Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rangiz

Vista-limit połączeń.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W xp sp2 nie było problemów z wyłączeniem limitu połaczeń, robił to xpanti spy. Teraz jednak dla visty tej opcji nie ma. Jak wyłączyć limity?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jaką max. cyfrę tam można wpisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza tą niespodzianką jeszcze coś warto w Viscie wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam IE. A co konkretniej przeszkadza to IPv6 i na czym polega? Poza drętwym artykułem z wikipedii :)

 

 

I jak sprawdzić czy faktycznie usunąłem limit połączeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Na XP transfer miałem w granicach 650kB/s, natomiast na Viscie jest on około 50kB/s większy. Czy to może być spowodowane bo różnica jest spora.(dodatkowe 512 do łącza piechotą nie chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu systemach dziala nod. Roznica nadal wynosi ok 50kB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba systemy były równie czyste a różnica w prędkości nadal pozostaje ;)

 

O ile przy przeglądaniu www nie widzę spowolnienia o tyle w DL plików już tak.

 

Sterownik do modemu jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod vistą będzie szybciej bo jest zmodyfikowana (ulepszona) obsługa sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że są to różnice znaczne i na viście wychodzi tak, że sieć jest szybsza niż deklarowana prędkość providera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj jest na Viscie mniejszy, dlatego wyłancza się IPv6, zwiększa się liczbę połączeń, ogranicza się QoS (tylko w wersji Ultimate) i wtedy rzeczywiście zaczyna to pracować tak, że na Viscie szybciej działa internet, no ale zazwyczaj to nie są aż tak duże różnice (w końcu 50kb/s to nie tak mało). Więc bardzo możliwe, że na XP jakiś program ci to ogranicza (może masz stare sterowniki jakieś do neta, nie wiem jaki tam masz). Sprawdzałeś, czy na czystym XP (takim zaraz po formacie, z samym antywirem) też ci zwalnia net (nod32 nie zwalnia neta, wiem bo sam miałem kiedyś, bardzo dobry antywir)?

Mam pytanie do Ciebie odnośnie Visty Ultimate, a mianowicie jak ograniczyć tego QoS, i co to nam da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką chcesz, może być nawet 341823 i więcej, no ale tyle ci nie jest potrzebne przecież.

Jeżeli otworzysz zbyt dużo połączeń ^^ 341823 :E to ich łączna wydajność będzie niższa niż wydajność łączna mniejszej ilości np 50 połączeń, więc najlepiej ograniczyć się do mniej więcej takiej liczby, 50 połączeń, jak szerokie łącze to 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba systemy były równie czyste a różnica w prędkości nadal pozostaje ;)

 

O ile przy przeglądaniu www nie widzę spowolnienia o tyle w DL plików już tak.

 

Sterownik do modemu jest taki sam.

 

Prędkość, prędkość... A czas pobierania to chociaż sprawdziłeś? Jeżeli ktoś Ci wmawia, że po instalacji Visty pliki powinny się szybciej ściągać to lepiej się obudzić, bo też zostaniesz w tym śnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosto:

1. Otwierasz rejestr (Start -> Uruchom... -> regedit -> OK)

2. Wchodzisz do gałęzi:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Performance

3. Klikasz PPM na "Performance" wybierasz "Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa)".

4. W nazwie wpisujesz:

TcpNumConnections

5. Klikasz PPM na nowo utworzony "TcpNumConnections" i wybierasz opcję "Modyfikuj..."

6. W nowo otwartym oknie zaznaczasz System "Dziesiętny" i wpisujesz w polu "Dane wartości:" liczbę połączeń, jaką chcesz uzyskać i dajesz OK.

7. Na koniec resetujesz komputer, lub po prostu resetujesz explorera.

 

 

A czy w Viście 64 bitowej też dajemy

 

"Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa)"

czy może

"Nowy -> Wartość DWORD (64-bitowa)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy edycja rejestru działa? Tu trzeba podmienić fizycznie sterowni tcpip oraz wyłaczyć sprawdzanie podpisów aby windows działał poprawnie. Strasznie głupawa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo :/

 

obecny limit tcp 25 polaczen to zamalo

przeszukalem net ale zaden sposob jaki znalazlem nie dziala,

 

ma ktos jakis sprawdzony sposob na zwiekszenie limitu polaczen w tcpip.sys ?

pod viste 64 sp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę niestety odkopać, może się coś zmieniło do tego momentu?(dzisiaj), szukałem na necie ale żadnego 100% sposobu nie znalazłem. Jakby ktoś coś słyszał to poproszę o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo :/

 

obecny limit tcp 25 polaczen to zamalo

przeszukalem net ale zaden sposob jaki znalazlem nie dziala,

 

ma ktos jakis sprawdzony sposob na zwiekszenie limitu polaczen w tcpip.sys ?

pod viste 64 sp1

 

Tu są rozwiązania. Działają!

Kliknij 1

Kliknij 2

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że te rozwiązania nie działają zawsze, z tego co czytałem na różnych stronach to u wielu osób kończy się to BSOD albo winda wcale się nie podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem na podstawie własnych doswiadczeń. Nie wiem jak u innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej będzie się przesiąść znowu na xp niż czekać, aż powstanie coś sprawdzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak naprawdę daje wyłączanie tego limitu pod Vistą? Pod XP limit sprawiał pewne problemy, jednak pod Vistą nie korzystam z żadnych hacków tego typu i jestem zadowolony - torrenty i inne pierdółki działają jak powinny, nic nie zwalnia, raz na tydzień w dzienniku zdarzeń znajdę komunikat o przekroczeniu limitu TCP/IP... i tyle.

 

ps - Vista Home Premium 32-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety widać to gołym okiem, że coś jest nie tak. Porównuję sytuację z xp i visty, łącze mam cały czas to samo zmieniłem tylko system po zmianie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...