Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tichy

Obliczenia rozproszone na PCLabie (BOINC)

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś z forumowiczów chciał poświęcić część wolnych zasobów swojego sprzętu dla ogółu, może się przyłączyć do zespołów PCLab.pl. Najpierw proponuję jednak przeczytać FAQ .

 

1. PLATFORMA BOINC: [Pobierz program] [statystyki globalne]

Program nie zakłóca w niczym normalnej pracy na komputerze i nie zmniejsza wydajności (korzysta tylko z czasu bezczynności procesora).

Oficjalny banner zespołów BOINC na PCLab.pl (autorstwa Kubackiego):

 

ecc07c80ac39c43e.png

 

a) Rosetta@home: [Przyłącz się] [statystyki globalne]

Projekt dotyczy badań medycznych nad strukturą białek, m.in. pomocnych w walce z chorobą nowotworową, wirusem HIV itp. (zespół PCLab.pl założony został przeze mnie). Artykuł (po polsku) naświetlający aktualne i przyszłe cele projektu można znaleźć tutaj: http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_medical_relevance.php

 

team_1093_project14.gif

 

b) SETI@home: [Przyłącz się] [statystyki globalne]

Projekt dotyczy poszukiwania inteligencji pozaziemskiej (zespół PCLab.pl założony przez Endiego, potem prowadzony przez Pitrecka a obecnie przez Krzysiak_PL_GDA). Oryginalny wątek dot. projektu SETI można znaleźć tutaj: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=2420&st=0)

 

team_1093_project0.gif

 

c) Einstein@home: [Przyłącz się] [statystyki globalne]

Projekt dotyczy poszukiwania fal grawitacyjnych, przewidzianych w ogólnej teorii względności (zespół PCLab.pl założył Podstavsky).

Więcej szczegółów tutaj: http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=4189317

 

team_1093_project5.gif

 

2. WORLD COMMUNITY GRID

Odpowiedni wątek znajdziecie tutaj: http://forum.pclab.pl/t285833.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest Folding@Home ;) Ale lepiej dołączyć do Team Poland :) 276 o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jest Folding@Home ;) Ale lepiej dołączyć do Team Poland :) 276 o ile dobrze pamiętam.

Tylko z tego, co widzę, to Folding@Home nie jest zgodne z BOINC...

 

A co do Teamu, to zespoły PCLab są formą reklamy Lab'a, więc na Labie o nich piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem na rosseta@home i mam wynik 600 bo od 28 lipca tam jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boro666 i tak i tak pomagamy, więc nie wybrzydzaj, że Ty bierzesz udział w jakimś lepszym projekcie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie ten projekt ściema który niby miał pomagać ludzkości a okazało się, że służy do podrzucania reklam i wykorzystania komputerów wolontariuszy w celu prowadzenia komercyjnych projektów?

 

@Boro666 Aha, ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to nie ten projekt ściema który niby miał pomagać ludzkości a okazało się, że służy do podrzucania reklam i wykorzystania komputerów wolontariuszy w celu prowadzenia komercyjnych projektów?

Nie :)

 

Boro666 i tak i tak pomagamy, więc nie wybrzydzaj, że Ty bierzesz udział w jakimś lepszym projekcie :E

Moj jest bardziej zielony i w ogole taki yo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj jest bardziej zielony i w ogole taki yo :P

 

U mnie jest fajna animacja, jak szuka tych białek :P Czuje się wtedy jak jakiś mastah z NASA :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest fajna animacja, jak szuka tych białek :P Czuje się wtedy jak jakiś mastah z NASA :cool:

U mnie tez jest:

 

hdc_agent_screen.jpg

 

WCG%20GC.jpg

 

I sa jeszcze inne, w zaleznosci od projektu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem pierwszego rezulta. Na Pentium D strasznie się to wlecze, zobaczymy jak wypadnie C2D ;)

P.S. I tak jest lepiej niż na Climatteprediction gdzie pełna próbka to ~1800h na c2d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chodzi to pod linuxem?

 

Oczywiście, również na innych procesorach;) Nawet na PS3 były w miarę udane próby (jeśli pominąć wydajność na poziomie p3-450MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chodzi to pod linuxem?

Pewnie. Ja mam zainstalowanego klienta BOINC pod Ubuntu. Wygodniej się instaluje niż pod Windowsem. I automatycznie się aktualizuje z repo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie. Ja mam zainstalowanego klienta BOINC pod Ubuntu. Wygodniej się instaluje niż pod Windowsem. I automatycznie się aktualizuje z repo.

Dokładnie interesuje mnie czy chodzi to w konsoli? Mam router na strychu, który chodzi całą dobę więc nie stałby przez większość czasu bezczynnie. PII 350 wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie interesuje mnie czy chodzi to w konsoli? Mam router na strychu, który chodzi całą dobę więc nie stałby przez większość czasu bezczynnie. PII 350 wystarczy?

 

LOL, 350 wystarczy, ale nie licz na jakieś spektakularne osiągnięcia;) Niemniej jednak każdy flop się liczy :thumbup:

powinien chodzić w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest zdalne zarządzanie rdzeniem BOINC (BOINC core client). Na komputerze o którym mówisz zainstalowałbyś tylko linuksowego core client'a a na swoim normalnym komputerze tylko menadżera.

 

Opis tutaj: http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/RpcAuth

 

Takie rozwiązanie wydaje mi się najrozsądniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem listy obydwu Teamów. Będę je aktualizował.

 

Moderację proszę o przyklejenie tematu, w dziale, który uzna za stosowne (no poza Śmietnikiem rzecz jasna ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby ktoś z forumowiczów chciał poświęcić część wolnych zasobów swojego sprzętu dla ogółu, może się przyłączyć do zespołu PCLab.pl, który utworzyłem dla projektu Rosseta:

 

Dołączyłem do Teamu :) Możesz mnie dopisać do listy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączyłem do Teamu :) Możesz mnie dopisać do listy ;)

Jak tylko się pojawisz z RAC-iem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko się pojawisz z RAC-iem :)

 

Pojawia się wtedy jak jakiś projekt u mnie na kompie dojdzie do 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawia się wtedy jak jakiś projekt u mnie na kompie dojdzie do 100%?

Jak odeślesz jakieś przeliczone próbki i Ci je "zaksięgują" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...