Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Emisja Strażaków została przesunięta bezterminowo ze względu na wczorajszą tragedię:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kompletnie niepotrzebne posunięcie, no ale to inna kultura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kompletnie niepotrzebne posunięcie, no ale to inna kultura.

Nie wiem, średnio chce mi się oglądać coś o tematyce "ogniowej" w takim momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas czepiano się reklam "zimnego Lecha" po katastrofie smoleńskiej. Więc ta kultura może aż tak nie odbiega.

Decyzja moim zdaniem zrozumiała. Wszak to ta sama branża - jednych spaliło, inni animują bajkę o paleniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kompletnie niepotrzebne posunięcie, no ale to inna kultura.

To nie kwestia innej kultury, tak się robi na całym świecie. Ot, w miarę świeży temat z naszego podwórka i pożar w Escape Roomie, który spowodował wycofanie horroru Escape Room z polskich kin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, akurat podane przez was przypadki nie przyszły mi do głowy. Może to cynizm, ale tak czy inaczej takie decyzje bardziej kojarzą mi się z zagrywkami pod publikę, niż faktyczną troską i żałobą. Ma to jakiś sens, sam nie wiem.

 

Po drugim odcinku Lord El-Melloi II spodobał mi się klimat tego anime. Hit na miarę Fate/Zero raczej to nie będzie, ale jest całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Tejina-senpai (ostrzegam, że strasznie zboczone i humor dość prostacki, schematyczne gagi, ale było kilka scenek przy których parsknąłem - głupota Senpai rozbraja

Na początku olałem ten tytuł, ale obejrzałem kilka klipów no i finalnie temat podjąłem - kurde trafiło to w moje śmieciowe gusta :E Kreska przyjemna, Magiczny senpai również. Podoba mi się tempo akcji. Nie ma dłużyzn itd. Na shorta super baja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 10 minutowe odcinki to chyba najlepsze rozwiązanie dla tego typu serii, żeby dało się je jakoś oglądać. Przynajmniej zawsze się wtedy kończy z uśmiechem, zamiast wypranym mózgiem. szczerbaty.gif

 

OP z Lord El-Melloi II to dla mnie OP sezonu. Nie wkleję filmiku z YT, bo z tego co widzę to chyba szybko ściągają je z powodu praw autorskich.

Ending też jest boski.

 

Muszę się w końcu zabrać za odświeżenie sobie serii Monogatari, bo pamiętam że mi się podobała, szczególnie Bakemonogatari, a teraz już nawet nie pamiętam o co dokładnie tam chodziło. Chyba już kiedyś o tym tutaj pisałem i cały czas odkładałem to na później. tongue.gif

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP z Lord El-Melloi II to dla mnie OP sezonu. Nie wkleję filmiku z YT, bo z tego co widzę to chyba szybko ściągają je z powodu praw autorskich.

Ending też jest boski.

https://opening-anime.pl/videos/lord-el-melloi-ii-sei-no-jikenbo-rail-zeppelin-grace-note-opening/

https://opening-anime.pl/videos/lord-el-melloi-ii-sei-no-jikenbo-rail-zeppelin-grace-note-ending/

 

Ending przetłumaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie wczoraj przypomniałem o tej stronce. Jak dla mnie to jest OP i ED roku, a może nawet jedne z lepszych jakie widziałem w ogóle.

 

Wczoraj skończyłem oglądać Citrus. Niestety to jest jak zwykle zmarnowany potencjał. Standardowo fabuła sztucznie podzielona na kolejne "arki", a w każdym pojawiała się przeszkoda w postaci kolejnej laski, która stwarzała zagrożenie dla relacji głównych bohaterek, a potem szły w odstawkę. Czyli coś co fani haremów dobrze znają, mimo że ten tytuł haremem nie jest. Ale to jest jeden z powodów dla których nie oglądam tego gatunku. szczerbaty.gifOglądało się całkiem przyjemnie i było też kilka śmiesznych momentów. Dałem 7/10, chociaż zastanawiam się nad 6.

 

Dziś w końcu weszło Bakemonogatari w rewatching.

 

Btw. Tak, to ja cię dodałem na MALu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloom into you sprawdź.

 

Też się aktualnie kręcę przy produkcjach studia Shaft. Kończę drugi sezon 3-gatsu no lion, a między nimi wylosował mi się Mahou Shoujo Madoka Magica. Ma to studio swój styl. Tła, maniera postaci, "head tilty" - te cechy cały czas przewijają się przez ich animacje.

 

Madokę niby mogę kontynuować poprzez trzeci film kinowy :E Dlaczego akurat tak, nie wiem. Pierwsze dwie pełnometrażówki są zawarte w serialu, czy jek?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloom into you sprawdź.

 

Też się aktualnie kręcę przy produkcjach studia Shaft. Kończę drugi sezon 3-gatsu no lion, a między nimi wylosował mi się Mahou Shoujo Madoka Magica. Ma to studio swój styl. Tła, maniera postaci, "head tilty" - te cechy cały czas przewijają się przez ich animacje.

 

Madokę niby mogę kontynuować poprzez trzeci film kinowy :E Dlaczego akurat tak, nie wiem. Pierwsze dwie pełnometrażówki są zawarte w serialu, czy jek?

 

Od Shafta gorąco polecam ef: Tale of Memories i Tale of Melodies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już się cieszyłem, że powoli zbijam tytuły z PTW. Dodane, zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloom into you sprawdź.

Siedzi na PTW. Miałem zacząć po Citrus, czyli pewnie niedługo zacznę. ;)

 

Też się aktualnie kręcę przy produkcjach studia Shaft. Kończę drugi sezon 3-gatsu no lion, a między nimi wylosował mi się Mahou Shoujo Madoka Magica. Ma to studio swój styl. Tła, maniera postaci, "head tilty" - te cechy cały czas przewijają się przez ich animacje.

Nie chcę marudzić, ale coś czuję po kresce że ten drugi tytuł mi się nie spodoba. tongue.gif

 

Od Shafta gorąco polecam ef: Tale of Memories i Tale of Melodies.

Póki co muszę się jakoś uporać ze wszystkimi seriami Monogatari. Są boskie, nie wiem jak mogłem o nich zapomnieć. To znaczy pewne elementy pamiętam, głównie z Bake, Nise i Monogatari Series, ale jak teraz obejrzałem Bake, to doszedłem do wniosku ilu rzeczy zapomniałem. Specyficzna, abstrakcyjna stylistyka, klimat (legendy miejskie) i postacie takie jak Senjougahara, Oshino, Shinobu. Ech, powinni robić więcej takich anime. bigsmile.gif

Jedyne co mnie irytuje w tej serii to nadmiar zboczonych podtekstów i scen jak na taką tematykę, może byłoby to bardziej zjadliwe gdyby Araragi zaczepiał...ekhm trochę starsze dziewczyny. I'm not into loli. szczerbaty.gif Tak czy inaczej to jest nieodłączny element humoru tej serii i jakoś muszę to przeżyć.

 

Po obejrzeniu Bake mam wątpliwości czy nie wrócić się z historią wcześniej i jechać chronologicznie, żeby się nie pogubić (czyli od początku - Kizumonogatari), zamiast oglądać serie tak jak wychodziły. Próbował ktoś oglądać w ten sposób?

 

A już się cieszyłem, że powoli zbijam tytuły z PTW. Dodane, zapisane.

Co ty, to chyba niemożliwe żeby zejść ze wszystkiego z PTW. Próbowałem już nie raz. szczerbaty.gif A jeszcze gorsze jest on-hold gdzie pojawia się coraz więcej tytułów i odkładam je na tyle długo, że wracają do PTW bo nic z nich nie pamiętam, albo do dropped.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madokę niby mogę kontynuować poprzez trzeci film kinowy :E Dlaczego akurat tak, nie wiem. Pierwsze dwie pełnometrażówki są zawarte w serialu, czy jek?

 

Hajsy, panie. Dwa pierwsze filmy wyszły później niż seria TV, takie recapy po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę marudzić, ale coś czuję po kresce że ten drugi tytuł mi się nie spodoba.

Lubię 'odważne' style, albo chociażby coś, co odbiega od normy. Bardziej się bałem oglądania "magicznych dziewczynek", ale w sumie sama bajka całkiem dobra. Mimo to, raczej nie rekomenduję tego.

 

[...]postacie takie jak Senjougahara, Oshino, Shinobu. [...]

może byłoby to bardziej zjadliwe gdyby Araragi zaczepiał...ekhm trochę starsze dziewczyny. I'm not into loli.

Według mnie to były mocne punkty serii. Wspólne kąpiele z Shinobu, czy z siostrami. Takie trochę na granicy przyzwoitości, ale nie była to jakaś "tania erotyka" z harema czy innych takich.

A z postaci; dla mnie Shinobu, Ononoki & best girl Kaiki.

 

 

Po obejrzeniu Bake mam wątpliwości czy nie wrócić się z historią wcześniej i jechać chronologicznie, żeby się nie pogubić (czyli od początku - Kizumonogatari), zamiast oglądać serie tak jak wychodziły. Próbował ktoś oglądać w ten sposób?

Oglądałem według Tych zaleceń. W sumie nie pasowało mi wyjątkowo umiejscowienie Hanamongatari, które się ogląda w środku całości (według release order), akcja się dzieje po Owari + nie małą rolę odgrywa tam Ougi, postać którą poznajemy dopiero w Owari właśnie. Osobiście zacząłbym od Kizu, potem release order i Hanamongatari obejrzał na sam koniec. Ile opinii, tyle sposobów na oglądanie tego.

 

Co ty, to chyba niemożliwe żeby zejść ze wszystkiego z PTW. Próbowałem już nie raz.

Czasem mnie nachodzą dziwne myśli, typu na cholerę to oglądać - wszystkiego i tak nie zobaczę. Cóż, jakby zrezygnować z sezonowych przeciętniaków, to PTW by ogarniał na bieżąco. Ale to oglądanie średniaków ma coś w sobie.

 

bETCB0d.jpg

 

A jeszcze bym dorzucił Granbelm, albo po takim clipie mam chęć podjąć Araburu Kisetsu no Otome-domo yo.

 

@up

czyli po prostu obejrzę part3 filmu.

 

||

Wracając do KyoAni, zebrano ponad $2mln, obie strony potwierdziły pracę nad przekazaniem tych datków komu trzeba. Fuckin weeby potrafią zrobić coś sensownego.

 

Noktnbe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to były mocne punkty serii. Wspólne kąpiele z Shinobu, czy z siostrami. Takie trochę na granicy przyzwoitości, ale nie była to jakaś "tania erotyka" z harema czy innych takich.

Akurat ta jedna scena z kąpielą, co nagle jego siostra wbiła i zobaczyła Shinobu, była świetna. Śmiałem się z tego nagłego wjazdu. lol2.gif

 

best girl Kaiki.

thumbup.gif

 

Oglądałem według Tych zaleceń. W sumie nie pasowało mi wyjątkowo umiejscowienie Hanamongatari, które się ogląda w środku całości (według release order), akcja się dzieje po Owari + nie małą rolę odgrywa tam Ougi, postać którą poznajemy dopiero w Owari właśnie. Osobiście zacząłbym od Kizu, potem release order i Hanamongatari obejrzał na sam koniec. Ile opinii, tyle sposobów na oglądanie tego.

Zasugerowałem się tą listą (tą drugą, na dole): https://recommendmea...i-series-order/ Obejrzałem najpierw Bake, a teraz 3 filmy Kizu, a dalej zrobię chyba tak:

- Nekomonogatari: Kuro

- Nisemonogatari

- Monogatari Series: Second Season

- Owarimonogatari S1

- Tsukimonogatari

- Owarimonogatari S2

- Zoku Owarimonogatari

- Hanamonogatari

- Koyomimonogatari

 

Czyli niewielkie zmiany w porównaniu do tej listy z linku.

 

Czasem mnie nachodzą dziwne myśli, typu na cholerę to oglądać - wszystkiego i tak nie zobaczę. Cóż, jakby zrezygnować z sezonowych przeciętniaków, to PTW by ogarniał na bieżąco. Ale to oglądanie średniaków ma coś w sobie.

 

bETCB0d.jpg

 

A jeszcze bym dorzucił Granbelm, albo po takim clipie mam chęć podjąć Araburu Kisetsu no Otome-domo yo.

A też masz taki problem, żeby uzupełnić braki? Chętniej sięgasz po nowe serie, zamiast szukać czegoś fajnego w starych? Ja właśnie tak mam. Nie wiem czy to z lenistwa, czy może jeszcze jakiegoś innego powodu. Araburu też właśnie zaczynam. Ogólnie z tego sezonu zacząłem bardzo dużo serii. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oglądaniem sezonowych na bieżąco nie mam żadnych problemów. Wszak to 20minut w tygodniu, więc jaki problem? Tyle czasu znajdę nawet na największego crapa, więc zwykle odpadają mi tylko tytuły, które wyjątkowo mi nie leżały już po samym opisie, albo sequele serii, których nie wdziałem i nie planuję zobaczyć.

 

Problem z PTW miałem taki, że w sumie nie wiedziałem, co oglądać. Siedziałem i dumałem - to bym obejrzał, to też, tamto również i w sumie nie wybierałem nic.

 

Temat rozwiązałem poprzez googlowski generator liczb losowych :E Mam ~40 tytułów PTW i google losuje mi liczbę od 1-40. Co mi wylosuje, to biorę i oglądam. Nie ma żadnych ale. Jeśli się trafi baja "not yet aired", no to jeszcze raz losuję. Brzmi głupio, ale po prostu się sprawdza.

 

Czekam na opinię o Araburu Kisetsu no Otome-domo yo - Niewinne nastolatki z klubu literackiego odkrywają, że świat kręci się wokół seksu :lol2: Już po scenie otwierającej stwierdziłem, że to będzie dobre :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego sezonu polecam jeszcze Kanata no Astra (najlepiej z wydania MTBB).

Obejrzałem wczoraj i to był sztos. Nie wiem, jakim cudem to pominąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię o Araburu Kisetsu no Otome-domo yo - Niewinne nastolatki z klubu literackiego odkrywają, że świat kręci się wokół seksu :lol2: Już po scenie otwierającej stwierdziłem, że to będzie dobre :thumbup:

Po pierwszym ep wydaje mi się, że będzie trochę poważniejsze podejście do tematu z ewentualnymi momentami komediowymi. Może być super, oglądaj. :)

 

Z tego sezonu polecam jeszcze Kanata no Astra (najlepiej z wydania MTBB).

Obejrzałem wczoraj i to był sztos. Nie wiem, jakim cudem to pominąłem.

Kanata no Astra, Lord El-Melloi, Cop Craft to chyba najlepsze anime sezonu. A przynajmniej tak się zapowiadają. Jest jeszcze Vinland Saga, ale nie oglądałem - też podobno dobra.

 

Właśnie... Co do Cop Craft ludzie narzekają, że 3 ep był słaby i że jeśli ta tendencja się utrzyma to będzie źle. Co tam się odwaliło? szczerbaty.gif No nic, może obejrzę to dzisiaj tak samo jak Araburu.

Ok. Obejrzałem ten 3 ep i nie zauważyłem nic złego. Albo ludzie przesadzają, albo to ja nagle zrobiłem się mało wymagający. bigsmile.gif

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj i to był sztos. Nie wiem, jakim cudem to pominąłem.

I nie masz wrażenia, że walą ta strasznymi banałami?

"- oh , jestem taka bezużyteczna, zostawcie mnie na tej planecie.

- Mylisz się! *MC interweniuje*

- osoba "bezużyteczna znajduje wyjście z sytuacji beznadziejnej"

Hurra, uratowananiu."

 

I tak co ep, co epizoda, to co raz gorsza sztampa.

 

oglądaj. :)

Oglądam i wrzucam do topu sezonu.

 

3 ep był słaby i że jeśli ta tendencja się utrzyma to będzie źle. Co tam się odwaliło?

Znowu, płaskość, płytkość i prostota fabularna. Szef "tych dobrych" współpracuje z "tymi złymi". Meh.

Tanie zagrywki, typu partnerka zostaje postrzelona, ale oczywiście magicznie kula jej nie sięga itp. bzdurki. Doberze się to ogląda, ale poziomem sięga to max 7/10 - czyli jest okej, ale nic co by warto było polecić po zakończeniu sezonu.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 epizod Cop Crafta był niesamowitym dnem. Nie dość że jakość animacji była tragiczna, to jeszcze fabuła zrushowana, płytka i do bólu przewidywalna, o totalnie dennych dialogach (xd ta rozmowa Keia z komendantem czy kto to tam był i na końcu to "wybacz mi" no kurwa :E). Mam nadzieję że się poprawią bo po 2 pierwszych odcinkach naprawdę byłem zhajpowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trudno mi się z wami nie zgodzić. Dziwne, że sam tego nie zauważyłem. No może trochę animacja rzuciła się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dno to może zbyt mocne określenie. Ciekaw jestem, jak to poprowadzą.

O ile sama zdrada jest raczej typowa w takich klimatach, tak jestem zaskoczony, że wydarzyło się to już w 3ep. Raczej spodziewałbym się odkrycia spisku bliżej końca. Co dalej, nasz duet będzie "wolnym strzelcem"? Na własną rękę śledztwo będą prowadzić, nie ograniczani przez prawo itd? Czy "postrzelenie" przełożonego uzdrowi służbę mundurową?

Jeszcze sporo epizodów, może ukręcą coś sensownego.

 

Wczoraj wyemitowano ostatni ep. bajki o rajstopach, tj. Miru Tights. Dwa epizody nawet byly ok (nauczycielka x uczeń, i chyba następny gdy dziewuchy się masowały), reszta z uwagi na brak odpowiedniego fetyszu z mojej strony - raczej tylko ok = 6.

 

edit;

A też masz taki problem, żeby uzupełnić braki? Chętniej sięgasz po nowe serie, zamiast szukać czegoś fajnego w starych? smile.gif

 

Wizualizacja problemu;

1vbz8v9e5xc31.jpg

 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 epizod Cop Crafta był niesamowitym dnem. Nie dość że jakość animacji była tragiczna, to jeszcze fabuła zrushowana, płytka i do bólu przewidywalna, o totalnie dennych dialogach (xd ta rozmowa Keia z komendantem czy kto to tam był i na końcu to "wybacz mi" no kurwa :E). Mam nadzieję że się poprawią bo po 2 pierwszych odcinkach naprawdę byłem zhajpowany...

Trzeci odcinek CC to jest klasyczny przykład złej organizacji pracy nad odcinkami.

Pytanie teraz, czy tylko ten się posypał, czy posypią się też kolejne. Mam nadzieję, że to pierwsze.

 

Shoji Gatoh coś nie ma szczęścia do swoich adaptacji.

Po wysypianiu się harmonogramu produkcji FMP IV tutaj dostajemy to samo, heh.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...