Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu starszych obudowach gdzie zasilacz masz na górze wrzucenie wszystkiego w 5,25" znacznie poprawia cały bałagan z kablami w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te noktułki się sprawują? Na chłodnice masz inne niż w budzie (rozumiem, ze jedne HF i na aio HP?)

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

juz wiem

pc-x2000fn

 

lepsze foto

2okspt.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała :) śmiało można montować chłodnice od fiata punto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawbuk

 

Ja to się tak zastanawiam jak ta wentylacja w tej twojej budzie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się tak zastanawiam jak ta wentylacja w tej twojej budzie działa :E

 

Jakoś działa :D Nie jest to najchłodniejsza budka, ale tragedii nie ma. Nie bardzo jest jak inaczej zaprojektować układ chłodzenia, żeby jednocześnie równie fajnie wyglądał ;) Natomiast planuję pewne jeszcze tutaj zmiany, szczegóły są w moim worklogu ;)

 

@Ethen

 

Klawiatura akurat ma ustawiony taki układ kolorystyczny :D

 

JciWSLR.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dałeś wszystkie wentylatory na exhaust, to nic dziwnego, że najchłodniej nie jest 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawbuk bez kitu w całości prezentuje się dobrze :thumbup: fotka z numeryczną mnie oszukała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka do nowej obudowy.

 

Wnętrze

 

1r4k2u.jpg

 

2lgjoc.jpg

 

 

Ciemna storna mocy

 

3g4kr1.jpg

 

 

Stanowisko

 

4d9kxr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod biurkiem, jakieś 70-80 cm poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem wyprowadzania chłodnic na zewnątrz przy tak dużej budzie. No ale jakiś pomysł to jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jeśli kompa się nie przenosi to nie widzę sensu kiszenia się tylko w obudowie i pogrzewania środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna chłodnica to najlepsza wydajność, a przy dobrym ustawieniu i zintegrowaniu pompy także cisza.

Jeżeli ktoś chce lc które naprawdę dobrze działa, tzn wydajność + cisza, to zdecydowanie najlepsza opcja moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o efektywność chłodzenia jak najbardziej tak, lecz po co wtedy taka wielka buda :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie raczej o format płyty. Jak chcesz żeby było ładnie widać wnętrze, i jednocześnie mieć ATX, to za dużo tego nie zmniejszysz. Dodatkowo tutaj masz pompę i reza w środku.

 

Całkowicie zewnętrzny loop daje właśnie ten bonus w postaci możliwości użycia tego z każdą obudową, nawet maksymalnie upchanym itx, bo bloki zajmują mniej miejsca niż nawet najmniejsze coolery. No ale nie każdy chce mobo itx, no i w wielu z tych najmniejszych skrzynek zwyczajnie nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jeśli kompa się nie przenosi to nie widzę sensu kiszenia się tylko w obudowie i pogrzewania środka.

Według mnie to jakiekolwiek przenoszenie komputera wygodniejsze jest właśnie przy zewnętrznej chłodnicy. Miałem swego czasu sporą obudowę a niej układ składający się z 6 bloków i 2 chłodnic. Zdjęcie tego kloca z biurka nie należało to przyjemnych rzeczy, o przenoszeniu w inne miejsce nie wspominając. A teraz wypinam dwie złączki i tyle w temacie, buda z tym co jest w środku waży tyle co nic.

 

Jeśli chodzi o efektywność chłodzenia jak najbardziej tak, lecz po co wtedy taka wielka buda :P ?

Czy ja wiem czy ona taka duża. Wydaje mi się że to takie lekkie złudzenie, wynikające z braku klatek na dyski w górnej części. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że obudowa zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ona taka duża. Wydaje mi się że to takie lekkie złudzenie, wynikające z braku klatek na dyski w górnej części. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że obudowa zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie.

 

Jaki jest dokładny rozmiar wnętrza, to ja wiem, bo miałem między innymi przez pewien okres Evolv ATX. Wygląda po prostu bardzo pusto, a są mniejsze obudowy i znacznie wygodniejsze do przenoszenia.

 

Nie myślałeś czasem może o czymś jak cooltek W2 ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...