Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablopawel

Znów oziębiamy, czyli po DI przyszedł czas na LN2

Rekomendowane odpowiedzi

A co za problem? Przecież tylko trzeba pamięci robiących 1100 do tego, nawet na BOXie 550x6 = 3300 ledwie .

A no prawda :D

 

Z azotem coś się wymysli, nie bój żaby :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad:

a) no to nie wiem gdzieś w połowie sierpnia.

b) o azot się nie martw zrobimy "zrzutkę" smilies/tongue.gif

Ja jestem w Wawie na pewno od 17 może trochę wcześniej. Cżyli prawie równo połowa sierpnia. Zrzuta to brak problemu. Tylko jest jeden problem, gdzie będziesz nocował.

 

@JMKS powiedz dokładnie jak z tym azotem. Czyli cały koszt (za litr i dewara) wtedy będzie można wszystko obliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w Wawie na pewno od 17 może trochę wcześniej. Cżyli prawie równo połowa sierpnia. Zrzuta to brak problemu. Tylko jest jeden problem, gdzie będziesz nocował

Trzeba będzie po znajomych podzwonić :P Jutro popytam, bo dziś chyba za późno :E

 

Ok panowie lece spać, jutro o 6 muszę wstać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł zakwateruj się w redakcji :E Jak masz znajomych to dobrze. I czy znasz trochę Wawę bo JMKS zna z tytułu, że tam mieszka, a ja znam bo jestem obroty i trochę razy już tam byłem. Chociaż we dwóch mieliśmy wielki problemy z dojechaniem po suchy lód( może to nie była Wawa ale blisko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pomysł zakwateruj się w redakcji Jak masz znajomych to dobrze. I czy znasz trochę Wawę bo JMKS zna z tytułu, że tam mieszka, a ja znam bo jestem obroty i trochę razy już tam byłem. Chociaż we dwóch mieliśmy wielki problemy z dojechaniem po suchy lód( może to nie była Wawa ale blisko)

Zobacze co da się zrobić. Narazie się panowie nie podniecajmy :E bo sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

 

Niestety, z naszego planu raczej nic nie wypali :kwasny: {nie mówię nie, ale raczej to nie ma sensu} Ze sprzętem{E6850&P5K} problemów żadnych by nie było, ale:

1. pierwszy zasadniczy to czas, kompa kupuje~18 sierpnia, złożą mi na 20(w tym dniu od razu bym ściankę powietrzną przetestował) więc gdzieś przyjechałbym 21 sierpnia. Od razu pytanie ile dni byśmy kręcicli.??

2. drugi też ważny: rodzice sami by nie do wawy nie puscili, więc trzeba by było wynająć hotel (i tam bym miał nocleg)

 

Jeszcze muszę powazna rozmowe przeprowadzić, jak coś to dam wam znać.

 

Nie pisz posta pod postem :P - J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "dni kręcenia" to sprawa wygląda tak, że np. 50l LN2 (a to jest dość duża ilość jak by nie patrzeć) starcza na około 10h z tego co ja rozumiem - nie jest to porażająco długo mimo wszystko.

Więc o ile na lodzie się można bawić ile się chce praktycznie (tam schodzi koło kilograma na godzinę i ten kilogram kosztuje ~3,50zł) to z azotem sprawa jest dużo bardziej przekomplikowana (jeszcze zobaczę jak go będę mógł mieć, tj. w jakich ilościach, kupowanie "detaliczne" się wg mnie mija z celem).

 

Zawsze można właśnie na lód przejść, wtedy problemu nie ma żadnego, możesz to nawet u siebie zrobić (jak P5K zmodujesz), starczy że wreszcie zapinkę wydziergam :E, bo jeszcze na 100% nie wiem jak zapinać taki kontenerek od DI (chociaż właściwie to już wiem ;), byle plexi nie pękło - się sprawdzi jak się "próbka" w LN2 zachowa ;)).

 

Z rzeczy niezbędnych w chwili obecnej brakuje mi jeszcze termometru, ale on już jest "w drodze", tj. dziś bądź w piątek się listonosza spodziewam.

 

I doszliśmy do sedna - LN2 przy prockach z coldbugiem (jak np. wszystkie C2D) wymaga niemałej precyzji w dolewaniu. Sam jestem ciekaw jak dokładnie to wygląda, ale trzeba się liczyć z tym że pierwszych może nawet kilka godzin to będzie "uczenie się LN2" zanim coś z tego wyjdzie tak naprawdę :P.

Taki np. kingpin dający sobie radę z kontrolowaniem 3 kontenerów jednocześnie (CPU + 2xGPU) to jest wyższa klasa, u nas trzeba "tylko" 1 kontener, chociaż to też nie jest takie oczywiste.

 

Mam nadzieję że to co tam sobie wymyśliłem (60mm podstawa okrągła, 6cm wysokości, waży ponad kilogram, z prętem w środku) się sprawdzi dobrze :).

 

{Dawka teorii [z punktu widzenia kogoś, kto nigdy tego nie widział - ja w tej roli; pewnie niezłe głupoty wypisuję teraz :P], czyli tak: ciepło właściwe miedzi to 380J/(kg*°C). To oznacza, że taki kilogram może odebrać 150W energii cieplnej (myślę że taka "uczciwa" wartość dla C2D @ >5GHz, oczywiście moc maksymalna wyjdzie sporo większa, ale przecież to nie będzie Intel Thermal Analysis Tool tylko SuperPi itp ;)) w ciągu sekundy podnosząc temperaturę o 380/150 = 0,4K (w kelwinach się zmiany łatwiej pisze :]).

 

A odpowiedni przedział temperatury (oczywiście im węziej się da tym lepiej) to ~5K - czyli "czasowa bezwładność" (też mi termin wyszedł :lol2:) to będzie koło 12s - reasumując chwili spokoju człowiek (ten który się bawi w dolewanie) nie ma ;).

A takie przeliczenie się przyda, niezależnie od tego czy głupie czy nie, bo po prostu lubię wiedzieć o co chodzi, przynajmniej tak "na oko" :)}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli z LN2 to byśmy gdzieś jeden dzień kręcili. Z tym utrzymywaniem temp. to myślę, że przecież będzie nas 3{a może jeszcze ktoś się z jakimś prockiem wkręci :P} więc problemów nie przewiduje.

Tak jak mówiłem. Narazie musze pozwolenie "od góry" uzyskać :E, a E6850&P5K z mojej strony to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a gdybym kupił 2x E6850 (w tym 1 dla Ciebie)?

Tj. myślę że dla sklepu to by było łatwiej "znieść" odpakowanie kilku procków gdybym powiedział że 2 kupię - oczywiście dostałbyś "trochę powyżej losowego" wtedy ;) (a na zimno to się może zmienić, nigdy nie wiadomo tak naprawdę) - naturalnie gdy stwierdzę że to shity straszne to żadnego nie kupię :P.

 

Devilek 2x E6850 @ kaskada -100°C testował i żaden 540 FSB nie zrobił (już pod kaskadą) - to mnie martwi właśnie i dlatego dowolnego kupić mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... a gdybym kupił 2x E6850 (w tym 1 dla Ciebie)?

Tj. myślę że dla sklepu to by było łatwiej "znieść" odpakowanie kilku procków gdybym powiedział że 2 kupię - oczywiście dostałbyś "trochę powyżej losowego" wtedy (a na zimno to się może zmienić, nigdy nie wiadomo tak naprawdę) - naturalnie gdy stwierdzę że to shity straszne to żadnego nie kupię .

 

Devilek 2x E6850 @ kaskada -100°C testował i żaden 540 FSB nie zrobił (już pod kaskadą) - to mnie martwi właśnie i dlatego dowolnego kupić mi się nie uśmiecha.

Wiesz mi kupno też się nie uśmiecha. Bo najpierw myslałem, że zrobię tak: E2140+Asus P5K/Dlx a kase odłoże na Penryna. Jednak perspektywa E6850 IMHO jest lepsza.

 

Tak poza tematem: jak powiedziałeś o tym kupnie E6850 "trochę powyżej losowego" to mi się przypomniało: Ja mieszkam w takim trochę "zadupiu"(ileś. tam km od Białegostoku) i sklep komputerowy{w którym kupuje kompa} prowadzi bliski znajomy mojego taty. I taka mi myśl przyszła, żeby ich spytać czy nie mają właśnie takiego "trochę powyżej losowego"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. pierwszy zasadniczy to czas, kompa kupuje~18 sierpnia, złożą mi na 20

Złożą ci?

2. drugi też ważny: rodzice sami by nie do wawy nie puscili, więc trzeba by było wynająć hotel (i tam bym miał nocleg)

Tak przypuszczałem. Ja na szczęście mam brata w Wawie.

I taka mi myśl przyszła, żeby ich spytać czy nie mają właśnie takiego "trochę powyżej losowego"...

Chyba raczej nie. Jest to pewnie mały sklep i kilku E6850 nie mają na stanie na pewno.

a E6850&P5K z mojej strony to żaden problem.

A zmodować dasz. Jak nie to ona ma za małe vcore. Jak proc będzie lepszy to ja się już zadeklarowałem na kupno i zmodowanie P5K

 

Zawsze można właśnie na lód przejść

Myślę, że to mija się z celem bo osiągniemy wyniki mniejsze niż zakładaliśmy.

A co do coldbuga to niech ten E4400 i E6850 ma wysoko. Zawsze więcej da się osiągnąć

 

Edit: JMKS dzwoniłeś do piły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złożą ci?

Znaczy podzespoły odbieram :D Bo jak sprawdzałem zestaw, czy mają na stanie to powiedzieli, że złożą, ale odmówiłem :D

 

Jeszcze muszę z rodzicami pogadać. Bo to jedyna sprawa, która mogłby mnie przyblokować...

 

A zmodować dasz. Jak nie to ona ma za małe vcore. Jak proc będzie lepszy to ja się już zadeklarowałem na kupno i zmodowanie P5K

No jakby ktoś, kto się na tym zna, bo ja to na elektronice nie zabardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jakby ktoś, kto się na tym zna, bo ja to na elektronice nie zabardzo smilies/bigsmile.gif

Ja mam takiego znajomego co to robi. Chociaż chce sie nauczyć robić hard-mody.

 

Jeszcze muszę z rodzicami pogadać. Bo to jedyna sprawa, która mogłby mnie przyblokować...

Powiedz, że to twoja życiowa szansa. :E Moja rodzinka to w miarę pozytywnie moje wybryki przyjmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz, że to twoja życiowa szansa. Moja rodzinka to w miarę pozytywnie moje wybryki przyjmuje.

Pożyjemy, zobaczymy. To jedyna sprawa, która mogłaby rozwalić nasz plan. Trzymajcie kciuki żeby się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty ile masz lat? Powiedz, że tam też jest nie pełnoletni i jemu rodzinka pozwala.

Zawsze jakiś argument ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma macie już jakieś konkretnie memki? Bo na gskillach nieposzalejecie..

przydało by się coś co robi 620-625 na czwórkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci JMKS, ze dluuga droga jesio przed Toba w dziedzinie oc.

 

50L LN2 i chcesz krecic przez 10h na jednym CPU ?

 

30L LN2 - 13h krecenia CPU i jesio z 10L wylalismy.

 

Temp CPU z dobrym termometrem i dobra rura to nie problem kontrolowac.

 

P5K Dlx sobie darujcie do zabaw z LN2, chyba, ze macie z 5 sztuk; moze sie okazac, ze kazda na ujemnych temp dzialac normalnie nie bedzie.

 

E6850 - kazdy zrobi 4GHz na wc, ac przy obojetnie jakim FSB ... U mnie faktycznie przez 540MHz nie przebil sie ani jeden, ale wiem ( tak mi sie zdaje ) w czym tkwi problem.

 

No i bez modow to nie macie sie co zabierac do zabawy ;)

 

edit :

 

dszywala

 

Cos co robi >620 na CL4 to nie problem, ale zrob tyle na 1:1 :lol2: Chyba nie sadzisz, ze chlopcy trafia na golden cpu i mobo ktora pozwoli na takie FSB na tym dzielniku.

 

Aha i B3 nie jest w niczym wolniejsze od B2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty ile masz lat? Powiedz, że tam też jest nie pełnoletni i jemu rodzinka pozwala.

Zawsze jakiś argument

Też jestem niepełnoletni :D Bedę ich tak męczyć, że pozwolą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma macie już jakieś konkretnie memki? Bo na gskillach nieposzalejecie..

przydało by się coś co robi 620-625 na czwórkach.

 

Co do memek. Postaram się załatwić możliwość wyselekcjonowania takich co robą 625mhz na czwórkach

 

No i bez modow to nie macie sie co zabierac do zabawy

Spoko mody będą jak będzie CPU

P5K Dlx sobie darujcie do zabaw z LN2, chyba, ze macie z 5 sztuk; moze sie okazac, ze kazda na ujemnych temp dzialac normalnie nie bedzie.

Działa na ujemnych(sprawdzane) ale padła.

 

golden cpu

Jednego już mamy, więc nic nie jest nie możliwe. Bóg mnie obdarował mocą, że gdy coś dotykam to zamienia się w złoto :E Co do pamiętnego E6750 to go nie dotykałem :P

 

Aha i B3 nie jest w niczym wolniejsze od B2.

Pomyłka Devilek chodziło mu o B1

 

Cos co robi >620 na CL4 to nie problem, ale zrob tyle na 1:1

Oprócz E6850 będzie E4400 a tam będzie 4:5 na P35

 

Z całym szacunkiem do ciebie Devilek ale cały wątek trzeba czytać.

 

Więcej napisze wam JMKS ale chwilowo jest w terenie(giełda), podobno z padniętym P5K dlx nie jest wielki problem.

Co do Piły do powiedział, że jest zainteresowany azotem ale nie wie czy będzie miał czas. Może nawet będzie jakiś procek ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do memek. Postaram się załatwić możliwość wyselekcjonowania takich co robą 625mhz na czwórkach

Czytaj co pisze dokladnie. 1:1 a nie byle jak na CL4

 

Spoko mody będą jak będzie CPU

 

:thumbup:

Działa na ujemnych(sprawdzane) ale padła.

 

Jedna jaskolka wiosny nie czyni, kilknascie osob juz raportowalo o problemach tej mobo z sub zero. Sam trafilem na taka, co na -100C nie dzialala.

 

Jednego już mamy, więc nic nie jest nie możliwe. Bóg mnie obdarował mocą, że gdy coś dotykam to zamienia się w złoto :E Co do pamiętnego E6750 to go nie dotykałem :P

Golden CPU ktorys z tych co meczyliscie ? Allendale powyzej normalnosci, E6750 taki sam nie wypal jak i ten co ja mialem.

 

Golden to taki co potrafi zrobic z 4GHz na 1.4V @ ac/wc i 5GHz na ~1.7V w 100% stabilne. W PL takich procow jest bardzo malo.

 

Pomyłka Devilek chodziło mu o B1

 

"QX6700 chyba - ten byłby ciekawy [ale to B3, trochę wolniejszy choć nie aż tak]"

 

Oprócz E6850 będzie E4400 a tam będzie 4:5 na P35

 

Osobiscie na E4400 to by mi armaflexu do mobo bylo szkoda. Ale to moje zdanie.

Z całym szacunkiem do ciebie Devilek ale cały wątek trzeba czytać.

 

I wzajemnie.

 

Więcej napisze wam JMKS ale chwilowo jest w terenie(giełda), podobno z padniętym P5K dlx nie jest wielki problem.

Co do Piły do powiedział, że jest zainteresowany azotem ale nie wie czy będzie miał czas. Może nawet będzie jakiś procek ciekawy. - Jak już cytujesz to śmieci (końcówka wypowiedzi jumsona tutaj) nie zostawiaj :) - J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie na E4400 to by mi armaflexu do mobo bylo szkoda. Ale to moje zdanie.

Tylko, że na nim mamy zamiar zrobić 5GHZ, nikt tego nie dokonał na Allendale

 

Czytaj co pisze dokladnie. 1:1 a nie byle jak na CL4

Nie byle jak 4-4-4-4 z dobrymi alphami

Teraz to nie byle jak bo właśnie dostałem mail z extremmem i mogę wybrać. Kto mi lepsze da tego wybiorę.

 

edna jaskolka wiosny nie czyni, kilknascie osob juz raportowalo o problemach tej mobo z sub zero. Sam trafilem na taka, co na -100C nie dzialala.

Też prawda. Ale jak będziemy kręcić 6850 to mobo będzie P5K non dlx

 

Allendale powyzej normalnosci

Pierwsza 10 na świecie tylko.

 

"QX6700 chyba - ten byłby ciekawy [ale to B3, trochę wolniejszy choć nie aż tak]"
A tego to nie słyszałem. W moich rozmowach z nim przewijały się tylko X6800 B1. Mój błąd

 

I wzajemnie.

to uwagę też przyjmuję trochę się zagalopowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie na E4400 to by mi armaflexu do mobo bylo szkoda. Ale to moje zdanie.

Nawet jakbyś miał na nim pobić rekord świata na Allendale?

 

jumson, byłeś pierwszy :D

 

Oprócz E6850 będzie E4400 a tam będzie 4:5 na P35

Panowie nie chcę was martwić, ale nie daje 100% że będę z prockiem. Im dłużej zaczynam o tym myśleć tym bardziej myslę, że nic z tego nie wypali :kwasny:

Nie wiem na ile dni mam przyjechać, jak na jeden(przyjechalbym z samego rana, a późnym wieczorem pojechał) ok, ale i tak kązdy z rodziców musi do pracy, więc i tak źle i tak nie dobrze.

Nie mówię nie, ale także nie daje wam 100%, że będę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że na nim mamy zamiar zrobić 5GHZ, nikt tego nie dokonał na Allendale

 

O widzisz ;) Wytlumaczyles ladnie; ja wole sprzet klasy sredniej i wysokiej, ale ktos krecic tansze CPU i GPU tez musi :thumbup:

 

Nie byle jak 4-4-4-4 z dobrymi alphami

Teraz to nie byle jak bo właśnie dostałem mail z extremmem i mogę wybrać. Kto mi lepsze da tego wybiorę.

 

Nie zrozumielismy sie - chodzi o to aby mem byly zdolne do zrobienia CL4 na wysokich MHz i dzielniku 1:1 co czasami latwe nie jest.

 

Też prawda. Ale jak będziemy kręcić 6850 to mobo będzie P5K non dlx

 

Wybor znacznie lepszy niz Dlx.

 

Pierwsza 10 na świecie tylko.

 

Gratulacje :)

 

A tego to nie słyszałem. W moich rozmowach z nim przewijały się tylko X6800 B1. Mój błąd

 

No problem.

to uwagę też przyjmuję trochę się zagalopowałem .

 

:)

 

Nawet jakbyś miał na nim pobić rekord świata na Allendale?

 

Jak napisalem wyzej, nie bawie sie z reguly takimi CPU.

 

edit: jesio raz;

 

info od Panow, ktorzy ustanowili rekordzik na tym E4500 : "5GHz bylo, ale valid CPU-Z sie zle zapisal" Wierzyc im mozna w 100%, wiec macie co gonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie chcę was martwić, ale nie daje 100% że będę z prockiem. Im dłużej zaczynam o tym myśleć tym bardziej myslę, że nic z tego nie wypali smilies/kwasny.gif

Nie wiem na ile dni mam przyjechać, jak na jeden(przyjechalbym z samego rana, a późnym wieczorem pojechał) ok, ale i tak kązdy z rodziców musi do pracy, więc i tak źle i tak nie dobrze.

Nie mówię nie, ale także nie daje wam 100%, że będę...

Postaw wszystko na jedną kartę.

 

info od Panow, ktorzy ustanowili rekordzik na tym E4500 : "5GHz bylo, ale valid CPU-Z sie zle zapisal" Wierzyc im mozna w 100%, wiec macie co gonic.

 

rybie to ja nie bardzo wierze. Ale jak nawet to nie robi a mnie żadnego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiadomość dnia:

Mam wstępną zgodę!! :D Narazie tylko od jednego z rodziców, ale z drugim nie przewiduje żadnych problemów.

 

Teraz panowie pytanie na ile dni przyjechać?? Mi najlepiejby pasowało przyjechać z samego rana i późnym wieczorem pocjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, wiadomość dnia:

Mam wstępną zgodę!! :D Narazie tylko od jednego z rodziców, ale z drugim nie przewiduje problemów.

 

Teraz panowie pytanie na ile dni przyjechać?? Mi najlepiejby pasowało przyjechać z samego rana i późnym wieczorem pocjechać.

 

To bardzo dobrze. Dokładnie z datą twojego przyjazdu to jeszcze się dogadamy.Pasowałby żebyś przyjechał na dwa to byłbyś mniej ograniczony czasowo bo tak to wszystko w pospiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...