Skocz do zawartości
Rafał

Jaki sprzęt/program wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poniżej znajdują się linki do wątków na tym forum zawierających oceny/wskazania najlepszego sprzętu i oprogramowania komputerowego w danej kategorii. W dalszym ciągu czekam na propozycje "lepszych" linów/wątków. Jeśli takich propozycji nie będzie - trudno, zostaną te co są :E

 

Prośba: nie oceniajmy w tym wątku sprzętu/oprogramowania a jedynie podawajmy linki i dyskutujmy, które wątki tu powinny się pojawić jako najlepsze - myślę, że przy każdej "opcji" powinien docelowo pojawić się tylko jeden link - właśnie ten najlepszy...

 

Uwaga: ostatnio dodane/zmienione linki mają znak "+" na początku wiersza :)

 

 

CZĘŚCI KOMPUTEROWE

 

- procesor (link) AMD (link) + chłodzenie (link), Intel chłodzenie (link), chłodzenie uniwersalne (link)

- płyta główna pod AMD (link), pod Intela (link)

- pamięć RAM (link)

- karta graficzna (link) (link) (link)

- karta muzyczna (link) (link), głośniki (link), słuchawki (link)

- dysk twardy (link)

+ nagrywarka CD (link), DVD (link)

- zasilacz (link)

- obudowa (link), chłodzenie (link)

 

 

KOMPUTERY

 

- stacjonarny do 3000 PLN (link), do 6000 PLN (link)

- przenośny (link)

 

 

PERYFERIA

 

- monitor CRT (link), LCD (link)

- klawiatura + mysz zestaw (link) (link), mysz (link)

- drukarka (link)

- skaner (link) (link)

- tablet graficzny (link)

- aparat cyfrowy (link) (link)

- odtwarzacz MP3 flash (link), CD (link), HDD (link)

 

 

OPROGRAMOWANIE

 

- download manager Windows (link), Linux (link)

- firewall (najpopularniejszy - ankieta) (link) (link)

- program antywirusowy (najpopularniejszy - ankieta) (link), darmowy (link)

- program antyspam (link)

- program antyspyware (najpopularniejszy - ankieta) (link)

- program graficzny (link) (link)

- przeglądarka internetowa (link) (link), Avant Browser (link)

 

- zbiorczo: 'odrobaczanie' komputera (link)

Edytowane przez Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Rafale, nareszcie wszystko wzorcowo posegregowane! Nie ukrywam, ze bardzo mi sie ten pomysl podoba! :thumbup:

 

 

PS Wyczuwam stanowcza "pruska szkole" porzadku, wszystko do swojej szuflady. Czy pochodzisz moze z Poznania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla twojej pracy :notworthy:

 

Tego nam było trzeba :exclam:

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Work Rafał :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robmy zaklady kiedy pojawi sie najblizszy watek o jednym z tematow zawartych w tym topicu... :E Moim zdaniem jeszcze dzis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to jakis lepszy link antywirusowy trzeba znaleźć:D

 

 

 

[Edytowane: 16/5/2004 przez czesiu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczuwam stanowcza "pruska szkole" porzadku, wszystko do swojej szuflady. Czy pochodzisz moze z Poznania?  ;) 
(niestety? ;)) nie - nawet wręcz przeciwnie - ponad pół zycia spędziłem blisko wchodniej granicy :)

 

Co do postów - jeszcze się tak nie cieszcie :E to tylko propozycje linków :P czekam na wskazywanie tych "najlepszych" :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imo to jakis lepszy link antywirusowy trzeba znaleźć:D
no to na co czekasz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS Wyczuwam stanowcza "pruska szkole" porzadku, wszystko do swojej szuflady. Czy pochodzisz moze z Poznania?  ;) 
Niie wiem skąd on pochodzi, ale jest perfekcjonistą aż do przesady momentami. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niie wiem skąd on pochodzi, ale jest perfekcjonistą aż do przesady momentami. :P
No wiesz? Wtedy te 15 minut to mogłeś wytrzymać jeszcze :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie... ale myszki coś nie widze

 

 

 

Upsss widze widze:P:P:] sorki

 

[Edytowane: 16/5/2004 przez piecia_k]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leniwy jestem:D

 

Leniwy robot to gorzej niż odwrócony okrąg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Nie dawać nowych wątków, bo w tym jest wszystko. Dopisujmy się do już istniejących. Lista wątków, w tym wątku będzie stale rozszerzana.Zapraszamy ponownie...

 

Are You kidding me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktos się do tego zabrał...

Moc uznania Rafał :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja po raz kolejny wkleję:

 

MX 510 vs IE4.0:

 

http://www.barrys-rigs-n-reviews.com/revie...e_shootout1.htm

 

Viper Razer:

 

http://razer.tigga.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2879

 

http://h4g.pl/product_reviews_info.php/pro.../reviews_id/695

 

Albo zobaczyc w jakich wątkach się wypowiadam :E

 

Zaraz dorzuce jeszcze pare o myszach...

 

TU było trochę z matteo:

 

http://www.pclab.pl/thread27953.html#pid364105

 

A to mój stary temat o MX510 zaraz po zakupie:

 

http://www.pclab.pl/thread26414.html#pid342554

 

 

 

[Edited on 16/5/2004 by HILTI]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne. Nie dawać nowych wątków, bo w tym jest wszystko. Dopisujmy się do już istniejących. Lista wątków, w tym wątku będzie stale rozszerzana.Zapraszamy ponownie...

 

Are You kidding me?

Vega ale to jest super pomysl do odwolywania ludzi do tego watku ktorzy zadaja pytania FUNDAMENTALNE ktore byly walkowane milion razy itd i w ktorejto dziedzinie w zasadzie niewiel sie zmienia. cos ala szybki spis dobrze omowionych spraw zwiazanych z bardzo ogolnymi tematami!

 

Watki mozna ofkors zakladac w dalszym ciagu ale zeby nie byly zbyt ogolne jak "jaka grafike wybrac do 500zl", ale juz konkretne "dlaczego xyz wywala mi jakies bledy z yzx na winxp"- pytania stricte o jakies konkretne przypadki a nie "jaki sprzet polecacie", chyba ze "jaka grafke wybrac do zastosowan takich a takich".

to samo soft- "jaki najlepsiejszy fajerłol"- pytanie walkowane 100 000 razy, chyba ze ktos spyta "dlaczego nie dziala kerio+mcafee+emule+gg" itd itp.

 

odnosnie firewalla prosze dopisac linke: http://www.pclab.pl/thread6252.html

pzdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja po raz kolejny wkleję (...)
HILTI: Od wklejania recenzji zewnętrznych to są wątki do których tu podajemy linki. Tutaj mają być tylko linki do wątków na forum - tam gdzie ktoś może się dopisać, zadać kolejne pytanie...

 

BTW - zrobiłem małą aktualizację pierwszego posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW - zrobiłem małą aktualizację pierwszego posta ;)

dzienki :D

bardzo ladnie sie to prezentuje :)

pelne uznanie :notworthy:

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie... ale nikomu nie będzie chciało się szukać wybranego tematu... najłatwiej jest zadać pytanie i czekać na odpowiedzi. Sam bym tak zrobił :E Po to jest w końcu forum. A jak komuś nie chce się czytać wątków to tego nie robi, lub nie odpowiada milionowy raz na powtarzające się pytanie tak jak ja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - gratulacje :soczek: Piękna robota... I nawet, jeśli ludzie dalej będą zakładać klony sto razy przewałkowanych topiców, to i tak spojrzenie na pierwszego posta tutaj pozwoli uspokoić wzburzoną krew. :)

 

Ordnung muss sein :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przegladalem co kryje sie pod linkami, ale doskonala robota, bravo ! :D

rozumie, ze bedziesz to aktualizowal ? :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...