Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mlava21

Problem z kursorem myszy - zastyga w miejscu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nastepujacy problem - czasami zacina sie kursor myszy i pomaga tylko reset pc.

Mysle, ze ma to zwiazek z karta graficzna lub jej ustawieniami, bo zawsze dzieje sie tak kiedy szybko rusze myszka przy robieniu Alt+tab z jakiejs gry (wlasciwie z kazdej).

 

Myszka jest podlaczona pod USB.

 

Z mysza wszystko ok - na drugim pc i laptopie problem nie wystepuje.

Podlaczalem tez 2 inne myszki tego samego (A4tech) i innego producenta (Trool).

 

Plyta glowna tez powinna byc ok, bo mam podlaczony jeszcze modem pod USB, a z nim nigdy nic sie nie dzieje.

 

Uzywam sterownikow myszy A4tech v. 7.64

 

Probowalem roznych sterownikow karty graficznej. Karta to GeCube Radeon X1950 XTX 512mb.

Mialem 7.5 i 7.6 z guru3d a teraz uzywam 7.7 ze strony ATI.

 

Wylaczylem w menedzerze urzadzen oszczedzanie energii poprzez wylaczanie sprzetu, dla wszystkiego (USB, mysz, karta sieciowa)

 

Kiedy problem wystapi, odlaczam myszke i podlaczam inna, czasem ta druga dziala, a czasem nie. Ale ta pierwsza juz nie bedzie dzialac az do resetu pc.

 

System to Windows XP

 

Karta graficzna i procesor nie byly i nie sa podkrecane.

 

Biore jeszcze pod uwage zasilacz. Czytalem, ze za slaby moze powodowac podobne problemy, ale powinien byc dobry, bo jest markowy i kosztowal sporo, bo ok. 200 zł (jak bedzie trzeba, sprawdze jakiej jest firmy i ile daje watow)

 

Problem wystepuje od zakupu tego komputera czyli od prawie 4 miesiecy. Wszystko bylo kupione jako nowe.

 

Komp jest czysty 24/7, uzywam AntiVira (czerwona parasolka), Ad-aware, Spybot S&D, log z hijacka ok.

 

Nigdy nie zdarzylo sie to podczas pracy w windowsie, ale zawsze gdy byla wlaczona jakas gra, zwykle przy robieniu Alt+tab z trybu full-screen. Przy takiej samej rozdzielczosci i czestotliwosci odswiezania dla gry i pulpitu problem rowniez wystepuje.

Dlatego temat umieszczam w tym dziale.

 

:E

 

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma tu sherloka ktory pyszni sie rozwiazywaniem takich problemow ? :E

 

 

 

 

Jeszcze dodam, ze myszka jest optyczna i kiedy kursor sie zawiesza ona ciagle ma zasilanie, swieci sie te swiatelko :P i normalnie przechodzi sobie w tryb oszczedzania energii i odwrotnie kiedy nia porusze, a kursor stoi jak stal w miejscu a mnie krew zalewa. Ale jak ja odlacze i podlacze ponownie w te same lub inne wejscie USB to nie dostaje pradu.

 

To chyba mozna wykluczyc wszelkie problemy z plyta, USB i zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to potestuj myszke podłączaną przez PS2 zamiast USB lub użyj przelotki do PS2. Spróbuj pokombinować ze sterownikami do płyty głownej i zrób update biosu w mobo. Wiecej pomysłów nie mam (poza przeinstalką windy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model myszki jaki ? ja mam podobny problem prze resecie kompa ( mam RAZERA Copperhead-a ) mysz poprostu nie kontaktuje. Trzeba ja odpiac i podpiac :P i UNO PROBLEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem podlaczyc dwie myszki pod PS/2 ale wcale nie dzialaly. I to chyba nie wina przejsciowki bo mam dwie. Moze sa myszy ktore chodza tylko pod USB? albo cos sie dzieje z wejsciem

 

Mysle, ze to cos z karta grafiki, bo kursor nigdy sie nie zacial od tak w windowsie. Jak porusze mysza podczas robienia Alt+tab to zawsze sie wiesza, a w innych sytuacjach nigdy.

 

Czytalem, ze kiedy wina lezy po stronie plyty glownej lub zasilacza to tak sie dzieje np. co kilka minut, nawet jak uruchomi sie kompa i go nie dotyka.

 

Nie mam tylko drugiej karty pod PCI-e ani nie mam od kogo pozyczyc to by bylo wiadomo. A nie ma AGP na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... to wyglada na jakis problem z przechodzeniem miedzy trybami wyswietlania obrazu... moze sterowniki do grafiki inne zainstaluj. Dziwny problem i naprawde nie wiem co innego moglbym poradzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest ok :D

 

Nie mam pojecia co to bylo, bo naraz wywalilem kilka niepotrzebnych programow, poprzestawialem jakies opcje w ustawieniach karty i myszy i zaktualizowalem sterowniki prawie do wszystkiego (dzwiek, plyta,karta, mysz) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem :( Sprawcą okazał się ZASILACZ. Po wymianie na nowy (mocniejszy) wszystko wróciło do normy. Podaj parametry swojego zasilacza. Problem może powrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, ale myszka działała tylko na jednym złączu USB (na innych nie działała, ani na PS2). Ustawienia defaultowe biosu pomogły.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...