Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morgan87

HP LP1965

Rekomendowane odpowiedzi

Czesio mówi dzendobry :E

 

 

lp1965.gif

 

 

Tydzień temu dostałem mojego pierwszego LCD'ka, Zamówiłem go w sklepie LCD4You.pl w poprzednią niedziele, następnego dnia dostałem telefonicznie potwierdzenie, i kurier z przesyłką pojawił się w środę, Miałem cichą nadzieję że będzie we wtorek (miałem do wtorku zajefajnego cyfraka).

 

Zapłaciłem za niego 1134 zł i 99 groszy :E :E z dodatkową gwarancją na zero zdechlaków.

 

Monitor przyszedł w dużym pudle (samo pudło owinięte było czarną folią, chyba worek na śmieci :E), w środku wszystko zabezpieczone styropianem, folią itd. Wszystkie kable łącznie z tym od USB były w zestawie.

 

Monitor jest ciężki, a podstawka bardzo stabilna która dosłownie przykleja się do podłoża, naprawdę ciężko ją ruszyć :E

 

Monitor można podnieść do góry, przekręcić w prawo jak i w lewo, jest regulacja nachylenia no i pivot. Można też zawiesić go na ścianie. W lcd'ka wbudowane są 4 porty USB, dwa koło wejść DVI i dwa z lewej strony obudowy (dla mnie bardzo przydatne, ponieważ mam starego kompa który ma tylko 4 usb'ki, a urządzeń coraz więcej :) )

 

Niektórzy sądzą że ten model hp'ka wydaje z siebie jakieś dodatkowe dźwięki. Owszem to prawda, gdy przyłożyłem ucho do tylnej obudowy monitora, da się usłyszeć ciche brzęczenie, jak siedzę tak z 30 cm od niego, nic a nic nie słyszę, więc jest OK. brzęczenie to zanika przy zwiększaniu jasności.

 

Smużenie :E ... nie zaznałem na tym monitorze czegoś co się nazywa smużenie, naprawdę aż sam się zdziwiłem. A może po prostu nie wiem jak ono wygląda :)

 

Zdechlaków na razie brak, i bardzo dobrze, chociaż miałem z tym trochę jazdy, pierwszego dnia, gdzie się nie spojrzałem, to jakiś bad-pixel który okazał się potem brudem :D

 

Ech, nie mam jakoś dziś weny do pisania, więc pisać co Chcecie wiedzieć i w miarę możliwości odpowiem :)

 

Foty robione pożyczoną cyfrówką, nie umiem jej jeszcze dobrze ustawić, więc pikczersy średniej jakości :|

 

48c97fe984a6438cm.jpg6ea88caeae17fe98m.jpg95c46e90acd03fabm.jpg321cf2fdd371842fm.jpg6073ed61ee4dd0c0m.jpg

e4d095f81fc040dbm.jpg418e59b096b99a76m.jpg9156c29232ee99e7m.jpg8dffd174884c3b05m.jpg0b28177f1c3c3c9cm.jpg

35d953f77c6be610m.jpg0807a265396cec68m.jpg7fd894524f1fcc17m.jpg1d6adda63d383c9dm.jpgb4abf911aa81f2b5m.jpg

efbb313dec8a097em.jpgdacf029a56652c69m.jpg6122540c797e2953m.jpg0547a1edabd0e413m.jpg5ed6c5b5e3e88b53m.jpg

b3b98596f373e7ebm.jpgeaf61c93f1addd1em.jpg7c0fe736cd16e88fm.jpg4d712311f3178ffem.jpg13c752ce3ecb4169m.jpg

ed22164075fa27bdm.jpg6c5842feb26b23b4m.jpgdbd1174cfaa27808m.jpgdff44d47f43aa5bam.jpgdfaf6cb7b805c617m.jpg

 

To by było na tyle, monitor ma moją rekomendację :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tydzień temu dostałem mojego pierwszego LCD'ka

Gratuluje dobrego wyboru, panel porzadny to i nie powiniennes zrazic sie do tej technologii.

 

Foty robione pożyczoną cyfrówką, nie umiem jej jeszcze dobrze ustawić, więc pikczersy średniej jakości :|

Brakuje zdjec rownomienrosci podswietlenia (calkowita ciemnosc, jasnosc monitora na maksimum, w aparacie dlugi czas naswietlania, lampa blyskowa wylaczona). Na dwoch ostatnich tez bylo wylaczyc lampe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4bc091ede82fe8cbm.jpgdfa6bfc3c6f43262m.jpg

 

Dzisiaj oddaje aparat, więc do wieczora czekać nie mogłem :E

Zabiłem okna tekturą, drzwi tak samo, nie było może idealnie ciemno, ale X dało się zauważyć, tyle że aparat pstryknął te foty tak jak by cały panel prześwitywał :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panelek całkiem fajny. Zresztą pół roku temu sam się do niego przymierzałem (był jedną z opcji ;) ), ale go nie było i wziąłem Samsunga 940Fn, którego sobie również bardzo chwalę (zero zdechlaków). A monitor jest taki jaki powinien być ;)

 

Co do świecących rogów... no cóż... monitory z tymi matrycami tak mają. Mimo tej wady w życiu bym się na TN-kę nie zamienił (mam w pracy i w drugim domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze co to się stało, ten HP'ek jeszcze nie dawno był po 1100 zł a teraz 900 Oo

 

Może podmienili matryce na gorsze, stąd aż taka obniżka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kurcze co to się stało, ten HP'ek jeszcze nie dawno był po 1100 zł a teraz 900 Oo

normalne ceny spadaja :cool::E na jakiej matrycy ten monitor jest bo w morele gdzie kosztuje 910zl pisze ze PVA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalne ceny spadaja :cool::E na jakiej matrycy ten monitor jest bo w morele gdzie kosztuje 910zl pisze ze PVA :P

 

Mój jest na MVA, ale modele z zeszłego roku miały S-PVA !!

 

Może teraz podmienili na TN i stąd te obniżki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój jest na MVA, ale modele z zeszłego roku miały S-PVA !!

 

Może teraz podmienili na TN i stąd te obniżki :hmm:

wszystko mozliwe choc moze to poprostu zwykly spadek cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jakiej matrycy ten monitor jest bo w morele gdzie kosztuje 910zl pisze ze PVA :P

AUO Premium MVA 1300:1

 

Mój jest na MVA, ale modele z zeszłego roku miały S-PVA !!

Nie, nie mialy - tylko HP tak sobie pisalo w ulotkach pdf :) Poza tym S-PVA sa minimum 20".

 

Może teraz podmienili na TN i stąd te obniżki :hmm:

Naturalna koleja rzeczy jest, ze ceny spadaja. Acer AL1952 rowniez jest do kupienia duzo taniej, a byl najdrozszy z blizniakow na ten matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kurcze co to się stało, ten HP'ek jeszcze nie dawno był po 1100 zł a teraz 900 Oo

 

Może podmienili matryce na gorsze, stąd aż taka obniżka ?

 

to niezła obniżka, HPek staje się bezpośrednim konkurentem dla benq 93GP, HP ma lepszą ergonomię, pivot i huba USB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych obniżkach wysłałem parę maili do sklepów z zapytaniem o przyczynę, i dostałem w odpowiedzi ze to chwilowe.

 

A dzisiaj ceny w niektórych, jak nie w większości sklepów wróciły do poziomu ~1050 :hmm:

 

Kurde ci co kupili w te parę dni tego hp'ka za 900 pln, to farta mieli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj go zakupiłem za 910 zł, jestem zadowolony z zakupu:) tylko teraz pytanie na jakich najlepiej ustawieniach pracować jeśli chodzi o kontrast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Zamówiłem ten monitorek w niedzielę w Agito.pl, przyszedł dzisiaj. Miał być czarny (opis na stronie + zdjęcie + moje mailowe pytanie), a niestety okazało się, że przyszedł niezbyt piękny srebrny. A specjalnie szukałem czarnego monitora. Lipa, jutro zwrot.

 

Jakość obrazu także mnie nie zaszokowała, wręcz rozczarowała - na moim Samsungu 173P Plus kolorki prezentują się o wiele lepiej. Co prawda dużo się ustawieniami nie bawiłem, no ale jakoś ciężko mi było ustawić tak, żeby obraz był naprawdę soczysty.

 

Do posiadaczy tegoż monitora - na jakich ustawieniach jasność/kontrast i przede wszystkim kolory (RGB) pracujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Dobra, odwołuję powyższe - pobawiłem się trochę dłużej i uzyskałem satysfakcjonujący mnie obraz. Jest ładnie. Jedynie czerń trochę gorsza niż na Samsungu 173P Plus (PVA), no ale to akurat normalne. I tak jest lepsza niż na monitorach TN.

 

Jednak monitor zostaje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność/kontrast 80/80 6500K, RGB się nie bawiłem, nie chce mi się na razie ... jeszcze coś popsuje i co będzie :E ale jak tak patrze na niego to coś chyba będę musiał mu podregulować ... napisz jak ustawiłeś :)

 

PS czarnych już niema w sprzedaży od dłuższego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Janość 30

Kontrast 80

Temperatura barwowa: RGB 100/100/74

Ale jeszcze się bawiłem w ustawieniach obrazu karty graficznej - jasnością/kontrastem, ale i gamme ustawiłem na 7%. Osobno ustawiałem dla pulpitu i osobno dla video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Po długim namyśle jednak oddam tego HP-eka i zostanę na 173P Plus. Jakiejś kosmicznej różnicy w wielkości matrycy nie ma, za to jest jednak w jakości obrazu - kolory, kąty i czerń zdecydowanie na korzyść 173P Plus. Do tego w HP ten srebrny średnio mi się podoba, a i jeszcze to delikatne piszczenie potrafi czasem przeszkadzać. Posiedzę parę lat na moim Samsungu jeszcze. ;)

 

PS Sorry za double posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL
a ile ten monitor ma cali?

 

Hmm, Google nie boli. :P

Znaj moją dobroć -> ten monitor ma 19", o!

 

PS Dzisiaj kurier zabrał go z powrotem. Miałem matrycę M006, nie podobało mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem matrycę M006, nie podobało mi się.

 

O_o, o kurde to jakaś przed potopowa :E

 

u mnie M018 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samo pudło owinięte było czarną folią, chyba worek na śmieci smilies/szczerbaty.gif

 

:E to jest czarny strech pakowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć ten wątek, gdyż zainteresowany jestem kupnem tego monitorka. Na innym forum znalazłem informację, że można trafić na matrycę P-MVA lub PVA i jest to w sumie loteria. Generalnie podświetlenie typu "Efekt X" mi nie przeszkadza (i tak to widać tylko w kompletnej nocy, a dużo osób nie widzi w ogóle), a zawsze lepsze to niż TN ;)

 

Ceny tego monitora oscylują w okolicy 800zł i nie znalazłem nic na *VA w tej cenie, zatem moje pytanie brzmi następująco - czy jest to wciąż najlepszy wybór z tanich *VA, czy też możecie polecić coś lepszego? Oczywiście, chodzi mi o cenę nie przewyższającą znacznie progu 825zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w monitorze było jest i będzie MVA, a dokładniej AUO

a głosy że kiedyś było inaczej nie jest niczym potwierdzone. (chociaż kiedyś dużo się mówiło ż jest s-pva, na stronie producenta chyba właśnie jest taka informacja, ale gdy się do nich zadzwoni to sami niewiedzą ;))

 

monitor jest dobry, ale mój ma problemy ze szczelnością ... przeżył inwazje robaczka :E

co do X widze go tylko w nocy gdy się widnows ładuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na pewnym forum znalazłem wątek z 20 podstronami, gdzie stwierdzono że model (wyświetlany w menu monitora) o nazwie typu "HP LP1965 SS M0xx" to PVA, natomiast HP LP 1965 AUO M0xx to P-MVA... zresztą, nie jest to najwazniejsze ;)

 

Morgan87, czyli ogólnie możesz polecić ten monitorek? Chyba nie ma porównania do żadnego TN :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównania do TN to nawet nie szukaj :)

naprawde dobry monitor, kolorki po drobnej kalibracji ok, dobrze się na nim gra, dobrze radzi sobie ze skalowaniem, trochę obudowa trzeszczy :P.

wyświecił u mnie 3359 godzin i jeszcze 1000 zrobi zanim go wymienię :D taaak

ale nie kupiłbym już takiego monitora .. 19 cali to stanowczo za mało, na nowy rok szykuję zmianę 26< :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...