Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

omg skąd taki bulwers :E skasowany link, nie pamiętam rzeczy sprzed roku, może ty tak :Up_to_s: Jeśli taki poradnik powstaje to chyba coś daje, przecież najlepsze wyniki są robione na optymalizacjach nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nic do samego linka nie mam [nie jestem prawnikiem :P], może ustalmy że jak ktoś chce to bardzo śmieszna fraza do wpisania w google: "ekstremalny oc systemu".

 

Tyle że jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że to nie jest żadna sztuczka magiczna i na moje to nie daje praktycznie nic.

 

Jak mówiłem jest różnica między świeżym systemem a takim na którym się setki aplikacji zainstalowało. Natomiast między świeżym a tak okrojonym - różnica może być nawet nie w tą stronę w którą trzeba.

Oczywiście jak się dobrze okroi to można coś zyskać, ale nie jest to kwestia tak brutalnej amputacji jak opisana w tym o czym w tej chwili rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka...

czy żeby dodać wynik musze napisać posta w odpowiednim temacie np tak:

[hwbot] 10.2s - AthlonXP 2000+ @ 2200MHz [/hwbot] ?

 

Czy jako 1 użytkownik mogę dodać wyniki z kilku kompów?

 

Jak to jest że można wpisać co sie chce? czy jakoś oni sie bronią przed oszustwami?

 

Ok, ok, będę jednak dodawał przez stronę HWbot, jakoś tam logiczniejsze to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy żeby dodać wynik musze napisać posta w odpowiednim temacie np tak:

[hwbot] 10.2s - AthlonXP 2000+ @ 2200MHz [/hwbot] ?

Tak. Albo przez hwbot.org po rejestracji. Przez forum niby prościej ;).

Oczywiście nazwa użytkownika też musi być w tym "kodzie", bo w podanym przez Ciebie przykładzie jej tam nie ma ;).

Czy jako 1 użytkownik mogę dodać wyniki z kilku kompów?

Jasne

Jak to jest że można wpisać co sie chce? czy jakoś oni sie bronią przed oszustwami?

No screena jakiegoś by wypadało dać, nie? ;)

Tj. do CPU-Z się daje linka z http://valid.x86-secret.com/ do 3DMarków linki z Futuremarka [bazy, po uprzednim umieszczeniu tam tych wyników], a zasadniczo screen wystarczy - ale coś być oczywiście musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

 

Ale teraz mam mały problem, bo chciałem sobie z wPrime kilka wyników zamieścić...

Siedzę właśnie na Athlonie XP 2000+ a jak go podkęce, to w CPU Z pisze że to jest XP 2600+ ... chyba na tym jpg nie dam widoku na CPU Z...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem stary jak świat zdaje się. I chyba nierozwiązywalny bez rejestracji na HWBocie. Bo po rejestracji to wrzucasz ten wynik [przez wPrime bezpośrednio] i edytujesz ręcznie typ procka po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę nad postawieniem dodatkowego systemu tylko do bechmarków. Poprzednie wyniki robiłem na delikatnie pokastrowanym nlite windowsie, ale daje się go używać na codzień. Procowi kończy się zegar (2646 przy 1,625V), płycie z resztą też (294 MHz HTT to max, podnoszenie napięcia nic nie daje), a chciałbym sobie jeszcze pare rezultatów poprawić. Jak myślicie warto się jeszcze bawić w totalną kastracje? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie myślę nad postawieniem dodatkowego systemu tylko do bechmarków. Poprzednie wyniki robiłem na delikatnie pokastrowanym nlite windowsie, ale daje się go używać na codzień. Procowi kończy się zegar (2646 przy 1,625V), płycie z resztą też (294 MHz HTT to max, podnoszenie napięcia nic nie daje), a chciałbym sobie jeszcze pare rezultatów poprawić. Jak myślicie warto się jeszcze bawić w totalną kastracje? :D

 

Fajnie by było jakby powstał temat, jak przystosować windows do benchmarków...

Przydał by sie bardzo...

 

 

Haha, nikt nie robił benchmarków na mojej karcie z lapka Radeon Xpress 1100 :P

Będę miał złoto normalnie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kurde problem z 3dmrakiem , nie wiem co jest grane :hmm: a więc odpaliłem 3dsmarka 2005 no i skubany ciągle mi sie zawiesza na podkreconym procku

wcześniej w sumie też miałem ten problem dopiero przy taktowaniu 2880mhz przeszedł test ale myślałem że to wina windy = wielki syf na dysku

teraz więc odpaliłem na próbę 3ghz a mój proc spoko robi tyle przt 1,350V nie podkecałem karty no i oczywiście 3dmark sie zwiechnął i restart , no to daje mu więcej napięcia 1.3750 i niestety to samo

macie może jakiś pomysł czemu tak mi łobuz robi :hmm: w 3dmarki nigdy w sumei sie nie bawiłem a ostatnio mnie z podium jakiś łobuz na hwbocie zepchnał to nie można popuścić :E

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam kurde problem z 3dmrakiem , nie wiem co jest grane :hmm: a więc odpaliłem 3dsmarka 2005 no i skubany ciągle mi sie zawiesza na podkreconym procku

wcześniej w sumie też miałem ten problem dopiero przy taktowaniu 2880mhz przeszedł test ale myślałem że to wina windy = wielki syf na dysku

teraz więc odpaliłem na próbę 3ghz a mój proc spoko robi tyle przt 1,350V nie podkecałem karty no i oczywiście 3dmark sie zwiechnął i restart , no to daje mu więcej napięcia 1.3750 i niestety to samo

macie może jakiś pomysł czemu tak mi łobuz robi :hmm: w 3dmarki nigdy w sumei sie nie bawiłem a ostatnio mnie z podium jakiś łobuz na hwbocie zepchnał to nie można popuścić :E

POZDRO

 

Przeinstaluj smarka

 

 

Jam mam natomiast problem z PCMark05 wyniki max 1500 czasem 800 :lol2: kiedyś miałem ponad 5500 :hmm: jakiś ułamek punkta by wpadł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeinstaluj smarka

Jam mam natomiast problem z PCMark05 wyniki max 1500 czasem 800 :lol2: kiedyś miałem ponad 5500 :hmm: jakiś ułamek punkta by wpadł :E

świeżo go przed chwilą zainstalowałem :(

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc niestabilny [zwiększ napięcie/schłódż]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proc niestabilny [zwiększ napięcie/schłódż]

mojego proca zam dość dobrze :E chłodzenie też daje zdecydowanie rade przy 3ghz jest w stresie ok 50 stopni więc luzik , faktycznie to wyglada jak by proc był niestabilny ale ziwkszenei napięcia nic nie daje , więc to chyba coś innego , ale co :hmm:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wPrime wytarcza cheksum który sam się uzupełnia po kliknięciu submit po benchu, jeli nie masz neta w miejscu benchowania to wtedy robisz screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanko w sumie do JMKSa czy to jest poprawnie dodane

chodzi o brak jakieś screna jest tylko sam checksum: 352F1590 (valid) to wystarczy

Taka forma zgłaszania wyniku jest zupełnie normalna, tj. przez "submit" w samym wPrime i tyle. Chociaż głupio jest, gdy "checksum jest invalid" :E, bo to nie wiadomo co robić w ogóle, bo tak naprawdę "shackować" :E ten plik który wPrime generuje [umożliwiający późniejsze wysłanie rezultatu] to podrobić można chyba notatnikiem nawet ;).

 

Ale jako, że nie można edytować tego "valid/invalid" to skoro jest valid to są 3 opcje:

a)wynik prawidłowy

b)gość ma identyczny wynik jak ktoś jeszcze i sobie valida przepisał :E

c)scrackował mechanizm generowania sumy kontrolnej :E

 

Konkluzja: jeśli jest sam z danym czasem to jest 99% szans na to, że to czyste :).

 

Edit: przeniesienie, bo tam bardziej pasuje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do drogich hwbotowców. Otóż niby wszystko gra, na hwbocie nawet mój wynik jest( http://www.hwbot.org/result.do?resultId=640330), ale jakoś w sygnaturce mojego wyniku brak. Zgłosiłem ten wynik co prawda przez forum, ale bot powinien to jakoś zliczyć. Dlaczego jest jak jest? Nie wie ktoś?

 

Będę wdzięczny za info, bo w sumie jak tu się dalej bawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś powinieneś mieć opcję użytkownika z forum, aby dopisywał wyniki dodane przez forum do Twojego konta - Options => Forum Authentication.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie...wcześniej tego nie było. No nic - czekać na nowe ramki, a potem zabieram się za kręcenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dopiero zaczynam sie bawic z hwbotem wiec kompletine nie kumam o co w tym chodzi, dodalem jakis tam benchmark do tego hwbota i jest on teraz na liście pomiędzy chyba 0.2 a 0.3 punkty, sam nie jest punktowany a tam ze 2 słabsze są, czemu tak jest? On musi byc jakos zmoderowany zeby dostac punkty czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczanie punktów nie jest w "real-time" [tuż po dodaniu wyniku] tylko co godzinę, o wpół-do każdej zdaje się [albo o równej godzinie, nie pamiętam].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ba, adminem nie jestem i "nie potrafię" :E. Link do ankiety gdzieśtam jest, 2/3 głosów "w dobrą stronę" jest, ale ogólnie trochę za mało głosów jest póki co.

o stworzeniu takiego niusa już pisałem dawno temu , fajnie by było jak by do tego doszło :thumbup:

wiem że nei jesteś adminem ale masz kontakt z adminem i to ze tak powiem bezpośredni ;) ja nie widze sensu pisanie ankiet , albo na coś sie admini ( piła ) godzą albo nie , po co jakieś kilka set głosów jak połowa osób nawet nei wie na co głosuje :E

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta jest po to, żeby właśnie rzeczonego admina przekonać, bo wg piły to są "benchmarki" głównie :P.

To nie będzie news, a artykuł cały [od powietrza, przez lód i kaskadę do azotu, od Allendale'a przez Conroe i Kentsfielda do Yorkfielda {"Penryn"}, + sprawy różne w tym HWBot oczywiście] :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ankieta jest po to, żeby właśnie rzeczonego admina przekonać, bo wg piły to są "benchmarki" głównie :P.

To nie będzie news, a artykuł cały [od powietrza, przez lód i kaskadę do azotu, od Allendale'a przez Conroe i Kentsfielda do Yorkfielda {"Penryn"}, + sprawy różne w tym HWBot oczywiście] :).

aha to cały akrcik :thumbup:

hmm no niby są to benchy :E ale ten dział ma znikomą oglądałność i hwbot u nas kuleje na maksa czasem przez kilkadziesiąt dni nikt tam nic nie napiszę :kwasny:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...