Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że "nie szata zdobi człowieka" ale strasznie mi się ciężko ogląda Cop Crafta przez tą żałosną jakość animacji. Wszystko wygląda strasznie sztucznie, na każdym kroku widać cięcia budżetowe (np ktoś coś mówi a mamy widok na tył jego głowy), animacja i mimika twarzy jest żałosna. Ok postacie są ciekawe, uniwersum również ale na tym tak naprawdę możemy skończyć.

 

Pierwsze dwa odcinki były na przyzwoitym poziomie, a im dalej tym coraz bardziej odechciewa mi się to oglądać, chyba że tylko dla interakcji pomiędzy Tilarną i Keiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinek o siłowaniu się na ręce przebija wszystko.

 

 

blyat! szczerbaty.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszy był.

 

Wracając do napisów. Nie samą jakością tłumaczenia człek żyje. Ważne, by kluczowych scen nie zasłaniały.

 

sP5FrNz.jpg

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy psa siostry kolegi prosi o tytuł bajki.

 

UPDATE: Napisał mi że już znalazł i jednak ją oglądał. Boku wa Tomodachi ga Sukunai

Zrobiłem wielką aktualizację ocen na MALu. Przydało się. Starałem się wykorzystać całe spektrum ocen, a nie tylko 5-10. Oczywiście tych mniejszych ocen jest odpowiednio mniej, bo staram się nie oglądać słabszych tytułów. I 1 też nie było, bo nie wiem jak słabe musiałoby być anime, żeby dostać taką ocenę. szczerbaty.gif 2 oberwało się jednemu z sezonów Haruhi za Endless Eight arc, ale taka ocena była już wcześniej. Kilku tytułów już w ogóle nie pamiętam (co nie najlepiej o nich świadczy), dlatego starałem się nie ruszać ich ocen, ale czasami musiałem. Ogółem średnia poleciała w dół, mimo że kilku tytułom ocenę podwyższyłem nawet o 2, bo były niesprawiedliwie potraktowane.

 

Zrobiłem też porządek z seriami Monogatari. Tak jak pisałem, według mnie Owarimonogatari i MS:S2 były najlepsze i dostały 10, reszta już odpowiednio mniej (Bake i Owari Zoku po 9 i cała reszta chyba 8).

 

Jako że 5 na MALu jest opisane "average", to poleciała tam masa tytułów, które nie wybijają się niczym konkretnym, są schematyczne i lekko nudnawe. Czyli na pewno trafiło tam sporo haremów, do 6 też. lol2.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milf isekai z aktualnego sezonu zdecydowanie się ociera między 2-3 / 10.

 

Skipują dobry content w adaptacji Magical senpai :kwasny:

 

 

xq8au6ukddh31.jpg

 

 

A może uznali, że żarty o ChinChinach to już za niski poziom :hmm:

 

Chciałem Fate'a zacząć po skończeniu Mushishi, ale kurde, tak mnie wciągnęły te klimaty, że obejrzę kontynuację/speciały i co tam jeszcze jest z tej serii. Podoba mi się te wolne tempo, niby nic się nie dzieje, ale w sumie takie trochę Z archiwum X/Ginko's bizzare adventures. Super odskocznia po serii szkolnych settingów.

 

edit: Tu jeszcze mem co do zawiłości danych serii Link Klik do reddita. Jest też dyskusja o tym, jak oglądać serie Fate.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milf isekai z aktualnego sezonu zdecydowanie się ociera między 2-3 / 10.

Natknąłem się na kilka klipów na YT i wcale nie dziwi mnie taka ocena. tongue.gif Szkoda, bo potencjał był dobry. Chyba nawet nie będę zaczynał oglądać, tym bardziej że nie mam teraz zupełnie ochoty na isekaie.

 

Skipują dobry content w adaptacji Magical senpai :kwasny:

A może uznali, że żarty o ChinChinach to już za niski poziom :hmm:

Dziwi mnie, jeśli rzeczywiście to pomijają. To anime i tak ma cały czas humor o podobnej tematyce. szczerbaty.gif

 

Chciałem Fate'a zacząć po skończeniu Mushishi, ale kurde, tak mnie wciągnęły te klimaty, że obejrzę kontynuację/speciały i co tam jeszcze jest z tej serii. Podoba mi się te wolne tempo, niby nic się nie dzieje, ale w sumie takie trochę Z archiwum X/Ginko's bizzare adventures. Super odskocznia po serii szkolnych settingów.

Namówiłeś. Ech, kolejna seria do PTW.

 

Dzisiaj trochę odświeżyłem wizualnie listę na MALu. Oglądam dalej Kanata no Astra ale napisy trochę powoli wychodzą. Pod względem wizualnym to anime jest piękne.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dropnąłem Isekai Cheat Magician z oceną 3

 

Tak totalnie nijakiego Isekaia nigdy nie oglądnąlem. Absolutnie nijaka i płaska fabuła, płascy bohaterowie, płaskie dialogi, płaski voice acting bez żadnych emocji, przeciętna animacja, nawet opening i ending to dno. Anime wygląda jakby AI ogladnelo wszystkie oklepane do bólu isekaie i wypluło to coś. To już arifureta jest lepsze niż ten crap...

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te isekaie są porażką, nawet jak na ten gatunek anime. Nie dość, że wysypało ich trochę w tym sezonie, to jeszcze taka słabizna, że nawet bez oglądania można wyczuć że coś jest nie tak. lol2.gif

 

Anime wygląda jakby AI ogladnelo wszystkie oklepane do bólu isekaie i wypluło to coś.

Genialne to porównanie. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy reszta isekaiów w tym sezonie przynajmniej coś sobą reprezentuje, czymś się wyróżnia, więc jak ktoś Isekaie lubi to inne można oglądnąć (pomimo faktu że są wyjątkowo słabe, danmachi tu nie wliczam). Ale tego gówna to absolutnie nic nie broni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo są anime, które nie są jakieś szczególnie dobre, a jednak ogląda się je całkiem przyjemnie. Ja tak mam np. z Senpai. Krótkie odcinki po 10 min, prosty i często zboczony humor, ale jak widzę że pojawi się nowy ep to od razu pobieram i oglądam. A oceniłem 6/10. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie wiem jakim cudem arifureta waży 1.3 GB przy tej jakości i marnej jakości CGI. A sam isekai jest równie mizerny, manga przez brutalność była nawet dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isekaje zawiodły, no kto by się tego spodziewał :E

Znaczy reszta isekaiów w tym sezonie

Z ów gatunku, najlepiej ogląda mi się "krypto" isekaia Kono Yo no Hate de Koi wo Utau Shoujo YU-NO. Dlaczego krypto, a no dlatego, że "przeniesienie" do innego świata następuje dopiero w 16, czy tam 17ep, a w następnym odcinku MC dorabia się córki z księżniczką ów krainy 8:E Tak trzeba żyć. Jest to właśnie mój tak zwany guilty pleasure, o którym Isharoth wspomina. Bajka taka se, ale oglądam dla głównego bohatera z jajami i nawet da się czerpać z tego jakąś przyjemność.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dd14GPmk5oE

 

@up

Trochę nawiasem, CR nie miało czasem podnieść jakości materiałów? CR's highest-quality video now looks a lot better but is also a lot bigger. Also, their subtitles are correctly synced now.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Kanata no Astra? Doszedłem już do 3 ep i póki co mnie nie zawodzi. Wyczuwam solidne 8/10, chyba że coś zepsują po drodze. Niestety powoli idzie mi ta seria, bo czekam na polskie napisy.

 

7 ep Lord El-Melloi II - super! Znaczna poprawa w stosunku do ostatnich odcinków. Znaczy się, jak ktoś czytał mój poprzedni wywód na ten temat to wie o co chodzi. W skrócie, nie sądzę żeby poprzednie odcinki były słabe, po prostu nie podoba mi się głównie ten jeden element, który wyszedł w nich źle i był to element detektywistyczny.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł drugi film HF i jest kilka porządnych encodów już.

Dla zainteresowanych – cebularski speedsub też już jest (na szczęście nie ze skryptu Aniplexu).

 

Ogólnie teraz zaczynam rozumieć, dlaczego ludzie tak cenią tę ścieżkę. Pierwszy film był tylko dobry, ale drugi to już po prostu WOW. Polecam.

 

Kimetsu no Yaiba

 

Z innej beczki – podoba mi się, jak w 20 odcinku przekreślili 19 poprzednich i świat nie ma już tu żadnej logiki.

 

 

Czyli wystarczy nasączyć ostrze trucizną? To po cholerę w ogóle uczą się odrywać te łby? I jeszcze pewnie nasza dziunia jest jedyną, która to potrafi. Dżizas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek Cop Crafta przywrócił mi wiarę w to anime. Wkońcu przyzwoita jakość animacji, ciekawe dialogi i fabuła. Bardzo mi się też podoba fakt że przedstawiają Tilarnę w różnych strojach, a na ostatnim odcinku w "casualowym" :)

Czuć tą chemię między nią a Keiem

 

A co do Kanata no Astra. Ciekawy setting, chociaż postacie wydają mi się strasznie przerysowane - mamy "wielkiego dowódcę", "naukowca", "sasuke", "kuudere", "tsundere" no i nawet jeden trap-kun się znalazł :E

Póki co dla mnie 7/10, nic nadzwyczajnego. Chociaż po szóstym odcinku zaczęło się wkońcu robić ciekawie.

 

@up

 

przepraszam co to jest HF?

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam co to jest HF?

Pewnie Fate/SN Heaven's Feel.

 

Mnie Kanata no Astra zaciekawiło już po 2-3 odcinku, ale bohaterowe faktycznie są przerysowani. Jeśli nie zepsują wątku zdrady / sabotażu to jest szansa na coś dobrego.

 

Jak zacznę dalej oglądać Cop Crafta to będę musiał zwrócić uwagę na te animacje.

 

Wczoraj zauważyłem, że w watching mam jeszcze anime o kocie z poprzedniego sezonu, więc zabrałem się do oglądania. Kurcze, świetna jest ta bajka. Może dlatego tak mi się podoba, bo w pewnym stopniu mogę utożsamić się z MC, a poza tym poruszane są tam właśnie problemy osób z takimi cechami osobowości. Pewnie dziś, albo jutro to skończę, ale będzie 8 lub 9/10, zależy od ostatnich odcinków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimetsu no Yaiba

 

Z innej beczki – podoba mi się, jak w 20 odcinku przekreślili 19 poprzednich i świat nie ma już tu żadnej logiki.

 

 

Czyli wystarczy nasączyć ostrze trucizną? To po cholerę w ogóle uczą się odrywać te łby? I jeszcze pewnie nasza dziunia jest jedyną, która to potrafi. Dżizas.

 

Nie, nie wystarczy. To są dopiero lower moon na których ta trucizna działa. Zamiast chełpić się z "żadnej logiki" poczekaj na pełną informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co z Overlord-em i Log horizon? Bo czekam i nie wiem czy się doczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co z Overlord-em i Log horizon? Bo czekam i nie wiem czy się doczekam

A co ma być? 4 sezon Overlorda przewidywanym na 2020, ale tylko plotki. LH oby nie dostał trzeciego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Fate/SN Heaven's Feel.

Oczywiście, że tak! Drugi film sztos. Zdecydowanie bardziej w klimacie KnK niż Fejta. Już nie mogę się doczekać na grande finale.

 

Nie, nie wystarczy. To są dopiero lower moon na których ta trucizna działa. Zamiast chełpić się z "żadnej logiki" poczekaj na pełną informację.

No standardowa zagrywka w shounenach. Autor chce wymyślić coś innego, ale nie pasuje do koncepcji, to wstawia taki bullszit.

Większość demonów to jednak niższa ranga, a jakoś nikt trucizn nie aplikuje, chociaż te kwiatki są dostępne.

 

>logika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Kanata no Astra pociągnie za sobą więcej podobnych anime. Chciałby coś takiego, ale w dużo mroczniejszym klimacie, gdzie nie cackali by się z życiem bohaterów jak w np. Akame ga kill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Kanata no Astra pociągnie za sobą więcej podobnych anime. Chciałby coś takiego, ale w dużo mroczniejszym klimacie, gdzie nie cackali by się z życiem bohaterów jak w np. Akame ga kill.

Never happening. To je anime, nie może być tak że MC umiera i się pokazuje nowego MC w połowie serii, nie może być tak że cały cast ginie, nie może być tak że zło wygrywa. Akame przykładowo pokazało utopijne miasto ale kompletnie autor nie rozwijał tego pomysłu, ważniejszy był MC który z odcinka na odcinek prosiłeś o power up który do końca serii nigdy nie nastąpił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Never happening. To je anime, nie może być tak że MC umiera i się pokazuje nowego MC w połowie serii, nie może być tak że cały cast ginie, nie może być tak że zło wygrywa. Akame przykładowo pokazało utopijne miasto ale kompletnie autor nie rozwijał tego pomysłu, ważniejszy był MC który z odcinka na odcinek prosiłeś o power up który do końca serii nigdy nie nastąpił :E

 

Może to był kiepski przykład :E . W takim Kiseijuu: Sei no Kakuritsu jest świetna doza napięcia, gdzie do końca ostatniego odcinka potrafi stwarzać sytuację realnego zagrożenia dla postaci.

W Kanata no Astra "niestety" nikt raczej nie umrze, prędzej ich przybędzie.

W Akame Ga Kill może jednak przegięli w drugą stronę i człowiek sobie zadawał pytanie kto następny.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu 5 epizodów Try Knights doszedłem do wniosku, że będzie to baaardzo mocno konkurent dla milf-isekaia w kategorii najgorszej bajki sezonu. Nic tu nie trzyma "poziomu", a przygody Masato i jego matki przynajmniej jakoś wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.63 średnia na MALu. szczerbaty.gif

 

Ktoś z was ogląda Fruit Basket? Zrobiłem sobie małą przerwę i teraz mam problem z powrotem do tego anime. Zwykle lubię takie spokojne seryjki, ale mam wrażenie, że tu się kompletnie nic nie dzieje, a główna bohaterka jest niezbyt ciekawa. Może dalej coś ruszy do przodu? Jestem na 6ep.

 

Zacząłem oglądać Shirobako, bo widziałem że ludzie bardzo mocno polecają to anime. Po pierwszym odcinku na pierwszy rzut oka widać, że twórcy inaczej podchodzili do scenariusza i nie jest to typowe oklepane, schematyczne anime.

 

8 ep Lord El-Melloi świetny tak jak poprzednie. Rzeczywiście ten główny arc jest o wiele lepszy. Tylko szkoda, że już połowa serii za nami.

 

Araburu - zaczynają się już dramy. :) Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że Niina tak szybko sobie odpuści.

 

Anime o siłce zaczyna mnie powoli nudzić, trochę schematyczne. Nie widać już postępów Hibiki, co nowy odcinek ktoś nowy dochodzi na siłownię i pojawia się pretekst do pokazania nowego ćwiczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...