Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_stach_

Pamięci double sided i single sided - jak pogodzić działanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem niedawno dwa urządzenia na swój komputer w tym samym momencie - kartę dźwiękową i moduł pamięci Kingston. Po tych zakupach komputer cały czas się zawieszał i nie byłem pewien co to powoduje. Cały czas podejrzewałem kartę dźwiękową, względnie zasilacz, ale moje podejrzenia zostały po części rozwiane, gdy wyjąłem jeden z modułów pamięci z obudowy :hallucine:

 

Mam następujące moduły pamięci:

- 1 moduł V Data 512MB 400Mhz (single sided), który nie jest według instrukcji płyty wspomagany przez nią,

- 2 moduły Kingston 512MB 400Mhz (double sided) jeden wspomagany, drugi nie... róznica w nazwie kodowej minimalna (trzy cyfry chyba)!

 

Zostawiłem w obudowie dwa moduły Kingstona rzecz jasna a V Data została wyjęta i działał bez problemu! A najciekawsze jest to, że wcześniej miałem tylko dwa moduły - Kingston i V DFata (razem 1GB) i chodziły ze sobą jak zakochana para!

 

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego mój komputer nie pracuje stabilnie gdy mam wszystkie moduły w slotach? I jakby ktoś wiedział w jaki sposób należy zamontować te moduły na płycie Asus P5GD1 pro (podejrzewam, że na większości płyt P5 muszą być podobnie umieszczone) ponieważ czytałem już że double sided i single sided nie pracują najlepiej razem i należy znaleźć dla nich właściwe sloty żeby było ok :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tak włożyć kości aby dwie pracowały w dualu a jedna w singlu. Na płycie masz 4 banki pamięci. Twoim jedynym wyjściem jest albo dokupienie dodatkowej kości V-DATA albo zamienienie istniejącej na dwie mniejsze. Ewentualnie wywal tego kingstona <bo gówno jest i sie nie kreci>. Sprzedaj je i dokup drugą taką samą V-DATA.

Niestety tak to jet pomyślane, że w bankach mogą siedzieć 1, 2 lub 4y kości.

Być może jest jakieś rozwiązanie typu wyłączenie w biosie duala ale wątpię jak jestem w błędzie to mnie poprawcie.

 

Opcja z wywalenie kingstona <sprzedaniem> jest najrozsądniejsza.

Jak będziesz dokupował to najlepiej jakby była druga kość taka sama.

Albo po prostu sprzedaj wszystkie kości i kup jedną kość 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolini
Nie da rady tak włożyć kości aby dwie pracowały w dualu a jedna w singlu. Na płycie masz 4 banki pamięci. Twoim jedynym wyjściem jest albo dokupienie dodatkowej kości V-DATA albo zamienienie istniejącej na dwie mniejsze. Ewentualnie wywal tego kingstona <bo gówno jest i sie nie kreci>. Sprzedaj je i dokup drugą taką samą V-DATA.

Niestety tak to jet pomyślane, że w bankach mogą siedzieć 1, 2 lub 4y kości.

Być może jest jakieś rozwiązanie typu wyłączenie w biosie duala ale wątpię jak jestem w błędzie to mnie poprawcie.

 

Opcja z wywalenie kingstona <sprzedaniem> jest najrozsądniejsza.

Jak będziesz dokupował to najlepiej jakby była druga kość taka sama.

Albo po prostu sprzedaj wszystkie kości i kup jedną kość 1GB.

bez urazy ale... głupoty wypisujesz! przede wszystkim - slot pamięci, to nie jest to samo co bank pamięci!

 

podejrzewam, że dwustronne kostki są 4-ro bankowe co przy dwóch kościach daje już 8 banków a płyta może maksymalnie obsłużyć właśnie 8 banków pamięci - jednostronna posiada zapewne kolejne 2 banki, co z pozostałymi daje już 10, czyli więcej niż płyta obsługuje... i to jest chyba źródło problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da rady tak włożyć kości aby dwie pracowały w dualu a jedna w singlu. Na płycie masz 4 banki pamięci. Twoim jedynym wyjściem jest albo dokupienie dodatkowej kości V-DATA albo zamienienie istniejącej na dwie mniejsze. Ewentualnie wywal tego kingstona <bo gówno jest i sie nie kreci>. Sprzedaj je i dokup drugą taką samą V-DATA.

Niestety tak to jet pomyślane, że w bankach mogą siedzieć 1, 2 lub 4y kości.

Być może jest jakieś rozwiązanie typu wyłączenie w biosie duala ale wątpię jak jestem w błędzie to mnie poprawcie.

 

Opcja z wywalenie kingstona <sprzedaniem> jest najrozsądniejsza.

Jak będziesz dokupował to najlepiej jakby była druga kość taka sama.

Albo po prostu sprzedaj wszystkie kości i kup jedną kość 1GB.

 

heh, rosolini miales racje to co on pisze kupy sie nie trzyma :rotfl: Ustawiłem kości jak należy wszystko działa - 3 kości pamięci na 4 slotach! Najpierw idą dwa kingstony (double sided) a potem jedna v data za nimi na 4-tym slocie (byla na 3-cim wczesniej dosc dlugo ale byl troche niestabilny jeszcze - teraz jest ok) :cool: Wszystko działa już stabilnie, czasem trochę przywiesza komputer na 2-3 sekundy po tym jak wyjdę z jakiejś pamięciożernej aplikacji, ale jak dla mnie po tym co było (ciągle się zawieszał mniej więcej co pół godziny i pomagał tylko reset) to jest naprawdę suxes :D Zamierzam wymienić jednak tą v date na dwa dodatkowe kingstony (również po 512MB) do Visty. Slyszałem że single sided są nieco wolniejsze od double więc to może być przyczyna tego przywieszania... kto wie :question:

 

Jeszcze cos - miales w pewnym sensie racje tzn. jeden kingston jest 4 bankowy, i tu sensacja: drugi jest 6 bankowy (ten dokupiony! przeciez jest double sided ale inny troche!), V data jest tak samo jak pierwszy kingston - 4 bankowa. Wszystko jednak dziala po odpowiednim rozmieszczeniu ich w slotach.

 

Co do twojej odpowiedzi roxal:

Nie pluj jadem na kingstona więcej bo strasznie śmierdzieć zaczęło kwasem siarkowym na forum :D Dla mnie to najlepsza firma od pamięci - jakość corsair, cena geil! Z tymi pamięciami nigdy nie miałem problemów a wierz mi mając 3 pecety w życiu i w każdym kingston można dobrze poznać się na nich :thumbup: Polecam je spokojnie każdemu, jak chcesz podkręcać kup sobie 1000Mhz albo 1200Mhz i będziesz miał ten swój tzw. "wypasiony sprzęt" bez gówna ;)

 

Dzięki rosolini za poradę, udało mi się jakoś rozwiązać problem i wszystko działa (losowe próby). Pozdro :cool:

 

PS. Zrobie zdjecia tym pamieciom i zaczne nowy temat bo to jest ciekawe. Kazda wyglada inaczej chociaz 2 sa kingstona i wszystkie 400Mhz! Po prostu za duzo juz tych modyfikacji, p o c o t o ? Single sa wolniejsze od double a wyprodukowane byly pózniej (czyli teoretycznie powinny byc lepsze - lepsza technologia)! Super nie ma co... Jeszcze cos - uwazajcie co kupujecie dokladnie sprawdzajcie czy jest kompatybilna z plyta glowna i czy jest double, czy single czy moze w koncu 4 albo 6 bankowa pamiec ktora kupujecie! Mozna sie niezle przejechac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...