Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M4ciejet

Jak wyjąć drzazgę szybko i skutecznie

Rekomendowane odpowiedzi

Wbiła mi się w duży palec u nogi drzazga.Jest bardzo mała i nie chce wyjść ,ale mocno mnie denerwuje jak chodzę.Próbowałem igiełka,pinsetą,jak również naciąć skórę nożyczkami.Znacie może jakiś dobry sposób na drzazgę. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świrowałem zawsze igłą i pomagało, raz było trudniej a raz łatwiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest gleboko to mozesz mascia ichtialowa posamrowac palec, zostawic na jakis czas a pozniej probowac igla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze dłubię igłą tak długo, aż wydłubię. W paluchu może być samemu trudno, jak masz kogoś do pomocy pod ręką, to poproś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem drzazgi ...w ciele.....swoim... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tego palucha to uwazaj bo u mezczyzn jest on dosyc niebezpieczny przy zalozeniu ze zacznie ropiec lub cos tedy...proboj igla,ta skore musisz troszke zedrzec,w sumie naskorek i dbaj o to zeby tego nie zabrudzic bo czy wyjmiesz czy nie rane i tak juz pewnie jakas masz od tej dlubaniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zawsze dłubię igłą tak długo, aż wydłubię.

Ludzie, co Wy, w ciesielce robicie czy tartaku? Ja nie pamietam zeby mi sie kiedykolwiek cokolwiek (oprocz wlokna szklanego, na ktorego chyba nie ma sposobu) w palca wbilo, a Wy tu o sprawdzonych i praktykowanych metodach. Wszechswiat w istocie jest niezbadany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprawdzony sposób- najpierw trzeba pomoczyć jakieś 5-10 min palec w gorącej wodzie z mydłem a potem zwyczajnie wycisnąć - działa w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tego palucha to uwazaj bo u mezczyzn jest on dosyc niebezpieczny przy zalozeniu ze zacznie ropiec lub cos tedy...proboj igla,ta skore musisz troszke zedrzec,w sumie naskorek i dbaj o to zeby tego nie zabrudzic bo czy wyjmiesz czy nie rane i tak juz pewnie jakas masz od tej dlubaniny

czemu jest niebezpieczny? (jakieś 2 lata temu mi ropiał :kwasny: )

co do drzazgi to ja zawsze wyciągałem igłą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu jest niebezpieczny? (jakieś 2 lata temu mi ropiał :kwasny: )

co do drzazgi to ja zawsze wyciągałem igłą ;)

jest duze ryzyko amputacji,podobo mezczyzni sa na to szczegolnie narazeni,nie wspomne o poznijszych wizytach u chirurga i antybiotykach wraz z saczkami,przewalona sprawa,o tym sie pisze wiec ja tez o tym mowie bo swego czasu paznokiec mi sie wrastal i szczegolnie zwrocilem na to uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paznokiec mi sie wrastal i szczegolnie zwrocilem na to uwage

mi też się właśnie wrastał, sączyła się ropa i krew, ale jakoś się zrosło, teraz się boję żeby się nie powtórzyło :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, co Wy, w ciesielce robicie czy tartaku? Ja nie pamietam zeby mi sie kiedykolwiek cokolwiek (oprocz wlokna szklanego, na ktorego chyba nie ma sposobu) w palca wbilo, a Wy tu o sprawdzonych i praktykowanych metodach. Wszechswiat w istocie jest niezbadany

A to trzeba w tartaku pracować żeby drzazge mieć? :hmm: Mówisz jakbyś nigdy w życiu nawet zwykłej deski w ręku nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, co Wy, w ciesielce robicie czy tartaku? Ja nie pamietam zeby mi sie kiedykolwiek cokolwiek (oprocz wlokna szklanego, na ktorego chyba nie ma sposobu) w palca wbilo, a Wy tu o sprawdzonych i praktykowanych metodach. Wszechswiat w istocie jest niezbadany :)

Cóż, po prostu pamięta jeszcze wół jak cielęciem był i łaził po róznych dziwnych miejscach. Kiedy mi się to ostatni raz przytrafiło nie mam pojęcia, ale lata temu chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wbiła w te wakacje pod paznokiec...ale lekarz miał zabawe...

najpierw mnie skłuł jak jasny gwint na znieczulaczu a potem wsadził szypce pod paznokiec i wyciągną ją... powiem tak...NIEPOLECAM sie tak zabawiać :E

bolało jak jasny gwint pomimo naszprycowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...