Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już w 7 rozdziale i gra coraz bardziej wciąga, tylko wkurza mnie brak zapisu po dojechaniu do nowego mieszkania. W tym momencie już dawno powinien pojawić się nowy punkt zapisu, a tak to jeśli przypadkowo później zginiemy tudzież zostaniemy aresztowani - gramy na nowo 7 rozdział. Teraz mam pytanie, a w zasadzie 2 pytania ze sobą połączone. Jakiś rok przed premierą gry ktoś wrzucił filmik z tej gry, w którym Vito jedzie z ekipą i nagle zatrzymuje nas blokada policyjna i w najlepszym momencie pojawia się napis, że premiera Mafii 2 soon blablabla. Bardzo mi zależy na tym filmiku, więc czy ktoś wie, gdzie go znajdę, a jeśli tak to w którym on jest rozdziale ? Od samego początku odkąd gram w Mafię czaję się na ten moment :E

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w 7 rozdziale i gra coraz bardziej wciąga, tylko wkurza mnie brak zapisu po dojechaniu do nowego mieszkania. W tym momencie już dawno powinien pojawić się nowy punkt zapisu, a tak to jeśli przypadkowo później zginiemy tudzież zostaniemy aresztowani - gramy na nowo 7 rozdział. Teraz mam pytanie, a w zasadzie 2 pytania ze sobą połączone. Jakiś rok przed premierą gry ktoś wrzucił filmik z tej gry, w którym Vito jedzie z ekipą i nagle zatrzymuje nas blokada policyjna i w najlepszym momencie pojawia się napis, że premiera Mafii 2 soon blablabla. Bardzo mi zależy na tym filmiku, więc czy ktoś wie, gdzie go znajdę, a jeśli tak to w którym on jest rozdziale ? Od samego początku odkąd gram w Mafię czaję się na ten moment :E

HEHE... No to się przeliczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K-low

Odkryłem że te dziwne przycinki nie zwiazane z fpsami sa wywolane przez apex. Dziwne, myslalem za nvidia nie bedzia miala z tym problemow, a jednak..

Mam te gówno zainstalowane, bo bym gry nie odpalił w grze jest to wyłączone, ale grę dalej szarpie żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje save`a 100% lub po 14 rozdziale. musialemreinstalke systemu zrobic a chcialem pograc we free ride ; ] (wersja PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE... No to się przeliczysz ;)

A możesz jaśniej ? :> Jeśli znasz linka to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz jaśniej ? :> Jeśli znasz linka to będę wdzięczny

Jak chcesz to czytaj.

 

Nie chodzi mi o filmik, a o to, że czekasz na ten fragment. W grze ani razu nie było czegoś takiego jak blokada drogi przez policję.

 

Edytowane przez Dulk9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje save`a 100% lub po 14 rozdziale. musialemreinstalke systemu zrobic a chcialem pograc we free ride ; ] (wersja PL)

 

Mój save 100% http://www.sendspace.pl/file/2b2012f83fcd62f2f92e88a

 

Uściśnie, 100% wykonanych misji, czyli wszystkie 15 rozdziałów i parę znalezionych króliczków playboy'a.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to czytaj.

 

Nie chodzi mi o filmik, a o to, że czekasz na ten fragment. W grze ani razu nie było czegoś takiego jak blokada drogi przez policję.

 

No to może źle się wyraziłem. Filmik był prezentowany gdzieś rok temu i był podany w tym temacie, ale za nic nie mogę go znaleźć. Dodam jeszcze, że trzymał w napięciu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może źle się wyraziłem. Filmik był prezentowany gdzieś rok temu i był podany w tym temacie, ale za nic nie mogę go znaleźć. Dodam jeszcze, że trzymał w napięciu :P

to on był z dema i był tylko w demie w pełnej wersji nie uświadczysz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieta ktos jeden taki trailer gdzie Joe i Vito odchodza powolnym krokiem od stacji benzynowej ktora po chwili wybucha a Joe wali tekst "Jak mowilem, bulka z maslem."? Czekalem na ta misje w grze i nic ;E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieta ktos jeden taki trailer gdzie Joe i Vito odchodza powolnym krokiem od stacji benzynowej ktora po chwili wybucha a Joe wali tekst "Jak mowilem, bulka z maslem."? Czekalem na ta misje w grze i nic ;E

ja piernicze co za łajzy!!! Chce moje 110zł z powrotem! Życzę im, aby gra sprzedała się w jak najniższym nakładzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy włączenie opcji APEX/PhysX w configu z grafą od ATI coś zmienia czy po prostu nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem że te dziwne przycinki nie zwiazane z fpsami sa wywolane przez apex. Dziwne, myslalem za nvidia nie bedzia miala z tym problemow, a jednak..

Mi gra działała całkiem płynnie, bo przeznaczyłem starego 8800 GTX tylko do PhysX'a.

Po prostu karta graficzna musi stale się przełączać między renderowaniem a wykonywaniem obliczeń fizycznych i to ją spowalnia.

Inna sprawa że przez ten PhysX gra mi się wywalała średnio co godzinę (błąd w PhysXCore.dll). Doprawdy nVidia powinna to dopracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy włączenie opcji APEX/PhysX w configu z grafą od ATI coś zmienia czy po prostu nic nie daje?

Zmienia, PhysX będzie liczone przez CPU.

 

Ogólnie rzecz biorąc cały ten w PhysX w Mafii to jest żenada. Wyłączysz to nie masz odłamków i ogólnie zadymy. Włączysz masz odłamki i fps leci na pysk. Lepsze efekty pod tym względem i to nieporównywalnie to ja widziałem w F.E.A.R 5 lat temu bez tych wynalazków, nie trzebabyło 8800GTX tylko po to żeby wyświetlić parę kamyczków, które zresztą zaraz znikają.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia, PhysX będzie liczone przez CPU.

 

Ogólnie rzecz biorąc cały ten w PhysX w Mafii to jest żenada. Wyłączysz to nie masz odłamków i ogólnie zadymy. Włączysz masz odłamki i fps leci na pysk. Lepsze efekty pod tym względem i to nieporównywalnie to ja widziałem w F.E.A.R 5 lat temu bez tych wynalazków, nie trzebabyło 8800GTX tylko po to żeby wyświetlić parę kamyczków, które zresztą zaraz znikają.

8800gtx niestety tego nie uciąga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie rzecz biorąc cały ten w PhysX w Mafii to jest żenada. Wyłączysz to nie masz odłamków i ogólnie zadymy. Włączysz masz odłamki i fps leci na pysk. Lepsze efekty pod tym względem i to nieporównywalnie to ja widziałem w F.E.A.R 5 lat temu bez tych wynalazków, nie trzebabyło 8800GTX tylko po to żeby wyświetlić parę kamyczków, które zresztą zaraz znikają.

 

To samo sobie pomyślałem - to mogło być zrobione z powodzeniem bez physx, z wykorzystaniem samego silnika gry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z powodzeniem

z powodzeniem? To jest delikatnie powiedziane, przecież te efekty tych kamyczków, dziur to żenada nawet bez PhysX jest jak na 2010 rok, a co dopiero z PhysX.. przecież tam za grosz fizyki nie ma w tym, a przecież tym mamiono ludziom oczy na reklamówkach, że to ma być fizyka jakiej jeszcze nie było.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia, PhysX będzie liczone przez CPU.

 

Ogólnie rzecz biorąc cały ten w PhysX w Mafii to jest żenada. Wyłączysz to nie masz odłamków i ogólnie zadymy. Włączysz masz odłamki i fps leci na pysk. Lepsze efekty pod tym względem i to nieporównywalnie to ja widziałem w F.E.A.R 5 lat temu bez tych wynalazków, nie trzebabyło 8800GTX tylko po to żeby wyświetlić parę kamyczków, które zresztą zaraz znikają.

FPS leci na pysk bo okazuje sie, ze sporo scen liczonych jest na CPU, a nie na GPU przy dedykowanej karcie. Ktos nie postaral sie .

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS leci na pysk bo okazuje sie, ze sporo scen liczonych jest na CPU, a nie na GPU przy dedykowanej karcie. Ktos nie postaral sie .

To już mnie malo interesuje, niech sobie leci FPS na pysk, będę miał mocnego kompa, ale niech to do cholery jakoś wygląda skoro zaprzęgają do tego takie technologie. A tak otrzymuje miernotę, trochę kamyczków, które z fizyką mają do czynienia jak spadną na podręcznik z tego przedmiotu. Coś co robiono lepiej pół dekady wcześniej bez tego szitu.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mnie malo interesuje, niech sobie leci FPS na pysk, będę miał mocnego kompa, ale niech to do cholery jakoś wygląda skoro zaprzęgają do tego takie technologie. A tak otrzymuje miernotę, trochę kamyczków, które z fizyką mają do czynienia jak spadną na podręcznik z tego przedmiotu. Coś co robiono lepiej pół dekady wcześniej bez tego szitu.

Postawilbym inne pytanie : czy silnik Mafii 2 jest tak gowniany, ze wyglada tak, a nie inaczej? Nie zwalalbym winy na technologie, na fizyksa - grafika w Mafii 2 nie powala i taka jest prawda. Czesc osob nie chce tego zaakceptowac, ale biorac np. pod uwage miasto z Mafii 2, a z GTA4 to mam wrazenie, ze to z tej drugiej gry wyglada i lepiej, a i wiecej sie w nim dzieje. Dla mnie silnik Mafii 2 jest poprawny tylko pod wzgledem samych wymagan bo bez Apexa pewnie wiekszosci osob chodzi to poprawnie, a ze nie wyglada... Przeciez niektore tekstury az STRASZA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam z symulacji fizyki jest. Fala uderzeniowa z wybuchu unosi poły płaszcza :) Niemniej mogli to równie dobrze nazwać efektami specjalnymi a nie fizyką bo głównie te wszystkie latające szczątki to bajer graficzny, który ma cieszyć oko. I trzeba przyznać, że gra z tym się prezentuje lepiej.

Edytowane przez 5hogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że mam do Mafii konsolę :E

I nie wiem z czego sie tu cieszyc, bo to ostatnia gra, w ktore gralbym na swojej PS3 z tego wzgledu, ze :

-chodzi po prostu tragicznie

-framedropy sa oczywista oczywistoscia, by nie powiedziec, ze to malo powiedziane. Ta gra na PS3 to jeden wielki framedrop

-brak efektow graficznych jak np. durnej trawy (aka zaawansowana roslinnosc) o czym developerzy informowali

 

Nic mnie nie przekona do grania w gre, ktora w trakcie akcji lapie moze 15 fpsow...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...