Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Najgorszy77

Instalacja Windowsa XP z pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nastepujące pytanie. Jak nagrac obraz płyty cd z windowsem na pamięć flash, aby ta następnie pozwoliła na botowalną instalację windowsa. Próbowałem na penie zrobic dysk systemowy windowsa 98SE, lecz jeszcze mi sie nie udało. Proszę o jakies podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam nastepujące pytanie. Jak nagrac obraz płyty cd z windowsem na pamięć flash, aby ta następnie pozwoliła na botowalną instalację windowsa. Próbowałem na penie zrobic dysk systemowy windowsa 98SE, lecz jeszcze mi sie nie udało. Proszę o jakies podpowiedzi.

 

Cześć

 

Przeczytałem twój problem, postanowiłem troche poszperać w necie...no i coś znalazłem ,ale do końca nie jestem pewien czy to to czego szukasz...

 

http://www.poradyit.pl/index.php?option=co...8&Itemid=34

Oczywiście jeśli to nie będzie to czego szukasz...postaram Ci się jakoś w miare możliwości jeszcze pomoc.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. W końcu temat ruszył. Pierwsza odpowiedz dotyczy instalacji systemu na twardym dysku podpiętym przez USB, wiec to nie to. Druga odpowiedz niby git, lecz po uruchomieniu cmd a nastepnie programu do partycji, przy komendzie list disk system widzi tylko Disk 0 oraz Disk 1. Disk 0 to pierszy Hdd, natomiast Disk 1 to drugi Hdd. Ten program nie widzi flasha, pomimo iż w biosie jest ustawiony 3 dysk na flasha i bios go widzi. Opis pewnie działa przy systemie windows Vista. Możliwe, że tam ten program posiada wieksze możiwości. Mimo tego bardzo dziękuję za pomoc, czekam na dalsze i szukam dalej.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nabyłem niedawno netbooka Acer Aspire one d255e na którym jest zainstalowany win7, który muli jak cholera i chciałbym go przeinstalować na xp za pomocą pendrive Kingston 8gb, tylko za cholere nie wiem jak...

Próbowałem WinToFlash - nie udało się, jeszcze kilku innych metod i również lipa..

Jak mam zainstalować xp na tym netbooku za pomocą pendrive? Już mi się pomysły skończyły.. dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej - skombinuj napęd cd na usb... albo próbuj dalej wrzucić na pendrive. Ja bym bardziej na win8 postawił na tym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie znam programu, ale z opisu wynika, że służy raczej do uruchamiania systemów z usb, nie instalatorów - do instalatora xp bardziej? nadawałby się chyba polecany też na tej stronie sardu

 

problem z instalacja xp z pena polega na tym, ze instalator potrzebuje sterowników usb, żeby przekopiować pliki instalacyjne z pena na dysk - sterowniki ładowane w 1 fazie instalacji ładowane są z pliku txtsetup.sif (sif=setup information file), i oczywiście nie ma wśród nich sterowników usb, bo podczas instalacji z cd nie są potrzebne - program musi więc zmienić plik txtsetup i w odpowiedni sposób, w odpowiednim miejscu, dopisać sterowniki usb - można to nawet zrobić ręcznie, ale jest to trochę skomplikowane, bo potrzeba do tego specjalnych narzędzi - do tego celu stworzone zostały wiec programy jak win to flash, i powinny działać - jeśli nie działa musisz spróbować innego programu, jest ich trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yumi służy do odpalania z USB tego, co ma na liście ;) Możesz sobie tam wrzucić Ubuntu (ale także to Ubuntu zainstalujesz), czy cokolwiek Ci przyjdzie do głowy, w tym także instalator XP/Vista/7/8. Nie śledziłem dokładnie procesu uruchamiania instalatora XP przez YUMI, ale z tego co widzę, w ten sposób uruchomiony instalator jest przekonany i działa tak, jak by uruchomiony został fizycznie z płyty CD. Nie są zatem potrzebne żadne dodatkowe sterowniki dla obsługi USB. Można użyć "gołego", niezmodyfikowanego ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yumi jest to przetestowania, chodzi o to że sam próbowałem odpalić z tego instalację windowsa, nie za bardzo się to udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc yumi ładuje od razu sterowniki usb, i potem instalator je ewentualnie wykorzystuje - instalacja xp z usb od początku opierała się jednak na modyfikacji pliku txtsetup, pamiętam nawet 1 artykuł niemieckiego programisty, który z tryumfem donosił, że udało mu sie zainstalować xp z pena, mimo, że ms oficjalnie twierdził, że to niemożliwe - w artykule był dokładny opis, jakie pliki trzeba, i jak, zmodyfikować (chyba 2003-4) - dopiero potem pojawiły się programy do tego, wszystkie modyfikujące txtsetup; programy do tego oparte na linuksie to najnowszy trend, prawdopodobnie od razu ładują odpowiednie sterowniki, albo sterowniki emulujące cd, i potem startują setup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...