Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buffalo_Soldier

"Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

Rekomendowane odpowiedzi

Zbadałem sprawę dokładnie. Pod Windows XP problem z zawieszeniami i komunikatem: "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" u mnie nie występował. Natomiast z racji ograniczeń 32-bitowego XP postanowiłem zbadać przyczyny występowania tego problemu pod Windows Vista i 7, gdzie ten problem u mnie występował.

 

Dodając ten wpis do rejestru wyłączamy fukcję TDR (to ona powoduje te problemy):

(Przed dokonaniem zmian w rejestrze warto wykonać kopię zapasową rejestru)

 

 

 

W dużym skrócie: w grach czy innych aplikacjach mocno obciążających GPU (grafika, 3d, wideo), choć nie tylko (podczas wyświetlania stron internetowych nawet) czasami zdarzają się sytuacje kiedy procesor graficzny pracuje jeszcze jak szalony od powierzonych wcześniej mu skomplikowanych operacji a np. na ekranie przestaje się już "dziać cokolwiek" system Vista / 7 dzięki funkcji TDR interpretuje to jak zawieszenie się systemu (zmora starego XP) i aby nie doszło do rebootu resetuje "tylko" GPU i sterowniki i wywala ww komunikat, że "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność".

 

Jest to dość powszechny problem (tyczy się zarówno Nvidii jak i ATI - w Vistach czy tez w Windows 7).

 

Po dodaniu tego wpisu do rejestru wyżej wymieniony problem już u mnie nie występuje.

Dziękuję pięknie. Jedyna rada, która zdała egzamin - gra (dokładniej Team Fortress 2) już się nie sypie w losowych momentach.

 

Krotko mowiąc bzdura. TDR ma za zadanie CHRONIC komputer przed calkowita zwiecha w przypadku problemow z karta kraficzna, nie wywoluje zadnych problemow. Jesli ten komunikat wystepuje oznacza ze problem stanowi karta a nie wyzej wymieniona funkcja. Wylaczajac ja skazujemy sie na reset komputera jesli GPU wysypie sie na jakims bledzie. Trzeba szukac przyczyny a nie leczyc objawy...

 

Karta/niedostateczne zasilanie/uszkodzony/dupny/zasilacz/jakas niekompatybilnosc to przyczyny wystepowania tego problemu.

Źle napisane sterowniki / gra gryząca się ze sterownikami. Ale nie, ty od razu zakładasz najgorsze. Ja osobiście GPU i CPU mam chłodzone wodą, temp CPU/GPU zawsze w okolicach 40* w stresie (czyli bardzo mało). Żadna gra mi się nie sypała - np strasznie wymagający AC: Revelations czy głupi CoD: MW3 - full detale, sesja gry po 2-4h i ZERO zwiech czy ścinek i sypania się gry przez ten problem. A taki TF2 potrafił się wysypać po 15-20 minutach gry, potem mogłem np grać z 3h bez problemów, żeby się znowu wysypał po 10 minutach przy kolejnym włączeniu. Odkręcanie GPU/CPU/Memek nic nie dawało, podkręcanie wyżej również - po prostu gra się sypała w losowych momentach niezależnie od niczego.

 

 

Tak więc jeśli ktoś jest na 100% pewny, że to nie wina jego karty graficznej lub innej części w PC i inne gry / programy działają bez problemu to polecam wyłączenie tej funkcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem problem z "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" na karcie nvidi Ti560. Nie pomogło przeinstalowanie systemu (win7 32-64 bit, win xp), zmiana sterowników od grafiki nie pomogła, dopiero wymiana karty na inną (tutaj akurat ati) i problem się rozwiązał sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mi też od kiedy przesiadłem się na win7 parę miesięcy temu, wyskakuje ten komunikat i gaśnie monitor na chwilę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi też pojawia mi się ten problem co jakiś czas. Jak na razie w grach nie wywala ale tylko w przeglądarce i tylko na parę sekund. Problem pojawił sie ostatni po zakupieniu nowej karty Gigabyte GTX560 SOC, wcześniej miałem taką samą tylko GTX 260 i nie było problemu. Procesor C2D E8500, 6GB RAM, Zasilacz 630W, Win7 64 bit, najnowsze sterowniki ze strony Nvidii. Jeszcze nie próbowałem sposobów podanych przez was dlatego że dziwi mnie to że przed chwilą było ok a teraz coś jest nie tak. Karta jest nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem praktycznie od momentu zakupu notebooka w kwietniu 2010 roku. Toshiba A500-1EE. Grafika GT330M.

Musze reklamować sprzet poki mam jeszcze gwarancje. Skoro mam ten problem od pocztku to uwazam, ze oleja mnie tak jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także mam problem z tym komunikatem... sprzęt mam względnie nowy. Kto tak na prawdę wie o co z tym chodzi? Czy to sterowniki są skopane czy sprzęt?

 

i3 2120

chieftec 500W

asrock h61m/u3s3

Barracuda 500GB Sata2

Benq G2222HDL

Radeon ASUS 6850

Win7 x64 Professional oryginał(MSDN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie trudno to wyczuc. Tak jak pisalem w poprzednim poście. Mam to od nowości czyli 04.2010. Rożne opinie czytałem: jedni ze zainstaluj najnowsze sterowniki, drudzy ze układ graficzny sie sypie. Skoro mam stery nowe, a problem jest to albo grafika albo ten typ tak ma. Jestem w trakcie reklamowania w toshibie, gwaranacji mi sie kończy. Moj kolega ma identycznego lapka i bledy sporadycznie, ja niestety czesto. Ostatnio jakrozmawialem z innym kolesiem przez GG+wideo to nonstop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem ten występował u mnie na zintegrowanej grafice (pentium G620). Kupiłem kartę HD 6770 i problem dalej występuje, czyli zakładam że u mnie problem powoduje jakiś inny podzespół, ale jaki to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem poniewaz kupilem nowa karte his radeon hd6850

i po wlozeniu tej karty i zainstalowaniu sterownikow mam problem taki ze monitor mi sie co jakis czas tak jakby wylaczal wyglada to tak jakby sie zmieniala rozdzielczosc i pojawia sie komunikat strownik ekranu amd przestal dzialac ale odzyskal sprawdnosc

dzieje sietow 2d i w 3d wiec dziwna sprawa konfiguracja sprzetowa:

 

 

 

procesor : i5 -750 2.66

plyta: h55m-s2h gigabyte v1.0

pamiec ddr3 2x2gb 13333

dysk : 1t sata2

grafika his radeon 6850hd

zasilacz feel 500 modecom ---- ale nawet jak wymienilem zasilacz rowniez to samo

 

 

CZY udalo sie komus rozwiazac ten problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Właśnie odebrałem z serwisu moja Toshibe A500-1EE i problem na chwile obecna został rozwiązany. Poinformowano mnie, ze Toshiba zaleca sterowniki ze strony toshiby i tylko podpisem cyfrowym. Obecnie zainstalowany 8.16.11.8875 z dnia 2010-01-15. Dotyczy to oczywiscie GT 330M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukitd.u mnie też od jakiegoś czasu zaczął wyskakiwać komunikat ;sterownik ekranu nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność;ekran na kilanaście sekund wygasza aby po chwili zacząć działać.mój laptop ACER ASPIRE 5741G.Intel Core tm i3procesor330M.NVIDIA GeForce GT 320M.Up to 2267 MB TurboCache tm.15.6 HD LED LCD.3 GB Memory.320 GB HDD.DVD-Super Multi DL drive.Acer Nplify tm802.11b/g/n.6-cell Li-ionbattery.Zrobiłem tak jak radził" LUKITD" no i jestem ciekaw jak to będzie się sprawdzać.Proszę o odnisienie się do postu.Nadmieniam,że jestem laikiem w tych sprawach ale mam nadzieję,że ww wymienione porady się sprawdzą .rurkarz2.pozdrawiam wszyskich na forum!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że nie udało sie z tymi zmianami w rejestrze jak sugerował LUKITD bo juzaś powtarzo sie to samo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miałby taki sam problem co ja to podpowiam coby skorzystać z porady "LUKITD" bo u mnie po wprowadzeniu tych zmian w rejestrze komunikaty o tym,że sterowik przestał działać ale odzyskał sprawność wystąpiły tylko 2 razy wciągu 2 tygodni co przed zmianami taki komunikat pojawiał się nawet kilka razy w ciągu 1-go dnia.W poście z 15-go kwietnia co napisałem pojawił się taki komunikat i już myślałem,że nic nie wyszło z wprowadzonych zmian we wposie w rejestrze ale jak się okazuje,jednak te zmiany wpłynęły pozytywnie na działanie kompa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kompem. Pokazuje mi się komunikat sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał swą sprawnośc. Robiłem formata zamiast zrobic recovery no ale dowiedziałem sie o tym po fakcie. Teraz mam filmy w kiepskiej jakosci, sterownik tylko mam ten co daje windows 7, ekran czesto sie na 2 sekundy wylancza i wypluwa ten błąd. Sterownikow wraz z kompem nie dostałem, chciałem pobrać z tej strony ftp://ftp.dell.com/Pages/Drivers/vostro-1015.html na samym dole video driver ale nie idzie zainstalować.

Mój komp to Dell vostro 1015 4GB RAM, 64 bitowy system operacyjny, karta GRAFIKI- Mobile Intel R 45 Expres Chipset Family.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertt nie wiem czy czytołeś mój post z z 2012r ale ja miałem takie same objawy.Doradzono mi coby wejśc na stronę NVIDIA i wyszukać aktualizacji sterownika karty graficznej,tak wię zrobiłem i zainstalowałem aktualizacje i wszystko hulo Jak wejdzesz na stronę to tam Cie wszystko poprowadzi co i jak,jak jo sie dołek rady a trocha roków mom to i Ty powinieneś pochytać.Powodzenia:) :thumbup: Tutaj mosz link do strony http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem 4 wersje ostatnich sterowników od nVidi, problem mam z grą BF4, bo głownie w nią pykam, sprzęt z podpisu Dispay, a dokładnie Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Sprzęt raczej nowy od BF4 i GTX 780 w SLI pojawiły mi się te problemy, można oszaleć, oczywiście dodałem ze strony wcześniej wpis do rejestru, ale później mi się komp zwieszał i była totalna lipa ,mimo tego że grac można było powyżej 30 minut w jakąś grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem 4 wersje ostatnich sterowników od nVidi, problem mam z grą BF4, bo głownie w nią pykam, sprzęt z podpisu Dispay, a dokładnie Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Sprzęt raczej nowy od BF4 i GTX 780 w SLI pojawiły mi się te problemy, można oszaleć, oczywiście dodałem ze strony wcześniej wpis do rejestru, ale później mi się komp zwieszał i była totalna lipa ,mimo tego że grac można było powyżej 30 minut w jakąś grę.

 

 

Jo Ci tu już nie pomoga ale mógłbyś wejść na forum-tu mosz adres strony-http://www.zajefajna.com/ :musisz sie zarejestrować tam jest taki dział to Ci napewno pomogom bo jest tam dość trocha szpeców co sie na tym znajom.Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Fochy Fermiego była poruszana ta kwestia i wiele rozwiązań. Jednym pomagała zmiana sterowników na starsze, innym na nowsze. Bardzo często też jest tak, że należy po prostu wyłączyć wszelkie oszczędzanie energii w komputerze, szczególnie dla karty graficznej, w opcjach zasilania na przykład wybieramy wysoka wydajność, potem ustawienia zaawansowane i tam jest coś takiego jak magistrala pci express->zarządzanie energią zależnie od stanu łącza dajemy na wyłącz i tez może być po problemie, ale trzeba się liczyć z tym, że komputer będzie trochę więcej ciągnął prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie sie sterowników ekranowych jest również w dużej mierze uzależnione od sprawności naszej karty graficznej....

 

Niestety Obecnie grafiki sa strasznie żyłowane przez złe optymalizacje kodu .. gre program trzeba wydać szybko żeby zarobić ... taka gra przeciąża nasze karty i szlak je trafia układ sie przegrzewa, a parę razy dobrze zgrzana karta juz niema sprawności nowego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, mimo zgłaszania błędu związanego z grafiką to problem leżał w zbyt dużym OC procesora lub pamięci, a może jednego i drugiego, po zastosowaniu defaultowych ustawień problem zniknął całkowicie. Teraz od nowa specjalnie pod BF4 podkręcam kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Możecie mi pomóc. Od jakiegos tygodnia po mniej wiecej 30 minutach granie w Fife lub GTA gra mi sie zacina włacza sie biały ekran i gra sie wyłacza.

Moja karta graficzna to GeForce GTX 660.

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem , tylko przed tym komunikatem na ekranie pojwiają się kolorowe paski i czarny ekran , gra przestaje działać

W komputerze było wymieniane dużo części i jest to wina sterowników prosze o pomoc jak to naprawić :(

Tutaj jest link z zrzutem ekranu są tu nazwy sterowników karty graficznej itp

http://scr.hu/67na/7dm4f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...