Skocz do zawartości
Piston

Amiga 500 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Troche ruszę ten temat. Jak dziś pamiętam wrażenie gdy zobaczyłem A500 w działaniu. Przywiozłem kumplowi z giełdy Shadow of the Beast. Szczena mi opadła! Wtedy miałem C64 i wiecej nie mogłem na niego patrzeć ;) Dzis wlazłem na Alledrogo i cos mnie podkusiło, żeby sprawdzić czy są A500.

No i stało się! KUPIŁEM A500Plus. Umieszczę fotki jak tylko do mnie przyjdzie. Spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa! Teraz cieszę sie jak dziecko. To nic, że X360 stoi pod TV - ja czekam na Przyjaciółkę.

No i teraz mam pytanie: http://recordedamigagames.ath.cx/modules/t.../index.php?id=2 padł tu niesamowity link ale jak to nagrać na dyskietki, tak żeby widziała to Amiga? Przecież Amisia to gry. Skąd je teraz brać? Pozdrawiam mocno!

EDIT:

Razem z Amisią dostanę wszelkiego rodzaju kable i modulator. Jest również kabel oryginalny do monitora. Czy jeśli podłącze to cudo pd TV z wejściem na monitor, będzie to działać? Nie spalę niczego?AMIGA plus 40" Full HD ;)

Edytowane przez szpynda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zgrywania gier to spierdzieliłeś, że nie wziąłeś chociaż 600'tki, na 500 może być ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche ruszę ten temat. Jak dziś pamiętam wrażenie gdy zobaczyłem A500 w działaniu. Przywiozłem kumplowi z giełdy Shadow of the Beast. Szczena mi opadła! Wtedy miałem C64 i wiecej nie mogłem na niego patrzeć ;) Dzis wlazłem na Alledrogo i cos mnie podkusiło, żeby sprawdzić czy są A500.

No i stało się! KUPIŁEM A500Plus. Umieszczę fotki jak tylko do mnie przyjdzie. Spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa! Teraz cieszę sie jak dziecko. To nic, że X360 stoi pod TV - ja czekam na Przyjaciółkę.

No i teraz mam pytanie: http://recordedamigagames.ath.cx/modules/t.../index.php?id=2 padł tu niesamowity link ale jak to nagrać na dyskietki, tak żeby widziała to Amiga? Przecież Amisia to gry. Skąd je teraz brać? Pozdrawiam mocno!

EDIT:

Razem z Amisią dostanę wszelkiego rodzaju kable i modulator. Jest również kabel oryginalny do monitora. Czy jeśli podłącze to cudo pd TV z wejściem na monitor, będzie to działać? Nie spalę niczego?AMIGA plus 40" Full HD ;)

Jeśli chodzi o tv, to sam podłączam swoją amige (w tym A500+) do 32 calowego telewizora lcd,więc mogę się wypowiedzieć:

- modulator to kompletna porażka , obraz przez kabel antenowy jest katastrofalny

- jeśli jednak już chcesz koniecznie podłączyć amige do tv (polecam,z monitorami jest problem,patrz punkt niżej) to musisz zaopatrzyć się w kabel rgb , z jednej strony zakończony wtyczką 32 pinową a z drugiej złączem euro (obraz jest świetny!)

Taki kabel można kupić na allegro albo zmajstrowac samemu w domu, schematy są dostępne w internecie. Ja robilem to w ten sposób, że kupiłem 6m kabla euro-euro (skróciłem go nieco,ze swojej strony moge powiedzieć,że przy 3,5m kablu nie odczuwałem straty obrazu) , dwie końcówki typu chinch i samo złącze do lutowania (32 pinowe bodajże). Polutowałem wg. schematu i wszystko śmiga,nie ma problemu.

- kabel do monitora? Z tego co pamietam to amiga działa tylko na starszych typach monitorów (z niską częstotliwością odświeżania) lub na odpowiednich monitorach z wbudowanym tunerem

 

Co do nagrywania to adf'y czyli gry amigowe można ściągnać z internetu.

Problem jest w przeniesieniu ich na amigę, przedmówca ma rację, ze z A500+ będzie problem, najlepszym rozwiązaniem jest zakup A600(z romem conajmniej 37.300) i podłączenie dysku (korzystam z takiej opcji,bardzo wygodna).

Jeśli chodzi o nagrywanie dyskietek na a500+ to jeśli masz jakieś dyskietki systemowe to moze i jest jakiś sposób,zeby dyskietki nagrac na pc, przenieść na amige, zrzucic do ramu i nagrac na amigowej stacji,ale z tym jest duzo zachodu.

Mozliwe jest też przysyłanie danych kablem null-modem,ale do tego tez potrzebujesz dyskietki z oprogramowaniem do amigi.

 

Ogolnie jak masz jakieś pytania, to zajrzyj na ppa.pl , tam są specjaliści, a Twój problem już na pewno był poruszany nie raz.

 

Pozdrawiam i witam w gronie użytkowników amigii.

 

Ps. Mozesz podać linka do aukcji, albo ew. ile zapłaciłes?

 

Sic, dopiero teraz zauwazylem, że to 11 grudzień 2008 a nie 2009 ;D

Edytowane przez incognito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher91

Może nie na temat ale chciałbym sobie coś przypomnieć. Miałem kiedyś dawno dawno temu taką konsole gdzie była tylko jedna gierka czarno biała polegająca na odbijaniu piłeczki przez takie dwie kładki. Sterowało się takim jakby mikrofonem tylko że końcówka się obkręcała. Pamięta ktoś coś takiego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher91

Tak, coś takiego. Jak się nazywa taka konsolka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo,to po prostu "Pong".Była to jedna z pierwszych konsol wideo i pierwsza gra komercyjna(z czasem ukazały się porty na komputery i inne konsole).Dalej odsyłam do Wikipedii i Googli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem :) Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Another World: 15th Anniversary Edition.Bardzo fajne,eleganckie wydanie.Dostajemy odświeżoną wersje gry(rozdzielczość dostosowana do obecnych standardów plus większa paleta barw,oczywiście można grę włączyć w oryginalnej,pierwotnej szacie graficznej),soundtrack,pocztówke z autografem Erica Chahi,książeczke(instrukcje),która zawiera wiele ciekawych informacji(grafiki koncepcyjne,proces tworzenie samej gry z komentarzami Erica i wiele innych).A prawdziwą wisienką był dla mnie dokument/wywiad z Erickiem Chahi na temat tworzenia gry.Któtki,ale bardzo ciekawy i prezentujący wiele smaczków.Jeśli ktoś jest fanem klasyki,to gorącą polecam.Szczególnie za takie pieniądze ;) Bo być fanem gier wideo i nie znać/zagrać w Another World to grzech :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już odświeżyliście, to napisze w co ja się zagrywałem na Amidze 600 jak miałem kilka lat ;)

 

- Cannon Fodder 1 i 2 - the best, ten gameplay i soundtrack, miodzio

- MegaBlast - mało znana polska gierka typu bomberman, z fajną muzyką

- Lotus 2

- Jaguar

- Wings of Fury - nigdy nie umiałem wylądować na statku..

- Jungle Strike - chyba nigdy nie przeszedłem pierwszej misji

- Sensible Soccer - FIFA sie przy tym chowa

- Goblins 2 - za głupi na to byłem, no ale próby były

- Shadow Of The Beast II - mało grałem, za trudne

- Lemmings - to jest mega

- Franko - dobrze odwzorowana rzeczywistość ulicy ;p

- Lethal Weapon - zabójcza broń - fajna platformówka, muzyczka też nice

- Alien Breed - ostatnio robią remake na kompy!

- The Chaos Engine

- Terminator 2

- Golden Axe

 

I jeszcze takie, nie umiem sobie przypomnieć nazw..:

-chodziło się takim jajkiem z nogami po lesie, w widoku 2d, platformówka

-dziki zachód, trzeba było szukać złota, najpierw w rzece a potem w kopalniach, zdobywało się potem mapę chyba; w mieście można było kupować wyposażenie

 

Jakoś wtedy angielskiego zupełnie nie znałem i nie było gry, którą bym ukończył ale i tak to był fun. Szkoda że moją Amigę 600 po kupnie pierwszego kompa rodzice oddali kuzynowi, który ją zepsuł po 0,0378 sekundy...

Edytowane przez Salet007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
-chodziło się takim jajkiem z nogami po lesie, w widoku 2d, platformówka

-dziki zachód, trzeba było szukać złota, najpierw w rzece a potem w kopalniach, zdobywało się potem mapę chyba; w mieście można było kupować wyposażenie

 

1. Dizzy! :)

2. The Lost Dutchman Mine (świetna gra)

 

 

----

Ja osobiście najbardziej zagrywałem w The Settlers, Civilization I . Też bardzo lubiłem platformówki takie jak Super Frog, Lethal Weapon, Turricane Trilogy, PP hammer, VCars, Double Dragon Trilogy. Oj platformówek od wafla było aż ciężko teraz wymienić. Też samochodówki były rewelacyjne - seria Lotus czy Test Drive 1.

 

Dla mnie okres Amigi 500 to najwspanialszy czas spędzony przy grach komputerowych. A szkoda, że Amiga upadła :(

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zakładał odzielnego tematu zapytam się w tym. Na różnych stronach jest pełno gier na amige pod emulatory. Mam pytanko czy da się te gierki nagrać w jakiś sposób żeby działały na amidze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będe zakładał odzielnego tematu zapytam się w tym. Na różnych stronach jest pełno gier na amige pod emulatory. Mam pytanko czy da się te gierki nagrać w jakiś sposób żeby działały na amidze?

Ściągnąć plik z grą z internetu to żadnej problem, uruchomienie go pod emulatorem też.

 

Schody zaczynają się, jak chcesz uruchomić grę na amidze. Mówiąc krótko i ogólnikowo, na stacji pecetowskiej nie nagrasz dyskietki, którą bezpośrednio zobaczy amiga. Żeby amiga widziała gry, musisz dyskietki nagrać na stacji amigowej. Dodam,że stacji amigowej,nie można podłączyć do peceta (teoretycznie,bo jest urządzenie, które kosztuje kilkaset zł,które to umożliwia,ale mniejsza z tym).

 

Żeby najtańszym kosztem nagrać dyskietki, potrzebujesz dysku twardego i A600 (z kickstartem conajmniej 37.300). Wtedy dysk podłączasz najpierw do komputera, w Winuae tworzysz partycje,instalujesz system,na dysk przerzucasz adf'y. Dysk podłączasz do amigi i możesz bez problemu nagrywać dyskietki.

 

Ps. Mam jedną kurzącą się w domu A500 (sama klawiatura), gdybym sprzedawał byliby jacyś chętni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągnąć plik z grą z internetu to żadnej problem, uruchomienie go pod emulatorem też.

 

Schody zaczynają się, jak chcesz uruchomić grę na amidze. Mówiąc krótko i ogólnikowo, na stacji pecetowskiej nie nagrasz dyskietki, którą bezpośrednio zobaczy amiga. Żeby amiga widziała gry, musisz dyskietki nagrać na stacji amigowej. Dodam,że stacji amigowej,nie można podłączyć do peceta (teoretycznie,bo jest urządzenie, które kosztuje kilkaset zł,które to umożliwia,ale mniejsza z tym).

 

Żeby najtańszym kosztem nagrać dyskietki, potrzebujesz dysku twardego i A600 (z kickstartem conajmniej 37.300). Wtedy dysk podłączasz najpierw do komputera, w Winuae tworzysz partycje,instalujesz system,na dysk przerzucasz adf'y. Dysk podłączasz do amigi i możesz bez problemu nagrywać dyskietki.

 

Ps. Mam jedną kurzącą się w domu A500 (sama klawiatura), gdybym sprzedawał byliby jacyś chętni?

a amiga 1200 z twardym dyskiem może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam do dzis sesje przy setlersach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat odświeżam, pragnę tylko dodać ze serwis ppa.pl obchodzi dzisiaj swoje 10te urodziny :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amiga, to były czasy.Pamiętam jak się zagrywałem w Pirates całymi dniami, do szkoły nie chodziłęm a grałem sobie :P

U mnie w domu jeszcze leży zakurzona amiga, stacja dyskietek padłą po tym jak próbowałem przeczyscic głowicę, może dokupię jeszcze stacje dysków i znów uruchomię ta maszynerię :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał się pozbyć sprzętu, bo przymierzam się do zakupu to proszę o kontakt na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam Amigi przede wszystkim w czasach giełd komputerowych. Mały szczyl byłem i miałem wtedy Timexa 2048. Przegrywanie gier z kasety na kasetę trwało więc w tym czasie przeważnie łaziłem po innych "stoiskach". Goście z Amigami zawsze mocno chwalili się możliwościami swych maszyn co skutecznie i na długo przykuwało moją uwagę. Pamiętam jaki opad szczęki zaliczyłem jak zobaczyłem pierwszy raz Space Ace. Ta grafika, animacja... krótko mówiąc - wypas.

Potem, dość nieoczekiwanie, rodzice zakupili mi PieCa mogącego poszczycić się procesorem 286, grafiką wyświetlaną przez Herculesa na bursztynowym monitorze i "dźwięk" wydobywający się PC Speakera :E. Z taką konfiguracją nadal skrycie marzyłem o A500... Potem przyszły czasy kart SVGA i SB wiec marzenia o A500 poszły w krzaki, nie mniej jednak zawsze ogromny szacunek będę miał do tej maszyny.

Ehh... aż się łezka w oku zakręciła..

Gdyby Tata sam decydował ,to kupiłby też taki PC - ale ja postawiłem na swoim i była Amiga 500. Tata do swoich dBase na PC też nie narzekał ,bo amisia miała też emulator PC i jakoś to działało ,nawet stacja 5 1/4' działała w trybie PC 360 KB.

 

ps. Przed Amigą 500 1MB też miałem Timexa 2048... (ulepszony ZX Spectrum) nb. gra opad szczęki ponad 30 lat temu

Z amigowych gier pamiętam: Sherman M4, Wings, Pirates, Ports of Call ,Lost Patrol, Civilization, Stunt Car Races, Empire, Silk Worm ,Silent Service...i inne... Czasem brakuje joysticka w ręku...

Edytowane przez 777raf
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzę temat, bo po co zakładać podobny o Amidze 500 Mini.

Ktoś posiada, używa? Wcześniej słyszałem o tym, ale nawet nie sprawdzałem bo byłem przekonany że kolejne wyłudzenie kasy na nostalgii, ale ostatnio gadałem z kumplem, powspominaliśmy, on coś o amidze że by sobie kupił i wtedy przypomniałem sobie o tym i przy okazji mu pokazałem. Pooglądałem trochę na yt i wygląda to całkiem całkiem, ale poczytałem o możliwej edycji Maxi i kurcze, jak tylko się pojawi to chyba zakup day one. Chyba że cena z kosmosu będzie.

Chyba ściągnę jakiś emu na przeczekanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - Raspberry Pi (albo coś zbliżonego) w obudowie stylizowanej na Amigę. Co kto lubi. Wyszedł C64 w takich wersjach, teraz Amiga. Jeśli komuś nie przeszkadza, że to "opakowane" FS-UAE to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przeszkadza, zresztą wszystkie te wersje "mini" na tym się opierają. Jedynie czekam na Maxi z funkcjonalną klawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do końca życia i jeszcze dłużej  
    • Co prawda masz V2 chłodzenia, czyli niby poprawione...ale swego czasu na 12600kf miałem podobne zachowania pod V1 (one lubiły padać), oczywiście zanim już całkiem padło bo wtedy 100 była już non stop. 
    • FRAG4U.PL Sieć serwerów counter strike ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ MEDIA ✦︎ ➤︎ Forum ➤︎ Steam ➤︎ Sklep ▬▬▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY CS 1.6 ✦︎ ★ DD2 #1 ★ 83.168.105.39:27027 ★ DD2 #2 ★ 83.168.105.39:27015 ★ AIM/AWP ★ 83.168.105.39:27020 ★ 3 MAPS ★ 193.33.176.42:27035 ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY GŁOSOWE ✦︎ ★ TS3 ★ ts3.frag4u.pl:9987 ★ DISCORD ★ discord.com/invite/V8qDbnFBd8  
    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...