Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gizdek

Komputer nie widzi pendrive-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj chcialem zgrac pliki z mojego pena, wkladam go do USB a tu nic, komputer nic nie wykryl, sprobowalem go wpiac z tylu to samo, dodam ze jak wpinam np modem albo klawiture to widzi je normalnie wiec nie jest to zepsuty port a pen tez jest sprawny bo na innym komputerze go wykrywa.

 

W czym moze tkwic problem ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki system, czy aktualny?

spróbuj: podepnij pendrive'a, w menedżerze urządzeń "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP Home aktualny. Probowalem twoim sposobem ale to nic nie dalo, wiesz moze sie myle ale wydaje mi sie ze przestal widziec pena po ostatniej aktualizacji z wczorajszego dnia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem wczoraj aktualizacje windowsowe ale mojego drive'a wykrywa

mam Corsaire Flash Voyager 1GB

 

jaki jest twój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ciezko cos doradzic. Sprobuj moze sprawdzic, czy pendrive dziala na innym kompie. Ja z moim mam inny problem (Corsair Voyager nawiasem mowiac) - dziala u mnie gdziekolwiek podepne, dziala u jednego kumpla, a u sasiada wyskakuje informacja ze "wystapila awaria urzadzenia". Wszystkie systemy to XP z SP2 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pen dziala na innym kompie, probowalem takze podpiac inne peny ale tez ich nie rozpoznaje a na innych kompach dzialaja. Co ciekawe jak podepne GPS to go rozpoznaje czyli jakby mial problem tylko z urzadzeniami do przechowywania plikow.

 

Dodam jeszcze ze jak podpinam pena to wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urzadzenia USB".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz XP to powinno wykryc ale ta aktualizacja... jak kupowales pena powinienes dostac plytke z sterami ale do win 98. Wejdz w panel sterowania i dodaj nowy sprzet powinno wtedy zadzilac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SP2 i stery do kontrolera USB podpięte?

Gdzie podpinasz pędraka: w wyjściu z przodu obudowy, czy też podpinasz go z tyłu?

Sprawdź też w biosie jak masz uruchomiony kontroler USB. Powinien być uruchomiony i pracować w trybie HighSpeed, czyli USB 2.0 (480Mb/s). Dla przypomnienia, tryb FullSpeed to USB 1.1 i prędkość do 12Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daje w Panelu sterowania "dodaj nowy sprzet" to pisze ze urzadzenie dziala poprawnie ale komp dalej go nie widzi, pena podpinam z przodu ale z tylu tez probowalem i nie ma roznicy, w biosie usb jest uruchomiony i na highspeed :/

 

Dodam ze jeszcze pare dni temu wszystko dzialalo poprawnie, tak nagle to wyskoczylo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kingstona DataTraveler II Plus Migo 1GB ale na stronie Kingstona sa tylko jakies User’s Manual i Migo QuickStart a to chyba sterowniki nie sa, na plycie jak kupilem pena sa sterowniki ale to sa do Win98 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zainstalowanego SP2 to wystarczy aktualizacja sterów do kontrolera USB.

Jaki chipset ma Twoja płyta główna?

Sprawdź w zarządzaniu komputerem ( dostęp poprzez prawy klawisz myszy na ikonie mój komputer ale jako administrator). Rozwiń magazyn i po wybraniu zarządzania dyskami sprawdź, czy pędrak jest sformatowany. Jeśli nie, to sformatuj go na FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"po wybraniu zarządzania dyskami sprawdź, czy pędrak jest sformatowany. Jeśli nie, to sformatuj go na FAT32"

 

Jak wybieram zarzadzanie dyskami to mam tylko dwie partycje z dysku twardego, nie wyswietla mi sie nic o pendrive :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym moze tkwic problem ?

 

Prawdopodobnie jest to typowa reakcja windowsa na wszelkie problemy w komunikacji z urządzeniami - zablokować dostęp i "załatwione".

 

Odinstaluj wszystkie kontolery USB w menadżerze, po ponowanym uruchomieniu komputera zostaną automatycznie zainstalowane. Jesli to nie rozwiąże problemu z pendrajwem, to ... masz problem ;)

Zdarza się że Microsoft USB Flash Drive Manager widzi pena pomimo ze nie wykrywa go system - sprawdź. Uruchomienie systemu z podłączonym penem już testowałeś? to najprostszy sposób na wykrycie urządzenia którego windows "nie widzi" bo np. zostało wyjęte z gniazdka bez użycia "bezpiecznego usuwania sprzętu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrylem ostatnio cos takiego: w menedzerze urzadzen w Kontrolerze uniwersalnej magistrali szeregowej mam takie pozycje:

-Intel® 82801GB USB Universal Host Controller - 27C8

-Intel® 82801GB USB Universal Host Controller - 27C9

-Intel® 82801GB USB Universal Host Controller - 27CA

-Intel® 82801GB USB Universal Host Controller - 27CB

 

-Intel® 82801GB USB2 Universal Host Controller - 27CC

 

Gdy wylacze tego ostatniego to komputer widzi pendrive-a ale jako usb1 i pojawia sie dymek ze to urzadzenie moze dzialac szybciej, jak zainstaluje go na nowo komputer znowu nie widzi pendrive-a.

 

Wie ktos jak to naprawic ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wylacz te pierwsze pozycje zwiazane z USB1? Czy problem z pierwszego posta nadal wyspuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem, tzn. USB nie widziało pendrivów i kamerki, a resztę widziało... Męczyłem się ze 3 miesiące z tym i nawet kupiłem kontrolery USB na śledziu PCI, bo myślałem że te na płycie padły, ale to nie pomoglo. Problem rozwiązał upgrade biosu, więc spróbuj, może u Ciebie to to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię wątek sprzed ponad 2 lat bo mam ten sam problem. Komputer z dnia na dzień (ba, z godziny na godzinę) przestał mi wykrywać pena, pokazuje tylko dymek "Nie rozpoznano urządzenia USB" (i że urządzenie ma awarię), w menedżerze urządzeń widnieje jako "Nieznane urządzenie". Próby restartu, odinstalowania nic nie dały, wręcz przeciwnie - o ile na samym początku jeszcze jakoś go rozpoznawał (jako dysk, ale pusty - 0B zajętych, 0B wolnych), teraz nic. Nie przypominam sobie również żebym wcześniej miał:

-Intel® 82801B USB Universal Host Controller - 27C8

-Intel® 82801B USB Universal Host Controller - 27C9

-Intel® 82801B USB Universal Host Controller - 27CA

-Intel® 82801B USB Universal Host Controller - 27CB

-Intel® 82801B USB2 Universal Host Controller - 27CC

w menedżerze urządzeń. Ma ktoś pomysł z której strony to ugrzyźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie czyli odinstalowanie?

 

PS. Ostatnio są też problemy z podłączaniem telefonu (w trybie Mass storage)- po prostu go nie widzi (edit: po ok. 10 próbach zobaczył telefon :Crash: ). Za to np. aparat śmiga elegancko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie - Odinstalowanie.

Nie ma opcji usuń w menadżerze :E

Co do telefonu to może trzeba sterowniki, wyszukać nowe urządzenie i pokazać mu lokalizację sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowywanie nie pomaga - po ponownym włożeniu pena powiadamia, że urządzenie zostało zainstalowane, ale wciąż jako "Nieznane urządzenie".

 

Telefon podłączam w trybie 'mass storage' czyli jako pendrive'a. Tylko czasami nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba metodą wykluczania to rozwiązać.

 

Odpal jakiegoś linuxa z LiveCD i sprawdź czy wykrywa tego pendrive.

Jeżeli tak - system, jeżeli nie - hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...