Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

noob_saibot

Kupa smiechu - MEZO panchlajner WIOSKA:)

Rekomendowane odpowiedzi

OK to niech ktos mi da jakies argumenty za tym ze HH jest lepsiejszy od METALU ? niby czemu ma byc lepszy ?? dlatego ze paru lysych gosci wychodzi na scene udaje pakera i zaczyna pieprzyc jakies teksty ktore spokojnie karzdy na kiblu wymysli czytajac Wyborcza ?? malo tego zaden z nich glosu nie ma.....a ta melodyjke w tle to konajaca swinia moze imitowac albo walenie glawa o lodowke........

TO MIALEM DO POWIEDZENIA I STYKNIE :cool:

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: w stu procentach popieram Cojiina :)

 

Po 2: Mimo że generalnie nie lubię rapu czy hip hopu jako takiego, ale raczej wolę rock/metal, to jednak nie uważam go za ścierwo totalne jak Cojin próbujesz insynuować - owszem, i Fisza się posłucha, czasem są fajne rymy, lubię zabawę słowem, czy szybki rap (te ostanie to już niekoniecznie o Fiszu) :] Moim zdaniem polska scena "Hip Hop" jest tragiczna, beznadziejne teksty, kiczowate rytmy - ciągle to samo... Za to nie lubię polskiego "rapu".

 

po3: Wydaje mi się że co do metalowców, to próbujesz podświadomie uogólniać -> pamiętaj że są normalni ludzie, no i są też młoty. To że w Twoim otoczeniu 90% metalowców ma klapki na oczach nie znaczy że 90% metalowców takich jest :]

 

po 4:

nie mowiac o takim [o metalu] ktory zbyt wiele nie wnosi... w zasadzie do niczego :/

nie zgodzę się... (teraz to ty się ograniczasz...) są ciekawe grupy, które nie grają standardowego 4/4 bez sensu... to samo w HH, są ciekawe grupy (err... squady ;] ) które potrafią coś ciekawego zrobić, a nie walić o bibach, paleniu, narkotykach, szczaniu na ławkę itd...

 

No co ty... "Zbrukana dziewica, pośród ekskrementów i krwi..." głębia jak 150

hmm, skad to wziąłeś? poza tym są poetyckie teksty, nawet polskich grup... ze świetną klimatyczną oprawą...

 

Po ostatnie: Manson to idiota :] . Przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłem - szczerze mówiąc to mam to gdzieś, ale większego młota w życiu nie widziałem, bardzo kojarzy mi się z Lepperem czy Giertychem -> skandal za wszelką cenę, byle tylko rozgłos był... beznadzieja...

 

PS: jesli ktoś lubi mansona to mam to gdzieś, takie jest moje zdanie i jego nie zmienię...

 

PS2: wcale nie noszę skórzanych ubrań i glanów :) . Chociaż jakoś wolę się na czarno(lub czarno-biało) ubierać... ale to juz taki spaczony gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ostatnie: Manson to idiota  . Przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłem - szczerze mówiąc to mam to gdzieś, ale większego młota w życiu nie widziałem, bardzo kojarzy mi się z Lepperem czy Giertychem -> skandal za wszelką cenę, byle tylko rozgłos był... beznadzieja..

Lubie jego muzyke, ale jak na niego patrze to mi się chce rzygac.

 

hmm, skad to wziąłeś? poza tym są poetyckie teksty, nawet polskich grup... ze świetną klimatyczną oprawą...

Np. Hunter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ostatnie: Manson to idiota . Przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłem - szczerze mówiąc to mam to gdzieś, ale większego młota w życiu nie widziałem, bardzo kojarzy mi się z Lepperem czy Giertychem -> skandal za wszelką cenę, byle tylko rozgłos był... beznadzieja..

 

Zgadzam sie w pelni, ma kilka fajnych kawalkow ale jak go widze to mam doslownie odruchy zabojcy, najchetniej bym go zbil wlasnymi rekami jakas siekiera, poprostu jest dla mnie skonczonym idiota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawidze HH tak samo jak metalu. Ludzie ktorzy tworza taka "muzyke" chyba nie wiedza jak prawdziwa muzyka powinna wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...metal, jak juz pisalem, tylko kolejny gatunek muzyczny, czasami poetyczny i refleksyjny, ale promuje ocblesne skorzane ciuchy :|
Reggae jest w dechę, ale promuje długie, obleśne dready. Gdyby nie to, lubiłbym je....

 

Przyjemnie?....

wybacz ten tekst ale dotyczy 90% metali jakich mialem okazje znac :(
Ale z Ciebie hipokryta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem który to MEZO. (początek postu)

Ale faktycznie większość tych białasków machających łapkami

(możę muchy odpędzają? :-) ) jest za dużo i mało który reprezentuje

swoją twórczością a co dopiero machaniem :lol2: coś istotnego

czy też wartego zastanowienia.

Choć są wyjątki.

Osobiście myślę że większość z nich drących pyszkczi ala "HWDP" i inne takie

to cieniaski które kupując pitbulla a nie mając pojęcia czym jest np przesłuchanie

przez Policję małpują typ Gungsta z wideoklipów czarnych raperów i zgrywają

wielkich.

 

Pytanie jednak jest następujące :

 

Jak ktoś kto bezkrytycznie robi wszystko aby kogoś naśladować może mieć

jakąkolwiek wartotść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nawidze HH tak samo jak metalu. Ludzie ktorzy tworza taka "muzyke" chyba nie wiedza jak prawdziwa muzyka powinna wygladac.

Przepraszam czy wiesz o czym mówisz?

Założe się, że w iekszości przypadków nie odróżniłbyc rocka od metalu,a le to się wytnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :D

 

Ja tam uwielbiam muzykę wszelaką.

 

Klasyczna ok jak mi wpadnie w ucho słucham. (teraz mam nawet płytkę wiem

że 4 pory roku podoba mi się a i tak ni w kieł nie pamiętam kto ją stworzył)

Metal w prawie każdej maści słuchałem i czasami lubię posłuchać.

Rock znajdzie się coś i dla mnie.

Disco , Techno , Rap , Reggae super ale nie wszystko!

Tyle że muszę powiedzieć że mi wisi czy np w Techno (tak nazywam dla potrzeb własnych) jest Drum n Bass , House czy Rave dla mnie to Techno

i jego odmiany.

 

Każda muzyka może być piękna , każda muzyka może dać nam radość i odprężenie czy też relaks .

Dziś uwielbiamy jeden rodzaj jutro 2 a za chwilę zupełnie inny

a wyśmiewanie tego że ktoś słucha czegoś co uznane jest za przeciwność czegoś słuchanego przez daną osobę uważam za hm bezsens (żeby inaczej nie pisać)

 

Muzyka w swym zamyśle ma sprawiać przyjemność nie nam oceniać i wyznaczać co nią jest a co jest zbyt odległym aby nią być .

Pozdro

 

:*

 

 

 

 

[Edited on 17/6/2004 by B166ER]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mówię o pochodzeniu a o tym co teraz powstaje

Ale jak zwykle nie wiesz dużo ani o jednym ani drugim ;)

 

dobrze że wiesz lepiej ode mnie to co ja wiem... zresztą nie po raz pierwszy... mądralo

 

[Edytowane: 17/6/2004 przez wiegul]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poczytałem troszkę i ...

 

Co do Metali to jak ze wszystkim na tym świecie tj dlaczego źle o nich mówić ?

Znałem ich wielu i wg mnie większość była całkiem ok (poza pozerami)

To tak jak powiedzieć wszyscy raperzy to palanty albo wszyscy Chińczycy to komuchy.

Hej właśnie siedzę w dresie przed monitorem kompa czy to oznacza że jestem "cholernym drem" i inne takie ? :D

 

Co do Marlina Mansona czy jak tam to zwykły ludzik

a to co odwala jest typowym dla USA Show-maństwem więc co się

dziwić ?

Inna sprawa że MM mimo że tylko symbolicznie to jednak reprezentuje interesy

Szatański :-) ale to co robi to komercja w najczystszym wydaniu.

Jak ktoś myśli że ten pan w domu składa ofiary i pada plackiem przed posągiem

Belzebuba , Samaela czy innego z wielkich acz mrocznych to sięmyli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reggae jest w dechę, ale promuje długie, obleśne dready. Gdyby nie to, lubiłbym je....

Przyjemnie?....

wisi mi to, ja tak nie twierdzę...

tylko jest subtelna róznica... zeby zrobic sobie dredy nie trzeba zabijac do tego celu KROWY!!!???

sęk w tym ze jest spora grupa ktora tkwi w miejscu, podtrzymujac stara dobra szkole... tradycja metalowego nihilizmu, niemal tak samo nijaka jak nihilizm dawnych punkow ;)

black metal, death metal, speed metal... NS black metal :D

i inne syfy... hmm znalezc cos budujacego w tym chaosie jest naprawde ciezko, a uwierz mi- mialem szczere checi i sporo szukalem :)

Ale z Ciebie hipokryta....
tjaaaa... z całą pewnoscia ;)

Jędrzej to przynajmniej potrafil jakos uargumentowac, a twoje stwierdzenie z chybionym quotem na mnie wrazenia nie robi :)

nie wlasnie:

Po 2: Mimo że generalnie nie lubię rapu czy hip hopu jako takiego, ale raczej wolę rock/metal, to jednak nie uważam go za ścierwo totalne jak Cojin próbujesz insynuować - owszem, i Fisza się posłucha, czasem są fajne rymy, lubię zabawę słowem, czy szybki rap (te ostanie to już niekoniecznie o Fiszu)  Moim zdaniem polska scena "Hip Hop" jest tragiczna, beznadziejne teksty, kiczowate rytmy - ciągle to samo... Za to nie lubię polskiego "rapu".

nie twierdze ze rock i metal to scierwo :)

uwazam je jednak za gatunki mniej wartosciowe z racji swojej... hmm "prostoty"- choc nie do konca mi o to chodzi. muza jako muza, mozna posluchac, moze nawet cos wyniesc, bo jest duzo tekstow madrych [u2, deep purple, sepultura]... no ale sobie fajnie spiewaja i co z tego? fanow maja, interesik sie kreci i jest fajna zabawa.

posrod tego calego zapomina sie ze muzyka, podobnie jak poezja, moze [a raczej pownna] przedstawiac tez glebsze wartosci, jakas ideoologie, motywowac do dzialania, z widza robic aktywiste chcacego zmieniac otoczenie, wymusic na nim kreatywnosc :)

jedna z podstaw szkoly HH mowi o tym zeby wyjsc na ulice z wlasnym rymem, czytac, pisac, uczyc sie, dyskutowac, doskonalic samego siebie!

nie wierzycie? poszukajcie sobie zalozenia programowe takich organizacji jak "the temple of Hip Hop" zalozonego przez Kre-One'a albo "The Zulu Nation"!!

czarno na bialym jest wypisane czym jest hip hop...

jak muzyka ktora ma jako JEDYNA swoje wlasne swieto [!!!!] nie moze byc wyjatkowa??

podobna zlozonoscia ideologiczna nafaszerowany jest ruch Hardcore... o dziwo, pomimo rozbieznosci tych zjawisk jako gatunki muzyczne, cechuja sie niesamowitym podobienstwem: tolerancja, kreatywnosc, ksztalcenie, negowanie i odrzucanie negatywnych zjawisk: seksizm, rasizm, narkotyki, przemoc!!!!

moge sie załozyc ze wiekszosc z was nie wiedziala o tym ze to wlasnie jest Hip Hop- JEDYNY PRAWIDZYWY ten z zalozen hiphopowych filozofow i pierwszych "prawdziwych", a nie mediow kreujacych takie postacie jak np Tupac [gangsta rap]... tworzacych pod swietnie sprzedajacym sie medialnym wizerunkiem cos co poszlo w zypelnie inny kierunek niz zakladano.

co jeszcze jest swietnego w HH?

poezja mowiona, ale tez recytowana, praktycznie kazdy MC ma swoj unikalny styl [chociaz Polacy to sie specjalnie nie wysilaja :/] i pisze swoje unikalne teksty- czesto nie z kosmosu ale tego co go otacza [aspekt spoleczny - hh-owcy to socjalisci? :D], HH to gleboka wspolpraca z widownia, freestyle [wiadomo oco chodzi], spontanicznosc a nie wyrezyserowane efekty, no i muzyka... dzisiejszy HH oscyluje muzycznie wokol jazzu, funku, soulu, slyszalem tez HH hardcore'owy, bluesowy, rockowy... po prostu HH nie miesci sie w ramach muzyki bo zawiera elementy kazdego gatunku! :)

 

oczywiscie mozna to wszystko latwo skreslic podajac jako przyklad polski hip hop, ale ja opieram sie ciagle na tym jedynie prawdzwym, ktrego reprezentowali/ują m.in. beastie boys, jurasic 5, black eyed peas, the roots, erykah badu [!!!], de la soul, the roots manuva, dujeous, dj shadow... wieeeeeeelu wielu wielu innych ktorych pewnie nie znacie i nigdy nie poznacie jesli bedziecie sie upierac ciagle przy tym ze np "HH to nie muzyka" :)

 

mam nadzieje ze to odpowiedz na wiekszosc pytan/watpliwosci kierowanych do mnie.

:pzdr:

 

[Edytowane: 17/6/2004 przez cOijN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dalej nie rozumiem dlaczego od razu skreslasz rock/meta i starasz sie ustawic te gatunki niezej w hierarchiil [:/]

 

piszesz o ideologii, ale przeciez jest wiele nutrow muzycznych majacych wlasna ideologie, jak np punk, czy wlasnie hardcore... Jest wiele zespolow rockowych/metalowych ktore jednak maja cos do przekazania, albo przynajmniej nie tworza komercyjnej papki (jaka jest wg mnie nu metal), chociazby gotyk, czy muzyka klimatyczna w stylu The Summoming. To ze jakis gatunek muzyki ma swoje swieto, o ktorym nota bene wiedza nieliczni, nie znaczy ze jest lepszy od innych... dla niektorych ludzi w Polsce wielkim swietem sa n urodziny Chopina, a nie krzycza oni od razu ze ta muzyka jest lepsza "bo ma swieto"

 

Muzyka to muzyka: rytm, brzminie tekst, przekaz jaki niesie itd... mniej istotne sie staje czy to co slysze jest szybkei, monotonne, czy grane jest na klawiszach, gitarze, bebnach, trabce, czymkolwiek innym... nic nie umniejsza, ani nie wywzsza jednego rodzaju nad inny.

 

 

ps. Abstrachuje tutaj od np deathmetalu gdzie teksty sa czasem trudne do zrozumienia, czy niektorego "polskiego" rapu/hip hopu gdzie sa po prostu tragiczne, nie chce sie wdawac w dyskuskusje o tym, bo jest to mniej istotne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zeby zrobic sobie dredy nie trzeba zabijac do tego celu KROWY!!!???
Tia.. ..krowy są zabijane do tego celu, mięso i inne tam takie się wyrzuca, bla bla bla....
black metal, death metal, speed metal... NS black metal :D

i inne syfy...

Rozwalasz mnie tą swoją tolerancją....
...twoje stwierdzenie z chybionym quotem na mnie wrazenia nie robi :)
Temu akurat się nie dziwię - wszak to nie pierwszy Twój post, który czytam.

A jeśli powiem w inny sposób? Proszę: 95% HipHopków to tępe półgłówki, potrafiące jedynie machać rękoma i żalić się, jak to podłe życie w blokowiskach ich przytłacza.

Zrozumiał?.. Nie?..

Cóż.. ..ja mogę powiedzieć to samo, w podobny sposób. A czy to do Ciebie dotrze?..

Widzisz, ktoś, kiedyś nauczył mnie, żeby nie ufać zbytnio osobom, które co rusz powtarzają "wierz mi"....

Bo ja mogę powiedzieć tak samo. Uwierz mi....

I co, wierzysz?..

 

Poza tym zawsze interesowało mnie, jak Ty to robisz?.. ..jak potrafisz tak rozwlekle pisać o niczym?..

 

A na koniec, jeśli jeszcze będziesz miał jakiekolwiek obiekcje, skwituję je następująco: "wisi mi to, ja tak nie twierdzę.

 

 

Dobrej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MANSON to idiota tak ??!! To wlasnie dzieki termu "idiotyzmowi" zdobyl kupe kasy i miliony fanow na calym swiecie ?? I moze to dlatego wymyslaja najdziwniejsze i najbardziej oburzajace plotki na jego temat ?? CO ??!!

Jesli bys sie zainteresowal choc troche jego zyciem osobistym to wiedzialbys ze nie jest idiota tlko trzezwo myslaca osoba ktora wie jak zarobic szmal w naszych czasach !! Ogladalem conajmniej 23 wywiady z jego udzialem czytalem wydana przez niego ksiazke i wiem o co temu czlowiekowi w zyciu chodzi.......i w 85% ma racje !! A jak nic o nim nie wiesz tylko na wyglad lukasz to lepiej nie wypowiadaj sie o jego osobie w ten sposob i zainteresuj sie nim bardziej bys w przyszlosci mogl poprzec argumentami ta poroniona gadke

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANSON to idiota tak ??!! To wlasnie dzieki termu "idiotyzmowi" zdobyl kupe kasy i miliony fanow na calym swiecie ?? I moze to dlatego wymyslaja najdziwniejsze i najbardziej oburzajace plotki na jego temat ?? CO ??!!

Jesli bys sie zainteresowal choc troche jego zyciem osobistym to wiedzialbys ze nie jest idiota tlko trzezwo myslaca osoba ktora wie jak zarobic szmal w naszych czasach !! Ogladalem conajmniej 23 wywiady z jego udzialem czytalem wydana przez niego ksiazke i wiem o co temu czlowiekowi w zyciu chodzi.......i w 85% ma racje !! A jak nic o nim nie wiesz tylko na wyglad lukasz to lepiej nie wypowiadaj sie o jego osobie w ten sposob i zainteresuj sie nim bardziej bys w przyszlosci mogl poprzec argumentami ta poroniona gadke

 

pozdro

No poaptrz.

Wisniewski tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh Wisniewski nie wydal ksiazki i raczej nie wyda......a kasy tyle co MANSON nigdy nie natrzepie......chyba ze pod latarnia dorabia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym Manson ma na swoim koncie wiele bardzo dobrych piosenek ktore sa wykorzystywane w kilkunastu filmach......Wisniewski tylko pomarzyc moze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh Wisniewski nie wydal ksiazki i raczej nie wyda......a kasy tyle co MANSON nigdy nie natrzepie......chyba ze pod latarnia dorabia....

Mi sie wydaje, że cośtam wydał...

Wydał Lepper, to i Wiśniewski pewnie wydał. :)

No, a że tyle kasy nie wytrzepie to oczywiste... Tylko filozofia podobna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dobrze orientuje to Wisnia Mansona nie cierpi.........a gdyby sie spotkali "face to face" to watpie by sie dogadali...........predzej pobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisniewski wydal ksiazke ??!! hmmm ciekawe o czym..........o pieleniu ogrodka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się są pewne podobieństwa między Mansonem a Wiśnią.

Ale zdania co do obydwu nie mam zamiaru zmieniać.

Jak kasa za wszelką cenę - to dno

Showmeństwa nienawidzę szkoda mi takich ludzi.

Może zdechnę jako biedak ale takich idiotyzmów robić nigdy nie będę.

 

A co utworów Mansona to jasne że kilka jest ciekawych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze cos waznego co do tworczosci Mansona........karzda z jego plyt ma "przeslanie" wiec prosze nie porownywac go z Wisniewskim ktory spiewa bzdety o milosci morzu i innych pierdolach

 

pozdro nawet dlatych ktorzy Mansona nie cierpia........karzdy ma na jego temat cos innego do powiedzenia wiec postaram sie to uszanowac.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze cos waznego co do tworczosci Mansona........karzda z jego plyt ma "przeslanie" wiec prosze nie porownywac go z Wisniewskim ktory spiewa bzdety o milosci morzu i innych pierdolach

 

pozdro nawet dlatych ktorzy Mansona nie cierpia........karzdy ma na jego temat cos innego do powiedzenia wiec postaram sie to uszanowac.......

Chwilowo nie mówiliśmy o muzyce, bo muzyke Mansona bardzo lubie.

Chodzi mi o robienie z siebie widowiska i trzepanie na tym kasy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszystkie kostiumy:     Jest ich 30, aż dziwne, że część z nich nie wylądowała w jakimś sklepiku   biorąc pod uwagę, że devi robili wcześniej gry na mobilki.:D Niektóre z nich...   Nie wiem też skąd tyle narzekania. Są też "normalne" stroje, nie każdy musi latać z "gołą pupą".
    • Ale to co zostało kupione skoro ten xeon E3-1230V2 z linku wchodzi na tą płytę główną? Może Ci wysłali inny?
    • Szczerze mówiąc wydajność 4090 z niższym poborem W i ceną by mi wystarczyły. No ale właśnie, tu pojawia się kwestia ceny.   W ogóle to zastanawiam się czy do 5080/5090 przebiedować jeszcze na obecnej platformie pod 1440p UW, czy raczej nie ma to sensu. Bottleneck CPU będzie się zdarzać, ale myślę że to naprawdę tragiczne przypadki.   Jeśli budowałbym nową platformę to już raczej na 8800/9800X3D (nie wiadomo jakie oznaczenie będzie miała następna seria). 
    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Albo tak, dla zwolenników globalnego ocieplenia. Nawet ten wykres nie do końca jest dla nich korzystny. Jest on kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."   Dlatego męczą mnie te teksty, że globalne ocieplenie to niepodważalna prawda i jest milion dowód nie do obalenia, bo tak nie jest. 
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...