Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

trochę mniejsze to niż myślałem, ale dalej Karcher WD3 bardziej funkcjonalny by był i w kompie dałoby się łatwiej manipulować rurą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DKRDQYnw_o.jpg Tak mały syf jest, bałagan w kablach ale jest LGA: 1150 :E A tak to mały jest skok wydajności w porównaniu do tego co miałem lga:1157.. :lol2: Edytowane przez celestin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 1000MHz @ 1100MHz (10x100)

EPOX 7KXA

Samsung 256Mb SDRAM 133 @ 110MHz

MSI GeForce 2 Ti

Maxtor 40Gb

 

3D Mark 2001 - 3472 3D Marks

 

4GAmUYEZ_t.jpg BMcMviFD_t.jpg

 

 

Athlon XP 3200+ 2200MHz (11x200)

Shuttle AN35N Ultra :D

Corsair 2x256Mb 400MHz

Alabatron GeForce 4 Ti4200

Seagate 120Gb

 

3D Mark 2001 - 12104 3D Marks

 

RrDhLaUj_t.jpg hmP6z4c3_t.jpg

 

 

Intel Pentium 4 2.4GHz B @ 2988MHz (18x166)

Abit BH7

Geil 2x256Mb 400MHz

Leadtek A380 Ultra 256Mb (FX 5950u)

Maxtor 120Gb

 

3D Mark 2003 - 6320 3D Marks

 

NdEIEnq2_t.jpg RSIl2qh5_t.jpg cxdzMeYS_t.jpgjJDVCAtE_t.jpg

Edytowane przez cd_player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek A380 Ultra 256Mb (FX 5950u)

 

Propsy za Ultrę i ogólnie za zestawy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc_04301fk7i60juk.jpg

 

rolls royce z 2007szczerbaty.gif

 

ll pc-8a z matami

abit ip35-e+ e6550 - na nich mugen i hr-05

4gb ddr2 + arctic rc pro

8800 + s1

80gb w quiet drive

zasilanie - hx520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quiet drive na gąbce, obowiązkowa pozycja w 2007 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quiet drive na gąbce, obowiązkowa pozycja w 2007 :E

 

Dalej w szufladzie mam Scythe Himuro :lol2:

 

Używałem go położonego na piance poliuretanowej i robiło robotę :P

 

Jakieś bodajże 4 lata temu go jeszcze używałem póki nie przeszedłem kompletnie na ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RLmeGgLh.jpg

 

Radeon ma do dyspozycji pełny układ LC: 2x 480mm i 8x Eloop 120mm 8:E

 

Odrazu uprzedzam, że to daje raptem 5C zysku względem układu z podpiętym Ryzenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet! Dark Rock PRO 4, Ryzen 7 2700X, Gigabyte Aorus RGB 16GB, Gigabyte B450 Aorus PRO, Gigabyte Windforce 3 RTX 2070 8GB, Goodram SU400 120GB M.2 2280, Be Quiet! Silent Base 801 z TG, Be Quiet! Pure Power 11 600W CM, SSD Crucial MX500 1TB

 

SJembHs.jpg

vn7nO1z.jpg

GpFcgJ9.jpg

 

Zresztą sprzęcior na sell jakby ktoś miał ochotę na coś takiego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za duża ta obudowa i za pusta, świecący ram zasłania chłodzenie, brak kabli w oplocie, imo trochę słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Omni Surround 5.1

 

Posiada wzmacniacz słuchawkowy - gram tylko w słuchawkach, różnica w porównaniu do integry bardzo duża.

Dość czułe mikrofony, w oprogramowaniu można modulować głos - kilkanaście wbudowanych "odgłosów" stracha można komuś narobić :P

 

c0d39f8122b59814med.jpg

 

 

Pilocik działa z YT można przewijać filmy :D

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za duża ta obudowa i za pusta, świecący ram zasłania chłodzenie, brak kabli w oplocie, imo trochę słabo to wygląda.

 

 

Obudowa jak dla mnie była i jest idealna, nie lubię komputerów w formacie ATX zrobionych na styk. Zadaniem tej obudowy miało być wyciszenie, solidność i dobry przepływ powietrza. Jeśli chodzi o kable to uważam to za przerost formy nad treścią i osobiście bym nigdy nie założył w swoim komputerze tym bardziej ,że te kabelki to czarne slimki i wszystko wygląda schludnie. Co do chłodzenia to jest trochę racji patrząc na wprost wentylator zasłania ram jednak jeśli komputer stoi tak jak u mnie z boku ram widać bardzo dobrze albo na tyle ile lubię, a nie lubię przesadnego oświetlenia. Ma coś gdzieś świecić ale nie razić w oczy. :E

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty chcesz od cable managment :P Kest dobrze :)

 

Jak się ten Arctic sprawuje w kwestii głośności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone nie mam z czym porównać, bo to pierwsze moje LC, ale pompki ani tego małego wariata nie słychać (a tego się obawiałem czytając recki różnych AIO). Wentylatory pod obciążeniem szumią, ale te w obudowie są dużo głośniejsze (oryginalne FD z budy).

W sumie to przekonała mnie cena - 450zł z przesyłką za 360, a jeszcze dostałem niespodziankę w pudełku - słuchawki P533 military.

Mam tylko jedną zagwozdkę - jak ustawić krzywą w biosie? Instrukcja jest dość lakoniczna - przykręcić, podłączyć kabel pod CPU Fan, i tyle. Nie wiem też prędkość czego pokazuje sensor - pompy, tego małego piź... Czy któregoś z wentyli na chłodnicy...

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w idlu wyłączysz wentylatory i naprawdę przystawisz ucho, słychać pompkę czy nie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 40mm bzyczek na pompce do "chłodzenia VRM" coś daje? I jak z głośnością, fakty są takie że ta popierdółka albo jest cicha, albo wydajna innej opcji nie ma, po za tym fajne chłodzonko z solidną chłodnicą, choć wolał bym wersję ze standardowym blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w idlu wyłączysz wentylatory i naprawdę przystawisz ucho, słychać pompkę czy nie? :E

 

Z tego co pisze, to jak wyłączy wentylatory to wyłączy tez pompkę, biorąc pod uwage zdolności i ogarnięcie tematu przez autora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu spokojnie, aż taki zielony nie jestem - wg producenta przez PWM sterowane są wentylatory chłodnicy pompka i śmigiełko dmuchające na VRM i okolice. Po zatrzymaniu palcem wentyli chłodnicy nic nie słychać - ani wentylatorka, ani pompki, jutro spróbuję jakoś tam mikrofon przyłożyć. Co do ogarnięcia tematu to czytać umiem. OK, tachometr musi być na pompce, albo pokazuje dane z d... zatrzymanie wszystkich wentyli, z tym małym włącznie nie powoduje zmiany wskazania. 2500rpm w idle, 3000 w stresie, krzywa dla CPU FAN w biosie zaczyna się od 40%. Wiatraki na chłodnicy w idle ledwie się kręcą.

A, mam wrażenie, że ta mała turbinka jest cholernie ciężka, ma dużą bezwładność, i nie jest to opór magnesu silnika, podobnie trudno ją zatrzymać jak się kręci, jakby miała jakieś koło zamachowe. Czuć pod palcami przepływ powietrza, cośtam dmucha w stronę VRM i RAMu, nie sprawdzałem temperatur VRM wcześniej więc nie mam punktu odniesienia, nie wiem czy temperatura spadła.

A, jeszcze jedno - nie jestem pewien czy jeśli w biosie zacznę krzywą od 0% to pompka się zatrzyma. To chyba byłoby bez sensu...

 

Edit: Po ustawieniu krzywej CPU_FAN1 w biosie, żeby zaczynała się od 0 dla T<40°C, prędkość pompy dla tych temperatur zaczyna się od 1800rpm, a wentylatory na chłodnicy się zatrzymują. Myślę, że to rozsądne ustawienie krzywych przez Arctic. Czyli - zakres obrotów pompy waha się od 1800 dla 0% wypełnienia PWM do 3000 dla 100%.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała modyfikacja. EVGA GeForce GTX 1060 3GB został zastąpiony przez PNY GeForce GTX 1660 XLR8 Gaming OC SF kupiony na promocji w black friday. :P Do tego doszła druga, taka sama kostka RAM, czyli Ballistix Sport LT DDR4 8 GB 3200MHz CL16 i 140mm be quiet! Pure Wings 2 na topie został zastąpiony przez dwa 120mm Lepa by Enermax BOL.Quiet PWM Red. No i doszedł jeszcze pleciony, dwukolorowy kabelek do zasilania grafiki. ;)

 

Było:

 

 

9xmvqqtkulhf.jpg

 

 

Jest:

 

jx3y1xcae1cn.jpg2g6ak43ycszt.jpgn9z03r4v5s2a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie patrze na pierwszym zdjęciu, że masz jakąś wielką obudowę :hmm:

A po chwili do mnie dotarło, że to nie obudowa jest wielka, tylko GPU nie przerośnięte ;)

 

Przydałby sie kolorowy box AMD, ten nieco większy kwadratowy, tylko chyba tanio go nie oddają?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najzabawniejsze ten GF 1660 choć jest jeszcze nieco mniejszy niż ten wcześniejszy GF 1060, to jest znacznie chłodniejszy. Mimo mniejszych rozmiarów ma bardziej rozbudowane chłodzenie i nawet pod dużym obciążeniem np Kombustorem temperatury na nim nie przekraczają 70-75 stopni, a podczas gry zwykle jest około 65-70. Ten GF 1060 od EVGA to była farelka, która przy obciążeniu chodziła jak odrzutowiec. Temperatury podczas gry dochodziły na nim do 85 stopni. ;)

 

Jak kupowałem CPU w październiku, to myślałem, że teraz AMD do wszystkich swoich procesorów dodaje BOX-y z RGB, myślałem że też taki dostanę, a jednak po wyciągnięciu z pudełka okazało się że nie. Trochę szkoda, bo ten BOX-owy coolerek radzi sobie z chłodzeniem tego Ryzena 2600X w sumie bardzo dobrze. Patrzyłem na Allegro czy są podobne coolery AMD z RGB i co prawda nie ma tego za wiele, ale są, kosztują około 55-70 zł. Za cenę tą bliższą 50 zł w sumie można by było wziąć. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShadwnMan czemu nie obrócisz napisu AMD na wentylatorze żeby był poziomo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShadwnMan czemu nie obrócisz napisu AMD na wentylatorze żeby był poziomo ?

Szczerze, to myślałem, że ten wentylator jest przytwierdzony na stałe do tego radiatora, dopiero teraz zobaczyłem, że tam są śrubki. :P Ale na razie go nie ruszam. Za 30 zł znalazłem na Allegro taki sam, nieużywany cooler tyle, że z tym podświetlanym napisem AMD i paskiem RGB. Zamówiłem i jak dojdzie, to już na nim ten wentylator poprawię jak będę go montował. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...