Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może się to wydać komiczne ale same EK Vardaty ustawione na okolice 1200 RPM (Krzywa ustawiona w biosie w zależności od temp. CPU) wystarcza w 99% aby tą bestię utrzymać. Noctuy z dołu odpalają się tylko jeżeli płyn osiągnie 36 stopni.

 

Dla testu zakleiłem/uszczelniłem tył obudowy okolice nad kartą graficzną śledzie etc. odpaliłem same Noctua na pełnej mocy było czuć dosyć dobrze powietrze wychodzące górą. Kartka A4 się nie utrzymywała na topie :)

 

Nie jest tak źle z przewiewem tego grubasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta T rewelka,MONSTA ma gigantyczną powierzchnię finów i sprawność z właściwym nawiewem...

miło znów zobaczyć czysty w formie loop na wężach w czasach powszechnej napinki na układy z rurek akrylowych :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompy:

- aktualny: Ryzen 7 1700 / ASROCK AB350 PRO4 / 16GB DDR4 / GTX980TI + Accelero Xtreme

 

oraz dwa zabytkowe:

- Q6600 / 4GB DDR2 / 8800GTX

- E7200 / 2GB DDR1 / HD3850 AGP

 

322e1ec784e7a6c1.jpg

3f3fb3f154209ed9.jpg

ee9076783418518d.jpg

2210e281a51de450.jpg

beb73757301ba591.jpg

d4dc289ec6b3d74c.jpg

e71de6234251072d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

Mój zestawik w specyfikacji 01 za tydzień będzie 02

 

71823265_136269611063884_9211320629205139456_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQm5T1hNl0mDFhCfJ2Vw81GI1kl_6hnz-BWBlqkDQG6fkkir2YfknfST82KbVNEpfGY&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=3d14b2e10277a6bb8e5de76fce9e3486&oe=5E2BFFA2

 

RTX 2080TI FROSTBIT II Intel Core i9 9900K + EK-Supremacy EVO RGB II ASUS PRIME Z390-A || 16GB Patriot Viper Steel 4000MHz ||

EK-XRES 140 Revo D5 || Alphacool 360mm + 3 x NB-eLoop Black Edition PWM B12 PS 120mm || Alphacool 280mm +2 x NZXT AER P 140mm ||

Fractal Design Meshify S2 || 750W Be Quiet! Straight Power 11 || Plextor 512GB M6S+ || Crucial 500GB MX500 ||

Edytowane przez Kuba90*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem podać PESEL i czekać na rozpatrzenie wniosku na wydanie Monsty :lol2:

A tak całkiem serio wchodzi w nią około 0.9L płynu :cool:

Waga po zalaniu płynem jest spora :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie stanowisko sobie urządziłem na czas remontu w pokoju, całkiem fajnie wyszło mimo, że ma posłużyć max. kilka dni. Stare schorowane biurko, plus nowy kontenerek z Ikei dają radę :E

 

lBkjxwc.jpg

 

gdirnaA.jpg

 

WKLRcJc.jpg

 

m7n9eiu.jpg

 

h26DunJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie kolumny i malutki monitor nie wyglądają fajnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie kolumny i malutki monitor nie wyglądają fajnie :/

 

to są monitory raczej/kolumny podstawkowe, ja mam kolumny obok biurka :D

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dokładnie Microlaby Solo6C, nowe biurko będzie miało 2.5m a nie jak te coś koło 1.2m więc rozstawie sobie je dość szeroko i będzie to wyglądało sporo lepiej. Jak napisałem to przejściowe stanowisko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dokładnie Microlaby Solo6C, nowe biurko będzie miało 2.5m a nie jak te coś koło 1.2m więc rozstawie sobie je dość szeroko i będzie to wyglądało sporo lepiej. Jak napisałem to przejściowe stanowisko :P

Noo wtedy będzie git, do tego jakieś 43" monitorek i miód malina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z was może przesiadkę z Fractala Define R5 na Define R6? Jutro ma mi przyjść ta buda, ale dopadły mnie wątpliwości, odnośnie maksymalnej przestrzeni nad płytą główną, nie wiem czy mi wejdzie chłodnica 280mm bez wadzenia o pamięci RAM (TridentZ).

W R5 to się mieści bez problemu, ale w R6 dodali ten filtr i tacę montażową dla wentylatorów/chłodnic która zajmuje miejsce, ciężko po zdjęciach wyczuć czy projektanci na tą okazję powiększyli samą obudowę tak aby zachować proporcje.

 

Jak by ktoś miał takie informacje to będę wdzięczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

Robił ktoś z was może przesiadkę z Fractala Define R5 na Define R6? Jutro ma mi przyjść ta buda, ale dopadły mnie wątpliwości, odnośnie maksymalnej przestrzeni nad płytą główną, nie wiem czy mi wejdzie chłodnica 280mm bez wadzenia o pamięci RAM (TridentZ).

W R5 to się mieści bez problemu, ale w R6 dodali ten filtr i tacę montażową dla wentylatorów/chłodnic która zajmuje miejsce, ciężko po zdjęciach wyczuć czy projektanci na tą okazję powiększyli samą obudowę tak aby zachować proporcje.

 

Jak by ktoś miał takie informacje to będę wdzięczny. :)

 

W Meshify S2 też mam taką tacke i ten filtr i pamiątki 45mm wchodzą bez problemu nawet na założonej chłodnicy.

Edytowane przez Kuba90*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Meshify S2 też mam taką tacke i ten filtr i pamiątki 45mm wchodzą bez problemu nawet na założonej chłodnicy.

 

A jaką chłodnicę masz na górze? Bo 360mm wejdzie bez problemu, wadzą wszystkie te chłodnice na których wsadzasz wentylatory 140mm, czyli 280/420mm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką chłodnicę masz na górze? Bo 360mm wejdzie bez problemu, wadzą wszystkie te chłodnice na których wsadzasz wentylatory 140mm, czyli 280/420mm. ;)

 

Powinna się zmieścić:

 

KLIK

 

The H115i Pro in the top mount had to be mounted using the slots closest to the glass panel for clearance of the 8 PIN CPU power connector and VRM shielding. The modular storage plate had to be moved to the open position to clear this radiator also. Cable management for this cooler was also annoying (since its made to be plug-and-play it has lots of wires). I never tried it in the front mount.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie stanowisko sobie urządziłem na czas remontu w pokoju, całkiem fajnie wyszło mimo, że ma posłużyć max. kilka dni. Stare schorowane biurko, plus nowy kontenerek z Ikei dają radę :E

 

 

Co to za wentylatorki z takim cool podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna się zmieścić:

 

KLIK

 

Dzięki Heat! :thumbup:

Przywracasz moją wiarę w tą obudowę, bo przez chwilę myślałem że Fractal się cofa w rozwoju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wentylatorki z takim cool podświetleniem?

Wygląda mi to na SilentiumPC Sigma HP 120 Corona RGB

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka trochę śmieciarka, bo składany z części z szafy. Dodałem na górę 2x wentylatory Alpenfohn, bo ten na coolerze od Akasy strasznie terkotał. CPU chłodzone pasywnie teraz jest. Śmieszna sprawa z tym fractalem, bo nie idzie zamknąć obudowy z filtrem na górze bo zahacza o wentylatory, musiałem przypiąć na zewnątrz.

 

DSCF0564-1570995313.jpg

 

DSCF0561-1570995313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Define R5 do Define R6 USB-C, Ciężko było, ale się udało.

 

Niestety ale chłodnica nie weszła na górę, musi być z przodu, czas pokaże jak to będzie działać :)

 

ShareX_DisconnecT__2019-10-12_08-47-16_IMG-1528__911ef667-9dd6-4b12-9aea-a2d4ee8969f2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Define R5 do Define R6 USB-C, Ciężko było, ale się udało.

 

Niestety ale chłodnica nie weszła na górę, musi być z przodu, czas pokaże jak to będzie działać :)

 

ShareX_DisconnecT__2019-10-12_08-47-16_IMG-1528__911ef667-9dd6-4b12-9aea-a2d4ee8969f2.png

 

I jak pierwsze wrażenia? Sam posiadałem R3, R4, R5 i planuję R6 przy dostępności 3900X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna obudowa, naprawdę fajna, ale ma drobne wady, największa dla mnie jest fakt że zredukowali zatoki 5.25 z dwóch tylko do jednej, zawsze miałem napęd DVD i adapter do 3.5 cala w którym siedzi wypasiony czytnik kart pamięci z UHS3.0, teraz musiałem wybrać i zostawiłem czytnik kart, a napęd kupię na USB.

Po za tym zmiany na topie które wprowadziły filtr i tacę montażową sprawiły że zrobiło się mniej miejsca i nie wchodzą chłodnice oparte o wentylatory 140mm wadząc albo o wysokie pamięci RAM albo o zabudowę portów płyty głównej, gdyby podwyższyli obudowę było by lepiej. Sama taca montażowa i filtr to naprawdę świetne i bardzo praktycznie rozwiązanie. :thumbup:

 

Po za tym żadnych większych zastrzeżeń, piwnica jest perforowana więc wentylatory na jej dnie spokojnie dają radę tłoczyć powietrze do głównej komory, montaż bardzo przyjemny i przewidywalny, sporo miejsca na okablowanie z drugiej strony, dużym plusem jest też bardzo duża liczba portów USB w tej wersji z USB-C:

 

- 2x USB 2.0

- 2x USB 3.0

- 1x USB 3.1 Type-C

 

;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...