Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Temat służy do dyskusji na temat polecanych kart graficznych mojego autorstwa na forum PCLab.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry temat myślę że powinni go przykleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym stworzyć ten poradnik, dla

 

<150 zł

 

 

W tej cenie najlepszym wyborem jest Radeon 9700Pro lub 9800 :

 

tu obrazek z frazpc

 

Ewentualnie można szukać GeForców 6600. Ich zaletą jest obsługa DX 9.0C, a nie DX 9.0B, jak jest w przypadku Radeonów 9700 i 9800. Jednak w tej cenie Radeony są wydajniejsze.

 

Życzę udanych zakupów

 

 

 

wex ten obrazek lepiej wywal :E

 

moim zdaniem temat słaby - zero dopracowania.

co kogo obchodzi że w tej cenie opłaca się kupić to i to, a nic nie wie o tej karcie... bez dopracowania nie warto przyklejac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak sądzisz, bym usunął ten obrazek ?

 

UPDATE : obrazek zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu tak sądzisz, bym usunął ten obrazek ?

 

bo łamie regulamin?

 

 

 

reklama frazpc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniłem ;). Jeszcze jest czas na dopracowanie tematu. Tak samo przecież było z zestawami komputerowymi. Na początku były "gołe", a teraz jest już OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co kogo obchodzi że w tej cenie opłaca się kupić to i to, a nic nie wie o tej karcie... bez dopracowania nie warto przyklejac.

A po jakiego grzyba musi wiedzieć co siedzi w tej karcie ?

Dla niedoświadczonego "Kowalskiego" będzie się liczyło nasze zdanie o tym że ją polecamy w tej cenie ;) Bo co mu po tym że mu napiszemy że ta karta ma 16 ps itp jak nie wie co to jest :hmm:

 

Artykuł wg mie gut :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po jakiego grzyba musi wiedzieć co siedzi w tej karcie ?

Dla niedoświadczonego "Kowalskiego" będzie się liczyło nasze zdanie o tym że ją polecamy w tej cenie ;) Bo co mu po tym że mu napiszemy że ta karta ma 16 ps itp jak nie wie co to jest :hmm:

 

Artykuł wg mie gut :thumbup:

 

właśnie dlatego taki temat jest do kitu.

 

nawet niema podziału na takie banały jak + i - danej karty -_-'

 

ps. widze, ze temat praktycznie o GF :P

 

 

 

kliknij link w mojej sygnaturce, to przekonasz siejak powinien wyglądac porządny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD2400PRO i XT unikać...? Dlaczego.

Jak ktoś potrzebuje kompa do starszych gier i przede wszystkim do filmów to raczej poleciłbym.

 

Dla X1650PRO alternatywą są też X1300XT na DDR3...

 

Przy X1950XT to niestety uniknąć HD2600RO Palita w wersji Sonic i 8600GT nie ma jak uniknąć, jeżeli ktoś chce SM4.0, a naprawdę przemówienie do rozsądku jest trudne, bo magia cyferek działa!

 

Reszta ok.

Dopisać tylko conieco o karcie i więcej fotek + jakoś lepiej wyróżnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po jakiego grzyba musi wiedzieć co siedzi w tej karcie ?

Dla niedoświadczonego "Kowalskiego" będzie się liczyło nasze zdanie o tym że ją polecamy w tej cenie ;) Bo co mu po tym że mu napiszemy że ta karta ma 16 ps itp jak nie wie co to jest :hmm:

 

Artykuł wg mie gut :thumbup:

 

 

Dokładnie o to mi chodziło. Przecież jak ktoś dobrze zna się na kartach graficznych, to na pewno wybierze sobie sam dobrą kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie o to mi chodziło. Przecież jak ktoś dobrze zna się na kartach graficznych, to na pewno wybierze sobie sam dobrą kartę graficzną.

 

a wymagania danej karty?

 

 

 

jaki zasilacz jest dla niej odpowiedni, jaki procesor trzeba miec, aby dana karta rozwinęła skrzydła, a nie marnowała się ... to sa jednak istotne informacje bo jak kowalski kupi sobie karte za 2 tysiące do pentiuma D 2,66Ghz to bedzie niemile rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kliknij link w mojej sygnaturce, to przekonasz siejak powinien wyglądac porządny temat.

No przyznam że masz racje.

Ale zależy też do kogo ten artykuł jest skierowany...

Ale dobra nie będzie się kłócił przyznam że rozbudowa tego tematu by się przydała :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że rozbudowa tematu nie jest potrzebna. Co więcej, twierdzę, iż potrzebna jest. Zawsze na początek powstaje "szkielet" tematu, a potem dorabiana jest reszta. Za przykład mogę podać swój temat o zestawach komputerowych.

 

 

@Amitoza

 

Byłbym wdzięczny, gdybyś wszystkie swoje uwagi/zastrzeżenia/spostrzeżenia/sugestie i propozycje rozbudowy zapisał w jednym poście. Wtedy łatwiej mi będzie na to spojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 z dużych zdjęć zrobić miniaturki do powiększenia :)

po 2 do kart do 300zł dodać radka HD2600PRO DDR3 od palita ;)

po 3 dopisać do kart jakiego wymagają zasilacza (przedewszystkim tyczy sieto najmocniejszych modeli)

po 4 zapisać + i - danych kart miedzy innymi czy jest głośna itd.

po 5 wymagania odnośnie porcesora (ważne w przypadku mocniejszych kart)

po 6 pzry każdej karcie dopisać polecanych producentów - żeby przypadkiem potencjalny kowalski nei kupil GF8600 firmy "krzak" :E

po 7 wypisać jakieś dodatkowe mozliwości kart (rodzin kart) - UVD i inne pierdoły.

po 8 napisać kilka zdań do kaxdej karty ;)

 

na te chwile już nic mi do glowy nie przychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amitoza. Zastosuję się do Twoich sugestii i mam nadzieję, że poradnik będzie lepszy. Na razie stan poradnika określam jako : IN PROGRESS :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Amitoza. Zastosuję się do Twoich sugestii i mam nadzieję, że poradnik będzie lepszy. Na razie stan poradnika określam jako : IN PROGRESS :E .

 

prawdopodobnie zapraknei Ci miejsca w jednym poście (są pewne ograniczenia) więc bedziesz musiał zmontowac i tak temat od nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1650P na DDR3 to tez kapa. Mialem to 2 tygodnie. Fear +cienie=sjaldy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pci-e >200 Dlaczego nie ma tam x800xt, x800xt pe albo x800gto2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pci-e >200 Dlaczego nie ma tam x800xt, x800xt pe albo x800gto2 ??

 

bo to już zapomniane, wysłużone sprzęty... x800gto dobra karta, ale jej czas już minął daaaawno temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego unikać : wszelkich Radeonów MSI-Medion (padają jak muchy po 3 miesiącach), Radeonów 9550, 9600, GeForców 4 Ti, FX i 6200.

 

Bo? Ja mam 9550 gigabyte na 4ns pamieciacch, niegdys hit, wszyscy je brali i krecili a Ty nagle piszesz ze on jest do dupy? W tej cenie to najlepsze co mnie spotkalo przyjacielu.. cos zle opinie masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez rzucił mi sie w oczy R9550. Karta w swojej cenie jak najbardziej godna polecenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z postem dobry, moze nawet wart przyklejenia, potem co miesiac-kwartal poddawac modyfikacji. Wtedy zniknelo by to zasmiecanie forum setkami postow w stylu "co lepsze" "co wybrac" etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 1 z dużych zdjęć zrobić miniaturki do powiększenia :)

po 2 do kart do 300zł dodać radka HD2600PRO DDR3 od palita ;)

po 3 dopisać do kart jakiego wymagają zasilacza (przedewszystkim tyczy sieto najmocniejszych modeli)

po 4 zapisać + i - danych kart miedzy innymi czy jest głośna itd.

po 5 wymagania odnośnie porcesora (ważne w przypadku mocniejszych kart)

po 6 pzry każdej karcie dopisać polecanych producentów - żeby przypadkiem potencjalny kowalski nei kupil GF8600 firmy "krzak" :E

po 7 wypisać jakieś dodatkowe mozliwości kart (rodzin kart) - UVD i inne pierdoły.

po 8 napisać kilka zdań do kaxdej karty ;)

 

na te chwile już nic mi do glowy nie przychodzi :)

:thumbup:

 

Pomysl z postem dobry, moze nawet wart przyklejenia, potem co miesiac-kwartal poddawac modyfikacji. Wtedy zniknelo by to zasmiecanie forum setkami postow w stylu "co lepsze" "co wybrac" etc.

Pomysl ogolnie dobry, ale pytania nie znikna. Ludzie nowi na forum czesto nie patrza czy taki temat juz istnieje i walą z nowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniaturki zrobione :). HD2600Pro od Palita wstawiony. Wymagane zasilacze dodane. Zalety, wady i wymagania odnośnie procesora też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...