Skocz do zawartości
Dylu

Jaka whisky ?

Rekomendowane odpowiedzi

Spożywam whisky już od jakiegoś czasu ale jeszcze nigdy nie spożyłem wiekszej ilości tak jak to się piję np. wódkę/tequilę na imprezach. Ciekawi mnie jak reaguje organizm po spożyciu powiedzmy tego 0,5 litra lub więcej. Jak wygląda sprawa pobudki na drugi dzień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nigdy nie upijalem sie łiskaczem ;) Ale kolega twierdzi ze osobiscie reaguje na whisky znacznie lepiej niz na wodke, 0.5l JD potrafi sam obalic przy czym podkresla ze z 0.5l wodki nie dalby rady ;)

Edytowane przez mr. saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście w Biedronce Red Labela za 26 zł ?

 

Z czym najlepiej go mieszać, z lodem smakuje dobrze a z czym go jeszcze można pomieszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa pobudki na drugi dzień :E

To zależy od bardzo wielu rzeczy, ja po dobrej whisky prawie nie mam kaca, oczywiście jeśli nie wypiję paru litrów na czczo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście w Biedronce Red Labela za 26 zł ?

 

Z czym najlepiej go mieszać, z lodem smakuje dobrze a z czym go jeszcze można pomieszać ?

z wodą w sedesie :E jasiek od dawna powinien tyle kosztować, są lepsze a tańsze blendy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście w Biedronce Red Labela za 26 zł ?

 

Z czym najlepiej go mieszać, z lodem smakuje dobrze a z czym go jeszcze można pomieszać ?

 

Za 0.5l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole skonczyla sie promocja na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch biedronach w Tarnowie dziś specjalnie byłem, tam w ogóle nie ma żadnych "markowych" trunków - jedynie made for biedrona? U was jakieś inne biedronki są? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...

Chyba Chivas Regal.

Ścierwo trzepie kieszeń, ale świadomość, że tracę świadomość w takich "rękach' - zacna..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię whisky.

 

to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie... whisky mieszać w drinkach toż to profanacja! whisky pije się schłodzoną ewentualnie z lodem lub odrobiną wody! ... mmmm ale mi smaki narobiliście :soczek:

 

w biedronce był tani JW Red Label faktycznie z 2tyg. temu... szybko wykupili :(

 

polecam:

- Dark Whisky z Zielonej Góry ... tania (35zł, 0,7) i dobra (lepsza niż np. Red Label) - kupuję ją w intermarche...

- z Lidla: taka zielona "Green coś tam" 8letnia, często w promocji można kupić za 29zł, lub bourbon wizualnie podróba Jim Beam ale dobra :)

- w Netto Ballantine's i Red Label 0,7 za 50zł, czasami litrowe w tej cenie...

- w Piotr i Paweł często promocje Johny W. i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tych kolorowych "nalewek". Ewentualnie z zimną Colą i lodem. Ale to też ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie... whisky mieszać w drinkach toż to profanacja! whisky pije się schłodzoną ewentualnie z lodem lub odrobiną wody! ... mmmm ale mi smaki narobiliście :soczek:

Każdy pije tak jak mu smakuje... nie będę pił czystej whisky tylko dla tego, że tak należy ;) bo po prostu mi nie wchodzi... natomiast z Colą lodem i cytrynką jak już pisałem wcześniej mogę pić litrami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie... whisky mieszać w drinkach toż to profanacja! whisky pije się schłodzoną ewentualnie z lodem lub odrobiną wody! ... mmmm ale mi smaki narobiliście :soczek:

 

w biedronce był tani JW Red Label faktycznie z 2tyg. temu... szybko wykupili :(

 

polecam:

- Dark Whisky z Zielonej Góry ... tania (35zł, 0,7) i dobra (lepsza niż np. Red Label) - kupuję ją w intermarche...

- z Lidla: taka zielona "Green coś tam" 8letnia, często w promocji można kupić za 29zł, lub bourbon wizualnie podróba Jim Beam ale dobra :)

- w Netto Ballantine's i Red Label 0,7 za 50zł, czasami litrowe w tej cenie...

- w Piotr i Paweł często promocje Johny W. i innych.

te które wymieniasz do niczego innego się nie nadają :) zresztą blendy są stworzone do drinków, do szerszej publiki, malty, masz rację, nie powinno się ich mieszać z niczym (nie dlatego, że tak trzeba, tylko po prostu są drogie i ich mieszanie z napojami zabija smak którym pierwotnie różnią się od blendów)

 

Panowie polecicie coś dobrego do +/- 50 zł

Bourbon czy whisky? Jak whisky to lepszego blenda niż Passport moim zdaniem w tej cenie nie znajdziesz, jeśli jesteś początkujący to proponuję iść w kierunku bourbonów, lżejsze, słodsze i smakują dobrze zarówno same jak i w drinkach, tylko nie wiem czy kupisz białego Jima z tę cenę, a to jest właściwie najniższa półka w jaką powinieneś celować

 

chyba, że mieszkasz przy czeskiej granicy, tam w Cieszynie, zaraz przy moście po czeskiej stronie jest sklep fajny, litrowe butelki w cenie 0,7, tam jest fajowy bourbon za 50 zł za litr (Heaven Hill)

 

Czasem można trafić w takich dziwnych sklepach jak Polo Market bourbon Evan Williams, całkiem zacny, normalnie kosztuje 80 zł, ale ja kupiłem właśnie w Polo (przejazdem w Krośniewicach) za 50 zł (0,7)

Edytowane przez giez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czeskiej granicy mam ok 20 min, tylko do przejścia w Godowie, może wybiorę się do sklepu na granicy, mają tam dużo wódki. Jak z innymi alkoholami nie nie wiem, ale spirytus z pod lady jest ;) Myślałem jeszcze nad Ballantines

Edytowane przez jaMar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem od znajomego, z dowozem do domu. A w Carre, jest promocja za na 0,7 za 50zł? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z dwiema szklankami.

dobra promocja :) trzeba się będzie rozejrzeć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...