Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

scrooge

HP w2207h - fotorecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień po zakupie HP w2207h śmiało stwierdzam że jest to bardzo dobry monitor; czołówka jeśli chodzi o matrycę TN i stosunek jakość/cena.

 

Zakupiłem go w Media Markt w Wrocławiu. Oczywiście nie obyło się bez problemów. Sprzedawca z działu komputery dał mi karton z monitorem i kazał iść do punktu serwisowego żebym go sobie sprawdził. W punkcie serwisowym powiedzieli że zepsuł się im kabel vga i nie mogą sprawdzić (mimo że na ladach stało 5 komputerów do wypisywania gwarancji itp.). No to wrzuciłem pudło na wózek i pojechałem z powrotem an piętro do pana od monitorów. na szczęście był na tyle kumaty ze zrozumiał o co chodzi.

Kazał mi rozpakować monitor. Nie obyło się bez problemów- po przecięciu taśmy opisanej "cut here" dostałem podstawką monitora w szczenę :E.

Kiedy się już z wszytskim uporałem wystąpił następny problem- komputer na którym można było sprawdzić sprzęt miał kartę grafiki z niepasującymi złączami...

 

No to znowu monitor do kartonu i jazda pod ścianę z monitorami. Tym razem Radeon HD2600pro i Vista pokazały że nie można podpiąć jednocześnie czterdziestu monitorów przez DVI i jednego przez VGA.. Wtedy nadeszło zbawienie- znalazła się przejściówka HDMI->DVI. Zbadałem dokładnie czy nie ma bad pixeli (dziwnie sie na mnie ludzie patrzyli kiedy z nosem przy monitorze badałem każdy kolejny centymetr kwadratowy monitora.

 

Wszystko było ok. W niecałe pół godziny zapakowałem go do pudła i razem ze sponsorem (tatą :cool: ) poszliśmy do kasy.

 

Teraz bardziej interesująca część.

 

prezentuje się świetnie - po 17" kwadracie różnica jest ogromna :P

s6301570hx8.th.jpg

 

kąty widzenia są bardzo dobre (najsłabiej dolny,ale to jest mankament wszystkich TN'ek)

pclabprzodhn2.th.jpg pclabgoravh0.th.jpg pclabdoltx4.th.jpg pclablewock8.th.jpg pclabprawoxa3.th.jpg

 

jeśli chodzi o czerń to ciężko zrobic dobre fotki ( mam słaby aparat). Na zdjęciach z włączonym wygaszaczem ekranu:

czernprzodcy8.th.jpg czerngoravl6.th.jpg czerndolss4.th.jpg czernprawofz3.th.jpg czernlewovi5.th.jpg

 

Zakres regulacji położenia jest spory. W szczególność w płaszczyźnie góra-dół. Najsłabiej pochyla się górną krawędzią w dół, ale i tak jest lepiej niz w Samsungu 740N

minsr3.th.jpg maxxj6.th.jpg

 

Pivot wygląda co najmniej dziwnie :E. Jeszcze nie wgrałem sterowników więc zdjęcie jest bez obróconego obrazu:)

pivotif3.th.jpg

 

A teraz od du** strony. Projektanci zrobili w stopce specjalne kanały do poprowadzenia kabli- chwała im za to :thumbup:

tyhc7.th.jpg

 

Miejsce na kabelki ;)

gniazdawj2.th.jpg

 

Teraz parę innych zdjęć, min szpanerski włącznik (jak monitor jest uśpiony to świeci na pomarańczowo), guziczki i menu :D

wcznikrr9.th.jpg menusc2.th.jpg przyciskiap2.th.jpg

 

I jeszcze dwie fotki pokazujace że efekt glossy w tym monitorze jest znikomy.

przdtapetanr4.th.jpg glossyxm2.th.jpg

 

Podsumowując

 

ZALETY:

-> jakość wykonania!!!

-> ramka jest wykonana z bardzo twardego materiału- nie ma mowy o uginaniu się

-> spory zakres regulacji położenia

-> bardzo dobre kąty widzenia (najsłabiej dolny, ale i tak jest o niebo lepiej niż na Samsungu 740N)

-> szyba jest wykonana z takiego materiału, że nawet świecąc na nią lampką halogenową nie odbija się nic.

-> profile ( ten do tekstu bardzo dobrze wyostrza najmniejsze literki:) )

->Guziczek Power (nie razi tak jak ten w Sasmungu 226BW)

-> szpanerski znaczek HDMI na ramce smilies/tongue.gif

->stosunek cena/jakość

 

 

WADY:

-> brak złącza DVI-D ( w sklepie były problemy z podłączeniem do sprawdzenia) ale mimo że aktualnie mam go połączonego przez kabel VGA to obraz jest bardzo wyraźny i ostry)

-> design obudowy jest bardzo stylowy, ale ta szpara miedzy srebrnym a czarnym kolorem na ramce zapewne będzie zbiorowiskiem dla kurzu smilies/szczerbaty.gif

-> system pakowania monitora ( potrafi być niewdzięczny dla niecierpliwych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna recenzja i ładny kawałek monitorka :) Oby na labie takich recek było więcej, bo najpierw obiecują a potem zostawiają rozgrzebane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-> brak złącza DVI-D ( w sklepie były problemy z podłączeniem do sprawdzenia) ale mimo że aktualnie mam go połączonego przez kabel VGA to obraz jest bardzo wyraźny i ostry)

Musisz sie zaopatrzyc w Radeona HD i podlaczyc go przez HDMI i bedzie cyfrowo i dzwiekowo jak sie patrzy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz sie zaopatrzyc w Radeona HD i podlaczyc go przez HDMI i bedzie cyfrowo i dzwiekowo jak sie patrzy. :E

 

Już kupiłem przejściówkę DVI->HDMI więc po problemie. Ale nie zauważyłem różnicy w jakości wyświetlanego obrazu.. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w zestawie z monitorem jest dolaczony jakis kabel?

 

B.dobra recenzja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym pivotem?? Tzn. co z tymi kablami w kanalikach idzie bezproblemowo czy trzeba odczepić???

 

...A i jak z podświetleniem oczy nie bolą bo na kilku forach trochę narzekali???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w zestawie z monitorem jest dolaczony jakis kabel?

 

B.dobra recenzja :thumbup:

 

W zestawie był kabelek VGA, HDMI, audio i USB i zasilający :E

 

A jak jest z tym pivotem?? Tzn. co z tymi kablami w kanalikach idzie bezproblemowo czy trzeba odczepić???

 

...A i jak z podświetleniem oczy nie bolą bo na kilku forach trochę narzekali???

 

No z kanalików trzeba wyjąć albo chociaż poluźnić lekko (kanaliki sa większej średnicy niż kabelki)

 

A jeśli chodzi o podświetlenie to nie mam nic do zarzucenia - po kilkugodzinnej sesji nic nie boli, a np po 5 godzinach przed Samsungiem 955DF (CRT) czułem że mnie cos piecze w oczach

.

AHA- dowiedziałem się że mój egzemplarz jest zrobiony na matrycy LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś zrobić zdjęcie z pozycji łóżkowo/kanapowej? tak z 1,5-2 m w dal i 0,5 m poniżej dolnej krawędzi matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za recenzję. Już wiem co u mnie zagości w najbliższym czasie na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mógłbyś zrobić zdjęcie z pozycji łóżkowo/kanapowej? tak z 1,5-2 m w dal i 0,5 m poniżej dolnej krawędzi matrycy.

 

Niestety nie mam aparatu- pożyczyłem godzinkę temu bratu. Dopiero po nowym roku będę mógł cyknąć te fotki.

 

Ale tak opisując na moje oko to patrząć 0,5 m poniżej dolnej ramki i z odległości 2m zmiana kolorów nie następuję, a głównie dlatego że można przechylić panel akurat o tyle stopni, że uzyska się kąt patrzenia taki sam jak podczas normalnego użytkowania :)

 

Wielkie dzieki za recenzję. Już wiem co u mnie zagości w najbliższym czasie na biurku.

 

Fajnie że się do tego przyczyniłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz tą lepszą :D Bo są jeszcze Innoluxy, ale podobno też dobre (wycczytałem na zagranicznych forach) A ja jutro wyruszam po swojego :D:D:D Mam nadzieję że w MM w Katowicach będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tak opisując na moje oko to patrząć 0,5 m poniżej dolnej ramki i z odległości 2m zmiana kolorów nie następuję, a głównie dlatego że można przechylić panel akurat o tyle stopni, że uzyska się kąt patrzenia taki sam jak podczas normalnego użytkowania smilies/smile.gif

Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

 

 

Z tymi odblaskami to jest mit, są takie same jak w zwykłym crt. Pracuje na laptopie asusa, który ma szybę i jest ok. Jak wiadomo na laptopie pracuje się w różnych miejscach i warunkach, i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego monitorka waha się od ok. 1130zł do 1300zł. W sklepie hp obecnie kosztuje 1149.53 brutto. W media markt około 1199zł, a w pixmanii 1133 czy coś takiego.

 

P.S.

Widzę, że posiadaczy tego modelu chyba drastycznie zacznie przybywać :D To dobrze bo to super monitor :D Sam go kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić w sklepie na jakiej matrycy jest HP'ek? Co lepiej kupić przejściówkę hdmi-dvi czy kabel dvi-hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

Mam monitor na przeciwko okna w dachu, ale na CRT mi to nie przeszkadzało, więc tu tez nie powinno. Fotki wrzucę gdzieś po nowym roku jak do mnie przyjdzie i się nim nacieszę, wcześniej nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić w sklepie na jakiej matrycy jest HP'ek?

 

 

Musisz wejść w menu serwisowe

 

Power OFF, Menu & -, Power ON

 

Menu "F"

 

Power OFF, Menu & +, Power ON

 

Czy coś w tym stylu... :E

 

Co lepiej kupić przejściówkę hdmi-dvi czy kabel dvi-hdmi?

 

Też zadałem to pytanie :D

 

Podobno drogą przejściówkę tzn. ok 20 zł.

 

Zgadza się scrooge :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrooge a jakiego theme używasz pod windą :P

 

btw. gratulację zakupu - hp to obecnie najlepszy 22'' TN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masz tą lepszą :D Bo są jeszcze Innoluxy, ale podobno też dobre (wycczytałem na zagranicznych forach) A ja jutro wyruszam po swojego :D:D:D Mam nadzieję że w MM w Katowicach będzie.

 

Podejrzewam że we wszystkich "większych" MM będzie ten model :)

 

Jak się uda dorzucę do tego tematu swoje fotki i mały opis.

 

Dobry pomysł :thumbup:

 

Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

 

Może to dziwne ale akurat w tym pokoju gdzie stoi monitor jest jasno :E- nawet bardzo. Po prostu aparat nie domaga (jakiś szajsung). Po nowy roku wracam na stancję to wtedy zrobię nowe zdjęcia ( w pokoju gdzie są dwa okna, a światło pada na monitor)

 

Z tymi odblaskami to jest mit, są takie same jak w zwykłym crt. Pracuje na laptopie asusa, który ma szybę i jest ok. Jak wiadomo na laptopie pracuje się w różnych miejscach i warunkach, i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało...

 

Dokładnie- na CRT występują takie same jak nie większe odbicia

 

to jeszcze napisz ile kosztowała Cię ta przyjemność;

 

1149zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... i jeżeli oznaczenie matrycy zaczyna się na LM(...) to masz LG, a jeżeli MT(...) to Innolux, podobno wkładają jeszcze wkładają samsungi, ale jakiś odsetek ludzi tylko ma. Generalnie są LG i Innolux. Najlepiej podobno jeżeli monitor jet wyprodukowany w Czechach wtedy jest matryca LG na 99.9%.

 

A ja jak kupię to może wrzucę jakieś wideo :D A i jak ze smużeniem w grach??? Doświadczyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrooge mam jescze jedno pytanie. Jak duże jest pudełko od tego HP (wymiary, tak na oko) ? Wiem, że waży 11kg razem z pudłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wejść w menu serwisowe

 

Power OFF, Menu & -, Power ON

 

Menu "F"

 

Power OFF, Menu & +, Power ON

 

Czy coś w tym stylu... :E

 

dokładnie to:

1. wyłączyć monitor

2. nacisnąć i przytrzymać "menu"

3.cały czas trzymając menu włączyć monitor

4 gdy już zaskoczy można puścić menu

5.teraz jescze raz naciskamy menu i powinno zmienić nieco kolor i pokazać nowe opcje, min serwisowe.

 

Też zadałem to pytanie :D

 

Podobno drogą przejściówkę tzn. ok 20 zł.

 

Zgadza się scrooge :D?

 

No ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :)

 

scrooge a jakiego theme używasz pod windą :P

 

btw. gratulację zakupu - hp to obecnie najlepszy 22'' TN :)

 

Dzięki :)

 

Bodajże Vista Inspirat 1.1. Wersja 2.0 tez jest fajna (mam ja na laptopie). I co najważniejsze nie zwalnia jakoś odczuwalnie kompa ;)

 

 

A... i jeżeli oznaczenie matrycy zaczyna się na LM(...) to masz LG, a jeżeli MT(...) to Innolux, podobno wkładają jeszcze wkładają samsungi, ale jakiś odsetek ludzi tylko ma. Generalnie są LG i Innolux. Najlepiej podobno jeżeli monitor jet wyprodukowany w Czechach wtedy jest matryca LG na 99.9%.

 

A ja jak kupię to może wrzucę jakieś wideo :D A i jak ze smużeniem w grach??? Doświadczyłeś???

 

Mój jest właśnie made in Czech Republic

 

A smużenia jeszcze nie doświadczyłem bo nie mam tutaj swojego kompa(na fx5500 to szkoda nawet próbować). Po nowym roku przetestuje w różnych typach gier.

 

 

scrooge mam jescze jedno pytanie. Jak duże jest pudełko od tego HP (wymiary, tak na oko) ? Wiem, że waży 11kg razem z pudłem.

 

Nie jest specjalnie ogromne:

s4023828rz3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... No nic i tak się jutro postaram kupić :D

 

Też mam taki telefonik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...