Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ Legolass97

 

Bardzo ładnie zrobione przepusty, aż w pierwszej chwili pomyślałem, że to jakieś fabryczne :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kicek-piekny!

Mialem nieco lepszego-k2 350,vodoo 2 -ach co to byl za sprzet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kicek, skąd jesteś? bo mam troche złomu w domu i jakby Ci czegoś brakowało to moge podrzucić ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny zabytek Vobis Highscreen przytargany wczoraj od kolegi, chciał go wyrzucić na śmietnik :o

  • AMD K6 233 MHz (przestawiamy 2 zworki i mamy 266 (FSB 66->75) ale się wiesza)
  • 64 MB SDRAM DIMM 66 MHz
  • Płyta FIC VA-502 w standardzie AT (wrzuciłem wczoraj najnowszy bios, jakiś modowany nawet :E)
  • Skywell Technology SKY3D 3Dfx VooDoo 1 4MB
  • Zasilacz AT Seasonic 150W
  • CD-ROM, stacja dyskietek
  • Obudowa AT
  • Brak dysku

Od siebie dodałem grafikę ATI Mach64 2MB PCI żeby go odpalić, memtesta przeszedł. Czekam na dysk to się postawi Windowsa 98SE :cool: Obudowę z zewnątrz przetarłem na mokro, wewnątrz odkurzyłem (także bebechy zasilacza), trochę kabelki uporządkowałem, przedni panel (mocno pożółkły, na zdjęciach nie widać) miał ułamane zatrzaski to go ładnie przykręciłem, zaślepkę 5.25 z wyłamanym zaczepem wkleiłem.

 

 

kicek-piekny!Mialem nieco lepszego-k2 350,vodoo 2 -ach co to byl za sprzet!

 

 

Ja miałem wcześniejszy model - Pentium 133, 4 mb ram i grafika Cirrus Logic (zupgradeowane później do bodajże 32, dodany 3dfx 1 i s3 virge). Obudowa niemal identyczna tylko zielony znaczek z jakimś koniem i zamiast przycisku "tuning" miałem zielona, odsuwaną na bok zaślepkę z ukrytym pod nią portem RS232. Na swoje czasu to była torpeda jakich było mało w mojej okolicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC3316mj_nxqqxar.jpg

 

Niestety troche syf w kablach, aczkolwiek na tą chwilę nic więcej zrobić nie mogę, poupychałem jak i gdzie się dało, ale wszelkie sugestie mile widziane :)

i kolorowo jak cholera, szczerze to wiem że jak na wiejskim festynie :E w dzisiejszych czasach kiedy nawet tanie płyty są kolorystycznie przemyślane wygląda to przekomicznie:D

 

Gigabyte łącząc niebieskie PCB z pomarańczowym coolerem bawi mnie kiedy tylko otwieram budę :) No i MSI które bije wszystko na głowę: brązowe PCB, zielone i pomarańczowe sloty ram, niebieskie, ale w różnych odcieniach PCI-E i złącza SATA, miedzianopodobne radiatory, żółte IDE, białe PCI, srebrne kondziorki, mmmm

Kiedyś inżynierowie mieli fantazje, nie to co dziś, tylko czarno-czerwony i czarno-niebieski... :E

 

Te karty są w SLI/Crossfire?

W tamtych czasach nikt o takich cudach raczej nawet nie myślał :)

Edytowane przez Jamesss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie Gracjan1987 za miłe słowa bo po wiadrze zimnej wody od RAFALK2006 wsparłeś mnie. :D

 

Spoko wiader mam pod dostatkiem, ale to czasem motywuje do wytężonej pracy :D;)

Pomysły masz spoko a przepusty faktycznie wyszły ci jak fabryczne ;) , pracuj ciężko i podsyłaj wyniki.

Edytowane przez RAFALK2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tamtych czasach nikt o takich cudach raczej nawet nie myślał :)
Było nie było to 3DFX wymyśliło SLi :P No ale jakby nie patrzeć konfiguracja ze screena to jeszcze nie jest SLi. Edytowane przez yojo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety troche syf w kablach, aczkolwiek na tą chwilę nic więcej zrobić nie mogę, poupychałem jak i gdzie się dało, ale wszelkie sugestie mile widziane :)

i kolorowo jak cholera, szczerze to wiem że jak na wiejskim festynie :E w dzisiejszych czasach kiedy nawet tanie płyty są kolorystycznie przemyślane wygląda to przekomicznie:D

 

Gigabyte łącząc niebieskie PCB z pomarańczowym coolerem bawi mnie kiedy tylko otwieram budę :) No i MSI które bije wszystko na głowę: brązowe PCB, zielone i pomarańczowe sloty ram, niebieskie, ale w różnych odcieniach PCI-E i złącza SATA, miedzianopodobne radiatory, żółte IDE, białe PCI, srebrne kondziorki, mmmm

Kiedyś inżynierowie mieli fantazje, nie to co dziś, tylko czarno-czerwony i czarno-niebieski... :E

 

Zajrzyj tu: Mój link, nasz kolega (wprawdzie to inny poziom ale możesz od niego zaczerpnąć inspiracje) zabudował fajnie piwnice i dyski, spróbuj zrobić coś w podobnym stylu a uzyskasz ukrycie przewodów za zabudową nie zapomnij jednak zadbać o wentylacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny zabytek Vobis Highscreen przytargany wczoraj od kolegi, chciał go wyrzucić na śmietnik :o

  • AMD K6 233 MHz (przestawiamy 2 zworki i mamy 266 (FSB 66->75) ale się wiesza)
  • 64 MB SDRAM DIMM 66 MHz
  • Płyta FIC VA-502 w standardzie AT (wrzuciłem wczoraj najnowszy bios, jakiś modowany nawet :E)
  • Skywell Technology SKY3D 3Dfx VooDoo 1 4MB
  • Zasilacz AT Seasonic 150W
  • CD-ROM, stacja dyskietek
  • Obudowa AT
  • Brak dysku

Od siebie dodałem grafikę ATI Mach64 2MB PCI żeby go odpalić, memtesta przeszedł. Czekam na dysk to się postawi Windowsa 98SE :cool: Obudowę z zewnątrz przetarłem na mokro, wewnątrz odkurzyłem (także bebechy zasilacza), trochę kabelki uporządkowałem, przedni panel (mocno pożółkły, na zdjęciach nie widać) miał ułamane zatrzaski to go ładnie przykręciłem, zaślepkę 5.25 z wyłamanym zaczepem wkleiłem.

/foto/

Czysty jakby dopiero co złożony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tu: Mój link, nasz kolega (wprawdzie to inny poziom ale możesz od niego zaczerpnąć inspiracje) zabudował fajnie piwnice i dyski, spróbuj zrobić coś w podobnym stylu a uzyskasz ukrycie przewodów za zabudową nie zapomnij jednak zadbać o wentylacje.

 

Powoli idzie zmiana konfigu, więc na razie nic nie robię, później planuje się pobawić, czyli malowanie proszkowe budy, piwnica z plexi (z zostawieniem miejsca na wentylator zasilacza - chce mieć go u góry bo panele w całym pokoju to istne siedlisko kurzu) i obudowanie z niej (ofc z miejscem na wentyle) zatok dysków, wtedy kolorystycznie wszystko pojadę w czarno złoty (asusowy), mam zamiar opleść cały zasilacz i inne kable, potem okno ze szkła jakieś sensowne zamiast dwóch niepotrzebnych miejsc na wentylatory które teraz zasłoniłem kartką :E , wycięcie w boku budy może jakiegoś ciekawego motywu. No i zastanawiałem się nad oknem na górze :) choć może jednak pójdę w wentylatory - zobaczymy jak wypadnie nowy sprzęt pod względem ciepła :)

 

Sporo pracy, ale część z tego już robiłem modyfikując stary komputer ;) a większa część to będzie pierwszy raz , le trzeba się rozwijać bo mam jeszcze sporo życia i konfiguracji przed sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć co w środku. ;)

 

Moja aktualna maszyna :E

 

jru3.jpg

 

To już przeszłośc... :Up_to_s:

 

11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku nic ciekawego, komputer do pracy, zasilacz bez oplotów, nie modularny, każda pcb w innym kolorze, buda czysta nie proszkowana. Ofc wszystko poukładane, filtry itp. Ale wizualnie bez szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiader mam pod dostatkiem, ale to czasem motywuje do wytężonej pracy :D;)

Pomysły masz spoko a przepusty faktycznie wyszły ci jak fabryczne ;) , pracuj ciężko i podsyłaj wyniki.

Każda opinia jest dobra, byle by była szczera. :D Więc jak najbardziej pisz Swoje uwagi i spostrzeżenia.

Wiadomo że nikt nie będzie chwalił jak jest źle bo to się mija z celem. Pozdrawiam!

Edytowane przez Legolass97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, tez takie chce...ale mojej zasilki to raczej nie ma co juz tak robic. :D Myslalem jedynie nad poprawieniem oplotu i nalozeniem jeszcze jednego lepszej jakosci jednak rowniez metoda 1oplot=1wiazka. Ile wyniosla cie ta zabawa?

Ciężko powiedzieć bo robiłem większe zakupy. Po przeliczeniu długości kabli wyszło około 25 PLN za oplot. Nie liczyłem pinów i zaciskarki.

 

 

 

Wentylator za to ma a się nie grzeje :E

Finac, świetnie Ci to wyszło :thumbup: teraz czas na prezentację jak to wszystko wygląda złożone do kupy. Kable skracałeś?

Żeby w obudowie panował względny porządek musiałem je skrócić. Dla prawie idealnego efektu mogły być krótsze o 2-3 cm, ale po wstawieniu dłuższej karty graficznej (a tego nie wykluczam) staną się problemem. Musiałem więc znaleźć złoty środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CaCP3RO, mam nadzieję, że to będzie coś nowego, a nie nagła potrzeba gotówki ;)

Edytowane przez Finac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w obudowie panował względny porządek musiałem je skrócić. Dla prawie idealnego efektu mogły być krótsze o 2-3 cm, ale po wstawieniu dłuższej karty graficznej (a tego nie wykluczam) staną się problemem. Musiałem więc znaleźć złoty środek.

Czekam na fotki całości. Na necie widziałem tylko jednego Node 304 pozbawionego syfu w środku, więc tym bardziej interesuje mnie co wykombinujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasdefleja & Finac -tak będzie coś nowego ,na pewno w innej kolorystyce niż czerwień ,obecny sprzęt sprzedaje z racji takiej ,że potrzebuję funduszy na nowe graty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana nastąpiła, zmiana chłodzenia z boxa na Thor's Hammer od Xigmateka.

 

Było: ddmx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jest: ihmk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

vqy7.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Przyznam szczerze iż nie mierzyłem Hammera przed zakupem i niespodziewałem się iż aż tak zapełni mi obudowe.

 

Przy zamkniętym bloku mieści się na styk.

 

Wentylator na nim to jakaś stara 120mm którą znalazłem w szafie, z kompa którego miałem hoho z 5lat temu.

 

Będzie niedługo wymiana na Superflowera podświetlanego na biało.

 

Przedłużki oplecione równierz czekają na przypływ gotówki.

 

Mała zmiana ale Cieszy i tak hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasdefleja & Finac -tak będzie coś nowego ,na pewno w innej kolorystyce niż czerwień ,obecny sprzęt sprzedaje z racji takiej ,że potrzebuję funduszy na nowe graty .

 

O jakich kolorach myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklej zasilacz jakoś i będzie mjut :D

 

O jakich kolorach myslisz?

Biały i niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużki chce w kolorze białym, wentylatory też :) I myślałem żeby zasilacz przemalować na biało (ponieważ i tak nie będe miał w najbliższym czasie czasu na zrobienie covera na dół obudowy).

 

Tylko czy nie będzie za biało...

 

Co sądzisz ?? Czy walić zasiłke na czarno sprayem ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużki chce w kolorze białym, wentylatory też :) I myślałem żeby zasilacz przemalować na biało (ponieważ i tak nie będe miał w najbliższym czasie czasu na zrobienie covera na dół obudowy).

 

Tylko czy nie będzie za biało...

 

Co sądzisz ?? Czy walić zasiłke na czarno sprayem ;>

Zasilacz na czarno, wtyczki czarne, oploty białe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...