Skocz do zawartości
lukjar7

znaleziska na youtube i video.google oraz innych

Rekomendowane odpowiedzi

I kto to mówi...

 

Jak u mnie wskazówka obrotów spadała do zera to wymontowałem wskaźniki, całość rozebrałem i przelutowałem styki, wymieniłem przepalone żaróweczki i od tamtego momentu spokój więc japa tam.

 

Napisałem, że dziwne że tego nie ogarnął bo to nie są jakieś trudne rzeczy. U chrisfixa widziałem kiedyś filmik jak naprawiał rozmemłany lewarek a żeby zdjąć zegary to przeważnie 4 śrubki wystarczy odkręcić. Jak ktoś ma problem z takimi czynnościami to już szkoda gadać, tym bardziej że to wpływa na komfort jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają zgłaszać się właściciele do niego i przez pryzmat zgłoszonych aut będzie oceniać dany model.

 

To tak jakby oceniać higienę Polaków wąchając stopy "Panom Żulom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia po filmie: sensownie ocenił ten konkretny egzemplarz, aczkolwiek branie takiego szczura do oceny jest słabe - no nikt go nie zmusił do brania tego konkretnego auta, tylko był to jego wolny wybór i to dosyć słaby, bo na podstawie tego filmu można odnieść zupełnie inne wrażenie niż jest w rzeczywistości z tym autem: skupił się na słabym wnętrzu i pominął silnik, panewki, wariator, rdzę, zawias, itd. podczas gdy w rzeczywistości to one są największym minusem tego auta, a nie wnętrze, bo tak zajechane 147 widziałem tylko na szrocie.

 

Jednej rzeczy, której się przyczepię, to tego "nie możesz być prawdziwym blablablabla", którego zwyczajnie nie miał jak sprawdzić, bo z alfą trzeba trochę przejeździć, żeby zrozumieć o co chodziło w oryginalnym cytacie, a konkretnie humorzastość i charakter borderline auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ból dupy alfiarzy w komentarzach :E

 

To tak jakby oceniać higienę Polaków wąchając stopy "Panom Żulom"

oho, mamy pierwszego obrażonego Alfiarza :E

 

 

Seba, było zgłosić swoją malinę wiśnię

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zamierzony efekt osiągnał, bo w grupie aż huczy że jak to tak belle szlakujo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa to jest rakowisko, tam można nowotworu dostać nawet siedząc przy jednym stole z przeglądającym ją i nie patrząc w monitor. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda grupa zapaleńców to jest rakowisko, tam można nowotworu dostać nawet siedząc przy jednym stole z przeglądającym ją i nie patrząc w monitor. ;)

poprawiłem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby oceniać higienę Polaków wąchając stopy "Panom Żulom"

Skoro zgłosił się tylko "żul" to reszta "elity" może mieć żal tylko i wyłącznie do siebie, że nie chciało im się rusz.. d.y własną "perełką". A, że mógł nie brać takiego egzemplarza? Skąd mógł wiedzieć jaki jest ten konkretny? Gość przyjechał specjalnie do W-wy a Blogo po wstępnych oględzinach miał mu powiedzieć "Nie, przyjedź czymś ładniejszym"? Jak pisałem wcześniej - prawo zgłoszenia się ma prawo każdy, ocenia to co mu zaproponowano.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt faktem te Alfy to żaden cud techniki. Wolałbym jakiegokolwiek Vaga. :whee:

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho, mamy pierwszego obrażonego Alfiarza :E

 

 

Seba, było zgłosić swoją malinę wiśnię

 

Nie jeżdżę 147, a i nie ruszył mnie ten „test” w żaden sposób. Nie jestem fanatycznym wyznawcą Alfy Romeo, ani żadnej innej marki.

Jedyne co, wyraziłem swoją opinię na temat przedkładania widzom wiedzy o danym modelu na podstawie zajechanego do reszty egzemplarza.

I nie ważne czy dotyczy to Alfy, Seata, czy Citroena. To jest po prostu słabe i niewiele wspólnego ma z szeroko pojętym profesjonalizmem.

 

Na podstawie filmu powinienem wysnuć wniosek, że w każdej 147 przed 100tys.km przebiegu odpadają klamki, gasną zegary podczas jazdy, a skrzynia biegów działa jak w Kamazie. Miało być zabawnie? Ok, przyjmijmy, ze było, ale wiedzy o modelu to więcej można z filmów Kickstera wyciągnąć.

To do następnego odcinka może... podrzućmy mu Lagunę Pentiuma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do następnego odcinka może... podrzućmy mu Lagunę Pentiuma?

 

Proponowałem, nie chciał z braku czasu.

 

Żartowałem.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do następnego odcinka może... podrzućmy mu Lagunę Pentiuma?

Nie głupi pomysł 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie głupi pomysł 8:E

 

Prędzej do złomnika by się nadawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zgłosił się tylko "żul" to reszta "elity" może mieć żal tylko i wyłącznie do siebie, że nie chciało im się rusz.. d.y własną "perełką". A, że mógł nie brać takiego egzemplarza? Skąd mógł wiedzieć jaki jest ten konkretny? Gość przyjechał specjalnie do W-wy a Blogo po wstępnych oględzinach miał mu powiedzieć "Nie, przyjedź czymś ładniejszym"? Jak pisałem wcześniej - prawo zgłoszenia się ma prawo każdy, ocenia to co mu zaproponowano.

Ale wiesz doskonale że to tak nie działa, bo wiele razy mówił w filmach że ma nadpodaż aut i może dowolnie przebierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 147 tylko jedna się zgłosiła? A może wybrał "najlepszy" egzemplarz? W końcu 90k przebiegu to nadzieja na cacko...Należałoby zapytać Rafała jak było.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może i faktycznie 90k przebiegu było a właściciele tylko na msze jeździli? Tylko co jak to dbanie polegało na pucowaniu środka i lakieru a mechanicznie zero zainteresowania? Znam takich gaatków :P

Tym niemniej nic tylko rzec:

 

 

Uuuuuuu, Atyalfaizm :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 147 tylko jedna się zgłosiła? A może wybrał "najlepszy" egzemplarz? W końcu 90k przebiegu to nadzieja na cacko...Należałoby zapytać Rafała jak było.

Dlatego specjalnie nie czepiam się recenzji, bo zrobił ją rzetelnie. Natomiast wyór auta spierdzielił koncertowo.

 

5g2cMFym.jpg

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 147 tylko jedna się zgłosiła? A może wybrał "najlepszy" egzemplarz? W końcu 90k przebiegu to nadzieja na cacko...Należałoby zapytać Rafała jak było.

No. Trzeba bylo dac auto od jakiegos fanatyka, co regularnie wklada worek siana w samochod. Blogo by wzial pojezdzil, powiedzial jakie to zajebiste auto mimo uplywu lat. Wtedy byloby rzetelnie :thumbup:

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Trzeba bylo dac auto od jakiegos fanatyka, co regularnie wklada worek siana w samochod. Blogo by wzial pojezdzil, powiedzial jakie to zajebiste auto mimo uplywu lat. Wtedy byloby rzetelnie :thumbup:

 

Masz jakiś kompleks na punkcie AR czy co? Przy każdej okazji piszesz podobne bzdety. Tu nawet odpowiedź do tematu sprzed niemal tygodnia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Trzeba bylo dac auto od jakiegos fanatyka, co regularnie wklada worek siana w samochod. Blogo by wzial pojezdzil, powiedzial jakie to zajebiste auto mimo uplywu lat. Wtedy byloby rzetelnie :thumbup:

 

Tak, było by rzetelnie, gdyż oceniony zostałby model, a nie stan egzemplarza. Naprawdę nie dostrzegasz zależności? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś kompleks na punkcie AR czy co? Przy każdej okazji piszesz podobne bzdety. Tu nawet odpowiedź do tematu sprzed niemal tygodnia :E

Ja kompleks? Jakie bzdety? Sami piszecie, ze to auta specjalnej troski. A odpowiedz do tematu sprzed tygodnia, bo nie sledze kazdego watku codziennie.

Tak, było by rzetelnie, gdyż oceniony zostałby model, a nie stan egzemplarza. Naprawdę nie dostrzegasz zależności? :hmm:

Popatrz sobie na np. rankingi Engine of the year czy Car of the year, a potem jakie sa opinie ludzi po 10 latach eksploatacji tego. Czy po 10 latach wyremontujesz np. taki silnik i napiszesz, ze nadal jest to zajebisty silnik, czy stwierdzisz ze bylo wow na otwarciu, a proba czasu pokazala ze to kupa totalna? :Up_to_s: Bo jak chcesz oceniac model, to sobie poszukac testow krotko po premierze modelu i bedziesz wszystko wiedzial.

 

W rynku aut uzywanych chyba raczej chodzi o to, zeby te auta jak najlepiej znosily probe czasu, tak zeby kolejny wlasciciel nadal cieszyl sie z eksploatacji, a nie szukal sobie skarbonki, bo mu sie podoba.

 

Tutaj auto bylo wizualnie zaniedbane, ale pewne kwiatki jak np. disco na liczniku czy nie dzialajacy fotel? No takie rzeczy raczej bardzo ciezko zepsuc.

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...