Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aszasow

praca za granica

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakies pewne firmy oferujace prace za granica?

Najlepiej to jechac w sprawdzone juz wczesniej miejsce. Duzo jest "firm" co sie tym zajmuja ale..... Jak juz jakas znajdziesz to sprawdz opinie osob ktore juz korzystaly z tej firmy. Mialem przypadek, ze firma ladnie, cacy wszystko i ze mozna spoko zarobic. Spotkalem i porozmawialem z osobami ktore korzystaly z uslog tej "firmy" i wcale tak kolorowo to nie wygladalo. Mialo byc 3-4k na miesiac a goscie mowili ze przez okres 10 miechow tylko 17-19 k zarobili :/ Wiec sprawdz dobrze zrodlo zanim podejmiesz decyzje. J bym raczej wolal jechac od osoby ktora tam byla i wie jakie sa warunki.

 

PS: Ogolnie sam dolacze sie do tematu bo rowniez szukam pracy (najlepiej za granica :D ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej znana jest firma Work&Travel :P, kiedys kumpel pojechal byl zadowolony duzo mu sie zwrocilo kasy i jeszcze przywiozl laptopa. A jak macie jakies wtyki za granica to bylo by najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba najbardziej znana jest firma Work&Travel :P, kiedys kumpel pojechal byl zadowolony duzo mu sie zwrocilo kasy i jeszcze przywiozl laptopa. A jak macie jakies wtyki za granica to bylo by najlepsze rozwiazanie.

Nie slyszalem o tym :D Co to za firma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to Work&Travel jest przeznaczona dla studentow. A jest cos pewnego dla zwyklego smiertelnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze to Work&Travel jest przeznaczona dla studentow. A jest cos pewnego dla zwyklego smiertelnika?

Jak dla studentow to ja sie pisze :D Studiuje informatyke i ekonometrie. Gdzie to mozna znalesc siedzibe tej firmy? I do jakiej to pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla studentow to ja sie pisze :D Studiuje informatyke i ekonometrie. Gdzie to mozna znalesc siedzibe tej firmy? I do jakiej to pracy ?

 

 

Kolego, tylko chyba nie zdajesz sobie sprawy, że udział w programie kosztuje minimum jakieś 8k zł. Plus trzeba spełnić kupę warunków, żeby dostać wizę do USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze to Work&Travel jest przeznaczona dla studentow. A jest cos pewnego dla zwyklego smiertelnika?

Ja jestem studentem. Na jakiej zasadzie to polega? I do jakiej pracy wysylaja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montray: znajomi jezdzili do USA z W&T i byli w miare zadowoleni. Pracowali w kasynach na roznych stanowiskach. Co do kasy to zalezy od sezonu, jak jest ruch i trafisz w dobre miejsce to spokojnie odrobisz program i cos sobie zaoszczedzisz. Popytaj znajomych, na pewno ktos z nich byl i opowie Ci jak to jest.

 

Wize zalatwiasz przez ta firme, skladasz papiery a pozniej jedziesz na rozmowe z konsulem, dostanie wizy w przypadku niekranego studenta jest wrecz pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponawiam pomysl z 'szukaniem pracy'

jesli szukasz to nie siedzisz na dupie i nie czekasz az ktos ci przyniesie oferte

najprosciej nie ruszajac dupy ze stolka wpisujesz sobie w google

duzo firm jest lokalnych wiec nie ma co podawaac miejscowosci

work&travel to nazwa programu a nie nazwa firmy i sa to ogolnie wyjazdy reakreacyjne polaczone z praca - najczesciej dla studentow na okres letni

ugh

jak ktos ma kase na program to placi z 4tysiaki i 4tysiaki jeszcze bierze ze soba i pracuje w usa za min 5,15 czy cos kolo tego (5,75 ma wejsc chyba niedlugo)

a jak nie ma kasy to moze jechac jako opiekun kolonii i wtedy oni mu placa marna kase ale ma wiekszosc rzeczy za free ze startu (nie trzeba placic takiego szmalu za program)

najlepiej to znajac jezyk jechac gdzies do znajomych i szukac pracy na miejscu

jesli szukacie czegos wyspecjalizowanego to przez ogloszenia ze znanych stron z uk/irlandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montray: znajomi jezdzili do USA z W&T i byli w miare zadowoleni. Pracowali w kasynach na roznych stanowiskach. Co do kasy to zalezy od sezonu, jak jest ruch i trafisz w dobre miejsce to spokojnie odrobisz program i cos sobie zaoszczedzisz. Popytaj znajomych, na pewno ktos z nich byl i opowie Ci jak to jest.

 

Wize zalatwiasz przez ta firme, skladasz papiery a pozniej jedziesz na rozmowe z konsulem, dostanie wizy w przypadku niekranego studenta jest wrecz pewne.

A ta praca jest tylko na wakacjach ?? czy w trakcie nauki tez mozna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montray: znajomi jezdzili do USA z W&T i byli w miare zadowoleni.

 

Ja znam parę osób, które tak wyjechały i nikt kokosów nie zarobił. Raczej jakieś marne grosze. Ale każdy w sumie był zadowolony, bo miał kilkumiesięczne wakacje w zasadzie za free ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprosciej nie ruszajac dupy ze stolka wpisujesz sobie w google

Wiem, ze tego jest pelno! Pytanie ktorym mozna zaufac? Dlatego pytam o wasze opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.arbeit-thiermann.eu/

zadzwonić lub wypełnić formularz :P

No tak.. Tylko szkoda ze to praca sezonowa :) Ja np. chcialbym teraz wyjechac wiec z tej firmy nie moge zkorzystac :/ Jakies budownictwo, pakowacz, praca na fabryce..... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli interesuje Cię praca na budowie w fabryce albo coś takiego, to raczej nikle szanse żeby udało Ci sie w PL znaleźć taka firmę która za uczciwe pieniądze ( takie jak zarabiają tubylcy w tym samym miejscu pracy i na tym samym stanowisku). Jezeli znasz język, to najlepiej byłoby sie samemu przejechać (przelecieć :E ) do któregoś z krajów europy i poszukać. To był wariant dla ryzykantów z paroma groszami w kieszeni :)

 

Co do Work&Travel to jest to program dla studentów <chyba> którzy sa na ostatnim bądź przedostatnim roku studiów </chyba> Moi znajomi byli na wakacjach z tym programem. Nie pracowali bardzo ciężko ale tez milionów nie przywieźli. Wrócili zadowoleni bo udało im sie podszkolić język, spedzic trochę czasu w obcym kraju i wyjazd wyszedł im na plus ( mały) jezeli chodzi o kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...