Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil_sdz

seicento przeróbka na B1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy wie ktoś może czy da się i w jaki sposób przerobic seicento aby wazylo mniej niz 550kg! 200kg to duzo ale moze jakos sie uda. A jak nie to moze znacie jakies inne auta? Tylko żeby potem nie bylo sie w tym wstyd na miescie pokazac (np. taki trabant) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko z tego auta bedzie zdjąć 200kg. Już Van waży 650kg, a są tylko 2 siedzenia.

 

Raczej nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daloby sie, ale cena Cie szybko wyleczy z tego ;)

No można zastosować np. klapy z laminatu, zderzaki etc., ale to są koszty. Duże. Ze środka też trzeba by było wiele wyrzucić a wtedy z tego auta zrobiłaby się puszka na kółkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym wg mnie to nie chodzi o to, żeby auto ważyło 550 kg po przeróbkach, tylko musi fabrycznie tyle ważyć i tyle musi mieć wpisane w dowód rejestracyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seat Arosa - na 1/4 mili startuje taka z szybami z plexi

Smart ForTwo

Maluch :E

 

Po przeróbkach of coz :] ale ze smartem będzie ciężko :P

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kategorię B1 tak? ;)

To znalazłem na jednym forum

Kategoria B1 uprawnia do jezdzenia samochodami osobowymi, ktore masą wlasną nie przekraczają 550kg (wazny wpis w dowodzie rejestracyjnym) osobom ktore ukonczyly 16 lat. Fajne jest to, ze mozna jezdzic samemu. Przerobka malucha kosztuje z lakierowaniem 1200 zł, maluchy stoja na gieldzie po 400 zł...

Nie wiem czego mlodzi ludzie sie boja, skoro mozna miec wlasny wozek i moc nim WSZEDZIE jezdzic za cene sredniej klasy roweru...

A jak ktos dobrze pomysli, do przerobi spokojnie Cinquecento...

 

Tak naprawde jak ktos sie dobrze postara i wywali cala smole, ktora jest na nadwoziu Malucha (pod siedzeniami) jako wytlumienie, to autko zacznie wazyc w granicach 550kg...

Bez przerobek.

I tylko smigac. Na egzaminie zdaje sie jak na motor - jest wyznaczona TYLKO JEDNA TRASA EGZAMINACYJNA - i musi ona byc opublikowana... Wiec wiesz ktorymi ulicami bedziesz jechal. A jak skonczysz 18 lat, to zdjesz TYLKO egzamin z jazdy... Po 2 latach jezdzenia po nim maluszkiem. I co nie warto?

 

Jak ktos ma w miare dobry rower i ma dosc pedalowania i chcialby sobie jezdzic do szkoly swoim autkiem to za jego cene zmieni SPOKOJNIE mase własnż fiata 126p, i zacznie swoja przygode z wlasnymi 4 kolkami.

 

Oczywiscie moze kupic tez Citroena 2CV, Fiata 500, badz Trabanta...

 

Moim zdaniem 126p to najlepsze rozwiazanie!

Jest tak wiele w Polsce zadbanych Fiatow 126p, i cena ich jest na tyle przystepna ze spokojnie moglby to byc samochody dla 16 latkow - po zmianie MASY WLASNEJ oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciężko z tego auta bedzie zdjąć 200kg. Już Van waży 650kg, a są tylko 2 siedzenia.

 

Raczej nie da rady.

Krata - i mocowania - 10 kg

"Spadek" w bagażniku na koło zapasowe - wyprofilować - 1 kg

 

:hmm:

 

Nie da się.

 

A smartem nie można jeździć na B1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozatym wg mnie to nie chodzi o to, żeby auto ważyło 550 kg po przeróbkach, tylko musi fabrycznie tyle ważyć i tyle musi mieć wpisane w dowód rejestracyjny.

nie prawda, są takie samochody jak tico i maluch które widziałem już odchudzone i zarejestrowane na B1 :)

podobno jest jeszcze jakaś granica w pojemności silnika

 

Krata - i mocowania - 10 kg

"Spadek" w bagażniku na koło zapasowe - wyprofilować - 1 kg

zrobić cabrio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A smartem nie można jeździć na B1 ?

Waży koło 730

 

zrobić cabrio :E

po Bydgoszczy jeździ właśnie taki maluszek z L-ką. Bez dachu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Waży koło 730

po Bydgoszczy jeździ właśnie taki maluszek z L-ką. Bez dachu :D

Hmm... przy AGHu jest szkola jazdy, ktora ma m.in. Smarta z "L" oklejonego reklamami, ze jest do nauki na B1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... przy AGHu jest szkola jazdy, ktora ma m.in. Smarta z "L" oklejonego reklamami, ze jest do nauki na B1.

może jakaś przeróbka albo jakaś wersja Smarta o której nawet nie słyszałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daihatsu Cuore :D

look

 

Prędzej cinquecento niż seicento dałoby się odchodzić, ale to taka robota ...

Maluch :E lepiej, łatwiej i taniej

 

Edit. A trabanta? Trzeba byłoby zrzucić tylko 70 kg :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saLv
Hmm... przy AGHu jest szkola jazdy, ktora ma m.in. Smarta z "L" oklejonego reklamami, ze jest do nauki na B1.

Dokładnie. Widziałem jak chłopaczek przyjechał z instruktorem tym Smartem na egzamin i na nim go zdawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic innego nie przychodzi mi do głowy :E

Suzuki Alto

Ligier

Daihatsu Cuore

i jeszcze inne których nie pamiętam :P

jest firma zajmująca się przeróbkami samochodów na B1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trabant to nie taki głupi pomysł, on też może dobrze wyglądać. :cool:

 

306563078_abd86867cb_o.jpg

Masa pojazdu gotowego do jazdy

- limuzyna 620 kg

- universal 660 kg

:Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masa pojazdu gotowego do jazdy

- limuzyna 620 kg

- universal 660 kg

:Up_to_s:

 

tym trabim to bym sam nie pogardzil, bardzo daleko mu do serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Widziałem jak chłopaczek przyjechał z instruktorem tym Smartem na egzamin i na nim go zdawał.

Z tym Smartem jest jeden problem - chyba mozna teraz zarzadac, aby podczas egzaminu w samochodzie byl tez instruktor. Wiec - kursant, egzaminator... oj, skonczyly sie miejsca, instruktor biegnie za Smartem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym trabim to bym sam nie pogardzil, bardzo daleko mu do serii

to jest waga seryjnego trabanta

 

Z tym Smartem jest jeden problem - chyba mozna teraz zarzadac, aby podczas egzaminu w samochodzie byl tez instruktor. Wiec - kursant, egzaminator... oj, skonczyly sie miejsca, instruktor biegnie za Smartem :E

a podobno jest taki przepis w prawie że do 18 roku życia nie wolno wozić ze sobą pasażera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a podobno jest taki przepis w prawie że do 18 roku życia nie wolno wozić ze sobą pasażera :E

I może tylko dlatego prawo jazdy można zdawać od 18 lat :o:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty moja Viki ma w dowodzie 0 kg (to chyba masa po biodegradacji podana) :lol2: :lol2: Kto chce ją kupić na B1?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dziwi mnie to że kuzyn miał kupę problemów bo jego polo miało wpisaną w dowód inną masę niż powinno mieć, a ja mam 0 i nikt nigdy na to nie zwrócił uwagi :hmm:

 

Ja w cenie złomu na wagę z dowodu :E

Ważne że Twoją by przeskoczyła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...