Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Cop Craft muszę zobaczyć jeszcze kilka ep. Pierwszy nie porwał, założenie wygląda na sztampe/klisze.

MC traci partnera, dostaje nowego z którym na początku nie będzie się zbytnio dogadywał, ale z czasem rozwinie się między nimi jakaś więź? Na coś takiego mi to wygląda.

Mimo to, podoba mi się "chemia" między nimi.

 

Cospleya z tegorocznego Anime Expo, galeria na imgurze. Niektóre mniej lub więcej NSFW. Jeszcze jest tam sporo postaci, których kompletnie nie kojarzę.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Cop Craft na pierwszym odcinku wypadł lepiej niż wikingowie.

Saga zaczęła mi się podobać dopiero od tego trzeciego odcinka.

Yhm, fabuły bym nie kreślił sztampowo tak od razu, bo oryginał wyszedł spod ręki autora FMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy generalnie nie muszą być złe jak są rozsądnie użyte i dobrze wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Cop Craft mnie bardzo zaciekawił. Mało jest dobrych anime z typu Police/Detective więc z chęcią obejrzę, a setting zachęca.

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okaasan online po pierwszym ep wrażenia bardzo słabe. Tak źle nie oglądało mi się żadnej bajki tego sezonu. Niby isekai, więc i wiele się nie spodziewałem, a i tak jestem, nie wiem, zawiedziony? Jeśli całość ma wyglądać jak ten "pilot", to sam nie wiem. Ani to śmieszne, ani ciekawe, postacie irytujące, animacja cieniutka, op&ed meh :hmm:

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enen no Shouboutai mocno zalatuje Blue Exorcistem, trailer był ładny a samo anime wygląda "meh".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enen no Shouboutai mocno zalatuje Blue Exorcistem, trailer był ładny a samo anime wygląda "meh".

Bardziej Soul Eaterem. Nawet ten sam autor.

Moje podsumowanie sezonu po pierwszych odcinkach.

 

Sztos:

– Lord El-Melloi

– Saga Winlandzka

– Cop Craft

 

OK:

– DanMachi S2

– Strażacy

– Laski na siłce

 

Od biedy można obejrzeć z nudów:

– Doktor Kamień (chociaż to dość słabe)

– Toaru Kagaku no Accelerator

– Katsute Kami Datta Kemono-tachi e

 

Cała reszta to syf. Szczególnie te isekaje, że jeden gorszy od drugiego.

Ogólnie to jestem całkiem zadowolony z tego sezonu. Chociaż myślałem, że Saga bardziej mi podejdzie (dałem w pierwszej kategorii, ale nadal uważam, że mogłaby być lepsza).

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała reszta to syf. Szczególnie te isekaje, że jeden gorszy od drugiego.

Szkoda, że jest ich tak dużo. szczerbaty.gif

 

Eh, nie mogę znaleźć nic dla siebie. Oglądam tylko bajkę o siłce bo jest dość śmieszna. A i jeszcze Fruit Basket z poprzedniego sezonu. Carole & Tuesday zostawiam sobie na potem, jak będą wszystkie odc. na Netflixie.

Czas wygrzebać jakieś starsze baje.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faceci w Czerni + Swing + Fantasy = Cop Craft

 

Rzeczywiście jest to całkiem dobre, a tłumacze dają radę, bo ten tekst mnie rozbroił: "zapomnij o telewizorach to analogia boskiej łaskawości"(powiedział złodziej przyłapany na rozmowie o kradzieży) .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News na ANN

 

W komentarzach piszą, że gość miał rzekomo wylewać benzynę na ludzi i sam budynek.

Potwierdzone ofiary śmiertelne.

 

I oczywiście, ktoś już próbuje zbijać na tym PR.

Sentai uruchomiło zbiórkę:

KLIK

 

Mogli im od razu darmowe Asasyny wysyłać jak Ubisoft do Francji.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co było powodem. Jakieś wewnętrzne sprawy, czy po prostu choroba psychiczna. Chociaż niezależnie od powodu i tak trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby podpalić budynek i zabić tylu ludzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od powodu - Jaką kur*ą trzeba być naprawdę... 20$ wpłacone

 

Ciekawe czy mieli jakieś backupy materiałów czy wszystko poszło z dymem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robi się backupy z takich materiałów - w kilku różnych miejscach. Tak przynajmniej mówi mi rozsądek, a w życiu zwykle bywa tak, że wypadek zdarzy się akurat temu, który się odpowiednio nie zabezpieczył.

 

Mniejsza już z materiałami, chociaż byłaby to duża strata. Ale z tego co do tej pory wiadomo, umarło bardzo dużo osób.

 

Nie wiem czy jest sens coś wpłacać, zdążyłem się już zrazić do tego typu akcji. Jest jakiekolwiek potwierdzenie, że te pieniądze w ogóle pójdą do Kyoto Animation? I jak to wygląda od strony prawnej? W końcu to zbiórka pieniędzy z całego świata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiórkę zaczęła amerykańska firma wydające japońskie BD na zachodzie, która jest dość powiązana z KyoAni.

Np. taki Clannad jest na zachodniej licencji Sentai Filmworks.

 

Raczej wątpię, żeby ktoś chciał to zgarnąć dla siebie.

To bardziej gest w stronę studia ze strony partnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję tylko że się tą legendarną japońską dumą nie uniosą i nie odmówią tego wsparcia.

Stówa rzucona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem już po 1-3 odcinkach z kilku tytułów w tym sezonie.

Moim zdaniem:

 

Dobrze zapowiadają się:

- Cop Craft

- Lord El-Melloi II Case Files

- Kanata no Astra

 

Są dość przyjemne, ale jeszcze nie wiem co o nich sądzę:

- Enen no Shouboutai

- Fruits Basket (5 ep)

 

Fajne do pośmiania się:

- Dumbbell Nan Kilo Moteru?

- Tejina-senpai (ostrzegam, że strasznie zboczone i humor dość prostacki, schematyczne gagi, ale było kilka scenek przy których parsknąłem - głupota Senpai rozbraja szczerbaty.gif)

 

Ogólnie te trzy pierwsze tytuły zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Wcześniej pisałem, że ten sezon jest jeszcze gorszy od poprzedniego, ale chyba za szybko oceniłem, więc odwołuję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle idzie ta zbiórka, choć wolałbym jakieś oficjalne info od KyoAni.

Sama sytuacja - dramat. O sprawie dowiedziałem się z radio jadąc rano do pracy i nie dowierzałem uszom. Ciekaw jestem motywu tej tragedii. Tyle się mówi o marnych warunkach pracy animatorów, nie zdziwiłbym się gdyby odpowiedzialny za to był były pracownik lub coś w tym stylu.

 

A oglądaliście już Kanata no Astra?

Pierwszy epizod (albo dwa połączone w jeden?) zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pozostałe już mniej. Tania, ale znośna, nastoletnia drama. Banalne postaci - ten mądry, outsider, głupiutka itd.

 

Cop Craft kupił mnie drugim ep.

 

Dobrze mi się ogląda Karakai Jouzu no Takagi-san. To tylko więcej tego samego, ale ma coś ta bajka w sobie. Fajna sprawa z przekładem, jak ktoś w komentarzu na nyaa napisał;

 

Thank you. Wow, this feels like the good old days of 2004-2010. A sub group that does their own legwork. And gives a fuck. Takes suggestions. Wants to improve. Cool.

 

Osobiście tych czasów nie doświadczyłem, znam tylko z opowieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy epizod (albo dwa połączone w jeden?) zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pozostałe już mniej. Tania, ale znośna, nastoletnia drama. Banalne postaci - ten mądry, outsider, głupiutka itd.

To szkoda. Póki co obejrzałem tylko jeden i wydawało się ok. No zobaczymy... ;)

 

Już 800k uzbierali.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle się mówi o marnych warunkach pracy animatorów, nie zdziwiłbym się gdyby odpowiedzialny za to był były pracownik lub coś w tym stylu.

 

Raczej nie w KyoAni, z tego co piszą to chyba typ był niepowiązany z firmą, zresztą, o tym studiu to krążą legendy o super warunkach pracy* i przyzwoitego hajsu dla animatorów. Nie bez powodu mają przy sobie szkółkę dla animatorów właśnie.

 

*jak na studio robiące anime :E

 

A z drugiej strony, takie DavidPro kończy produkcję JoJo na ile, ze dwa tygodnie przed emisją? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zbiórka przebije 1mln nawet dziś. A pierwotny cel to było 500k. Smutne, że niezależnie od pomocy finansowej, to nie będzie już nigdy to samo studio.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno on coś tam paplał, że go splagiatowali.

Kara śmierci w Japonii o ile dobrze się orientuję obowiązuje... Miejmy nadzieję, że skorzystają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno on coś tam paplał, że go splagiatowali.

Psychol i przegryw. Tyle mam do powiedzenia.

 

Ta zbiórka przebije 1mln nawet dziś. A pierwotny cel to było 500k. Smutne, że niezależnie od pomocy finansowej, to nie będzie już nigdy to samo studio.

Pewnie tak. Ale osobiście jestem pod wrażeniem, jak oddanych mają fanów. Niektórzy wpłacają po kilka tysięcy dolarów.

 

Przechwytywanie.JPG?width=309&height=630

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<do usunięcia, dubel>

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...