Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Psemko

Abit KN9 a AMD Phenom

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcial sie zapytac czy mozna wsadzic Phenom na moja plytke? no i czy reszta moich komponetow bd dobra? dzienki z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chcial sie zapytac czy mozna wsadzic Phenom na moja plytke? no i czy reszta moich komponetow bd dobra? dzienki z gory za pomoc

 

Witam niestety twoja płyta główna nie obsługuje Phenoma tylko A 64 X2 i zwykłe A64 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale slyszalem gdzie ze AM2+ jest kompatybilne z AM2 czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale slyszalem gdzie ze AM2+ jest kompatybilne z AM2 czy to prawda??

tak, ale nie KN9 :) - abit leci sobie w kulki i wymyśla jakże nieracjonalne wymówki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam niestety twoja płyta główna nie obsługuje Phenoma tylko A 64 X2 i zwykłe A64 ;)

 

A najgorsze, że producent nie przewiduje obsługi Phenomów na tej płycie ( czytaj nie będzie aktualizacji biosu) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale slyszalem gdzie ze AM2+ jest kompatybilne z AM2 czy to prawda??

 

Tak to prawda ale większość płyt na AM2 nie obsługuje Phenoma :P polecam artykuł na tomshardware.com z 10 płyt jakie wzięli do testu na AM2 tylko 2 płyty asusa obsługiwała Phenoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :kwasny: Poczekam jeszcze troche to moze sie wymienic z nowu wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda ale większość płyt na AM2 nie obsługuje Phenoma :P polecam artykuł na tomshardware.com z 10 płyt jakie wzięli do testu na AM2 tylko 2 płyty asusa obsługiwała Phenoma

dobrze, że jeszcze biosy wyszły :mad2: - jak na razie to biosy wydało gigabyte i asus, na inne trzeba jeszcze poczekać... jedynie ABIt nie wyda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda ale większość płyt na AM2 nie obsługuje Phenoma :P polecam artykuł na tomshardware.com z 10 płyt jakie wzięli do testu na AM2 tylko 2 płyty asusa obsługiwała Phenoma

To jakieś słabe te testy bo ja mam starą płytkę Gigabyte GA-M57SLI-S4 i wszystko działa , niedawno wgrałem biosa F12 i obsługuje procesory AM2+ Phenom™ bez problemu. Teraz to mi się śmiać chce bo abit kn9 miał być taki wspaniały i był taki polecany a jest problem nawet z głupim serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus i Gigabyte to producenci, którzy na pewno zrobią BIOSy pod Phenoma.

 

A co do Abita - nie ma szans na jakieś modyfikowane z dodaną obsługą? Może jakiemuś napaleńcowi uda się coś takiego wykonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Asus i Gigabyte to producenci, którzy na pewno zrobią BIOSy pod Phenoma.

 

A co do Abita - nie ma szans na jakieś modyfikowane z dodaną obsługą? Może jakiemuś napaleńcowi uda się coś takiego wykonać ;)

 

:mad2: szkoda, bo za jakiś czas chciałem włożyć do KN9 X3, bo często używam programów wykorzystujących 2 jaja a przy X3 jeszcze zostaje jedno wolne do elastycznej pracy w systemie, a X4 to raczej dla profesjonalistów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to przeczytałem to nieźle się wkur$@%#* ;/. Miałem zamiar wymień za jakiś czas mojego brisbane'a na phenoma, a tu taki wałek ze strony Abita -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:mad2: szkoda, bo za jakiś czas chciałem włożyć do KN9 X3, bo często używam programów wykorzystujących 2 jaja a przy X3 jeszcze zostaje jedno wolne do elastycznej pracy w systemie, a X4 to raczej dla profesjonalistów :D

 

 

a dfi wyda do mojej płytki z podpisu :D ? bo coś oni bardzo rzadko w ogóle wydaja nowe biosy ;/

EDIT: chodzi mi oczywiście o bios z obsługą Phenoma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. tak psioczycie ze ASUS drogi ale trzeba przyznać - support mają świetny. BIOSy pod phenoma były dostepne juz kilka dni przed premierą :)

 

 

Co do biosów pod DFI i ABITa.. wydaje mi się, ze prędzej czy później takowe sie pojawią. Jak nie od producenta, to nieoficjalne wersje napisane przez zapaleńców (jak np merlin). pozostaje jedynie czekać bądź też rpzesiaść się na coś nowszego.

 

Warto zauważyc, że sprzedajać KN9 nie trzeba dokładać majatku do jakies taniej płyty pod AM2+ - a te, z racjiswojego przsytosowania oferuja znacznie wiecej funkcji niż zwykłe mobasy pod AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakieś słabe te testy bo ja mam starą płytkę Gigabyte GA-M57SLI-S4 i wszystko działa , niedawno wgrałem biosa F12 i obsługuje procesory AM2+ Phenom™ bez problemu. Teraz to mi się śmiać chce bo abit kn9 miał być taki wspaniały i był taki polecany a jest problem nawet z głupim serwisem.

 

ta akurat działa... ale high-endowa S5 już nie ;) ot cały GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:mad2: - jak na razie to biosy wydało gigabyte i asus, na inne trzeba jeszcze poczekać... jedynie ABIt nie wyda :E

Czy wydany został bios obsługujący phenoma do płyty gigabyte m55s-s3 nforce 550 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to przeczytałem to nieźle się wkur$@%#* ;/. Miałem zamiar wymień za jakiś czas mojego brisbane'a na phenoma, a tu taki wałek ze strony Abita -_-

 

Nie przejmuj się, tak samo abit wykolegował intelowców... wszyscy się rzucali na AB9 QuadGT a do dzisiaj brak wsparcia dla penryna (natomiast każdy asus na P965 ma je od dawna). Niestety... samo mobo to nie wszystko, liczy się jeszcze wsparcie w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh pamiętam tematy jak ludzie polecali KN9 + 3600 X2 jako przyszłościową platformę, a tu mały klopsik :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta akurat działa... ale high-endowa S5 już nie ;) ot cały GB

To akurat jest dziwne pewno zapomnieli.

 

ehh pamiętam tematy jak ludzie polecali KN9 + 3600 X2 jako przyszłościową platformę, a tu mały klopsik :<

Kto polecał to polecał na pewno nie ja nawet za starych czasów choć sam kiedyś miałem abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna szukac jakichs modowanych biosow? ktos sie orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mozna szukac jakichs modowanych biosow? ktos sie orientuje?

 

może coś będzie tu http://www.ryston.cz/petr/bios/award.html

 

AFAIK problemem jest tutaj nforce 4

 

imo nie. Jeżeli phenoma II można odpalić na nf3 to czemu phenoma I nie można by odpalić na nf4ultra? (ostatnio był news na głównej, że jakiś AsRock na nf3 obsluguje :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie by było jakby wyszedł bios który by obsługiwał Phenomy bo płytka na prawdę fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojego MSI też raczej nie wyjdzie, bo to płytka nie do OC, ale fajna i stabilna, a gdybym wymieniał procesor to nie musiałbym płyty od razu, ale co zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde fajnie by było jakby wyszedł bios który by obsługiwał Phenomy bo płytka naprawdę fajna.

Swietna plyta, niezapomniana firma, ale chyba juz nic nie wskora tak sama plyta jak i firma, zreszta pare chipsetow pod AM2 tez czeka taki los bez Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...