Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krecik666

Zaschnięty tusz w drukarce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zasechł mi tusz ( Lexmark no.27 kolor)w drukarce i nie wiem czy jak jest na nim taka naklejka jakby z elektryka to czy można to nad parę wziąć aby znów zaczął działać czy nie bardzo :question:

 

10N0227.jpg

 

Pytanie może i głupie ale nigdy nie miałem drukarki :P:P:P

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietorzy mocza w goracej wodzie. A na przyszlosc czasem cos wydrukuj, chocby strone testowa by przeczyscic dysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tobix10

przedmuchac wystarczy prze waznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchac :) Tego jeszcze nie bylo ;)

 

Krecik: sprobuj umoczyc glowice w goracej wodzie (musze dodawac, ze glowica to taka kreska na spodzie baniaka i ze masz osuszyc wszystko papierem/chusteczkami przed wlozeniem do drukarki?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąca woda i goraca para wodna... jak nie poradzą to juz nic nie poradzi. Do tego chusteczka - papier powinien z dyszek wszystko ładnie wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tobix10
Przedmuchac smilies/smile.gif Tego jeszcze nie bylo smilies/wink.gif

no tak, wystarczy tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepchac moze, odessac podcisnieniem napewno, ale dmuchanie na glwoice jeszcze nigdy nie pomoglo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie poradziłem spirytusem :D Nie wiedziałem czym to wyczyścić to spirytus w dłoń i jazda! Tusz drukuje bez zarzutu do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirytus na niektore glwoice dziala odwrotnie i powoduje ich odpadanie (patrz HP17, 23, czasami 78). Ale w ogolnym przypadku daje rady, jednak ciepla woda roxx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to robiłem octem i zawsze skutkowało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że tylko dwie osoby mi odpisały w tym temacie ... hm...

Ale w każdym razie wielkie dzięki dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, mam drukarkę canon pixma ip1700 i nie używałam jej od dłuższego czasu.... ok 2 lat:/ czy jest coś co mogę zrobić z katridżami żeby je odetkać? bo przypuszczam że pozasychały jeszcze przed wyginięciem dinozaurów:D anowych nie opłaca mi się kupować bo trochę kosztują:/

 

bo nie wiem czy jest sens moczenia ich we wrzątku albo spirytusie tak jak mówicie, bo one są odszczętnie zaschnięte, a planowałam, że sobie ladnie je odetkam:) i kupię zestaw do napełniania i sama uzupełnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem, mam drukarkę canon pixma ip1700 i nie używałam jej od dłuższego czasu.... ok 2 lat:/ czy jest coś co mogę zrobić z katridżami żeby je odetkać? bo przypuszczam że pozasychały jeszcze przed wyginięciem dinozaurów:D anowych nie opłaca mi się kupować bo trochę kosztują:/

 

bo nie wiem czy jest sens moczenia ich we wrzątku albo spirytusie tak jak mówicie, bo one są odszczętnie zaschnięte, a planowałam, że sobie ladnie je odetkam:) i kupię zestaw do napełniania i sama uzupełnię.

 

Po takim czasie to nastawiaj się że to trup. Niestety zwykle starcza 6 miesięcy żeby atramentówkę ukatrupić a co dopiero 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po takim czasie to nastawiaj się że to trup. Niestety zwykle starcza 6 miesięcy żeby atramentówkę ukatrupić a co dopiero 2 lata...

 

 

właśnie próbowałam drukować.. no i drukuje z tym że sam kolor bo czarnego nie ma kompletnie nic.daruję sobie i chyba kupię niwą drukarkę, bo nic innego mi się juz nie opłaca. no ale dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem drukarkę z tym samym tuszem i nie dasz rady tego odetkać. Jak już się zeschnął to na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko polecić powrót do oryginalnych tuszów, albo zakup lepszych zamienników, zbliżonych do oryginałów: sklep z zamiennikami. Zamiennik zamiennikowi nie równy. Niestety rynek nasycony jest tanimi podróbkami mejd in czajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem drukarkę z tym samym tuszem i nie dasz rady tego odetkać. Jak już się zeschnął to na amen.

ja się męczyłem 2 tygodnie ze swoim kartridżem i w końcu dało radę. Używałem wody kolońskiej (45% alkoholu) i ściereczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...