Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

scrooge

HP w2207h - fotorecenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień po zakupie HP w2207h śmiało stwierdzam że jest to bardzo dobry monitor; czołówka jeśli chodzi o matrycę TN i stosunek jakość/cena.

 

Zakupiłem go w Media Markt w Wrocławiu. Oczywiście nie obyło się bez problemów. Sprzedawca z działu komputery dał mi karton z monitorem i kazał iść do punktu serwisowego żebym go sobie sprawdził. W punkcie serwisowym powiedzieli że zepsuł się im kabel vga i nie mogą sprawdzić (mimo że na ladach stało 5 komputerów do wypisywania gwarancji itp.). No to wrzuciłem pudło na wózek i pojechałem z powrotem an piętro do pana od monitorów. na szczęście był na tyle kumaty ze zrozumiał o co chodzi.

Kazał mi rozpakować monitor. Nie obyło się bez problemów- po przecięciu taśmy opisanej "cut here" dostałem podstawką monitora w szczenę :E.

Kiedy się już z wszytskim uporałem wystąpił następny problem- komputer na którym można było sprawdzić sprzęt miał kartę grafiki z niepasującymi złączami...

 

No to znowu monitor do kartonu i jazda pod ścianę z monitorami. Tym razem Radeon HD2600pro i Vista pokazały że nie można podpiąć jednocześnie czterdziestu monitorów przez DVI i jednego przez VGA.. Wtedy nadeszło zbawienie- znalazła się przejściówka HDMI->DVI. Zbadałem dokładnie czy nie ma bad pixeli (dziwnie sie na mnie ludzie patrzyli kiedy z nosem przy monitorze badałem każdy kolejny centymetr kwadratowy monitora.

 

Wszystko było ok. W niecałe pół godziny zapakowałem go do pudła i razem ze sponsorem (tatą :cool: ) poszliśmy do kasy.

 

Teraz bardziej interesująca część.

 

prezentuje się świetnie - po 17" kwadracie różnica jest ogromna :P

s6301570hx8.th.jpg

 

kąty widzenia są bardzo dobre (najsłabiej dolny,ale to jest mankament wszystkich TN'ek)

pclabprzodhn2.th.jpg pclabgoravh0.th.jpg pclabdoltx4.th.jpg pclablewock8.th.jpg pclabprawoxa3.th.jpg

 

jeśli chodzi o czerń to ciężko zrobic dobre fotki ( mam słaby aparat). Na zdjęciach z włączonym wygaszaczem ekranu:

czernprzodcy8.th.jpg czerngoravl6.th.jpg czerndolss4.th.jpg czernprawofz3.th.jpg czernlewovi5.th.jpg

 

Zakres regulacji położenia jest spory. W szczególność w płaszczyźnie góra-dół. Najsłabiej pochyla się górną krawędzią w dół, ale i tak jest lepiej niz w Samsungu 740N

minsr3.th.jpg maxxj6.th.jpg

 

Pivot wygląda co najmniej dziwnie :E. Jeszcze nie wgrałem sterowników więc zdjęcie jest bez obróconego obrazu:)

pivotif3.th.jpg

 

A teraz od du** strony. Projektanci zrobili w stopce specjalne kanały do poprowadzenia kabli- chwała im za to :thumbup:

tyhc7.th.jpg

 

Miejsce na kabelki ;)

gniazdawj2.th.jpg

 

Teraz parę innych zdjęć, min szpanerski włącznik (jak monitor jest uśpiony to świeci na pomarańczowo), guziczki i menu :D

wcznikrr9.th.jpg menusc2.th.jpg przyciskiap2.th.jpg

 

I jeszcze dwie fotki pokazujace że efekt glossy w tym monitorze jest znikomy.

przdtapetanr4.th.jpg glossyxm2.th.jpg

 

Podsumowując

 

ZALETY:

-> jakość wykonania!!!

-> ramka jest wykonana z bardzo twardego materiału- nie ma mowy o uginaniu się

-> spory zakres regulacji położenia

-> bardzo dobre kąty widzenia (najsłabiej dolny, ale i tak jest o niebo lepiej niż na Samsungu 740N)

-> szyba jest wykonana z takiego materiału, że nawet świecąc na nią lampką halogenową nie odbija się nic.

-> profile ( ten do tekstu bardzo dobrze wyostrza najmniejsze literki:) )

->Guziczek Power (nie razi tak jak ten w Sasmungu 226BW)

-> szpanerski znaczek HDMI na ramce smilies/tongue.gif

->stosunek cena/jakość

 

 

WADY:

-> brak złącza DVI-D ( w sklepie były problemy z podłączeniem do sprawdzenia) ale mimo że aktualnie mam go połączonego przez kabel VGA to obraz jest bardzo wyraźny i ostry)

-> design obudowy jest bardzo stylowy, ale ta szpara miedzy srebrnym a czarnym kolorem na ramce zapewne będzie zbiorowiskiem dla kurzu smilies/szczerbaty.gif

-> system pakowania monitora ( potrafi być niewdzięczny dla niecierpliwych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna recenzja i ładny kawałek monitorka :) Oby na labie takich recek było więcej, bo najpierw obiecują a potem zostawiają rozgrzebane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-> brak złącza DVI-D ( w sklepie były problemy z podłączeniem do sprawdzenia) ale mimo że aktualnie mam go połączonego przez kabel VGA to obraz jest bardzo wyraźny i ostry)

Musisz sie zaopatrzyc w Radeona HD i podlaczyc go przez HDMI i bedzie cyfrowo i dzwiekowo jak sie patrzy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz sie zaopatrzyc w Radeona HD i podlaczyc go przez HDMI i bedzie cyfrowo i dzwiekowo jak sie patrzy. :E

 

Już kupiłem przejściówkę DVI->HDMI więc po problemie. Ale nie zauważyłem różnicy w jakości wyświetlanego obrazu.. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w zestawie z monitorem jest dolaczony jakis kabel?

 

B.dobra recenzja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym pivotem?? Tzn. co z tymi kablami w kanalikach idzie bezproblemowo czy trzeba odczepić???

 

...A i jak z podświetleniem oczy nie bolą bo na kilku forach trochę narzekali???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w zestawie z monitorem jest dolaczony jakis kabel?

 

B.dobra recenzja :thumbup:

 

W zestawie był kabelek VGA, HDMI, audio i USB i zasilający :E

 

A jak jest z tym pivotem?? Tzn. co z tymi kablami w kanalikach idzie bezproblemowo czy trzeba odczepić???

 

...A i jak z podświetleniem oczy nie bolą bo na kilku forach trochę narzekali???

 

No z kanalików trzeba wyjąć albo chociaż poluźnić lekko (kanaliki sa większej średnicy niż kabelki)

 

A jeśli chodzi o podświetlenie to nie mam nic do zarzucenia - po kilkugodzinnej sesji nic nie boli, a np po 5 godzinach przed Samsungiem 955DF (CRT) czułem że mnie cos piecze w oczach

.

AHA- dowiedziałem się że mój egzemplarz jest zrobiony na matrycy LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś zrobić zdjęcie z pozycji łóżkowo/kanapowej? tak z 1,5-2 m w dal i 0,5 m poniżej dolnej krawędzi matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za recenzję. Już wiem co u mnie zagości w najbliższym czasie na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mógłbyś zrobić zdjęcie z pozycji łóżkowo/kanapowej? tak z 1,5-2 m w dal i 0,5 m poniżej dolnej krawędzi matrycy.

 

Niestety nie mam aparatu- pożyczyłem godzinkę temu bratu. Dopiero po nowym roku będę mógł cyknąć te fotki.

 

Ale tak opisując na moje oko to patrząć 0,5 m poniżej dolnej ramki i z odległości 2m zmiana kolorów nie następuję, a głównie dlatego że można przechylić panel akurat o tyle stopni, że uzyska się kąt patrzenia taki sam jak podczas normalnego użytkowania :)

 

Wielkie dzieki za recenzję. Już wiem co u mnie zagości w najbliższym czasie na biurku.

 

Fajnie że się do tego przyczyniłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz tą lepszą :D Bo są jeszcze Innoluxy, ale podobno też dobre (wycczytałem na zagranicznych forach) A ja jutro wyruszam po swojego :D:D:D Mam nadzieję że w MM w Katowicach będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tak opisując na moje oko to patrząć 0,5 m poniżej dolnej ramki i z odległości 2m zmiana kolorów nie następuję, a głównie dlatego że można przechylić panel akurat o tyle stopni, że uzyska się kąt patrzenia taki sam jak podczas normalnego użytkowania smilies/smile.gif

Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

 

 

Z tymi odblaskami to jest mit, są takie same jak w zwykłym crt. Pracuje na laptopie asusa, który ma szybę i jest ok. Jak wiadomo na laptopie pracuje się w różnych miejscach i warunkach, i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego monitorka waha się od ok. 1130zł do 1300zł. W sklepie hp obecnie kosztuje 1149.53 brutto. W media markt około 1199zł, a w pixmanii 1133 czy coś takiego.

 

P.S.

Widzę, że posiadaczy tego modelu chyba drastycznie zacznie przybywać :D To dobrze bo to super monitor :D Sam go kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić w sklepie na jakiej matrycy jest HP'ek? Co lepiej kupić przejściówkę hdmi-dvi czy kabel dvi-hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

Mam monitor na przeciwko okna w dachu, ale na CRT mi to nie przeszkadzało, więc tu tez nie powinno. Fotki wrzucę gdzieś po nowym roku jak do mnie przyjdzie i się nim nacieszę, wcześniej nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić w sklepie na jakiej matrycy jest HP'ek?

 

 

Musisz wejść w menu serwisowe

 

Power OFF, Menu & -, Power ON

 

Menu "F"

 

Power OFF, Menu & +, Power ON

 

Czy coś w tym stylu... :E

 

Co lepiej kupić przejściówkę hdmi-dvi czy kabel dvi-hdmi?

 

Też zadałem to pytanie :D

 

Podobno drogą przejściówkę tzn. ok 20 zł.

 

Zgadza się scrooge :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrooge a jakiego theme używasz pod windą :P

 

btw. gratulację zakupu - hp to obecnie najlepszy 22'' TN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masz tą lepszą :D Bo są jeszcze Innoluxy, ale podobno też dobre (wycczytałem na zagranicznych forach) A ja jutro wyruszam po swojego :D:D:D Mam nadzieję że w MM w Katowicach będzie.

 

Podejrzewam że we wszystkich "większych" MM będzie ten model :)

 

Jak się uda dorzucę do tego tematu swoje fotki i mały opis.

 

Dobry pomysł :thumbup:

 

Dzięki. Nie mogę się zdecydować między tym HP a LG. Nie masz zbyt mocno oświetlonego pokoju a trochę widać odblaski i to mnie trochę odpycha.

tefal100 masz mocno oświetlony pokój? Przydałyby się zdjęcia właśnie w takim pokoju.

 

Może to dziwne ale akurat w tym pokoju gdzie stoi monitor jest jasno :E- nawet bardzo. Po prostu aparat nie domaga (jakiś szajsung). Po nowy roku wracam na stancję to wtedy zrobię nowe zdjęcia ( w pokoju gdzie są dwa okna, a światło pada na monitor)

 

Z tymi odblaskami to jest mit, są takie same jak w zwykłym crt. Pracuje na laptopie asusa, który ma szybę i jest ok. Jak wiadomo na laptopie pracuje się w różnych miejscach i warunkach, i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało...

 

Dokładnie- na CRT występują takie same jak nie większe odbicia

 

to jeszcze napisz ile kosztowała Cię ta przyjemność;

 

1149zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... i jeżeli oznaczenie matrycy zaczyna się na LM(...) to masz LG, a jeżeli MT(...) to Innolux, podobno wkładają jeszcze wkładają samsungi, ale jakiś odsetek ludzi tylko ma. Generalnie są LG i Innolux. Najlepiej podobno jeżeli monitor jet wyprodukowany w Czechach wtedy jest matryca LG na 99.9%.

 

A ja jak kupię to może wrzucę jakieś wideo :D A i jak ze smużeniem w grach??? Doświadczyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrooge mam jescze jedno pytanie. Jak duże jest pudełko od tego HP (wymiary, tak na oko) ? Wiem, że waży 11kg razem z pudłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wejść w menu serwisowe

 

Power OFF, Menu & -, Power ON

 

Menu "F"

 

Power OFF, Menu & +, Power ON

 

Czy coś w tym stylu... :E

 

dokładnie to:

1. wyłączyć monitor

2. nacisnąć i przytrzymać "menu"

3.cały czas trzymając menu włączyć monitor

4 gdy już zaskoczy można puścić menu

5.teraz jescze raz naciskamy menu i powinno zmienić nieco kolor i pokazać nowe opcje, min serwisowe.

 

Też zadałem to pytanie :D

 

Podobno drogą przejściówkę tzn. ok 20 zł.

 

Zgadza się scrooge :D?

 

No ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :)

 

scrooge a jakiego theme używasz pod windą :P

 

btw. gratulację zakupu - hp to obecnie najlepszy 22'' TN :)

 

Dzięki :)

 

Bodajże Vista Inspirat 1.1. Wersja 2.0 tez jest fajna (mam ja na laptopie). I co najważniejsze nie zwalnia jakoś odczuwalnie kompa ;)

 

 

A... i jeżeli oznaczenie matrycy zaczyna się na LM(...) to masz LG, a jeżeli MT(...) to Innolux, podobno wkładają jeszcze wkładają samsungi, ale jakiś odsetek ludzi tylko ma. Generalnie są LG i Innolux. Najlepiej podobno jeżeli monitor jet wyprodukowany w Czechach wtedy jest matryca LG na 99.9%.

 

A ja jak kupię to może wrzucę jakieś wideo :D A i jak ze smużeniem w grach??? Doświadczyłeś???

 

Mój jest właśnie made in Czech Republic

 

A smużenia jeszcze nie doświadczyłem bo nie mam tutaj swojego kompa(na fx5500 to szkoda nawet próbować). Po nowym roku przetestuje w różnych typach gier.

 

 

scrooge mam jescze jedno pytanie. Jak duże jest pudełko od tego HP (wymiary, tak na oko) ? Wiem, że waży 11kg razem z pudłem.

 

Nie jest specjalnie ogromne:

s4023828rz3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... No nic i tak się jutro postaram kupić :D

 

Też mam taki telefonik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia. Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
    • https://www.itemfix.com/v?t=hrpf5c
    • https://www.pap.pl/aktualnosci/beda-szkolenia-wojskowe-dla-mlodych-kogo-obejma
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...