Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Red/Black v2

 

UMX4 > Meshify C

Megahalems > BQ Dark Rock Pro 4

TT Riing > BQ SilentWings 3

GTX1080 > RTX2080Ti

 

img3.png

 

 

IMG2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dotrze nowy LG 34WK95U Nano-IPS 5K stworzyłem swoisty duet 5k+4k hp z27q+asus pg27aq. ;)

 

 

 

vm5O6b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z 1150, oczywiscie na plus. True Black 120 wszedl na AM4 dzieki dodatkowym blaszka z zestawu (...)

 

 

untitled_by_marcinakamariano_ddgbtpy-fullview.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTYwIiwicGF0aCI6IlwvZlwvMzY3YmMxZWYtNGVjOS00YjBkLTgzN2YtNzUzYzVlMjFhNjUyXC9kZGdidHB5LTZlNTQ2MGQ2LTg5NWUtNDlhYy1iZDNhLWYyYjA0NzYzMzMxOS5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTI4MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.c6H79fzeSJOqO5y7wyjyCNS65qPMBTVJ28mwDz5sBbM

 

Wygląda, jakby za chwilę miało urwać się od płyty.

BTW- a może wsadziłbyś jeszcze drygi wentylator?

(edit) Jakie temperatury?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wleciała podpórka GPU made in LEGO bo karta coraz bardziej się wyginała ;D

71062195_686583288525772_7437126921206366208_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnZslwSzrqAdNuqL93fmZ05vMnJ7txoZlonjNlSGPc9G-IzsJ5KqAwdYFW6IphnE9w&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=f9ef85441b46072b3165ee09f2ebc7b3&oe=5DFEDF05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kartę podwiesić chociażby na żyłce? Przynajmniej uniknął byś tego wielgachnego klocka pod kartą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kartę podwiesić chociażby na żyłce? Przynajmniej uniknął byś tego wielgachnego klocka pod kartą :E

Nie :P Tak mi sie bardziej podoba, i juz kiedys zylki z inna karta probowalem i robil sie banan przez chwyt w jednym miejscu tylko.

Najbardziej to chcialbym jakas figurke z wyciagnietymi do gory na stale rekami, ale ciezko dopasowac rozmiar :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :P Tak mi sie bardziej podoba, i juz kiedys zylki z inna karta probowalem i robil sie banan przez chwyt w jednym miejscu tylko.

Najbardziej to chcialbym jakas figurke z wyciagnietymi do gory na stale rekami, ale ciezko dopasowac rozmiar :/

 

to szukaj drukarki 3de ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :P Tak mi sie bardziej podoba, i juz kiedys zylki z inna karta probowalem i robil sie banan przez chwyt w jednym miejscu tylko.

Najbardziej to chcialbym jakas figurke z wyciagnietymi do gory na stale rekami, ale ciezko dopasowac rozmiar :/

 

A jak Ci się podoba to najważniejsze :thumbup:

 

Ja szukałem bardziej minimalistycznego rozwiązania i moja obudowa idealnie się nadawała, klatki na dyski HDD posiadają z boku otwory do przykręcenia tacek żeby nie dało się ich wyjąć. Chwila namysłu i powstał mały kątowniczek z blachy który pomalowałem na czarno, przykręcany do otworów w klatce na dyski i posiadający na górze przyklejony kawałek gumy, całość podpiera kartę od tyłu i jest równa i prosta, a całość praktycznie niewidoczna ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dotrze nowy LG 34WK95U Nano-IPS 5K stworzyłem swoisty duet 5k+4k hp z27q+asus pg27aq. ;)

 

 

 

vm5O6b5.jpg

 

To jest Phanteks Evolv bez frontu?

 

Szukam jakiejś ciekawej obudowy, aby odejść od serii FD Define, ale cięzko o coś ciekawego co by spełniało większość wymogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Phanteks Evolv bez frontu?Szukam jakiejś ciekawej obudowy, aby odejść od serii FD Define, ale cięzko o coś ciekawego co by spełniało większość wymogów.

 

Nie to jest zmodyfikowany evolv ze szklanym frontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Phanteks Evolv bez frontu?

 

Szukam jakiejś ciekawej obudowy, aby odejść od serii FD Define, ale cięzko o coś ciekawego co by spełniało większość wymogów.

 

też szukałem, evolv x spełnia moje wszystkie poza

a) montażem napędów

b) ma dziurę w piwnicy przy wentylatorze, do której nie dali zaślepki (a jest spora...)

c) w piwnicy mieszczą się tylko 4xHDD pod warunkiem, że zasilacz to mikrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też szukałem, evolv x spełnia moje wszystkie poza

a) montażem napędów

b) ma dziurę w piwnicy przy wentylatorze, do której nie dali zaślepki (a jest spora...)

c) w piwnicy mieszczą się tylko 4xHDD pod warunkiem, że zasilacz to mikrus

 

Ja mam same SSD, ale ta dziura w piwnicy i sam wymiar bo jest za wysoka zeby pod moje biurko wstawić trochę ją dyskwalifikuje. Coś mi się wydaję ze jedyna droga to powrót na Define z urozmaiceniem w postaci okna.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam same SSD, ale ta dziura w piwnicy i sam wymiar bo jest za wysoka zeby pod moje biurko wstawić trochę ją dyskwalifikuje. Coś mi się wydaję ze jedyna droga to powrót na Define z urozmaiceniem w postaci okna.

 

Dziura w piwnicy jest po to, zebys z przodu mogl swobodnie instalowac chlodnice. Rowniez wysokosc tej budy wynika z tego, ze jest sporo miejsca na montaz chlodnic na topie (nad plyta glowna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek z ostatnich build'ów:

 

 

 

TrioX 2070S

blaxa4E.jpg

 

Mój DefineS z TrioX

sYT6BvN.jpg

 

Dośc budżetowy build pod R3600 + 2060 Gigabyte Gaming OC (wymieniony później na Ventusa bo ten gigabyte to dno) + b450max

f6ACPyi.jpg

 

2070S+9700K+grandis+GamingX Z390+ 2x16gb Ripjaws 3200 w RG4T RGB

7YK0TWo.jpg

MM4duD6.jpg

z0ib8CG.jpg

 

Ryzen 2600 + 580 8gb Nitro+ w jakiejś badziewnej budzie Modecoma

3lUe7w8.jpg

 

Sharkoon 4TG vs DefineS

CQmxVmW.jpg

 

R3700X + 2060 Ventus + 32GB PredatorRGB + TT RGB 630W + Sharkoon 4TG + B450 Tomahawk

nAEpxHV.jpg

 

 

 

Od razu mówię, że ten ostatni PC w Sharkoonie nie składałem ja, był tylko naprawiany u mnie, obudowa jest tragiczna, nie ma miejsca z tyłu na kable, zasilacz ma krótkie kable, na dodatek gość na siłę chciał mieć wentylator do góry przez co kable wychodzą od strony szyby i np. EPS tyłem nie sięga i musi iść przez środek XD Ten Sharkoon to żart. Tym bardziej że na górze z tego co pamietam nie ma przepustu na kabel EPS... Dodajemy do tego brak zasłony zasilacza i mamy wszystkie kable na widoku :E

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dotarł LG 34WK95U Nano-IPS 5K myślę iż na razie puki co wystarczający ekran ;)

 

ToK063w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie to wygląda naprawdę ładnie.

Może kiedyś dorosnę by pokazać swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być dostawcą złej nowiny, ale ten monitor nie ma nic wspólnego z rozdzielczością 5K, a producent zwyczajnie kłamie.

 

Rozdzielczość 5K dla 16:9 to jest 5120x2880p, tutaj mamy 5120x2160p, czyli klasycznie 2160p 4K, tylko w formacie 21:9 co nawet mówi res symbol WUHD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być dostawcą złej nowiny, ale ten monitor nie ma nic wspólnego z rozdzielczością 5K, a producent zwyczajnie kłamie.

 

Rozdzielczość 5K dla 16:9 to jest 5120x2880p, tutaj mamy 5120x2160p, czyli klasycznie 2160p 4K, tylko w formacie 21:9 co nawet mówi res symbol WUHD. ;)

Standard, tak samo ludzie całkowicie błędnie nazywają 1440p mianem "2K", gdzie 2K to praktycznie ta sama rozdziałka co 1920x1080 (2K 2048×1152 (16:9) 2K 2048×1024 (2:1))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard, tak samo ludzie całkowicie błędnie nazywają 1440p mianem "2K", gdzie 2K to praktycznie ta sama rozdziałka co 1920x1080 (2K 2048×1152 (16:9) 2K 2048×1024 (2:1))

 

Ludzie to są ludzie, ale producent nie powinien się dopuszczać takich wałków, zwłaszcza że bezczelnie sprzedaje monitor 4K jako 5K co całkowicie nie jest zgodne z rzeczywistością, no i cena też nijak nie pasuje do zwykłego 4K 60Hz tyle że 21:9. Pojechane i to zdrowo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo łatwiej by było jakby producenci i ludzie nauczyli się podawać w albo całą rozdzielczość, albo 720p, 1080p, 1440p, 2160p etc i ewentualnie proporcje lub dopiek wide jeżeli to nie jest 16:9, bo tak jak słyszę 2K to przed oczami mam standard DCI (Digital Cinema Initiatives) czyli 2048×1080*

 

 

* 2048×1080 (2K) at 24 frame/s or 48 frame/s, or 4096×2160 (4K) at 24 frame/s

In 2K, for Scope (2.39:1) presentation 2048×858 pixels of the imager is used

In 2K, for Flat (1.85:1) presentation 1998×1080 pixels of the imager is used

In 4K, for Scope (2.39:1) presentation 4096×1716 pixels of the imager is used

In 4K, for Flat (1.85:1) presentation 3996×2160 pixels of the imager is used

12 bits per color component (36 bits per pixel) via dual HD-SDI (encrypted)

10 bits only permitted for 2K at 48 frame/s

CIE XYZ color space

TIFF 6.0 container format (one file per frame)

JPEG 2000 compression

From 0 to 5 or from 1 to 6 wavelet decomposition levels for 2K or 4K resolutions, respectively

Compression rate of 4.71 bits/pixel (2K @ 24 frame/s), 2.35 bits/pixel (2K @ 48 frame/s), 1.17 bits/pixel (4K @ 24 frame/s)

250 Mbit/s maximum image bit rate

 

Ogólnie jeżeli chodzi o rozdzielczości, ich liczbę i nazwy to tutaj jest taki burdel jak nigdzie indziej, a jak dodamy "nowości" ze świata mobilnego (9:18,9:19, 9:19,5 czy 9:21...) i oraz dziwne wybryki producentów pod tytułem Wide i Ultra Wide to już w ogóle robi się sieka z mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee nie jest zakrzywiony i nie ma ledów ;)

 

To akurat kosmiczna zaleta, ale rozumiem że to mogła być ironia :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dotarł LG 34WK95U Nano-IPS 5K myślę iż na razie puki co wystarczający ekran ;)

 

ToK063w.jpg

89105no-t_qsaaxsn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WORK IN PROGRES !

 

Chciałem pokazać na razie w czasie prac co już udało mi się osiągnąć w tej dość ciekawej budzie. Nie pokażę jeszcze całego stanowiska bo na biurku ze względu na pracę mam niesamowity syf :cool:

Buda to thermaltake level 20 xt e-atx extreme - niedostępna już w sprzedaży.

Jest dostępna buda ( o tej samej nazwie :hmm: ) ale ma mniejszą piwnicę, nie można zamontować dodatkowego zasilacza z drugiej strony oraz drugiej płyty głównej i ogólnie ma mniejsze możliwości rozbudowy. Ciekawe czemu zmienili projekt ta nowa wg. mnie jest gorsza.

W czasie pracy nie miałem prądu i dla tego na UPS świeci się niepełny akumulator bo z niego jechałem ;)

Prace ze względu na czas oraz gotówkę :thumbdown: idą do przodu ale powoli niestety.

Zapodam kilka zdjęć jak to już wygląda.

Każde sugestie mile widziane :D

 

1.jpg

DSC-0622.jpg

DSC-0623.jpg

DSC-0624.jpg

DSC-0625.jpg

DSC-0626.jpg

DSC-0627.jpg

DSC-0628.jpg

DSC-0631.jpg

DSC-0633.jpg

DSC-0634.jpg

DSC-0636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...