Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-balrog-

roblem z nowym kompem tj. z biosem error code=FFFF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już wszystko to co w podpisie oprócz grafy ;/

I oczywiście problem zaraz po złożeniu kompa- jak włączam go wyskakuje mi komunikat-

 

Unknown BIOS error. Error code =FFFF.

Press F1 to resume.

 

Jak daję F1 to albo wchodzi mi do biosu (nic nie daje przywracanie domyślnych ustawień, a zworka Clear Cmos jest tak jak ma być) albo przechodzi post i zanim zaczyna się ładować windows to mam ekran z wyborem uruchomienia systemu windows daję normalnie to wyświetla mi się blue screen:

 

Bios w tym systemie nie jest w pełni zgodny ze standardem ACPI. Skontaktuj się z dostawcą sprzętu lub odwiedź stronę http://www.hardware-update.com w celu uzyskania aktualizacji biosu. Jeśli nie możesz wykonać aktualizacji BIOS-u lub najnowszy BIOS oferowany przez dostawcę nie jest zgodny ze standardem ACPI, możesz wyłączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym. W tym celu, gdy pojawi się wezwanie do zainstalowania sterowników pamięci masowej, naciśnij klawisz F7. System nie poinformuje, zbios error klawisz F7 został naciśnięty- wyłączy tryb ACPI i umożliwi kontynuowanie instalacji.

Informacje techniczne:

***STOP: 0x000000A5 (0x00000011,0x00000006,0x00000000,0x00000000).

 

Co robić?? Pierwszy raz mam coś takiego. Wchodzenie w tryb awaryjny też nic nie daje, zwiększyłem napięcie o 0.2V na mostku północnym (bo ponoć coś tam poprawia w obsłudze procków z fsb 800 na tej płycie) ale też nic nie dało ;/

Update biosu mógłbym zrobić dopiero jutro, bo nie mam teraz jak zrobić dyskietki startowej i musiałbym iść do kumpla no i wolałbym aby obyło się bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

zluzuj timingi na pamieci,zacznij od przestawienia na 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już zaraz powali... nie mogę zrobić update, bo: "Error: BIOS is write- protected" :[ Wiem, że niektóre biosy są tak zabezpieczone no więc przestawiłem zworkę co niby zabezpiecza to i nic to nie dało w biosie nie ma żadnych ustawień blokady aktualizacji biosu CO JEST DO CHOLERY Z TĄ PŁYTĄ??!!! :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

ten blad moze byc wywolany wieloma czynnikami.

 

sprawdzales kable zasilania ,czy sa dobrze wpiete.

jakie masz ustawienia pamieci - napiecia,timingi?

probowales wyjac dwie kosci i ruszyc tylko z dwiema albo nawet jedna?

procesor jest przetaktowany?jezeli tak - jak mocno?

sprawdzales napiecia jakie daje zasilacz ? mowie o sprawdzeniu miernikiem.

 

do yellowww21 - zerknij na niezle ceny pamieci ;)

http://www.aria.co.uk/SuperSpecials/Other+...productId=24327

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już wszystko to co w podpisie oprócz grafy ;/

I oczywiście problem zaraz po złożeniu kompa- jak włączam go wyskakuje mi komunikat-

 

 

 

Jak daję F1 to albo wchodzi mi do biosu (nic nie daje przywracanie domyślnych ustawień, a zworka Clear Cmos jest tak jak ma być) albo przechodzi post i zanim zaczyna się ładować windows to mam ekran z wyborem uruchomienia systemu windows daję normalnie to wyświetla mi się blue screen:

 

 

 

Co robić?? Pierwszy raz mam coś takiego. Wchodzenie w tryb awaryjny też nic nie daje, zwiększyłem napięcie o 0.2V na mostku północnym (bo ponoć coś tam poprawia w obsłudze procków z fsb 800 na tej płycie) ale też nic nie dało ;/

Update biosu mógłbym zrobić dopiero jutro, bo nie mam teraz jak zrobić dyskietki startowej i musiałbym iść do kumpla no i wolałbym aby obyło się bez tego.

 

Witam. mam ten sam problem co kolega kiedyś z biosem :unknow bios error... czy dało się coś z tym zrobić, uruchomić windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...