Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mafia 2 jest beznadziejna. Zero swobody, kitowy klimat, muzyka w radiu to jakies nieporozumienie, 3 kawałki na krzyż. Nie da się słuchać. Pozatym brzydko wygląda i ma duże wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ty robisz w tej mafii, malutki świat w którym nie ma nic ciekawego, to gra na jeden wieczór - przejdź, zapomnij. o_O

Bo do GTAIV jest choćby milion modów.

Wielkość świata jest OK, tylko po prostu nie było tam wiele do roboty. Bo to nie sandbox. Gra jest liniowa do bólu, a miasto to jedynie dodatek, po którym poruszamy się pomiędzy misjami.

Zarzuty wobec Mafii 2 były nie do końca słuszne, gra była godną kontynuacją oryginału, tylko ludzie spodziewali sie sandboksa - czyli czegoś, czym gra nie miała być. Faktycznie można było tam zrobić więcej, wręcz należało (w L.A. Noire, jak widać, można było zrobić coś więcej niż tylko główny wątek, nawet pierwsza część Mafii oferowała nieco więcej, choć było tego też mało). Ale nikt nie mówił, że będzie konkurować z GTA. Gry pod względem konstrukcji rozgrywki to zupełnie inna bajka (i nie mówię tutaj o jakości). :)

 

Do Mafii też pojawiło się trochę modów (nawet dodające multiplayer) - tylko może nie tyle i nie są tak rozpowszechnione.

 

Mafia 2 jest beznadziejna. Zero swobody, kitowy klimat, muzyka w radiu to jakies nieporozumienie, 3 kawałki na krzyż. Nie da się słuchać. Pozatym brzydko wygląda i ma duże wymagania.

Ponarzekajmy z kolei na GTA. Zero liniowości, beznadziejny klimat, do tego szaro-bura grafika i ogromne wymagania. Po co tej grze otwarty świat, skoro się nudzi po godzinie? :E

 

Czemu gry liniowe nie są nieliniowe, a nieliniowe - liniowe?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nigdy nie grałem w Mafię 1. Zagrałem dopiero w Mafię 2. Dwójka ma naprawdę świetną grafikę, jak dla mnie również świetny klimat, fajna fabuła (wiele osób krytykuje ją za to podobno :(). Brakuje otwartości świata, bo Vito mógłby pójść do domu publicznego, znaleźć sobie dziewczynę itd. :P. Według mnie te 60 zł za edycję ze wszystkimi dodatkami były dobrze wydanymi pieniędzmi. Fabuła nas ciekawi, zastanawiamy się co będzie dalej. Jedyne co mnie zasmuciło to koniec, bo wbijamy,

zabijamy sami setkę ludzi i Joe ginie.

.. Zobaczymy co trójeczka nam pokaże :).

Edytowane przez qjin
a może by tak zasłonić spoiler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje otwartości świata, bo Vito mógłby pójść do domu publicznego, znaleźć sobie dziewczynę itd. :P.

 

 

A po co ? jaki sens w tym by byl ? co by to zmieniło w głownym watku gry? jaki sens jest tracic czas na nakie pierdoly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te 60 zł za edycję ze wszystkimi dodatkami były dobrze wydanymi pieniędzmi.

A wg mnie producentom należy się karny kut*s za bezczelne wycięcie misji z podstawki i wciśnięcie je do płatnych DLC.

 

Dobrze wydanymi pieniędzmi byłaby pełna wersja Mafii 2 (gdyby kiedyś taką w końcu wydali), z wyciętymi misjami włożonymi z powrotem na właściwe miejsce w scenariuszu z właściwym bohaterem w roli głównej.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę... Niby pod jakim względem?

 

Pod wieloma względami, przedmówcy wymienili kilka, mafię przeszedłem 2 razy i na pewno do niej wrócę, do GTA 4 podchodziłem kilkukrotnie, z modami i bez, mam również dodatki do tej gry, ale ona jest nudna jak flaki z olejem :E zazwyczaj po 2-3 godzinach miałem dość tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ? jaki sens w tym by byl ? co by to zmieniło w głownym watku gry? jaki sens jest tracic czas na nakie pierdoly ;)

Tak dla pośmiania się :P. Wiem, chamsko się zachowali z tymi DLC. Ja kupiłem z rok temu, a tak to miałem z kolegą konto steam wspólne na mafię 2 ;p. Przeszedłem ją już 3 razy i 2 DLC'eki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj w empiku w promocji edycję ze wszystkimi dlc i uważam, że to najlepiej wydane 35zł w tym roku :E Na razie mam 3h z kawałkiem, ale gra mi się bardzo podoba, w dodatku na moim sprzęcie działa na max detalach i nie spada poniżej 40fps, najczęściej mam 50-60. Zobaczymy jak się akcja rozwinie, bo jestem dopiero w 4 rozdziale, ale jak do tej pory jest świetnie :D A co do GTA 4, byłaby to świetna gra, gdyby nie optymalizacja, żeby gra działała powyżej 30fps musiałem zmniejszyć rozdzielczość i obciąć detale do średnio/niskich, a i tak miałem spadki do 20-25fps, przez co dla mnie gra jest niegrywalna, w dodatku gra na takich detalach wygląda po prostu brzydko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za to "gołą" wersję (razem z Borderland ~33 zł), ale byłem przekonany, że w tej grze jest, na wzór jedynki, osobny tryb piaskownicy. Mam tyle tytułów zaczętych (dopiero od kilku miesięcy poznaję uroki promocji cyfrowych ;)), że kolejnego zaczynać nie chcę. Oj szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem rozgrywkę . Ja rozumiem uśmiercać

wszystkich ale nie nie Joe .

Jakie są szanse ze w III okaże się, że jednak przeżył ?

 

Edytowane przez qjin
może by tak nie psuć innym zabawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 część MAFII? O kurcze, pewnie w 2017 :E ale wiele bym dał, by w ogóle wyszła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 część MAFII? O kurcze, pewnie w 2017 :E ale wiele bym dał, by w ogóle wyszła...

 

 

Jeżeli ma być tak jak Mafia II to ja podziękuję i nie chcę by w ogóle wychodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 część MAFII? O kurcze, pewnie w 2017 :E ale wiele bym dał, by w ogóle wyszła...

Przecież już od dłuższego czasu trwają prace - jeszcze nie jest to oficjalna informacja, ale gra trafi na sprzęt nowej generacji, czyli najwczesniej w przyszłym roku (albo w 2015), tym bardziej że studio 2K Czech pomaga Rockstarowi przy pracach nad GTA V. Natomiast Mafia III z tego, co plotkowano, ma być bardziej sandboksowa, pewnie wynika to ze zmiany planów Take-Two i kooperacji pomiędzy 2K Czech a Rockstarem (w końcu oba studia są pod jednym dachem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to ciekawa informacja, nie słyszałem o tym. Mafia III jak GTA? Nie mam pytań :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co otrzymuje się w pudełku "Specjalny pakiet dodatków" kod do steama czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę z DLC i kod aktywacyjny do steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie trzeba będzie używać płyty wystarczy tylko kod i sobie pobiorę ze steam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dodatek Joe Adventures. Całkiem fajny. Szczególnie zakończenie ;).

 

Myślę że po cenie promocyjnej (nie pamiętam dokładnie ale chyba ~30zł za wszystkie dodatki razem) było warto. Jednak za normalną cenę (50zł lub wyżej) nie kupiłbym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, ja te dodatki zakupiłem w cenie promocyjnej, czyli ponad 100zł :E Ale byłem tak napalony, że nie było innego wyjścia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dodatek Joe Adventures. Całkiem fajny. Szczególnie zakończenie ;).

 

Myślę że po cenie promocyjnej (nie pamiętam dokładnie ale chyba ~30zł za wszystkie dodatki razem) było warto. Jednak za normalną cenę (50zł lub wyżej) nie kupiłbym :).

 

Ja pakiet dodatków kupiłem na muve.pl za 9,99 zł, więcej za to bym nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - są gracze, i są maniacy danych tytułów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
kooperacji pomiędzy 2K Czech a Rockstarem (w końcu oba studia są pod jednym dachem).

 

Co to za informacje w ogóle? Podasz źródło? Pamiętam, ze ten bullshit rozpowiadało nawet CDA. Bullshit jakich mało.

 

Przecież Mafia to konkurencja. W III dodadzą freeroam i będzie buba.

 

Ja jestem ogromnym fanem GTA, ale grałem w Mafię II i bardzo mi się podobała. Taka odskocznia od hiperprodukcji :D

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętacie dla polepszenia wydajności modyfikowało się jakieś pliki odpowiedzialne za symulacje płaszczy przechodniów, a sama fizyka obiektów zostawała bez zmian ? Jak to się robiło ?

 

Edit - Znalazłem, jakby ktoś potrzebował. http://physxinfo.com/news/3628/mafia-ii-demo-tweaking-physx-performance/

Edytowane przez MOSSAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za informacje w ogóle? Podasz źródło? Pamiętam, ze ten bullshit rozpowiadało nawet CDA. Bullshit jakich mało.

 

Przecież Mafia to konkurencja. W III dodadzą freeroam i będzie buba.

 

Ja jestem ogromnym fanem GTA, ale grałem w Mafię II i bardzo mi się podobała. Taka odskocznia od hiperprodukcji :D

http://news.softpedia.com/news/Rumor-Mill-2K-Czech-and-Rockstar-Collaborating-on-GTA-V-Mafia-III-256996.shtml

http://www.vg247.com/2012/03/06/rumour-2k-czech-working-on-grand-theft-auto-v-mafia-iii/

http://www.computerandvideogames.com/338644/2k-czech-contributing-to-gta-5-working-on-mafia-iii-rumour/

 

Bullshit, bullshit, bullshit. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...