Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Momos1

Windows Vista Service Pack 1

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno wiele osób czekało na ten zbiór poprawek do Windows Vista. Wiele razy na forum słyszało się teksty "nie zainstaluje Visty, dopóki nie pojawi się pierwszy SP". W sumie ten dzień już prawie nadszedł.

 

Udało mi sie dorwać wersję beta Service Pack 1 w normalnej instalacji. Wcześniej SP1, można było zdobyć w sposób nielegalny, jako cały obraz płyty z Windows Vista z wbudowanym już servicepackiem.

 

Ale do rzeczy. Plik ma nazwę windows6.0-kb936330-x86 i waży 684mb. Instalacja, co jest bardzo dziwne, trwa dużo dłużej niż instalacja samego systemu ! Po całej instalacji, na partycji systemowej stracimy jakieś 2,5GB wolnego miejsca...

 

Jak to niby po róznych usprawnieniach systemu, które mają się pojawić wraz z SP1, powinniśmy oczekiwać jakiego kolwiek wzrostu wydajności. Czy tak jest ?

Po drugim z kolei resecie, zauważyłem, że system wstaje sporo szybciej. Praca w systemie wydaje się płynniejsza, ustabilizowało się zużycie procesora i pamięci ram. Zauważyłem też, że dysk nie chrobocze już tak jak wcześniej. Żeby nie mówić, że chrobotanie nie ustało, ale sporo się zmniejszyło (czego wymagac po 512MB ram :E )

 

W wyglądzie raczej nic się nie zmieniło, no oprócz napisu w prawym, dolnym rogu "Windows Vista Evaluation Copy. Build 6001" :P

 

Wraz ze wszystkimi potrzebnymi programami, taki system zajmuje na dysku prawie 14GB :E To już lekka przesada chyba...

 

37573150my1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to, ja mam prawdziwy SP1 od microsoftu. I za bardzo nie moge powiedziec skąd go mam, ale możecie poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie to, ja mam prawdziwy SP1 od microsoftu. I za bardzo nie moge powiedziec skąd go mam, ale możecie poszukać...

 

 

Jeżeli plik nie dotyczy regulaminu pkt.22 to mógłbyś podzielić się linkiem, w końcu jesteśmy jak rodzina :E. Gdybym powiedział, że mam link, w którym jest każda wersja Visty po PL, też byś mnie o to prosił :P Ale nikt Cie nie zmusza. "Kazał Pan musiał sam" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to powiedz teraz w jakiej skali byś porównał szybkość działania XP do Visty (bez SP1) i (z SP1 w chwili obecnej) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co to XP to jest mała róznica.

 

Link był aktywny tylko 24h wiec nici z tego :/ Zostaje torrent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie bobrało już spore grono ludzi i to im wystarczy bo to beta. A ja z ciekawości zapytałem bo z powodu pojawienia sie SP1 nie mam zamiaru sie przesiadać z Xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Service pack 1 do visty, jednak mam problem z jego instalacją, pojawia się komunikat:

„Windows Vista Service Pack 1 cannot be installed because it does not Apple to your system”

Co jest nie tak? Może być to związane z tym, że wcześniej zainstalowałem poprawki ze strony www.vistasp1.net?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągnąłem Service pack 1 do visty, jednak mam problem z jego instalacją, pojawia się komunikat:

„Windows Vista Service Pack 1 cannot be installed because it does not Apple to your system”

Co jest nie tak? Może być to związane z tym, że wcześniej zainstalowałem poprawki ze strony www.vistasp1.net?

 

a masz oryginalny angielski system , bo jak nie to niezainstalujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oyginalny polski, a więc wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
„Windows Vista Service Pack 1 cannot be installed because it does not Apple to your system”
mam oryginalna angielska viste home basic i tez mi wywaliulo ten komunikat . czy to mmoze miec zwiazek z ustawieniami regionalnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze za duzo jablek jest w tym sp1 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale ta Vista strasznie ten dysk mieli...

Jest jakiś inny sposób niż sp1beta żeby to zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde, ale ta Vista strasznie ten dysk mieli...

Jest jakiś inny sposób niż sp1beta żeby to zmniejszyć?

dokupić ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde, ale ta Vista strasznie ten dysk mieli...

Jest jakiś inny sposób niż sp1beta żeby to zmniejszyć?

poczekac pare tygodnii i samo przestanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby vista chodzila calkiem przyzwoicie, 3ba jakies dwie uslugi wylaczyc. Jedna to supercache'owanie wszystkich aplikacji do pamięci i druga jakas tez zwiazana z pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby vista chodzila calkiem przyzwoicie, 3ba jakies dwie uslugi wylaczyc. Jedna to supercache'owanie wszystkich aplikacji do pamięci i druga jakas tez zwiazana z pamięcią.

ciekawe, ciekawe... szkoda że nigdzie o tym nie piszą :/

powinien powstać jakiś FAQ na pclab, jak z Visty zrobić system który można używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się wyłączy usługę wstępnego ładowania do pamięci i indeksowanie plików (uruchom: services.msc) to już nie mieli dyskiem po uruchomieniu windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to PCLab jeden na tym swiecie?!?! Sa poradniki na innych forach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już kiedy oficjalnie pojawi się SP1 do Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...