Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamreg

jak uaktywnić partycję rozruchową w laptopie acer

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

grzebalem w necie i grzebalem i nie moge jak dotąd znalezc sposobu na przedstawiony ponizej temat.(dlatego stwierdzilem ze moze sie zarejestruje na forum i to cos da :)

 

problem jest taki:

posiadam laptopa acer aspire 5100 z systemem oryginalnym windows media center. po zakupie podzielilem sobie dysk wedlug wlasnego uznania,dlatego ze oryginalnie dysk byl podzielony na 2 partycje po okolo 57gb no i plus ukryta partycja z systemem(recovery).

podzielilem wiec sobie ja na swoj sposob uzywajac innej plyty z windowsem przy starcie no standartowo. potem wyczytalem ze jezeli zmienie rozmiary partycji lub system plikow opcja recovery nie zadziala.no to sprawdzam: alt+f10 przy starcie no i nie dziala(w biosie wlaczona opcja recovery) partycja ukryta istnieje i ma sie dobrze,udaje mi sie z niej ruszyc tylko jesli partition magic-em przestawie sobie ja na aktywną.wtedy partycja startuje sama przy rozruchu bez wciskania alt+f10.instaluje sie no ale jest caly czas aktywna i pozniej musze sie bawic w przestawianie aktywnej partycji na "c"

czy jest jakis sposób alby przywrocic uruchamianie tej ukrytej partycji recovery? instalowanie windy z partycji trwa jakies 30 minut:) wiec dlatego o to pytam.mam zrobione plyty z systemem oryginalnym tyle ze instalacja trwa ponad 2 godziny.

jak przywrocic uruchamianie partycji recovery klawiszami alt+f10?opcja recovery z windowsa tez nie dziala,cos tam sie wlacza po czym system sie restartuje no ale przy starcie nie rusza z ukrytej tylko leci normalnie i spowrotem uruchamia widnows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przesunąć ukrytą partycję tak, żeby była jako trzecia (nie wiem czy zadziała).

Ewentualnie nagraj na usb/dyskietkę/płytkę jakiś boot loader z możliwością wyboru partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem jak to zrobic.probuje na razie partition magic-iem ale jakos nie moge dojsc jak zmienic kolejnosc partycji ,co do boot loadera to moze jakies szczegoly?jaki program uzyc tudziez sciagnac? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zostawiasz dwie pierwsze partycje, kolejne kasujesz (oczywiście ukrytą zostawiasz).

Następnie przesuwasz ją tak żeby była zaraz za 2. Potem można stworzyć kolejne za nią.

Pamiętaj, że stracisz dane z tych kasowanych!

 

2. Jak masz drugi dysk, to możesz na niego przekopiować najpierw te "zawadzające" partycje i dopiero potem kasować i przesuwać. Potem przekopiować tamte na nowe miejsce.

 

Na boot loaderach nie znam się. Jedynie trochę kombinowałem z tym windowsowym. Otwierasz boot.ini i dopisujesz kolejną linię (można copy, paste poprzednią). Wpisujesz odpowiedni numerek w partition(x). Trzeba chyba też zmienić ścieżkę dostępu, czyli zamiast \WINDOWS zostawić samo \ (tak myślę, nigdy nie miałem do czynienia z takimi partycjami).

Myślę, że tak powinien wyglądać plik:

 

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\="Windows XP Recowery" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Nie wiem co robią te parametry na końcu. Możesz spróbować z nimi i bez.

 

Jeżeli nie ma problemu z utratą danych i system możesz bez problemu postawić, to kombinuj.

Uważaj żeby nie skasować tej partycji recovery!

 

Partition Magic'a nie znam. Ostatnio jak coś kombinowałem to korzystałem z Rescuecd i pod xami gparted. Prosta obsługa, jedynie są problemy jak są błędy na dysku. Wtedy trzeba je najpierw naprawić (np. chkdsk pod win).

 

Mam nadzieję, że za mocno nie namieszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuhhh wpisywanie w pliku boot.ini troche cos dzialal tylko nie jak trzeba:) przy starcie sam sie pytal ktory system mam uruchomic(czy windows xp czy recowery) gdy nie zmienialem partycji c jako pierwszej (bo jest u mnie jako druga) to jeszcze szlo odpalic kompa wogole.potem jak wpisalem podobnie jak mi podales to wogole padlo wszystko nawet sie nie odpalal. wyskakiwal komunikat ze cos tam plik hall.dll czy cos jest zagubiony albo bledny:)uuuff na szczescie mialem windowsa 98 i odpalilem wiersz polecen i podmienilem plik. juz myslalem ze czeka mnie reinstal:)na szczescie sie udalo, no ale problem wciaz ten sam no coz trzeba kombinowac.

dziex za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...