Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Litości. "Animacja" (o ile w ogóle można tak nazwać to coś) to typowe ufotable.

Cóż, ja nie mam problemu ze śledzeniem tego, co się dzieje na ekranie, a ep9 to miód na oczy. Po prostu przyjemnie się na to patrzy w mojej opinii.

Masz propozycję lepszej animacji tego sezonu? Patrząc na listę, to przychodzi mi na myśl tylko SnK, ale tylko pojedyncze, krótkie sceny, typu Levi vs Beast titan.

[...]Ot, taka typowa 6/10 bajka do obejrzenia. Nic specjalnego.

Michael Jackson jako antagonista przyćmiewa te puste frazesy.

Ale co do Nezuko i uproszczenie jej problemu, to fakt. Nie idzie tego usprawiedliwić. Jej słodkość niezłe klapki na oczy widzom zakłada.

 

Biegacze to najlepsza bajka z jesieni 2018. [...]

Warto dać szansę.

No to plan to watch i wezmę to na klatę zaraz po ogarnięciu The Tatami Galaxy.

 

Miałem poczekać z JoJo part5 na zakończenie emisji, ale hype na zanimowanie słynnego "7 page of muda" pokonał mnie.

Dio byłby dumny z tego WRYYYYYYYY

 

https://www.youtube.com/watch?v=W944vHnaQPw

 

 

Są zadatki na mój ulubiony part.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym sezonie coś lekkiego? Potrzebuję jakiegoś odmóżdżacza bez żadnych dram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym sezonie coś lekkiego? Potrzebuję jakiegoś odmóżdżacza bez żadnych dram.

https://myanimelist.net/anime/37435/Carole___Tuesday

 

Cóż, ja nie mam problemu ze śledzeniem tego, co się dzieje na ekranie, a ep9 to miód na oczy. Po prostu przyjemnie się na to patrzy w mojej opinii.

W dziewiątym to ja widzę więcej "świstów" niż realnej animacji. I obowiązkowo dodają do tego kiepskie CGI.

Dobrą animację to robią, ale w Bones.

 

Michael Jackson jako antagonista przyćmiewa te puste frazesy.

Meh, teraz będą musieli pozabijać te wszystkie demony, żeby fabuła ruszyła się chociaż o milimetr.

Niestety, ale ta bajka aż krzyczy, że jest generycznym shounenem. W dodatku ma dużo idiotycznych rozwiązań (np. zaśmiałem się, jak szukanie lekarstwa na problemy natury demonicznej zostało skwitowane "na każdą chorobę jest lek... nie wiem, jaki, ale jest").

 

Durne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę. Jakieś komedie? Nie musi być top tier. Niech to będzie takie 6/10, byle mózg nie krwawił. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nobody's perfect.

Jak zamienisz Kimetsu z Tytanami, to masz moją topkę. ^^

 

Litości. "Animacja" (o ile w ogóle można tak nazwać to coś) to typowe ufotable.

Owszem, dzieje się dużo na ekranie, ale to głównie ruchy obrazu i dużo efektów specjalnych (Fate był pod tym względem wręcz odrażający).

Ciężko przez to w ogóle ogarnąć co dokładnie się dzieje na ekranie. Do tego dochodzi paskudne CGI w niektórych scenach. Wygląda to naprawdę dziwnie.

Ufo to i tak robi lepszą "animację" niż większość producentów więc narzekanie na nią mocno nie na miejscu, zwłaszcza że w grach walki prezentują się zacnie. No kto co woli.

SNK czytałem jako mangę, oglądać tego się nie da, więc ciężko mi wymienić to jako topkę, kiedy są mocniejsze produkcje. SnK zaczynało się właśnie nudzić na etapie 2/3 sezonu, a teraz to już kompletna tragedia.

 

Z 14 oglądanych bajek tego sezonu faktycznie ciężko coś polecić. Oprócz wymienionych przez ciebie (Bungou Stray Dogs nie oglądam, bo poprzednich sezonów nie widziałem), mi się dobrze ogląda Isekai Quartet i SnK. A ten letni sezon to ma jakąś ruchomą datę, że musisz mieć nadzieję, by się zaczął? :E

Quartet może być jak odmóżdżasz sobie ostatki swojego mózgu. No ma ruchomą, bo różne anime wychodzą o różnej porze :E Dopiero w połowie lata mamy coś do wyboru :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę. Jakieś komedie? Nie musi być top tier. Niech to będzie takie 6/10, byle mózg nie krwawił. :E

https://myanimelist.net/anime/38778/Midara_na_Ao-chan_wa_Benkyou_ga_Dekinai

 

Ufo to i tak robi lepszą "animację" niż większość producentów więc narzekanie na nią mocno nie na miejscu, zwłaszcza że w grach walki prezentują się zacnie. No kto co woli.

A ja mam wątpliwość, czy możesz uznać to za "animację". Głównie dowalają tonę efektów, wodotrysków i dziwnych filtrów. No i ruchy kamery. Ale takiego faktycznego ruchu postaci to tam za bardzo nie ma. Poza tym dalej podtrzymuję, że to CGI wygląda paskudnie.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już polecamy takie crapiszcza, to z lekkich bajek warto rzucić okiem na Sewayaki Kitsune no Senko-san.

 

Kontynuując temat bajek pozbawiających oglądającego resztek godności - ogląda ktoś Nande Koko ni Sensei ga!? Short, to zastanawiam się, czy jeszcze nie wrzucić tego na CW.

 

edit; A jeszcze Miru Thigs leci od miesiąca. Jeśli kogoś kręcą uda, rajstopy itd. to może się odnaleźć w tym. 4min/ep.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już polecamy takie crapiszcza

Sam jesteś crapiszcz.

Do pośmiania się w sam raz. Lekki i głupkowaty humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2ep były ok, potem to kiepski rom com na bazie jednego żartu - nieporozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Atack on Titan będzie coraz gorszy wraz z nowymi sezonami i się wypali, a tu takie wyjaśnienie fabularne w ostatnim odcinku sezonu 3 p2...

To tak jakby grając w pink ponga nagle dodali fabułę na miarę wiedźmina 3 :E . Może to tylko moje odczucie, ale uwielbiam takie historie.

Szkoda, a może i nie szkoda że wszystko wyjaśnia się dopiero teraz przez co mogą wiele sezonów dorobić, a ja nie cierpię oglądać na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBNCTM8.png

 

Szanuję za odwagę.

Zapowiada się sobota pod znakiem QUALITY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studio, które bierze wszystko, co się da :cool: To też jakiś model biznesowy.

 

Myślałem, że Atack on Titan będzie coraz gorszy wraz z nowymi sezonami i się wypali

Jako anime-only, to tak - niezłe zaskoczenie, mimo że "foreshadowa" było sporo. Ale podobno WIT studio żegna się z SnK. Może JC Staff temat zgarnie 8:E

 

Dzięki za polecenie bajki o bieganiu. Były emocje, znalazłem tam inspirację by samemu pobiegać, rozwój postaci, dobry ost. Podejrzewam, że i sporo klisz gatunkowych się znalazło, ale jako że temat dla mnie w miarę nowy - nie mogło mi to przeszkadzać.

9/10

 

Teraz wylosowała się Toradora!. Romans z ekstremalnym przypadkiem tsundere? Brzmi interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taoradora było całkiem okej z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie podobała się, dramy i ekipa zbyt durnowate.

Edytowane przez Nyat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yup. Było kilka naciąganych motywów ale pamiętam, że się przyzwoicie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toradora to tak jedynie OP daje radę, jako pierwsze anime gdy się zaczynało to nawet mogło się podobać, ale próbowałem zrobić re-watch i po prostu, no nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toradora meh. Do bólu przewidywalna. Niektóre wątki wrzucone totalnie na siłe i bez sensu. Oglądałem jako jedno z pierwszych anime i wtedy mi się podobało, teraz jak sobie przypominam to bym tego kijem nie tknął. Są znacznie lepsze anime z tsundere w roli głównej.

 

 

 

A motyw z protagiem który nagle zapomina o tym że się buja w Minori i przerzuca się na Taige już rozjebał totalnie XD

 

 

 

Attack on Titan najnowszy sezon to absolutny sztos, nie wiem co tam się w mandze dzieje ale tutaj to wszystko jest tak super opowiedziane, świetna animacja no nic tylko oglądać.

 

Ktoś się może wypowiedzieć nt. Fruits Basket? Oglądnąłem pierwsze 4 odcinki i jakoś tak mnie nie ciągnie do powrotu, warto wrócić?

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem jak leciało, bardzo daleko temu było do pierwszego mojego anime, a i tak było przyzwoicie.

 

Po latach to wiadomo. Kiedyś mi się DB podobało teraz na niego ziewam, a przy tych nowych wynalazkach to mi wręcz oczy i mózg krwawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się może wypowiedzieć nt. Fruits Basket? Oglądnąłem pierwsze 4 odcinki i jakoś tak mnie nie ciągnie do powrotu, warto wrócić?

Miałem tak samo, początek mnie nie porwał. Im dalej, tym lepiej według mnie. Plus lub minus, zależy jak na to spojrzeć - to jest rozplanowane na chyba ponad 60+ep (wrzucałem link kilka postów wyżej), więc będzie się ciągnęło kilka sezonów. Moim zdaniem warto to kontynuować.

 

Dopiero po ~10ep dotarło do mnie, jak dobry jest OP & ED.

 

https://www.youtube.com/watch?v=An2Qj5M6y_8

 

https://www.youtube.com/watch?v=XnjwEZk-DNQ

 

SnK wygląda, jakby po tych 50+ epizodach historia dopiero miała się rozpocząć. Jakbyśmy dopiero jakiś prolog zaliczyli.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

SnK wygląda, jakby po tych 50+ epizodach historia dopiero miała się rozpocząć. Jakbyśmy dopiero jakiś prolog zaliczyli.

A co się w anime dzieje teraz?

Był już plot twist w którym wchodzi wojna między państwami, a tytanie to miała być broń? Od razu po tym skojarzyło mi się że tytanie są na wyspie hodowani niczym King Kong :E

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze daleko do głównego plot twistu, szkoda. A ludzie i tak oceniają to wysoko? To był jeden z nudniejszych momentów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa może by tak używać taga spoiler? Nie każdy czyta mange...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się czarny koń lata, którego nikt nie będzie oglądał:

ANN

 

https://www.youtube.com/watch?v=C3Fy8iYOQ7A

 

Gatoh himself is in charge of the series scripts.

Z tego wychodzi, że skrypty pisze sam autor oryginalnej LNki... czyli m.in. oryginalny autor FMP:

https://myanimelist.net/people/2622/Shoji_Gatoh

 

Po zobaczeniu nazwiska autora ciekawi mnie to bardziej niż Saga Winlandzka.

Uwielbiam FMP i ogólnie prace Gatoha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...