Skocz do zawartości
Piston

Amiga 500 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Któż z nas nie pamięta Amigi ? Legenda powraca jeżeli chce ktoś emulator i gierki na Amigę chętnie sie z nimi podziele :) Posiadam: Lotusa I,II,III , Północ-Południe i Mortal Kombat II ( i tak Lotusy wymiatają) :cool: Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumba nie potrafie zdobyc... bardzo fajny RTS... plywalo sie zasiedlalo sie lady i walczylo z wrogiem :) strasznie tego poszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od diabła gier z amigi... i ciągle w nie gram :lovin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Amiga to nie konsola do gier, to pełnowartościowy komputer. :Up_to_s:

 

Mam trochę gier na A500+, ale niestety mysz i joy są w kiepskim stanie i bardzo psują zabawę ( joy nie łączy w jedną stronę a fire działa tylko 1 z 2, w myszy przyciski nie odbijają i ciężko je klikać ).

 

Co do emulatora, to jest bardzo dobry WinUAE. Gdzieś mam na płycie go wraz z wieloma grami, a kiedyś nawet chcieliśmy z bratem połączyć Amigę do PC i zgrywać gry, ale jakoś na pomyśle stanęło :] A wiem, że jakoś się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi emulatorami? Trzeba grać na prawdziwym sprzęcie, pomacać go, mieć ten 'feeling' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amiga 500 stoi jakies 2m ode mnie... w pudle ale sprawna ;)

 

Ma ktos tego rts krzysztofa kolumba? nawet na emulatorze bym pogral :D

 

Ok znalazlem oryginalna nazwe tej gry "Voyages Of Discovery"

 

Kurde sciaglem wersje dla PC i wyskakuje ze niby pirat i sie nie wlacza... no ja wiem ze piracic nie mozna ale gdzie kupie gre ktora ma 12lat? :D

Edytowane przez Szczota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Wy z tymi emulatorami? Trzeba grać na prawdziwym sprzęcie, pomacać go, mieć ten 'feeling' ;)

Pomacać :))) Słodkie. Najlepsza giera - Mortal Kombat 2 !!! ile dzojów przez to poszło ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej amidze padła stacja dyskietek,leży gdzieś.

 

ps. swoją drogą...beztroskie czasy lemingów i setlersów to było coś,nie wspomne juz o lotusie i duck tales ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lo a civilisation 1, syndicate, Genesia, itd. ?? Graliście tylko w mordobicia/zręcznościówki? :hmm:

Dodajmy Lotusa (bo jest nieśmiertelny, fakt, 1 miała niesamowity klimat), Pinball Fantasies, North & South... qrde długo by wymieniać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam Amigi przede wszystkim w czasach giełd komputerowych. Mały szczyl byłem i miałem wtedy Timexa 2048. Przegrywanie gier z kasety na kasetę trwało więc w tym czasie przeważnie łaziłem po innych "stoiskach". Goście z Amigami zawsze mocno chwalili się możliwościami swych maszyn co skutecznie i na długo przykuwało moją uwagę. Pamiętam jaki opad szczęki zaliczyłem jak zobaczyłem pierwszy raz Space Ace. Ta grafika, animacja... krótko mówiąc - wypas.

Potem, dość nieoczekiwanie, rodzice zakupili mi PieCa mogącego poszczycić się procesorem 286, grafiką wyświetlaną przez Herculesa na bursztynowym monitorze i "dźwięk" wydobywający się PC Speakera :E. Z taką konfiguracją nadal skrycie marzyłem o A500... Potem przyszły czasy kart SVGA i SB wiec marzenia o A500 poszły w krzaki, nie mniej jednak zawsze ogromny szacunek będę miał do tej maszyny.

Ehh... aż się łezka w oku zakręciła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lo a civilisation 1, syndicate, Genesia, itd. ?? Graliście tylko w mordobicia/zręcznościówki? :hmm:

Dodajmy Lotusa (bo jest nieśmiertelny, fakt, 1 miała niesamowity klimat), Pinball Fantasies, North & South... qrde długo by wymieniać :D

Jeszcze bym dodał dune2 do tych niezręcznościowych, a do tych zręczniowszowszych to np serię goblins, another world/flashback.

A gennesi nie znam, pogoglowałem trochę i czy to przypadkiem nie miało innej nazwy coś w stylu 'Populous'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alfred chicken, turrican 2 i 3, lotus, settlers, lemingi, mortal kombat 2, superfrog i cannon fodder... przy tych grach spędziłem całe dzieciństwo... 4-5lat łupania w cannon fodder, każda plansza na pamięć, lemingi całe po stokroć... aż łezka się w oku kręci :( chciałbym to przeżyć jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ehhhh... Miałem prawie wszystkie Amigi oprócz CDTV. Ale prawde powiedziawszy C64 RULEZ!! Mam go jeszcze, wersja amerykańska mydelniczka NTSC - przerobiona na PAL + 2 stacje dyskietek. Niestety zasilacze spalone :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś nawalanke Franko na amige? tam to była jazda Polskiej edycji:)

Sporo amigowych gierek mozna sobie powspominac na youtube

Edytowane przez Pixel@ngeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehhhh... Miałem prawie wszystkie Amigi oprócz CDTV. Ale prawde powiedziawszy C64 RULEZ!! Mam go jeszcze, wersja amerykańska mydelniczka NTSC - przerobiona na PAL + 2 stacje dyskietek. Niestety zasilacze spalone :(

 

http://www.c64-longplays.de/downloads.html enjoy :)

 

Pamięta ktoś nawalanke Franko na amige? tam to była jazda Polskiej edycji:)

Sporo amigowych gierek mozna sobie powspominac na youtube

 

http://recordedamigagames.ath.cx/modules/t...ndex.php?id=270 pamietamy :)

 

Sam mam c-64, musze jeszcze Amisie 600 kupic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamięta ktoś nawalanke Franko na amige? tam to była jazda Polskiej edycji:)

Sporo amigowych gierek mozna sobie powspominac na youtube

 

 

Dobry tekst byl w reklamowkach Franko (bodaj w SS). Cos w stylu: "Skasuj Mortala, sprawdz gre napisana przez Polakow". Taaaa... skasuj a potem a potem undelete w dlon i odzyskujemy. :E

Nie mniej jednak Franko byl... klimatyczny :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franko i dwie kultowe rzeczy:

 

Level z "kaszlakiem" :E

no i teks: "brykaj" XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może wie jak nazywała się gra, w której chodziło się takim jakby mechem z lewej do prawej i rozwalalo co się dało (ludzi, pociąg chyba też). Pamiętam, że sterowało się myszą (celowanie) i strzałkami.

Edytowane przez Qbek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Amiga 500 + dodatkowe rozszerzenie do 1MB RAM! Najbardziej grywalem w: Giana Sisters, Cannon Fodder, Sensible World of Soccer (polecam), North & South, Wings of Fury (polecam), Mortal Kombat, Street Fighter, Body Blows i lubilem patrzyc jak starszy braciszek przechodzil przygodowki typu Monkey Island, Indiana Jones.

Emulator o ktorym pisaliscie jest bardzo dobry i gry wygladaja i chodza jak na Amidze, tyle ze nie trzeba mieszac dyskietkami i mozna nagrywac stan gry w kazdym momencie :D

Edytowane przez Marecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kochałem grę street rod, była o wiele lepsza grafika niż na PC. Ale gdy próbowałem uruchomić ją na emulatorze, to wywalało jakieś błędy. Może ktoś sobie z tym poradził, jeżeli tak to proszę o kontakt na PM. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś może wie jak nazywała się gra, w której chodziło się takim jakby mechem z lewej do prawej i rozwalalo co się dało (ludzi, pociąg chyba też). Pamiętam, że sterowało się myszą (celowanie) i strzałkami.

Ja wiem, ja wiem ;) To był Walker! Tam się Niemców o ile dobrze pamiętam rozwalało ;) Wiem, że to żołnierze byli na bank. Gierka z chyba jedną z lepszych grafik jakie widziałem na Amidze 600 na kościach ECS. Mam na emulatorku, po prostu piękne!

 

Stare dobre czasy, też kilka tytułów wymienię: Cannon Fodder, Apocalypse, X-COM - Terror From The Deep, X-COM: Base Defense, Alien Breed Tower Assault, Syndicate, Superfrog, Zool, Space Hulk, Sensible World of Soccer, Walker i wiele, wiele innych cudownych gier :D

Edytowane przez d2uriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"d2uriel" Bardzo bym prosił o grę "Walker" bo też jej szukam :) Jeżeli możesz wrzuć tu www.speedyshare.com i zamieść link. Z góry THX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...