Skocz do zawartości
Alejajca

Aktualizacja biosu płyt głównych - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj użyć innego pendrive jako nośnika źródłowego.

Próbowałeś robić update tylko na jedną kość biosu, czy obie?

 

Na jednej kości biosu próbowałem. Na innym pandrive dzieje się to samo. ;/

Edytowane przez Tanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem złożyć w którym użyłem płyty głownej Gigabyte B150N Phoenix - WIFI oraz Intel Pentium G4560 problem polega na tym ze płyta główna obsługuje procesory do 6 generacji natomiast procesor to Intel Pentium G4650 generacji siódmej. Wyszła aktualizacja biosu, który obsługuje już siódmą generacje tych procesorów. Ale jak ją przeprowadzić, jak przez brak kompatybilności obraz nie jest rzucany na monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Płyta główna M52L-S3 bios F2

Póki co jest athlon 64X2 5200+ 2600MHz

Mam w domu athlona X2 250 który został mi po wymianie w innym kompie na phenoma.

Czy ja dobrze rozumiem że jak wgram bios F8 to będzie wsparcie dla X2 250?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m52l-s3_1x/download/

Dołożyłbym ramu i będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelck

Formalną obsługę tego procesora masz tylko przy rewizji 2.0 tej płyty.

Stepping C2 obługiwany od biosu F8, stepping C3 od F9a. Pamiętaj by pobierać wersję biosu od właściwej rewizji, bo mogą się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną MS-7728 (Rev 2.0), tak awaryjnie zakupiona... I podejrzewam ją o różne problemy.

Chciałem zaktualizować bios. Znalazłem taki: https://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=12218&hgt=606

Teoretycznie chyba do tej płyty... no, ale próba kończy się informacją o błędzie: "error rom file size does not match existing bios size".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podczas próby instalacji asus upade (pobrany ze strony asus) mam komunikat: The model does not support this application.

Pobieram asus upade dla swojego win 7 64 bity (sprawdzalem 32 tez nie dziala, ten sam komunikat). Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zakupie PROCESOR AMD RYZEN 5 1600 S-AM4 3.20 / 3.60GHZ i plyty PŁYTA ASROCK AB350M PRO4 bedzie mi potrzebna aktualizacja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damjonek

 

Nie - fabryczny najniższy bios wspiera ten procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizując bios (msi) muszę instalować wszystkie wydane? czy tylko ten najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie dołożyłem 4GB RAMu, ale widzi tylko 3 GB (w BIOSie) (Acer travelmate 6492). Mam BIOS v1.24 a jest najnowszy v1.55. Wg specyfikacji obsługuje 4GB. Chciałem zrobić update BIOSu, czy jak uruchomię komp z płyty z windows 98 i podam ścieżkę na pendrive to będzie ok? Czy lepiej nagrać bootowalnego pendrajva ?

 

Na próbę uruchomiłem lapka z CD win 98 i było widać pamięć usb i pliki na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy po wgraniu nowego Biosu do MSI Z370 TOMAHAWK temperatury na i7 8700k lekko spadna?(teraz sa w grach PUBG dochodza do 76 stopni max)

Czy nie ma sensu bawienie sie w aktualizowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury Ci spadną jak zrobisz delid;) Ja w PUBG mam max 50 stopni jakie widziałem

4628494500_1520876704_thumb.jpg 1400661800_1520876704_thumb.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nowego pc i płytę asrock z370 pro4 i mam problem chciałem zaktualizować bios z poziomu pulpitu tak jak pisze na stronie asrocka ale teraz nie chce sie bios zaaktualizowac włączylo sie uefi i pisze instant flash v2204 do not power off during uefi update i stoi tak na 0% juz z 20 minut nie wiem co robić czekac czy co bo nie chce by sie cos popsuło jak wyłącze pc z prądu prosze o pomoc ciągle 0% jest

 

 

Dobra wyłączyłem pc i wgrałem biosa przez pendrive wszystko działa

Edytowane przez pawel1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem plyte pod ryzena 3 2200G ze starym biosem. Wejde do biosu z nieobslugiwanym prockiem zeby uaktualnic go? Plyta ASROCK A320M-HDV

Edytowane przez fuey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, do biosu też nie wejdziesz.

 

Jeżeli egzemplarz płyty nie jest zbyt stary, to powinien mieć bios obsługujący raveny. Gdzieś na płycie powinna być nalepka z numerem wersji biosu z którym płyta wyszła z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup procesora AMD Athlon 200GE i płyty głównej MSI B350M PRO-VDH - czy jest potrzebna aktualizacja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafisz na starą rewizję na co masz największe szanse to będzie potrzebny update biosu.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa z tymi aktualizacjami biosu, po każdej aktualizacji komputer włącza się dłużej. Nawet po powrocie do pierwszego biosu. Komp jak w subskrypcji. Co zrobić?

Edytowane przez petrib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafisz na starą rewizję na co masz największe szanse to będzie potrzebny update biosu.

 

Dzięki za odpowiedź. Nie wiesz może czy w morele.net itp. istnieje możliwość aktualizacji biosu jeżeli nie wybiera się usługi złożenia przez nich zestawu? Czy sprzęt musi być poskładany do kupy, żeby można było dokonać aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o pomoc, drapię się w głowę co powinienem i czy powinienem ściągać/aktualizować sterowniki do płyty głównej MSI B450-A PRO przy AMD ryzen 5 2600. Jestem w tej kwestii zielony, znalazłem to:

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO#down-bios

ale nie wiem czy muszę aktualizować wszystko, czyli tak jak jest na stronie: BIOS i dalej STEROWNIK (on-board, system & chipset, on-board audio) i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam,

płyta GIGABYTE AORUS PRO WIFI org. bios "F7" po aktualizacji - 4 krótkie sygnały.

I nieważne czy ściągnę i wgram "F9a" z gigabyte czy zaktualizuję z windowsa "F8" !

Aplikacja znajduje tylko wersję F8.

Pamięci wyciągałem/zamieniałem i wyjąłem grafikę i to samo !

Odpinałem z prądu i wyjmowałem baterię.

Windows nie chce się załadować,wywala niebieski ekran restartuje a potem 4 sygnały :-(

Już nie mam siły :-(

Jak się cieszę,że coś mnie tknęło i zrobiłem kopie starego biosu ;-)

 

pzdr.Marek

Edytowane przez mv6mv6mv6mv6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem totalnym amatorem. Zarejestrowałem się na tym forum by zadać pytanie

Mam płytę główną msi a320m pro vd/s a w niej a8-9600. Chcę wymienić procesor oczywiście na Ryzen 3600. Nowy bios nie obsługuje a8-9600. Natomiast stary nie osługuje Ryzen 3600. Czy aktualizując bios przez stary bios do najnowszej wersji na a8-9600 gdy pasek dojdzie do 100% i komputer się zresetuje od razu można wymieniać procesor? Czy trzeba odczekać? Bo przecież na starym procesorze płyta już nie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak powinno to wyglądać, pamiętaj o zresetowaniu ustawień BIOS'u przed zainstalowaniem Ryzen 5 3600 (masz kartę graficzną?) ale niestety masz płytę MSI ... a z nimi nic nie wiadomo

pierwsze wersje biosów tych płyt pozostawiają wiele do życzenia a tylko taka możesz zainstalować

https://pl.msi.com/Motherboard/support/A320M-PRO-VD-S

ciekaw jestem jak będzie wyglądał start na nowym BIOS'ie starego CPU (a8-9600)

powinien się pojawić co najmniej jakiś komunikat

 

jesteś pierwszym właścicielem tej generacji procesorów jakiego widziałem ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...