Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie silnik Mafii 2 jest poprawny tylko pod wzgledem samych wymagan bo bez Apexa pewnie wiekszosci osob chodzi to poprawnie[...]

Tyle, że bez APEXa to włączam Mafię z 2002 roku i chyba mam lepsze odłamki :lol2:

 

I trzeba przyznać, że gra z tym się prezentuje lepiej.

To jest oczywisty zabieg, nie masz możliwości włączenia Apexa bo komp za słaby to gra jest pozbawiona podstawowych efektów, masz kompa i robisz WOW, do czasu, aż nie włączysz takiego F.E.A.R z 2005 roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w google "mafia 2 5dlc pack". Tyle, że potrzebne jest lekarstwo od doktora Skid... coś tam.

 

A może mi ktoś dokładnie opisać jak to zrobić (na PW bądź: mustangpol@gmail.com)? Z góry dziękuję. Za 5 DLC raczej płacić nie będę (chyba, że będą po 5-10zł) :E

 

Dlatego do nawet do gier używam PC - większe możliwości, a jak trzeba można wzmocnić sprzęt, by to udźwignąć pomijając, że PC jest wielozadaniowy ;)

 

W Demo grałem z PhysX i APEX na średnie, a w pełniaka gram bez tych efektów, bo w pełniaku trochę brakuje FPS'ów. Jednak nawet bez nich wydaje mi się, że sporo fajnych rzeczy jest, tak jak wywracające się kosze gdy "wejdziemy w nie" czy zamykające się drzwi samochodu zależnie od nachylenia, czy strzelania bądź "wchodzenia w nie" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto podkłada głos Joe'a w grze?

Kurcze, taki mi znajomy, a za Chiny nie mogę skojarzyć aktora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gtx niestety tego nie uciąga :P

9800GT po OC daje rade z Psyhx..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GT po OC daje rade z Psyhx..

Dobry ten 9800GT bo 260 potrafi zwalniac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten 9800GT bo 260 potrafi zwalniac :E

280 też :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K-low

Tyle, że bez APEXa to włączam Mafię z 2002 roku i chyba mam lepsze odłamki :lol2:

 

 

To jest oczywisty zabieg, nie masz możliwości włączenia Apexa bo komp za słaby to gra jest pozbawiona podstawowych efektów, masz kompa i robisz WOW, do czasu, aż nie włączysz takiego F.E.A.R z 2005 roku :E

O co chodzi z tym F.E.A.R niedawno go zainstalowałem jakieś 10 minut temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym F.E.A.R niedawno go zainstalowałem jakieś 10 minut temu :E

 

Tam też się ściany sypały itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam też się ściany sypały itp.

I to tak, ze nic widac nie bylo przez dobrych pare minut :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to tak, ze nic widac nie bylo przez dobrych pare minut :E

 

Robiło wrażenie, dziwię się że w większości dzisiejszych gier nie ma takich efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K-low

Dokładnie o tym mówię. Kiedy to będzie ? :P

 

5 misja w zimę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam też się ściany sypały itp.

Ściany się sypały i odłamki leciały podobne jak w Mafii II już w 3DMarku 2001, który prezentował możliwości DirectX8.1 i starej wersji silnika fizycznego Havoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 misja w zimę

 

A nie, bo nie będzie wcale - ta scenka została zrobiona tylko na potrzeby dema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym mówię. Kiedy to będzie ? :P

Sama misja to 5 rozdział, ale nie ma tam blokady drogi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starej wersji silnika fizycznego Havoc.

Havok przez "k"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak to Mafia. Czyli geniusz. Klimat mniej Mafijny jak na razie(32%gry) ale i tak jest świetnie. Prowadzenie aut genialne, aczkolwiek brakuje mi licznika w km/h. IMO grafika bije na głowę większość gier oferujących otwarty świat, miasto jest przepiękne. Ale cały apex jest taki hmm przeciętny. Faktycznie wszystko lata itp ale po chwili to wszystko znika z ziemi i już nie jest tak kolorowo. Ale i tak gra jest przezajebista. I po raz kolejny Mafia>GTA, które żeby nie było również bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś dokładnie opisać jak to zrobić (na PW bądź: mustangpol@gmail.com)? Z góry dziękuję. Za 5 DLC raczej płacić nie będę (chyba, że będą po 5-10zł) :E

 

Dlatego do nawet do gier używam PC - większe możliwości, a jak trzeba można wzmocnić sprzęt, by to udźwignąć pomijając, że PC jest wielozadaniowy ;)

 

W Demo grałem z PhysX i APEX na średnie, a w pełniaka gram bez tych efektów, bo w pełniaku trochę brakuje FPS'ów. Jednak nawet bez nich wydaje mi się, że sporo fajnych rzeczy jest, tak jak wywracające się kosze gdy "wejdziemy w nie" czy zamykające się drzwi samochodu zależnie od nachylenia, czy strzelania bądź "wchodzenia w nie" ;).

 

Sciagasz DLC, wrzucasz do katalogu PC, sciagasz "poprawke" od Skidrow i grasz. Takie info znalazlem w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 misja w zimę

 

Ja jestem w 7dmej i nie pamiętam tego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie.

Czy jak zacznę fabułę od początku (już przeszedłem) to czy sejvy się skasują? Wszystkie osiągnięcia? Czy po prostu będzie dodawało osiągnięcia których nie miałem przechodząc grę za pierwszym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 7dmej i nie pamiętam tego :P

... Nie pamiętasz jak jechałeś po tą wielką

maszynówę i z okna strzelałeś do kolesi, potem właziłeś do budynku i tam ściagałeś grubasa, któremu Henry wsadza pistolet w gębę i wtedy Grubas postrzela Henrego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... no tutaj jest rozwiązanie problemów z haczącą się grą. Niestety PCLAB nie pozwala linkować nic do portali z PL więc wkleję treść... Jak mnie zamkną to wina PCLAB'a

 

Gotowi? W takim razie przejdźmy do czegoś bardziej skomplikowanego. Karty Nvidia zmuszone do obliczeń PhysX w Mafii 2 pocą się i trudzą nad realistycznym falowaniem ubrania naszego bohatera oraz ciuszków postaci niezależnych. O ile widok rozwianego płaszcza Vito robi spore wrażenie to załamania sukieneczki NPC na ulicy Empire Bay jest praktycznie nie do zauważenia, ale nadal zabiera to cenną moc GPU. Możemy jednak temu zaradzić i wyłączyć "fizyksa" ubrań NPCów. Jak to zrobić? Wystarczy wejść do katalogu z grą i po kolei wypełniać poniższe instrukcje:

 

1. wchodzimy do katalogu z grą Mafia II - Steam\steamapps\common\mafiaii\edit\Apex. teraz widzimy dwa katalogi - Cloth i Effects. Nas interesuje ten pierwszy, a więc wchodzimy do Clothes (wcześniej skopiujcie go w inne miejsce na HDD!). Teraz uwaga! Kasujemy wszystkie pliki za wyjątkiem: m2skeleton, ClothRemapTable. Zostawiamy również w spokoju wszystkie pliki zaczynające się na VIT*.

 

Po tej operacji przy włączonym w menu APEX/PhysX ubranie naszego bohatera nadal będzie fantazyjnie powiewać, ale kurteczki i sukienki napotkanych postaci już nie. Raz jeszcze podkreślmy - realistyczna fizyka ubrań na bohaterach niezależnych jest prawie niezauważalna, ale dobija GPU karty graficznej. Oczywiście po tej operacji wszystkie inne "ficzery" związane z obsługą technologii PhysX BĘDĄ DZIAŁAŁY.

 

2. Można też skasować wszystkie pliki z powyższego katalogu (a nawet sam katalog) wtedy także ubranie Vito nie będzie liczone przez GPU. Jak bardzo operacja numer 1 - bo tę uważamy za optymalną - wpłynie na liczbe wyświetlanych klatek na sekundę? Otóż wręcz dramatycznie! Na mojej szalejącej maszynie (4 rdzeniowy AMD 3 GHz, GTX 260 system operacyjny Win 7) przed operacją numer 1, we wbudowanym w grę benchmarku uzyskałem poniższe wyniki. Uwaga! W samej grze różnice są jeszcze większe np. spacerując po mieście zobaczycie znaczącą różnice w ilości wyświetlanych klatek/sec.

 

PhysX ustawienie fizyki: średnie (bez modyfikacji) - 30,2 FPS

 

PhysX wyłączony - 58,7 FPS

 

PhysX ustawienie fizyki: średnie (po modyfikacji) - 43,8 FPS

 

PhysX ustawienie fizyki: wysokie (po modyfikacji) - 37,9 FPS,

 

Warto wspomnieć, ze ustawienia APEX/PhysX wysokie praktycznie nie zmienia nic pod względem grafiki poza ilością cząsteczek (śmieci, gruzu) na jedną scenę. W ustawieniu wysokim wynosi ona 10 tysięcy. W medium 3 tysiące. Nawet wprawne oko nie zauważy różnicy. Tak więc sugerujemy modyfikację numer 1 i opcję obliczeń fizyki ustawionej na medium.

 

AUTOR:

Artur Sul. Z polskiego portalu o grach i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTOR:

Artur Sul. Z polskiego portalu o grach i nie tylko :)

Widac, ze nikt nie czyta tego tematu, a jedynie ostatnie posty :E To juz dawno bylo podawane, a autor tego "arta" nie jest odkrywca bo juz dawno na portalach zachodnich prezentowano to :

http://physxinfo.com/news/3628/mafia-ii-demo-tweaking-physx-performance/

 

Szkoda twojej pracy...jak i jego :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam... jest 440 stron tematu.

 

Nawiasem mówiąc właśnie skończyłem grę... dość dziwne zakończenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...