Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marekkraw

Iron Maiden , Warszawa Stadion Gwardii 07.08.08

Rekomendowane odpowiedzi

IRON MAIDEN OGŁASZA KONCERT W WARSZAWIE

 

Iron Maiden zagra na stadionie Gwardii w Warszawie 7 sierpnia 2008 roku. Koncert jest częścią trasy Somewhere Back In Time World Tour 2008.

poster.jpg

 

 

 

W połączeniu z planowanymi na 2008 roku wydawnictwami DVD "Live After Death" i "Maiden England" z teledyskami, ta trasa, nazwana "Somewhere Back In Time", przypomni historię zespołu, skupiając się głównie na dokonaniach z lat 80. Dotyczyć to będzie zarówno doboru utworów, jak i scenicznych dekoracji, które nawiązywać będą do "egipskiej" produkcji znanej z trasy "Powerslave" w latach 1984-1985. Będzie to najbardziej dopracowana i spektakularna seria show w dotychczasowej karierze bandu. Nie zabraknie elementów z tournee "Somewhere In Time" w latach 1986-87, jak chociażby Eddiego jako cyborga.

 

To będzie dla nas bardzo wyjątkowy koncert z wielu powodów, ale głównie dlatego, że Powerslave Tour otwieraliśmy koncertem w Warszawie i do tego była to nasza pierwsza wizyta w Polsce - wspominał Steve Harris. – a była to wielka sprawa, bo w tym czasie na to co działo się w Polsce największy wpływ mieli Sowieci. Mimo tego, że wiele osób mówiło nam, że musimy zdawać sobie sprawę z reguł gry panujących w kraju „za żelazną kurtyną” to my spotkaliśmy sięa wyjątkowo entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem ze strony fanów w Polsce, którzy niejednokrotnie musieli oszczędzać cały miesiąc, by móc kupić sobie jedną naszych płyt. Dlatego właśnie od tamtego pamiętnego koncertu koncertu zawsze staramy się, by podczas każdej trasy przyjechać z koncertem do Polski, bo fani przypominają nam wciąż te niezwykłe czasy.

To jest również niesamowita rzecz, że mamy możliwość by użyć DVD Live After Death by oddać klimat z lat 80tych. To będzie niesamowita zabawa i umożliwia nam wciąż nowe podejście do piosenek granych na trasie sprawiając, sprawiając będą brzmiały wciąż świeżo dla zespołu i dla fanów. Trasa "Powerslave" z egipską tematyką była wspaniała i nie możemy się doczekać, aby przypomnieć tamtą produkcję.

 

"Maiden Mania"; podbija świat a bilety na koncerty trafiły do kas w Australii, Indiach, Pł i Płd Ameryce oraz teraz znajdą się również w Europie.

 

W Skandynawii wyprzedane zostały już 3 koncerty stadionowe w Szwecji i Finladii – w sumie sprzedanych zostało 123 500 biletów w niespełna 2 godziny!

 

Trasa "Somewhere Back In Time" podzielona zostanie na trzy etapy, i po raz pierwszy podróżowanie oznaczać będzie coś zupełnie unikalnego, ponieważ zespół podróżować będzie z miasta do miasta Boeingiem 757 wraz z 60-osobowa ekipa oraz ponad 12 tonami sprzętu! Pierwsza część trasy rozpocznie się w Bombaju w Indiach 1 lutego, potem dotrze do Australii, Japonii i LA. Potem zespół poleci do Meksyku, Kostaryki i Kolumbii. Potem do Brazylii, Argentyny, Chile, Puerto Rico i Nowego Jorku by zakończyć tę pierwszą część w Toronto w Kanadzie 16 marca.

Podczas tych ponad 45 dni zespół zagra dla ponad 400 tysięcy fanó w 21 miastach w 10 krajach i przeleci prawie 50 000 mil Boeingiem 757 pilotowanym przez wokalistę o kapitana Asrtaeus Airlines - BRUCA DICKINSONA!

 

- W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, aby tak przerobić jumbo jet, aby stał się 113-tonowym, latającym koncertowym busem - tłumaczy Dickinson. - Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad tym projektem. To była bardzo skomplikowana sprawa, jednak dzięki ogromnej pomocy firmy Astraeus udało nam się przezwyciężyć wszystkie techniczne problemy i ukończyć dzieło. Wyrzuciliśmy 10 rzędów siedzeń, aby powiększyć luk bagażowy. Mając do dyspozycji taki samolot, będziemy mogli latać razem z całą obsługa i sprzętem, co znacznie ułatwi podróże. Będziemy starali się załadować jak najwięcej sprzętu już podczas pierwszego etapu trasy i zaprezentować fanom coś niezwykłego. Ponadto dla mnie to wyjątkowa rzecz, ponieważ łączę dwie największe pasje - muzykę i latanie.

Planując trasę koncertową, myśląc o tych wszystkich miejscach w których chcielibyśmy zagrać zawsze pojawiał się ten sam problem, by wybrać niektóre miejsca a z niektórych zrezygnować. A bez wszystkich problemów związanych z transportem morskim naszych kontenerów, co zawsze bardzo spowalniało całą logistykę, i posiadając własny samolot wszystko stało się dużo prostsze i dotarcie do Australii stało się możliwe pierwszy raz od 15 lat. Reakcja byłą natychmiastowa – koncert w Melbourne i Sydney sprzedały się w niecałe pół godziny!”

757_new.jpg

 

Druga część trasy odbędzie się od połowy maja do połowy czerwca w północnej Ameryce a ostatnia trzecia część w lipcu i sierpnie i obejmować będzie koncerty stadionowe i najważniejsze festiwale w Europie. W sumie na całej trasie zespół zagra dla około 1,5 miliona widzów!

 

Ogólnopolska sprzedaż biletów na koncert w Polsce 7 sierpnia 2008 roku na stadionie Gwardii w Warszawie już ruszyła !!

 

Bilety dostępne :

 

 

 

web: www.livenation.pl oraz www.ticketpro.pl

tel: +48 22 646 06 49/59 +48 32 352 00 04

fax: +48 22 849 68 51 +48 32 258 02 52

e-mail: office@livenation.pl office@ticketpro.pl

 

By umożliwić fanom w Warszawie dostanie się jak najbliżej zespołu podczas koncertu Iron Maiden fan club organizuje specjalną akcję, która umożliwi wejście 60 zwycięzcom z osobą towarzyszącą jako pierwszym na teren koncertu i zajęcie miejsc w pierwszym rzędzie zaraz przy barierkach przed sceną. Więcej szczegółów na www.ironmaiden.com.

 

Lista koncertu na pierwszej części trasy SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 08

 

February

 

Fri 1st Mumbai, India Bandra Kurla Complex

Mon 4th Perth, Australia Burswood Dome

Wed 6th Melbourne, Australia Rod Laver Arena

Thu 7th Melbourne, Australia Rod Laver Arena

Sat 9th Sydney, Australia Acer Arena

Sun 10th Sydney, Australia Acer Arena

Tue 12th Brisbane, Australia Entertainment Centre

Fri 15th Yokohama, Japan Pacifico Yokohama

Sat 16th Tokyo, Japan Messe

Tue 19th Los Angeles, USA The Forum

Thu 21st Guadalajara, Mexico Auditoria Telmex

Fri 22nd Monterrey, Mexico Arena Monterrey

Sun 24th Mexico City, Mexico Sports Palace

Tue 26th San Jose, Costa Rica Saprisa Stadium

Thu 28th Bogota, Columbia Simon Bolivar Park

 

March

 

Sun 2nd Sao Paulo, Brazil Palmeiras Stadium

Tue 4th Curitiba, Brazil Pedreira Stadium

Wed 5th Porto Allegre, Brazil Gigantinho

Fri 7th Buenos Aires, Argentina Ferrofcarril Oeste Stadium

Sun 9th Santiago, Chile Pista Atletica

Wed 12th Puerto Rico San Juan Coliseo

Fri 14th New Jersey, USA IZOD ARENA

Sun 16th Toronto, Canada Air Canada Centre

 

 

July

 

Tue 1st Paris, France Omnisport De Bercy Arena

Sat 5th London, England Twickenham Stadium

Wed 16th Stockholm, Sweden Stockholm Stadium

Fri 18th Helsinki, Finland Helsinki Olympic Stadium

Sat 19th Tampere, Finland Ratina Stadium

Tue 22nd Trondheim, Norway Lerkendalstadium

Thu 24th Oslo, Norway Valle Hovin

Sat 26th Gothenburg, Sweden Ullevi Stadium

Sun 27th Horsens, Denmark Horsens Gods Bane Pladsen

Thu 31st Wacken, Germany Wacken Open Air Festival

 

August

 

Mon 4th Bucharest, Romania Cotroceni Football Stadium

Thu 7th Warsaw Poland Gwardia Stadium

Fri 8th Prague, Czech Republic Slavia Football Stadium

10/08/2008 - Split, CRO @ Poljud Stadium

 

 

 

HISTORIA THE POWERSLAVE TOUR I LIVE AFTER DEATH VIDEO:

 

Zespół nagrał I wydał 5 albumów studyjnych (Iron Maiden, Killers, The Number of the Beast, Piece of Mind and Powerslave) rok po roku (1980 – 1984) I za każdym razem wyruszał w trasę koncertową.

 

The ‘Powerslave’ Tour of 1984-5 podczas której zespół grał również piosenki z pierwszych 4 albumów była zatytułowana ‘World Slavery Tour’. Koncert rozpoczynający tras odbył się w Warszawie 9 sierpnia 1984 roku i był pierwszym koncertem wielkiej zachodniej gwiazdy grającej w dużym obiekcie koncertowym w czasach, gdy Polska byłą wciąż postrzegana jako kraj z za żelaznej kurtyny. Dlatego Maiden pokazali tam swój najbardziej spektakularny show, jakiego nikt wcześniej w Polsce nie miał okazji wcześniej zobaczyć.

 

Tournee objęło 193 koncerty w 21 krajach, w tym 112 występów w Ameryce Północnej. Zarówno USA, jak i w Kanadzie płyta "Powerslave" pokryła się platyną. W samych tylko Stanach Zjednoczonych zespół zagrał dla ponad miliona fanów. Finał odbył się 5 lipca 1985 roku w Irvine Meadows Amphitheatre na południe od Los Angeles. Do tej pory jest to najdłuższa trasa grupy. Same występy, jak i "egipska" scenografia zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na fanach, ale i na krytykach. Koncerty wyprzedane były praktycznie w każdym zakątku globu.

 

Od 14 do 17 marca zespół przez cztery wieczory grał w wypełnionej po brzegi sali Long Beach w Los Angeles, przyciągając co dzień ponad 13 tysięcy fanów. Sympatycy ustawili się w nocy w kolejki, aby kupić bilety, których sprzedaż ruszała o 10 rano w sobotę. Gdy dwa pierwsze występy wyprzedały się niemal natychmiast, wobec wielkiego zainteresowania dodano kolejną datę. Kiedy i bilety na ten show rozeszły się, organizatorzy postanowili ogłosić czwarty koncert. Wejściówek zabrakło po 10 dniach. Tym samym muzycy Iron Maiden ustanowili rekord, który do dziś nie został pobity. Podczas 2. i 3. występu, na 35-milimetrowej taśmie, zespół nakręcił materiał, z którego powstało później wydawnictwo "Live After Death". W zestawie znalazły się wykonane na żywo utwory z pierwszych pięciu płyt kapeli. Anglicy byli pionierami, wydając jako jedni z pierwszych pełen koncert na kasecie wideo, który uplasował sięna najwyższych miejscach listach video chart.

 

Tamte koncerty, a raczej ogromne zainteresowanie nimi, zainspirowały ponadto powstanie pierwszej metalowej rozgłośni radiowej w Ameryce - KNAC, która do dziś jest synonimem ciężkiego grania w USA.

Założyciele radia nie wierzyli, że zespół mógł sprzedać ponad 50 000 biletów w LA bez żadnego wsparcia radiowego i zorientowali się, że istnieje ogromna liczba wielbicieli zespołu i założyli stację radiową, która okazała się wielkim sukcesem i do dziś jest synonimem Metalu w Stanach.

 

Long Paul – założyciel KNAC;

“koncerty Iron Maiden były promowane przez KLOS FM, radio o klasycznym rockowym formacie, które nie grało muzyk zespołu, jak żadne inne radio na naszym rynku w tamtym czasie. KNAC było więc alternatywą, popatrzyliśmy na wyprzedane koncerty na Long Beach I to było jak katalizator do podjęcia decyzji do założenia nowego radia”

 

KILKA FAKTÓW:

 

- We wrześniu 2006 roku grupa wydała "A Matter Of Life And Death", ostatni jak dotąd, 14. w dorobku album. Płyta została znakomicie przyjeta, czego dowodzą:

 

- 1. miejsce na międzynarodowej liście Billboardu

- 1. miejsce w 10 krajach oraz Top 10 w 30 kolejnych

- Top 10 w USA i 2. miejsce w Kanadzie

- najwyżej notowany w historii rockowy album w Indiach - dwukrotnie dotarł na 2. pozycję

 

Kapela dała także serię koncertów, w tym:

 

- jako pierwsza metalowa grupa, zagrała w Indiach na wyprzedanym przez 25

tysięcy fanów koncercie w Bangalurze

- jako pierwsza grupa, pobiła rekord festiwalu Download w brytyjskim Donington, przyciągać pod scenę ponad 70 tysięcy fanów

- jako pierwsza grupa zdołała wyprzedać koncert dla 20 tysięcy fanów na festiwalu Desert Rock w Dubaju.

- pobiła też rekord stadionu Ullevi w szwedzkim Göteborgu, sprzedając 57 tysięcy biletów w 2,5 godziny, na 9 miesięcy przed show

- wyprzedała wszystkie koncerty na jesiennej, europejskiej trasie w 2006 roku, dając 28 występów w tym w Sztokholmie (40 tys.), trzykrotnie w Londynie (po 30 tysięcy), Mediolanie i Helsinkach (25 tysięcy) oraz Barcelonie (19 tysięcy). Łącznie sprzedano 360 tysięcy biletów.

- wyprzedała trzy kanadyjskie koncerty (40 tysięcy) i oraz show w Los Angeles, na który wejściówek zabrakło na tygodnie przed występem w październiku 2006 roku (16 tys.)

- zgrała dla ćwierć miliona fanów w Rio de Janeiro (Brazylia) w 2001 roku, a także dla 35 tysięcy w Buenos Aires (Argentyna) oraz 25 tysięcy w Satiago (Chile).

- sprzedała ponad 40 000 biletów na koncertu w Melbourne i Sydney w 15 i 25 minut od momentu wejścia do sprzedaży

 

Więcej informacji na www.ironmaiden.com i www.ironmaiden.com.pl

 

01photocreditjohnmcmurtat9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Muszę tam być!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma ktos ochote zaliczyc dwa koncerty bo dzien pozniej beda w Pradze i Firma TOPBilety oraz oficjalny Fanklub Iron Maiden ,,Sanktuarium'' organizuje wyjazd do W-Wy oraz Pragi jednoczesnie !

 

 

,,Wspólnie z firmą TOPBILETY.pl organizujemy przejazdy z największych miast Polski na warszawski koncert Iron Maiden 7 sierpnia 2008 na Stadionie Gwardii oraz przejazd z Warszawy na koncert następnego dnia w czeskiej Pradze (Stadion Eden Slavii Praga). Istnieje także możliwośc rezerwowania biletów na praski koncert (także "stani u podia" czyli miejsca stojące pod sceną! :!: ). Członkowie SanktuariuM mogą liczyc na specjalne zniżki! Szczegóły poniżej:

 

topbilety_ironmaiden.gif

 

LINK DO REZERWACJI - KONCERT W PRADZE (PRZEJAZDY I BILETY)

 

LINK DO REZERWACJI - TYLKO KONCERT W WARSZAWIE (PRZEJAZDY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na nich w 2003. Polecam , sam jednak sie nie wybiore z powodow zdrowotnych. To za dluga i meczaca podroz. DVD chcetnie jednak poogladam jesli bedzie u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego, ma ktoś może linki do youtube lub podobnych stron z fragmentami koncertu irona w Polsce z 2k3? Szukalem na youtube ale jakos nic nie mogłem znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropos tego, ma ktoś może linki do youtube lub podobnych stron z fragmentami koncertu irona w Polsce z 2k3? Szukalem na youtube ale jakos nic nie mogłem znalezc.

Watpie czy znajdziesz , wiem ze ten koncert byl obstawiony jesli chodzi o takie patenty. Wszelkie prawa do zarejestrowanego materialu (nawet na wlasnej kamerze) sa wlasnoscia Maidenow. Pewnie dlatego praktycznie nic nie ma na necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja będę za granicą :(

tak samo, kurde :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo, kurde :(

 

Wakacje czy robota :) ja sie nie wybieram na koncert bo az takim fanem nie jestem ale kumpel to maniak i napewno pojdzie to mi pozniej opowie jak bylo a sam sobie pozniej poslucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wakacje czy robota :) ja sie nie wybieram na koncert bo az takim fanem nie jestem ale kumpel to maniak i napewno pojdzie to mi pozniej opowie jak bylo a sam sobie pozniej poslucham

Wakacje, wujaszek do stanow zaprosil, a ze fotografem jest to chce go troche pomeczyc pod tym katem. :E Fanem jakims tez nie jestem, ale z checia bym poszedl a noz bym sie fanem stal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fanem zespolu jestem i bardzo chetnie bym sie przejechal ale raczej sam nie pojade

Pogadam z kumplem ktory kiedys sluchal Ironsow to moze sie wspolnie wybierzemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ich dokonania sa imponujace... ale wycie dickinsona jest kompletnie nie w moim guscie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam jedno... do piachu!!! :E

 

akurat ten jeden koncert w przyszlym roku pomine :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z tego wielkiego miasta ZAMBRÓW

Heh a ja mam niewiele do Zambrowa :] WM ;] i nie robie zadnego problemu :) bo to jest MAIDEN!!! i na pewno bede, bilety kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuuller i tak tam cie nikt nie chce :E hehehehe a ja bede mur beton koniecznie i bezprzecznie UP THE IRONS (and f*ck the rest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze stadion taki nieciekawy , gdyby Legia nie byla w remoncie to by pewnie tam zagrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam koncert z hali ludowej caly krecony jakas amatorska kamerka :E

chwila chwila koncert z 28-11-2003 ???? z Wrocławia?? kto go krecil ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam koncert z hali ludowej caly krecony jakas amatorska kamerka :E

 

Podzielilbys sie nim? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a bo ja wiem ;]

ja wiem, to nie Wrocław...a pewnie Madryt :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...