Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość karol199

Chemia - Liczba elektronów na powłokach - Help

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol199

W poniedziałek jest kartkówka z wyliczania elektronów w powłokach.

 

weźmy np.:Stront.

 

Jest w 5 okresie czyli ma 5 powłok.

 

rozrysujmy:

 

 

* ) ) ) ) )

 

 

*- atom

)- powłoka

 

Stront jest w 2 grupie czyli liczba elektronów walencyjnych jest równa 2

 

* ) ) ) ) 2

 

Wzór na obliczanie maxymalnej liczby elektronów jest taki: 2 razy n*2

 

n- numer powłoki

 

Czyli 1 powłoka ma 2

2=8

3=18

4=32

5=50

6=72

7=98

 

No i jak obliczam wg. tego wzoru to nie wychodzi mi dobra liczba (suma wszystkich elektronów)

 

Podobno liczba elektronów w 1 i 2 powłoce jest zawsze równa odpowiednio 2,8

 

Czy jest to prawdą?

 

Jak obliczy liczbę eletronów w 3i4 powłoce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1=2

2=8

3=18

4=8

5=2

 

mi tak wyszło ale nie jestem pewien czy dobrze

 

"Podobno liczba elektronów w 1 i 2 powłoce jest zawsze równa odpowiednio 2,8"

 

wg mnie nieprawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199
1=2

2=8

3=18

4=8

5=2

 

mi tak wyszło ale nie jestem pewien czy dobrze

 

"Podobno liczba elektronów w 1 i 2 powłoce jest zawsze równa odpowiednio 2,8"

 

wg mnie nieprawda

 

i słuchaj właśnie z tym mam problem.

 

To skąd mam wiedzieć kiedy inna liczba elektronów jest w 1 czy drugiej powłoce. Przecież jak bede obliczał wg tego wzór 2razy n*2 to zawsze bedzie wychodzilo odpowiednio 2,8,18 i tak dalej a jednak tak nie jest? Powiedz mi kiedy będzie w 1 powłoce 2, w drugiej powłoce bedzie 8 i tak dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kurdę, gdzieś w otchłani mego musku to jest, ale nie mogę sobie przypomnieć...

Pierwsza klasa gimnazjum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199

Hih pomyliles się o 3 lata. 1 klasa technikum.. teraz robimy sobie taka powtórke a ja nie moge nic zakapować:)

 

 

Czyli powiedzcie.

 

 

Kiedy albo które powłoki można obliczać wg. wzoru?

 

 

Prosze mi wytłumaczyć tak na chłopi rozum:/. Wszystko rozumiem tylko chciałbym wiedzieć kiedy mozna wg wzoru ustalic liczbe elektronów a kiedy trzeba kombinowac z czymś innym:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaraz robie temat z moim zadaniem z matematyki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hih pomyliles się o 3 lata. 1 klasa technikum.. teraz robimy sobie taka powtórke a ja nie moge nic zakapować:)

Dziwna ta powtórka. Powłoki określało się literkami K L M N O P Q prawda?

 

W układzie okresowym masz informacje o liczbie atomowej, a także możesz poznać liczbe elektronów. Liczba atomowa oznacza jednoczesnie liczbe elektronów więc Twój stront ma ich razem 38:

na pierwszej powłoce będzie miał 2

na drugiej 8

na trzeciej 18

na ostatniej 2

na czwartej 8

 

Czemu? Pierwsze powłoki wpisujesz zgodnie z 2 * n^2. Ostatnia powłoka ma tyle ile walencyjnych a przedostatnia to prosty rachunek, czyli od liczby atomowej odjąć to co dotychzasz wpisałeś i wyjdzie.

 

Nie wiem czy chodzi o to, ale to pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199
Dziwna ta powtórka. Powłoki określało się literkami K L M N O P Q prawda?

 

W układzie okresowym masz informacje o liczbie atomowej, a także możesz poznać liczbe elektronów. Liczba atomowa oznacza jednoczesnie liczbe elektronów więc Twój stront ma ich razem 38:

na pierwszej powłoce będzie miał 2

na drugiej 8

na trzeciej 18

na ostatniej 2

na czwartej 8

 

Czemu? Pierwsze powłoki wpisujesz zgodnie z 2 * n^2. Ostatnia powłoka ma tyle ile walencyjnych a przedostatnia to prosty rachunek, czyli do liczby atomowej odjąć to co dotychzasz wpisałeś i wyjdzie.

 

Nie wiem czy chodzi o to, ale to pamiętam.

 

 

oto mi chodziło. Tylko jedno pytanko do tego. w każdym atomie tylko 1 i 2 powłokę wyliczam wg wzoru? jak np jest Frans który ma 7 powłok to które powłoki obliczyć mam wg wzoru? 1 i 2 czy 1,2,3,4,5 (6 to bedzie po odjeciu) 7( juz mam to jest 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oto mi chodziło. Tylko jedno pytanko do tego. w każdym atomie tylko 1 i 2 powłokę wyliczam wg wzoru? jak np jest Frans który ma 7 powłok to które powłoki obliczyć mam wg wzoru? 1 i 2 czy

Z tym fransem to 1,2,3,4,5 (6 to bedzie po odjeciu) 7( juz mam to jest 1) :P

 

Aha i pamiętaj że z tymi grupami tez bylo inaczej, że jak lezy w 12 grupie to nie znaczy ze ma 12 elektronow walencyjnych. Nie pamietam dokladnie jak to bylo wiec Ci nie powiem, ale to tez potem sie zmienialo przy tych wiekszzych jakos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199

O stary czyli już załapałem.

 

Krótko mówiąc jeżeli atom ma np. 5 powłok to 1,2,3 powłoke obliczamy 4 będzie wynikiem odejmowania i ostatnia powłoka to numer grupy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótko mówiąc jeżeli atom* ma np. 5 powłok to 1,2,3 powłoke obliczamy 4 będzie wynikiem odejmowania

* - pierwiastek :P

i ostatnia powłoka to numer grupy:)

Tak jak napisałem, nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199
* - pierwiastek :P

 

Tak jak napisałem, nie zawsze.

 

 

Heh no może i pierwiastek, zresztą nie rozumiem na cholerę informatykowi takie coś :hmm:

 

 

Tak tak to z grupami to jeszcze się spytam w szkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że mogłem pomóc.

 

 

Zaraz wyślę Ci numer konta na które należy przelać należność. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Heh no może i pierwiastek, zresztą nie rozumiem na cholerę informatykowi takie coś :hmm:

Tak tak to z grupami to jeszcze się spytam w szkole

A co to za informatyk który nie zna nawet podstaw chemi?

 

Co z tego że zrobisz coś w Wordzie, HTML czy innym syfie jak nie będziesz więdział o podstawowych zjawiskach chemicznych czy fizycznych dzięki którym działa np twój komputer czy monitor ;)

 

Teraz pełno jest takich "niedorobionych" informatyków co tylko potrafią Windowsa zainstalować a na pytanie z czego jest zrobiony procesor to ten mówi ".........."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretoslav: lol :D; powiem wiecej, taki pseudoinformatyk pozniej stara sie przekonac innych, ze jednak jest informatykiem i wypisuje bzdury na forach dyskusyjnych, pod avatarem, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kretoslav: lol :D; powiem wiecej, taki pseudoinformatyk pozniej stara sie przekonac innych, ze jednak jest informatykiem i wypisuje bzdury na forach dyskusyjnych, pod avatarem, itd.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199
A co to za informatyk który nie zna nawet podstaw chemi?

 

Co z tego że zrobisz coś w Wordzie, HTML czy innym syfie jak nie będziesz więdział o podstawowych zjawiskach chemicznych czy fizycznych dzięki którym działa np twój komputer czy monitor ;)

 

Teraz pełno jest takich "niedorobionych" informatyków co tylko potrafią Windowsa zainstalować a na pytanie z czego jest zrobiony procesor to ten mówi ".........."

 

 

 

Hehe a po co mi jest potrzebne wiedzieć ile jest powłok w danym pierwiastku :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kretoslav: lol :D; powiem wiecej, taki pseudoinformatyk pozniej stara sie przekonac innych, ze jednak jest informatykiem i wypisuje bzdury na forach dyskusyjnych, pod avatarem, itd.

To ma jakieś bezpośrednie odniesienie do mnie? :E

 

Wiesz dla mnie szanujący się informatyk powinien potrafić więcej niż gzebać w Windowsie, różnego rodzaju aplikacjach itd.

 

Spotkałem się wiele razy z sytuacjami że informatyk naprawia i testuje komputer ale nie wie co do końca jest i oddaje właścicielowi jako naprawiony. No i kase bierze :E a taką usterkę często ja bez głębszego rozkminiania jej bym naprawił :E

 

U mnie firma LAN założyła i nie potrafili skonfigurować i jak coś źle działało to było "ma pan wirusa" i naprawiali to tydzień :E

 

 

Po prostu wiedza i pewne umiejętności nie są niczego warte jeżeli się tego nie rozumie.

 

januzi skończyłes studia? :E jak tak to mi powiedz na uniwerku czy na polibudzie :P

Hehe a po co mi jest potrzebne wiedzieć ile jest powłok w danym pierwiastku :thumbdown:

Są pewne podstawy które poprostu wypada umieć i rozumieć. Po co mi historia, wok, wos itd to się ciągle słyszy.

 

Jako że jestes na profilu ścisłym to wypadałoby mieć chodźby minimalną wiedzę na temat przedmiotów ścisłych i nie kierować się mentalnością (nauczą mnie w szkole i skoro bede se technikiem informatykiem to wystarczy mi tylko uczyć się przedmiotów zawodowych i bede super kul) Ale co ja bede gadał :E Możliwe że zdolny nie jesteś :E

 

Może pójdziesz na skargę do dyrektora jak trafi Ci się nauczyciel który wprowadzi wam matematyke na poziomie uczelni wyższych? Bo to też Ci nie będzie potrzebne ;)

 

Po prostu wiedza i pewne umiejętności nie są niczego warte jeżeli się tego nie rozumie. (repeat)

 

Ja bym się prędzej zastanawiał nad tym po co mi wiedzieć co jakiś Mickiewicz czy inny cieć myślał jak wierszyk pisał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się prędzej zastanawiał nad tym po co mi wiedzieć co jakiś Mickiewicz czy inny cieć myślał jak wierszyk pisał :E

:rotfl:

 

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co myślał? a może co mówił?

"Julek podaj eter, meskalina przestaje działać" ;)

 

a tak bardziej do tematu. Podstawy mile widziane. Choćby dla samego siebie. Fakt że próbują mnie nauczyć czegoś, za co mi w przyszłości nie zapłacą, nie oznacza że mam się na to wypiąć. Aby reprezentować sobą taki najnormalniejszy poziom wypada wiedzieć chociaż trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechce mi się czytać wszystkich postów ale

:E

 

2n2 (2 razy "nr powloki" do kwadratu) :E i masz ile elektronów na powłoce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie zakładam nowego tematu prosę o pomoc!

 

Zad.

Z 5,6g żelaza i 3,2g siarki powstał siarczek żelaza II , a podczas przebiegu reakcji przekazana została do otoczenia na sposób ciepła energia równa 98,4kJ.

Oblicz jaki jest ubytek masy produktow w stosunku do masy substartow.

 

prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 klasie LO nie mam już chemii - muszę wam powiedzieć, że szkoła bez niej jest 1000 razy przyjemniejsza ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199
Dobra nie zakładam nowego tematu prosę o pomoc!

 

Zad.

Z 5,6g żelaza i 3,2g siarki powstał siarczek żelaza II , a podczas przebiegu reakcji przekazana została do otoczenia na sposób ciepła energia równa 98,4kJ.

Oblicz jaki jest ubytek masy produktow w stosunku do masy substartow.

 

prosze o pomoc!

 

 

i jak widze takie zadania to myśle sobie że chyba nie dam rady z chemią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...