Forum PCLab.pl: Instalacja Windowsa XP z pendrive - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Instalacja Windowsa XP z pendrive Ktoś wie jak ? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Najgorszy77 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Październik 2007 - 20:56

Witam,

Mam nastepujące pytanie. Jak nagrac obraz płyty cd z windowsem na pamięć flash, aby ta następnie pozwoliła na botowalną instalację windowsa. Próbowałem na penie zrobic dysk systemowy windowsa 98SE, lecz jeszcze mi sie nie udało. Proszę o jakies podpowiedzi.

#2 Użytkownik jest niedostępny   illuminativ Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Październik 2007 - 21:41

Zobacz postNajgorszy77, o 6 października 2007, 21:56, napisał(a):

Witam,

Mam nastepujące pytanie. Jak nagrac obraz płyty cd z windowsem na pamięć flash, aby ta następnie pozwoliła na botowalną instalację windowsa. Próbowałem na penie zrobic dysk systemowy windowsa 98SE, lecz jeszcze mi sie nie udało. Proszę o jakies podpowiedzi.

Cześć

Przeczytałem twój problem, postanowiłem troche poszperać w necie...no i coś znalazłem ,ale do końca nie jestem pewien czy to to czego szukasz...

http://www.poradyit....o...8&Itemid=34
Oczywiście jeśli to nie będzie to czego szukasz...postaram Ci się jakoś w miare możliwości jeszcze pomoc.

POZDRAWIAM

#3 Użytkownik jest niedostępny   mtrusz Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2007 - 16:25

http://www.techmixer...h-memory-drive/

#4 Użytkownik jest niedostępny   Najgorszy77 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Październik 2007 - 19:23

Dzieki za pomoc. W końcu temat ruszył. Pierwsza odpowiedz dotyczy instalacji systemu na twardym dysku podpiętym przez USB, wiec to nie to. Druga odpowiedz niby git, lecz po uruchomieniu cmd a nastepnie programu do partycji, przy komendzie list disk system widzi tylko Disk 0 oraz Disk 1. Disk 0 to pierszy Hdd, natomiast Disk 1 to drugi Hdd. Ten program nie widzi flasha, pomimo iż w biosie jest ustawiony 3 dysk na flasha i bios go widzi. Opis pewnie działa przy systemie windows Vista. Możliwe, że tam ten program posiada wieksze możiwości. Mimo tego bardzo dziękuję za pomoc, czekam na dalsze i szukam dalej.

Pozdro.

#5 Użytkownik jest niedostępny   mtrusz Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2007 - 21:01

No to sformatuj sobie pendrive tak aby był bootowalny wykorzystując jedną z metod:
http://www.bootdisk.com/pendrive.htm

A później jak w pierwszym linku od pkt 2.

#6 Użytkownik jest niedostępny   slasho Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 31 Styczeń 2009 - 17:08

http://toin.pl/?p=20 tu jest instrukcja jak nagrac windowsa z pendriva

#7 Użytkownik jest niedostępny   cz0p Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Czerwiec 2012 - 22:04

Polecam również alternatywną metodę za pomocą narzędzia WinToFlash.
Szczegółowy poradnik znajdziecie tutaj: http://forum.instalk...ive-t25285.html

#8 Użytkownik jest niedostępny   showman Ikona

• Sratatata :E
  • PipPipPipPip

Napisany 30 Grudzień 2012 - 21:12

Witam.
Nabyłem niedawno netbooka Acer Aspire one d255e na którym jest zainstalowany win7, który muli jak cholera i chciałbym go przeinstalować na xp za pomocą pendrive Kingston 8gb, tylko za cholere nie wiem jak...
Próbowałem WinToFlash - nie udało się, jeszcze kilku innych metod i również lipa..
Jak mam zainstalować xp na tym netbooku za pomocą pendrive? Już mi się pomysły skończyły.. dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Lonelej Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 30 Grudzień 2012 - 21:19

Najłatwiej - skombinuj napęd cd na usb... albo próbuj dalej wrzucić na pendrive. Ja bym bardziej na win8 postawił na tym sprzęcie.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Soulburner Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Grudzień 2012 - 11:06

Ja mogę polecić programik YUMI - można za jego pomocą wrzucać sporo różnych rzeczy na bootowalnego pendraka: memetesty, hirensy, linuksy, a także instalatory XP/Vista/7/8.

http://www.pendrivel...ot-usb-creator/

Ten post był edytowany przez Soulburner dnia: 31 Grudzień 2012 - 11:07

#11 Użytkownik jest niedostępny   glauks Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2013 - 15:00

hmm, nie znam programu, ale z opisu wynika, że służy raczej do uruchamiania systemów z usb, nie instalatorów - do instalatora xp bardziej? nadawałby się chyba polecany też na tej stronie sardu

problem z instalacja xp z pena polega na tym, ze instalator potrzebuje sterowników usb, żeby przekopiować pliki instalacyjne z pena na dysk - sterowniki ładowane w 1 fazie instalacji ładowane są z pliku txtsetup.sif (sif=setup information file), i oczywiście nie ma wśród nich sterowników usb, bo podczas instalacji z cd nie są potrzebne - program musi więc zmienić plik txtsetup i w odpowiedni sposób, w odpowiednim miejscu, dopisać sterowniki usb - można to nawet zrobić ręcznie, ale jest to trochę skomplikowane, bo potrzeba do tego specjalnych narzędzi - do tego celu stworzone zostały wiec programy jak win to flash, i powinny działać - jeśli nie działa musisz spróbować innego programu, jest ich trochę

#12 Użytkownik jest niedostępny   Soulburner Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2013 - 18:46

Yumi służy do odpalania z USB tego, co ma na liście ;) Możesz sobie tam wrzucić Ubuntu (ale także to Ubuntu zainstalujesz), czy cokolwiek Ci przyjdzie do głowy, w tym także instalator XP/Vista/7/8. Nie śledziłem dokładnie procesu uruchamiania instalatora XP przez YUMI, ale z tego co widzę, w ten sposób uruchomiony instalator jest przekonany i działa tak, jak by uruchomiony został fizycznie z płyty CD. Nie są zatem potrzebne żadne dodatkowe sterowniki dla obsługi USB. Można użyć "gołego", niezmodyfikowanego ISO.

Ten post był edytowany przez Soulburner dnia: 01 Styczeń 2013 - 18:46

#13 Użytkownik jest niedostępny   merliner Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2013 - 19:40

yumi jest to przetestowania, chodzi o to że sam próbowałem odpalić z tego instalację windowsa, nie za bardzo się to udało.

#14 Użytkownik jest niedostępny   glauks Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2013 - 01:15

więc yumi ładuje od razu sterowniki usb, i potem instalator je ewentualnie wykorzystuje - instalacja xp z usb od początku opierała się jednak na modyfikacji pliku txtsetup, pamiętam nawet 1 artykuł niemieckiego programisty, który z tryumfem donosił, że udało mu sie zainstalować xp z pena, mimo, że ms oficjalnie twierdził, że to niemożliwe - w artykule był dokładny opis, jakie pliki trzeba, i jak, zmodyfikować (chyba 2003-4) - dopiero potem pojawiły się programy do tego, wszystkie modyfikujące txtsetup; programy do tego oparte na linuksie to najnowszy trend, prawdopodobnie od razu ładują odpowiednie sterowniki, albo sterowniki emulujące cd, i potem startują setup

Ten post był edytowany przez glauks dnia: 02 Styczeń 2013 - 01:16

#15 Użytkownik jest niedostępny   showman Ikona

• Sratatata :E
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Styczeń 2013 - 14:41

Problem rozwiązany.

Ten post był edytowany przez showman dnia: 03 Styczeń 2013 - 20:21

Strona 1 z 1