje się, a ja wyczucia nie mam} i PCMark2005 - jak nie mam grafy (a nie mam...) to nie powalczę.

 

Ale może Wam przypasuje jakichś bench :).

 

Sandry i PCMarka2004 chyba nie będę w ogóle dodawał, bo one nie są punktowane ;) a dodatkowo PCMark2004 bardzo wybrzydza przy wielu rdzeniach.

Jeszcze pomyślę czy zrobić komentarze do wszystkich rankingów osobno czy wewnątrz tematu to zostawić, później decyzję podejmę (zależy jak się rozwinie - teraz wakacje to mało ruchu ogólnie ;)).

 

Aha, dodam chyba do swojego tematu o OC linka do subforum, bo tam jest większa oglądalność ;) (tylko nie wiem w którym miejscu to zrobić, ale coś się wymyśli).

 

 

Z ogłoszeń paraf... eee... drobnych (choć ważnych!):

 

Poszukuję ludzi (najlepiej kilku ;)) którzy zrobią SuperPi 32M sensowne (typu poniżej 13min, wymagane częstotliwość to 3,7-3,8GHz bez jakichś kosmicznych pamięci i optymalizacji) - znowu PurePC nas wyprzedziło, a chyba wiadomo że tak być nie powinno, prawda? :Up_to_s:

Jak się chętni znajdą (wymagania to stabilność na tych kilku megahertzach ;) na C2D bądź "patrz niżej") to pokombinuję jak te wyniki na odległość wycisnąć :).

 

I drugie ogłoszenie: jeśli ktoś mieszka blisko [mnie, czyli Warszawa + okolice] i by chciał coś pokombinować "na zimno" (typu suchy lód) to czekam na propozycje, najważniejsze żeby procek był jakiś ciekawy (preferowane LGA775 z oczywistych względów, ale nie musi być nawet Core2, jakiś np. Celek D352 z potencjałem gigahertzów też jak najbardziej OK itp) bo reszta u mnie w miarę jest :).

 

Ogłoszenie drobne numer czy: 1000 punktów trzeba przebić "dla przyzwoitości" jak najszybciej (bo malutko brakuje) - może od kolegi S370 => Slot1 pożyczę to powalczę, bo inaczej niezbyt mam jak - musicie pomóc reasumując :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodałem dziś 3 rankingi, może się ktoś zainteresuje - jak dla mnie są to 3 najmniej lubiane kategorie (co jest o tyle dziwne że w dwu z nich mam wyniki w 10. światowej :E:P , choć to nie moja zasługa prawdę mówiąc), ale co tam ;) .
Dziwne? Skoro tak malo popularne, to latwiej sie wybic nie? ;)

 

Poszukuję ludzi (najlepiej kilku ;) ) którzy zrobią SuperPi 32M sensowne (typu poniżej 13min, wymagane częstotliwość to 3,7-3,8GHz bez jakichś kosmicznych pamięci i optymalizacji) - znowu PurePC nas wyprzedziło, a chyba wiadomo że tak być nie powinno, prawda? :Up_to_s:
Prawda, ale ja przy przy tych 3.9 osiagnalem tylko 14 :hmm: - Kubacki - 13min 57sec 970ms - Core 2 E6400 (2.13Ghz)@3888.10MHz - E6400 @ 3888.1 MHz, RAM 460 5-5-4-7, Asus P5B Deluxe/WiFi, Scythe Infinity wiec jak z tego urwac jeszcze minute??

 

Jak się chętni znajdą (wymagania to stabilność na tych kilku megahertzach ;) na C2D bądź "patrz niżej") to pokombinuję jak te wyniki na odległość wycisnąć :) .
Chetni sa - patrz ja :P , ale chyba sa zbytnimi realistami?

 

Ogłoszenie drobne numer czy: 1000 punktów trzeba przebić "dla przyzwoitości" jak najszybciej (bo malutko brakuje) - może od kolegi S370 => Slot1 pożyczę to powalczę, bo inaczej niezbyt mam jak - musicie pomóc reasumując :) .
Bardziej sie zgodzic nie moge :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się przyłączył ale na 3,7 to mogę sobie co najwyżej włączyć wprime32m :P a potem i tak mi zalicza jako innego proca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMKS a może zrobić by w tym subforum taki wątek o tweakach. Bo na naszym forum trudno takie coś znaleźć. Na XS jest taki wątek ale może nie każdy rozumie angielski, i lepiej gdy to było w jednym miejscu. Taki wątek przydałby się, bo cały team mógłby uzyskać wtedy lepsze wyniki i team poszedłby do góry w klasyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne? Skoro tak malo popularne, to latwiej sie wybic nie? ;)

Nie o to chodzi - po prostu miałem okazję się ośmioma rdzeniami w redakcji pobawić - co z tego że "ledwie" 3GHz skoro ten benchmark ma praktycznie idealne skalowanie z liczbą rdzeni, więc to jest prawie jak 6GHz na Quadzie :P.

Prawda, ale ja przy przy tych 3.9 osiagnalem tylko 14 :hmm: - Kubacki - 13min 57sec 970ms - Core 2 E6400 (2.13Ghz)@3888.10MHz - E6400 @ 3888.1 MHz, RAM 460 5-5-4-7, Asus P5B Deluxe/WiFi, Scythe Infinity wiec jak z tego urwac jeszcze minute??

32msub14m3374kr4.th.jpg

 

Dać się da - tutaj sub14 @ 3374MHz - moje sprzed paru dni, a rekord jest sporo niższy.

Swoją drogą - na pewno 4-4-4-4 Ci nie pójdzie? Głupio tak na piątkach, zwłaszcza że niby po oznaczeniach to ten RAM nie jest taki zły (tj. całkiem niezły ponoć)...

Chetni sa - patrz ja :P , ale chyba sa zbytnimi realistami?

Jak masz (macie, tj. wszyscy którzy są chętni) partycję koło 4GB na taką zabawę to można sporo zyskać (nowy Win oczywiście + troszkę tweaków od biedy też) :). Od biedy może być i 2GB ale to kombinować trzeba. W Twoim przypadku samo zmodowanie strapa da 30s lekko :).

 

Bardziej sie zgodzic nie moge :thumbup:

Wkrótce to nastąpi na pewno tak czy inaczej :).

 

Chętnie bym się przyłączył ale na 3,7 to mogę sobie co najwyżej włączyć wprime32m :P a potem i tak mi zalicza jako innego proca :lol2:

Jw., tj. partycja ~4GB by się przydała. Ty akurat tak dużo nie zyskasz, bo już jesteś na strapie 1066, ale Windowsa się na pewno da lepiej poustawiać ;).

Jeśli jesteście zainteresowani to powiem co dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jw., tj. partycja ~4GB by się przydała. Ty akurat tak dużo nie zyskasz, bo już jesteś na strapie 1066, ale Windowsa się na pewno da lepiej poustawiać smilies/wink.gif.

Jeśli jesteście zainteresowani to powiem co dalej smilies/smile.gif.

No właśnie co tam można poustawiać ? :hmm:

Niedługo zmieniam ramy więc pewnie będzie niższy strap, przy okazji, czy w cenie do 400zł opłaca się brać te patrioty ?

Załatwię dysk od kolegi i się postawi świeży system. Teraz niestety nie mam czasu bo jadę na tydzień wypocząć :cool: .

 

JMKS a może zrobić by w tym subforum taki wątek o tweakach. Bo na naszym forum trudno takie coś znaleźć. Na XS jest taki wątek ale może nie każdy rozumie angielski, i lepiej gdy to było w jednym miejscu. Taki wątek przydałby się, bo cały team mógłby uzyskać wtedy lepsze wyniki i team poszedłby do góry w klasyfikacji.

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówię - zbieram ludzi najsampierw, później będę mówił co i jak.

 

Co do RAMu - http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...24900Goo+Pro+C5 - cena ta sama a wyraźnie lepsze.

 

Strap to nie jest częstotliwość pracy pamięci RAM, mylisz pojęcia totalnie.

 

Też by mi się dysk przydał bo jak mam 2 systemy do jednej płyty postawić to potrzebuję 4 partycji aktualnie, a mam w porywach miejsce na dwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ,spoko rozróżniam Strap, a Hz pamięci. Chciałbym obniżyć strap na nowych pamiątkach do 800 z 1066 które mam teraz, ustawiłbym dzielnik pamięci na 4:5 i może doszedłbym do 3,6Ghz, tylko czy te pamiątki które zaproponowałeś pójdą na 1000-1100MHz ? heh przeczytałem teraz, że niby na 1200 mogą dojść ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strapa nie obniżysz, nie na FSB 400 - na to szans nie ma, tj. 1066 to i tak dość wymagające ustawienie ;). Ale dzielnik 4:5 bądź 2:3 wrzucisz - i to owszem :). A ten dzielnik który masz na myśli to 3:4 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze muszę coś pomieszać :E

Fajne te pamiątki do których dałeś mi linka(na micronachD9 GMH :) ), no i do płyty by mi pasowały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne te pamiątki do których dałeś mi linka(na micronachD9 GMH ), no i do płyty by mi pasowały

Tak, tylo, że ich już najprawdopodobniej nie kuipisz, bo Wilk nie produkuje.

 

@jumson

Twój pomysł jest świetny. Popieram w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz wynik mojego athlonaXP :Up_to_s: czy same C2D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylo, że ich już najprawdopodobniej nie kuipisz, bo Wilk nie produkuje.

 

Na razie.

 

A chcesz wynik mojego athlonaXP smilies/Up_to_something.gif czy same C2D?

 

Dawaj wyniki każdego sprzętu jaki masz. Aby żeby punkty były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem czy jest. Jak jest to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHimeraVirus

No jak tylko skoluje p4p800 to moze sie zlapie na rekord p4 2.0ghz. No bo co to jest zrobic 3.7ghz to moze i z 3 pkt wiecej bedzie do rankingu..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie pracuje nad wydajnym WC pod e4300 i ten wynik ponizej :

 

5. ntt_system - 13min 53sec 450ms - Core 2 E4300 (1.8Ghz)@3650MHz

 

zamierzam poprawic dosc znaczaco ten wynik jak i inne , takze sie podpisuje jako chetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam zamiar strzelić wPrime 1024m i Pifasta :). Szkoda że nie mam poprzedniego procka, bo ten mimo że jest de facto z lepszej serii to robi 2,7 na 1,7v :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jumson' date='29 lipca 2007, 14:13' post='3982955']

JMKS a może zrobić by w tym subforum taki wątek o tweakach. Bo na naszym forum trudno takie coś znaleźć. Na XS jest taki wątek ale może nie każdy rozumie angielski, i lepiej gdy to było w jednym miejscu. Taki wątek przydałby się, bo cały team mógłby uzyskać wtedy lepsze wyniki i team poszedłby do góry w klasyfikacji.

 

JMKS, nadal zbierasz ludzi,bo coś tak przycichł ten temat, no i czy ten pomysł z tweakami dalej ma możliwość spełnienia się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzisz, ale ostatni "liczący się" (w 10.) czas w 32M to 11m45s na 4,16GHz. 2. miejsce jest globalnie, za to do pierwszego straty aż 20s.

 

Czyli jak ktoś jest z Warszawy i okolic oraz ma w jakikolwiek sensownego procka to zapraszam na lód [czy azot, ale z tym to sam mam problem aktualnie], a jak nie - to też, tyle że z dojazdem będzie problem ;).

 

W sensie tweaków do robienia wyników ogólnie, to poradnik pewnie powstanie - liczę też trochę na pomoc z drugiej strony "zjednoczonego królestwa" - dziwnie się stało, że zasadniczo mam lepsze jedynki, a gorsze 16/32, ale co tam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JMKS a może zrobić by w tym subforum taki wątek o tweakach. Bo na naszym forum trudno takie coś znaleźć. Na XS jest taki wątek ale może nie każdy rozumie angielski, i lepiej gdy to było w jednym miejscu. Taki wątek przydałby się, bo cały team mógłby uzyskać wtedy lepsze wyniki i team poszedłby do góry w klasyfikacji.

Mam taki poradnik na maxymalne odchudzenie XP, za chwile zapodam ;)

 

I optymistycznie wierzysz, że to ma sens... Otóż generalnie to są niestety ale głupoty co tam wypisują w takich "poradnikach"... - J

 

 

<--- może się komuś przyda jednak ;)

 

Nie przyda się, bo nie działa :E

 

strzałka sygnalizował odpowiedź na twoją kwestie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to aktualnie złamałeś prawa autorskie mkk270 z dzikie.net i... nic więcej.

 

Robiłem to i poza tym, że na stałe się traci wszystkie "dodatkowe" rdzenie [tj. 1 zostaje - tak jakbyś wymusił "/numproc=1" w boot.ini] to nic ciekawego z tego nie wychodzi - absolutnie czysta instalka u mnie daje takie same a nawet możliwe że lepsze :P rezultaty.

Choć zasadniczo to jednak własne wycięcie systemu jest wskazane, jednak mnie się póki co nie udało czegoś sensownego z tego wyciągnąć ;).

 

 

A jeśli się komuś nie chce osobnego systemu stawiać to zawsze można ten główny nieźle przystosować - ja tak miałem niedawno, że mój system 24/7 się zrobił najszybszym do 1M jaki kiedykolwiek miałem ;).

No ale to jakąś minimalną dozę zabawy trzeba na to poświęcić, a nie odpalić 50 programów przy starcie, wszystkie procesy [w tym kupa doinstalowanych przez aplikacje], jakieś dzikie skórki czy co tam itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie skopiował to wyłącznie dla siebie i na własny użytek, a wogóle nie pamiętałem skąd to mam...... link skasowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącznie dla siebie i na własny użytek

I teraz ogłaszasz na forum, czyli to już nie jest własny użytek... W związku z czym łamiesz prawo autorskie tak czy inaczej.

 

Próbowałeś tego chociaż [i wiesz że nic nie daje]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...