Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujące pytanie (Mój budżet wynosi 30 zł z przesyłką, może być używana), czy opłaca się kupić grę Mafia 2 do wyjścia Gta 5 na pc (wyjdzie w styczniu 2015). Dodam, że ograłem tytuł Gta IV, Gta epiosdes from liberty city (The ballad of gay tony i the lost and dammed). Nie wiem, którą grę wybrać. Mafia 2 czy max payne 3.

I ostanie pytanie, czy z tą http://allegro.pl/mafia-2-pc-edycja-specjalna-folia-nowa-wroclaw-i4591608789.html ofertą jest wszystko w porządku, mogę ją brać?

Dzięki za pomoc!

PS: Czy mafia 2 pójdzie mi na full detalach w 1680x1050? Mój komputer macie w sygnaturce :D

 

I dodam jeszcze, że w roku szkolnym nie gram za dużo. Jakieś maksymalnie 4-5 godzin tygodniowo. Przeważnie tylko w piątek i sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2, hmmmmm nie jest to zła grą, ale...no właśnie ale. Do pierwszej części, która jest prawdziwą legendą nie ma startu. Mimo tego grało mi się w tą grę przyjemnie.

22 zł mówisz? Jak za tą cenę to warto.

Edytowane przez Strilok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo trafiłeś, rok temu albo mniej były dostępne na jakimś serwisie za free mafia 2 albo civ 5.

Edytowane przez NoLife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, Mafia 2 to nie jest tytuł pokroju GTA ;)

Teoretycznie mamy otwarty świat i niektóre elementy, którymi charakteryzują się sandboxy, ale jednak tutaj świat gry jest jedynie elementem fabuły. Nie nastawiałbym się na mnóstwo godzin zabawy poza głównym wątkiem fabularnym. Co się tyczy historii właśnie, to mi przejście M2 zajęło jakieś 13 godzin, grając od misji do misji.

 

Do fantastycznej i absolutnie legendarnej pierwszej odsłony nie ma startu, ale tę część przeszedłem dwukrotnie, za każdym razem bawiąc się bardzo dobrze, także raczej się nie zawiedziesz. To w dalszym ciągu świetny tytuł, choć nie ukrywając, widać, że miała i mogła to być bardziej rozbudowana gra ;)

 

I tak, będzie działać bardzo płynnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dobra, ale nie idealna. Po pierwsze brak trybu free ride. Oczywiście można się wozić w trakcie wykonywanej misji, ale to nie to samo. Po drugie, jest krótka i kończy się w głupim momencie. Jak zaczynałem grać, to dawałem jej 9/10, jednak po zakończeniu wystawiam 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fantastycznej i absolutnie legendarnej pierwszej odsłony nie ma startu, ale tę część przeszedłem dwukrotnie, za każdym razem bawiąc się bardzo dobrze, także raczej się nie zawiedziesz. To w dalszym ciągu świetny tytuł, choć nie ukrywając, widać, że miała i mogła to być bardziej rozbudowana gra ;)

 

 

Potwierdzam.

 

Niestety ale część pierwsza jest znacznie lepsza, nie tak łatwo o niej zapomnisz.

Edytowane przez bv6t7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ile razy przechodziłem pierwszą część :)

Za każdym razem bawiło tak samo. Nawet do dnia dzisiejszego pamiętam większość misji - naprawdę zapadały w pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafie 2 przechodzilem 2 razy i dobrze wspominam oba przejscia. Fakt, historia jest dosyc specyficzna, jednak gra jako calosc jest OK. Ja ostatnio kupilem uzywke Mafii 1 z ebaya jednak zwatpilem po paru misjach :E kiedys byl bym pewnie wniebowziety jednak teraz gra wyglada ze ma swoje lata i trzeba sie bardzo przyzwyczajac do wczesniejszych ustawien. Dodam ze po premierze Mafii 1 sporo w nia gralem, jednak po ktorejs misji byl bug gdzie wywalalo gre i dalem sobie spokoj.

 

W wyscig na torze w Mafii 1 oczywiscie jeszcze zdolalem ugrac :lol2:

 

A co do twojego pytania, to fakt, Mafie 2 jakis czas temu rozdawali za darmo ale gra jest na tyle dobra ze warta tych 20-30 zlotych. Bedzie Ci dzialalo dobrze i na przejscie troche potrzeba. Nie za duzo, nie za malo a w sam raz. A jak chcesz zaplacic troche mniej to zawsze mozna kupic klucz do steama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz, gra dobra, wciąga lepiej niż GTA4, w pudle są też i dodatki co zapewni dłuższą zabawę, kupuj bo warto jak za równowartość taniego 0.5l.

Edytowane przez Karol R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąga lepiej niż GTA IV, poza tym ta zima :*

 

Mafia 2 chodziła za darmo nie tak dawno - mam ją na Steam, szkoda że się nie załapałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz za tą cenę choć niedawno była za darmo. Uwielbiam Mafię II za klimat, jedziesz pięknym samochodem, po pięknym mieście w czasie pięknej zimy, potem wiosny, a w radiu klimatyczna muzyka :E

Edytowane przez kammel19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz za tą cenę choć niedawno była za darmo. Uwielbiam Mafię II za klimat, jedziesz pięknym samochodem, po pięknym mieście w czasie pięknej zimy, potem wiosny, a w radiu klimatyczna muzyka :E

Mafia była bardzo dobra....

 

NO ale powinna być mistrzowska, spieprzyli to imho, bardzo mizerna główna postać.

W dodatku to zakończenie ....

 

Kiedy będzie mafia 3 :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie w dwójce, to jak dla mnie duży plus. Najbardziej razi kastracja gry. I tu nie chodzi o dlc. Na początku miało być chyba 5, 6 czy nawet 8 więcej rozdziałów podczas wojny. Brakuje też aktywności pobocznych (złomowisko i pierwsza misja podebrania auta wskazuje, że takich miało być więcej) oraz multum drobnostek jak widok zaa kierownicy, bron biała etc. Nie wiem kto tak zadecydował, ale te działania były celowe. Pewnie jakiś krawaciarz namącił. Nie dziwne, że Daniel Vávra wybył z tego towarzystwa.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdej zimy muszę przejść Mafie II po raz kolejny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2 była dobra grą ale nie aż tak jak kultowa jedynka brakowało jakieś większej swobody czy zadań pobocznych ale mimo to warto zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie mafia 3 :E?

Słyszałem coś o 2015, ale nie wiadomo czy na 100% będzie w następnym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe. No chyba, że jakimś cudem jeszcze do końca roku by ją zapowiedzieli, dali jakiś teaser, a od początku przyszłego roku ruszyłaby machina marketingowa i przygotowanie do premiery, co wydaje się być mało prawdopodobne.

 

Oczywiście byłoby super, ale spodziewam się, że szybciej niż w 2016r. nie zobaczymy M3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania, że najwcześniej wyjdzie w 2016 roku. Tylko czy jest na co czekać? Jak znów wyskoczą z jakimś jednowymiarowym kastratem, to będzie definitywny koniec marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będą próbowali trzeci raz sprzedać tego samego. Tym razem będzie pełnokrwisty sandbox, ale bo ja wiem, czy to dobrze. Mnie tam formuła rozgrywki obu Mafii przypadła do gustu, nawet jeśli miasto było puste (dobra, jednak mogli coś tam z dodatkowych aktywności wrzucić... ale jak mam dostać 50 zadań zrobionych na jedno kopyto, to dziękuję - tak wygląda 90% sandboksów).

Na przyszłoroczną premierę nie ma żadnych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem tej gry, mimo, że kilka razy podchodziłem, bo wydawała mi się patetyczna i monotonna z początku.

To co jest najlepsze to scenariusz. Czapki z głów, tak naprawdę to przestał mnie obchodzić sam gameplay, a historii Vito i Joe była głównym motorem napędowym do samego końca, a zakończenie daje jeszcze więcej do myślenia i nawet zmienia sens poprzednich scen oraz dialogów.

 

Czekam na GTA5, ale po wczorajszej sesji z Mafią, to lekko zmieniłem zdanie i nie mogę się doczekać konkretnych informacji o trzeciej części, bo historia, narracja, kreacja bohaterów, dbałość o szczegóły tamtego okresu wciągnęła mnie jak gąbka wodę, a fanem tamtych czasów nie jestem.

 

Gameplay jak i całe miasto jest podporządkowane scenariuszowi, także cały czas nasza swoboda jest przypisana do niego, ale w tym wypadku nie jest to wadą, bo i tak nie miałbym ochoty schodzić z głównej ścieżki. Coś co mnie irytowało to częste przejazdy z punktu A do B, ale to naprawdę mało istotny szczegół.

 

Same gamplay jest ok, strzelanie, fizyka, zachowanie wrogów, wszystko trzyma wysoki poziom. Miasto nie jest głównym punktem tej gry, nie jest tak duże jak można by oczekiwać, ale jak wyżej, to nie ono stanowi trzon rozgrywki, a jako tło sprawdza się świetnie.

 

 

Od strony technicznej nic się nie zmieniło, czyli od 2010 to dalej ścisła czołówka, można się przyczepić jakiś tam tekstur, ale co z tego jak modele postaci, samochodów, miasto, efekty świetlne, pogodowe, ilość detali dalej robi wrażenie, a wkomponowany physix daje duże wrażenie w dwóch scenach :)

 

Wyreżyserowane Cutsceny z "grą aktorską" dla mnie to numer jeden obecnie i dawno nie czułem takiego autentyzmu świata.

 

 

Ps.

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że jest kilka sytuacji zapożyczonych częściowo z Pulp Fiction.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno po raz pierwszy ukończyłem grę.

 

Bardzo mi się podobała. Mam wszystkie DLC i tak się zastanawiam czy się za nie zabierać... Bo to aż 15 godzin rozgrywki minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno po raz pierwszy ukończyłem grę.

 

Bardzo mi się podobała. Mam wszystkie DLC i tak się zastanawiam czy się za nie zabierać... Bo to aż 15 godzin rozgrywki minimum.

 

Właśnie też niedawno zaliczyłem takie LTTP z Mafia 2

Cholernie krótkie ale fajne, na tyle że ukończyłem, co niestety coraz rzadziej mi się zdarza.

 

Cena na DLC jest jednak "z lekka" zaporowa - i to na te fabularne, bo te kosmetyczne to śmiech na sali :/

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...