Forum PCLab.pl: Amiga 500 :) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Amiga 500 :) klasyk Oceń temat: -----

#81 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 12 Grudzień 2009 - 15:31

Tak, coś takiego. Jak się nazywa taka konsolka?

#82 Użytkownik jest dostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Grudzień 2009 - 16:02

Z tego co mi wiadomo,to po prostu "Pong".Była to jedna z pierwszych konsol wideo i pierwsza gra komercyjna(z czasem ukazały się porty na komputery i inne konsole).Dalej odsyłam do Wikipedii i Googli ;)

#83 Użytkownik jest niedostępny   CyborgNinja 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Grudzień 2009 - 19:20

kris16, co do avka, to nie wiem czy wiecie, ale istnieje przeskalowany do normalnej rozdzielczości port na PC Another World. :)
http://www.gry-onlin...016.asp?id=8729

#84 Użytkownik jest dostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Grudzień 2009 - 19:41

Wiem,wiem :) Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Another World: 15th Anniversary Edition.Bardzo fajne,eleganckie wydanie.Dostajemy odświeżoną wersje gry(rozdzielczość dostosowana do obecnych standardów plus większa paleta barw,oczywiście można grę włączyć w oryginalnej,pierwotnej szacie graficznej),soundtrack,pocztówke z autografem Erica Chahi,książeczke(instrukcje),która zawiera wiele ciekawych informacji(grafiki koncepcyjne,proces tworzenie samej gry z komentarzami Erica i wiele innych).A prawdziwą wisienką był dla mnie dokument/wywiad z Erickiem Chahi na temat tworzenia gry.Któtki,ale bardzo ciekawy i prezentujący wiele smaczków.Jeśli ktoś jest fanem klasyki,to gorącą polecam.Szczególnie za takie pieniądze ;) Bo być fanem gier wideo i nie znać/zagrać w Another World to grzech :E

#85 Użytkownik jest niedostępny   Salet007 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Grudzień 2009 - 22:54

Skoro już odświeżyliście, to napisze w co ja się zagrywałem na Amidze 600 jak miałem kilka lat ;)

- Cannon Fodder 1 i 2 - the best, ten gameplay i soundtrack, miodzio
- MegaBlast - mało znana polska gierka typu bomberman, z fajną muzyką
- Lotus 2
- Jaguar
- Wings of Fury - nigdy nie umiałem wylądować na statku..
- Jungle Strike - chyba nigdy nie przeszedłem pierwszej misji
- Sensible Soccer - FIFA sie przy tym chowa
- Goblins 2 - za głupi na to byłem, no ale próby były
- Shadow Of The Beast II - mało grałem, za trudne
- Lemmings - to jest mega
- Franko - dobrze odwzorowana rzeczywistość ulicy ;p
- Lethal Weapon - zabójcza broń - fajna platformówka, muzyczka też nice
- Alien Breed - ostatnio robią remake na kompy!
- The Chaos Engine
- Terminator 2
- Golden Axe

I jeszcze takie, nie umiem sobie przypomnieć nazw..:
-chodziło się takim jajkiem z nogami po lesie, w widoku 2d, platformówka
-dziki zachód, trzeba było szukać złota, najpierw w rzece a potem w kopalniach, zdobywało się potem mapę chyba; w mieście można było kupować wyposażenie

Jakoś wtedy angielskiego zupełnie nie znałem i nie było gry, którą bym ukończył ale i tak to był fun. Szkoda że moją Amigę 600 po kupnie pierwszego kompa rodzice oddali kuzynowi, który ją zepsuł po 0,0378 sekundy...

Ten post był edytowany przez Salet007 dnia: 12 Grudzień 2009 - 23:05

#86 Użytkownik jest dostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2009 - 16:03

Zobacz postSalet007, o 12 Grudzień 2009, 22:54, napisał(a):

-chodziło się takim jajkiem z nogami po lesie, w widoku 2d, platformówka
-dziki zachód, trzeba było szukać złota, najpierw w rzece a potem w kopalniach, zdobywało się potem mapę chyba; w mieście można było kupować wyposażenie

1. Dizzy! :)
2. The Lost Dutchman Mine (świetna gra)

----
Ja osobiście najbardziej zagrywałem w The Settlers, Civilization I . Też bardzo lubiłem platformówki takie jak Super Frog, Lethal Weapon, Turricane Trilogy, PP hammer, VCars, Double Dragon Trilogy. Oj platformówek od wafla było aż ciężko teraz wymienić. Też samochodówki były rewelacyjne - seria Lotus czy Test Drive 1.

Dla mnie okres Amigi 500 to najwspanialszy czas spędzony przy grach komputerowych. A szkoda, że Amiga upadła :(

Ten post był edytowany przez Azazell dnia: 14 Grudzień 2009 - 16:09

#87 Użytkownik jest niedostępny   sylwekfox 

• Gracz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2009 - 19:50

Nie będe zakładał odzielnego tematu zapytam się w tym. Na różnych stronach jest pełno gier na amige pod emulatory. Mam pytanko czy da się te gierki nagrać w jakiś sposób żeby działały na amidze?

#88 Użytkownik jest niedostępny   incognito 

• Użyt(szkodnik)! :PP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2009 - 20:19

Zobacz postsylwekfox, o 16 Grudzień 2009, 19:50, napisał(a):

Nie będe zakładał odzielnego tematu zapytam się w tym. Na różnych stronach jest pełno gier na amige pod emulatory. Mam pytanko czy da się te gierki nagrać w jakiś sposób żeby działały na amidze?

Ściągnąć plik z grą z internetu to żadnej problem, uruchomienie go pod emulatorem też.

Schody zaczynają się, jak chcesz uruchomić grę na amidze. Mówiąc krótko i ogólnikowo, na stacji pecetowskiej nie nagrasz dyskietki, którą bezpośrednio zobaczy amiga. Żeby amiga widziała gry, musisz dyskietki nagrać na stacji amigowej. Dodam,że stacji amigowej,nie można podłączyć do peceta (teoretycznie,bo jest urządzenie, które kosztuje kilkaset zł,które to umożliwia,ale mniejsza z tym).

Żeby najtańszym kosztem nagrać dyskietki, potrzebujesz dysku twardego i A600 (z kickstartem conajmniej 37.300). Wtedy dysk podłączasz najpierw do komputera, w Winuae tworzysz partycje,instalujesz system,na dysk przerzucasz adf'y. Dysk podłączasz do amigi i możesz bez problemu nagrywać dyskietki.

Ps. Mam jedną kurzącą się w domu A500 (sama klawiatura), gdybym sprzedawał byliby jacyś chętni?

#89 Użytkownik jest niedostępny   sylwekfox 

• Gracz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Grudzień 2009 - 10:43

Zobacz postincognito, o 16 Grudzień 2009, 20:19, napisał(a):

Ściągnąć plik z grą z internetu to żadnej problem, uruchomienie go pod emulatorem też.

Schody zaczynają się, jak chcesz uruchomić grę na amidze. Mówiąc krótko i ogólnikowo, na stacji pecetowskiej nie nagrasz dyskietki, którą bezpośrednio zobaczy amiga. Żeby amiga widziała gry, musisz dyskietki nagrać na stacji amigowej. Dodam,że stacji amigowej,nie można podłączyć do peceta (teoretycznie,bo jest urządzenie, które kosztuje kilkaset zł,które to umożliwia,ale mniejsza z tym).

Żeby najtańszym kosztem nagrać dyskietki, potrzebujesz dysku twardego i A600 (z kickstartem conajmniej 37.300). Wtedy dysk podłączasz najpierw do komputera, w Winuae tworzysz partycje,instalujesz system,na dysk przerzucasz adf'y. Dysk podłączasz do amigi i możesz bez problemu nagrywać dyskietki.

Ps. Mam jedną kurzącą się w domu A500 (sama klawiatura), gdybym sprzedawał byliby jacyś chętni?

a amiga 1200 z twardym dyskiem może być ?

#90 Użytkownik jest niedostępny   incognito 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Grudzień 2009 - 14:38

Zobacz postsylwekfox, o 19 Grudzień 2009, 10:43, napisał(a):

a amiga 1200 z twardym dyskiem może być ?

Jasne, to nawet jeszcze lepsze rozwiązanie.

Zajrzyj tutaj:

http://valwit.net/uaehd.html
http://www.tadla.net/amiga/a600cf/

Powyżej masz chyba wszystkie informacje,których potrzebujesz.

#91 Użytkownik jest niedostępny   sylwekfox 

• Gracz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Grudzień 2009 - 08:21

Zobacz postincognito, o 19 Grudzień 2009, 14:38, napisał(a):

Jasne, to nawet jeszcze lepsze rozwiązanie.

Zajrzyj tutaj:

http://valwit.net/uaehd.html
http://www.tadla.net/amiga/a600cf/

Powyżej masz chyba wszystkie informacje,których potrzebujesz.

wielkie dzięki :)

#92 Użytkownik jest niedostępny   crasch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Grudzień 2009 - 11:51

Pamietam do dzis sesje przy setlersach

#93 Użytkownik jest niedostępny   incognito 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Sierpień 2010 - 15:39

Temat odświeżam, pragnę tylko dodać ze serwis ppa.pl obchodzi dzisiaj swoje 10te urodziny :)

Pozdrawiam

#94 Użytkownik jest niedostępny   Mnemonic 

• W życiu piękne są tylko skille.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2010 - 15:15

Amiga, to były czasy.Pamiętam jak się zagrywałem w Pirates całymi dniami, do szkoły nie chodziłęm a grałem sobie :P
U mnie w domu jeszcze leży zakurzona amiga, stacja dyskietek padłą po tym jak próbowałem przeczyscic głowicę, może dokupię jeszcze stacje dysków i znów uruchomię ta maszynerię :]

#95 Użytkownik jest niedostępny   incognito 

• PipPipPipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2010 - 22:44

Gdybyś chciał się pozbyć sprzętu, bo przymierzam się do zakupu to proszę o kontakt na priv.

#96 Użytkownik jest niedostępny   Mnemonic 

• W życiu piękne są tylko skille.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2010 - 15:41

Mój link

Będzie nowa Amiga :]Mój link

Ten post był edytowany przez Mnemonic dnia: 10 Wrzesień 2010 - 16:09

#97 Użytkownik jest niedostępny   777raf 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2019 - 04:17

Zobacz postblah, o 30 Sierpień 2007 - 06:48, napisał(a):

Ja pamietam Amigi przede wszystkim w czasach giełd komputerowych. Mały szczyl byłem i miałem wtedy Timexa 2048. Przegrywanie gier z kasety na kasetę trwało więc w tym czasie przeważnie łaziłem po innych "stoiskach". Goście z Amigami zawsze mocno chwalili się możliwościami swych maszyn co skutecznie i na długo przykuwało moją uwagę. Pamiętam jaki opad szczęki zaliczyłem jak zobaczyłem pierwszy raz Space Ace. Ta grafika, animacja... krótko mówiąc - wypas.
Potem, dość nieoczekiwanie, rodzice zakupili mi PieCa mogącego poszczycić się procesorem 286, grafiką wyświetlaną przez Herculesa na bursztynowym monitorze i "dźwięk" wydobywający się PC Speakera :E. Z taką konfiguracją nadal skrycie marzyłem o A500... Potem przyszły czasy kart SVGA i SB wiec marzenia o A500 poszły w krzaki, nie mniej jednak zawsze ogromny szacunek będę miał do tej maszyny.
Ehh... aż się łezka w oku zakręciła..

Gdyby Tata sam decydował ,to kupiłby też taki PC - ale ja postawiłem na swoim i była Amiga 500. Tata do swoich dBase na PC też nie narzekał ,bo amisia miała też emulator PC i jakoś to działało ,nawet stacja 5 1/4' działała w trybie PC 360 KB.

ps. Przed Amigą 500 1MB też miałem Timexa 2048... (ulepszony ZX Spectrum) nb. gra opad szczęki ponad 30 lat temu Mój link
Z amigowych gier pamiętam: Sherman M4, Wings, Pirates, Ports of Call ,Lost Patrol, Civilization, Stunt Car Races, Empire, Silk Worm ,Silent Service...i inne... Czasem brakuje joysticka w ręku...

Ten post był edytowany przez 777raf dnia: 12 Kwiecień 2019 - 12:31

• (5 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5