Skocz do zawartości
Hoodys

FAQ - zanim zadasz pytanie zajrzyj TU

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba najwyższy czas zmienić słowo monopol odnośnie pozycji NVIDIA na rynku, którego użycie świadczy o jego niezrozumieniu przez autora. Przewaga na rynku to jednak coś nieco innego niż monopol. To raz.

 

Poza tym tego typu stwierdzenia są oparte na pupularnym stereotypie i nijak się mają do faktycznego stanu rzeczy, ponieważ to ATI ma większy udział w rynku! Najnowszy raport:

 

During the Q4 2004 notebook graphics shipments were growing faster than desktop graphics shipments in both discrete and integrated segments. However, growth in standalone components – such as ATI RADEON and NVIDIA GeForce – for desktops was 13% quarter-over-quarter, which allowed both ATI and NVIDIA to enjoy high demand for their products.

 

Without surprises Intel Corp. maintained its leadership position in the graphics market in the fourth quarter of 2004. ATI Technologies managed to stay flat with the previous quarter on the level of 27%, while NVIDIA Corp. managed to increase its share by 3 points to 18%. Other providers, namely S3 Graphics, XGI Technologies, Matrox, etc., stayed relatively flat with the previous quarters. Overall market share reflects companies’ success in various market segments, including discrete and integrated graphics solutions for desktops and notebooks.

 

In desktop discrete market ATI Technologies slipped 4 points to 51% from 55% in Q3 2004. NVIDIA, in contrast, managed to increase the market share towards mid-forties, noticeably up from the previous quarter.

Jak widać liderem ogółu rynku jest Intel, dopiero potem ATI, który z kolei ma 9% przewagi nad NVIDIA. Również na rynku komputerów stacjonarnych, ATI ma przewagę. Czas skończyć ze stereotypami, a już na pewno z nazywaniem NVIDIA monopolistą (sic!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekwe czy coś sie jescze dołozy + poprawi :]

 

tzn. te linki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu syf w tym wątku... po co on tu jest jeszcze przyklejony ?

Mody latają i spuszczają się na każdym kroku, a tego nikt nie widzi he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie poprawione z tym ze czekam az ufoq odzyska czesc faqa ze starego forum ........czekam juz od konca grudnia:) ale ciagle licze ze ktorego raza ujrze w grzynce pm wadomosc ze odzyskal bo w tym wcielo duuuuuzzzzzzzawo pytan a nei chce mi sie ich opracowywac od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
eee zlekka sie popsuło to FAQ :)

 

a po co w archium aktualizacja FAQ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie instaluje gry obojetnie jakie i jak juz je zainstaluje i je wlanczam to mi sie komputer restartuje?? Co mam zrobic :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
mam pytanie instaluje gry obojetnie jakie i jak juz je zainstaluje i je wlanczam to mi sie komputer restartuje?? Co mam zrobic :hmm:

 

moze trzeba je wlaczyc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie instaluje gry obojetnie jakie i jak juz je zainstaluje i je wlanczam to mi sie komputer restartuje?? Co mam zrobic :hmm:

może masz za słaby zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na pewno gdzieś było to pytanie jeśli tak to proszę Was dajcie link albo coś i skasujcie tego posta :P. Chodzi mi o to, że nie wiem jak skonfigurować biosa żeby czytał mi plytke windowsa przed uruchomieniem :P Bardzo bym prosił o szybką odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • "Logic board" płyty w monitorze Asusa.
    • Gra ma nadal takie duże zapotrzebowanie na CPU? Pamiętam, że na premierę potrafiła zajechać procesory 6c/12t 10 i 11 generacji. Były duże spadki poniżej 60fps grając na wyższych detalach. Poprawili to? Czy lepiej zaopatrzyć się w coś co ma 8 rdzeni i 16 wątków? 
    • Twój problem polega na tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Dałem konfe + inne kraje jako alternatywe dla POPISU. Ciężko tu znaleźć wpis, który nie krytykuje konfę bez powodu, Jaki to ma cel? I tak mają za niskie poparcie aby mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.Nie uważam, że ich wszystkie pomysły są super. Światopoglądowo jako partia to taki XIX albo XVIII wiek. Część pomysłów jest ok, inna - nie ok. Tak samo znajdę kilka pomysłów pisowskich co są ok, z PO, czy TD. Dlatego przedstawiłem szerszą koalicję jako alternatywe centrowo-prawicową. Każdy uważa jak chce   Z tego co śledzę popierali projekty obu stron, które miały sens. Może bym znalazł coś czego niepopieram w ich głosowaniu, ale patrząc szeroko głosują najmądrzej. Ile anyszczepionkowców i wyznawców teorii spisowych od konfy jest w sejmie? Zero. Jako mała partia przyjmowali na listy wszystkich jak leci a twwiter rozdmuchał odklejeńców/ Myślisz, że od lewicy nie było tak samo? Tam chyba brakowało ludzi co zakładali kondoma na głowę. Wielbicieli putina? Jeśli interpretujesz to tak, że konfa jest przeciwko wysyłania wszystkie za darmo na ukrainę i lepszego traktowania ukraińców w Polsce, to ok - wtedy też jestem wielbicielem putina bo przekładam interes Polski nad interes Ukrainy. Cisza. Liczą, że przemilczą temat to ludzie zapomną. Platformesi tutaj pewnie będą bronić hasłami typu "ale jeszcze nic nie wiadomo", albo "CPK i tak nam nie potrzebne", albo "zagraniczne firmy nie chcą fabryk bo polska nie sprowadza tanich imigrantów z Afryki". Jedynie ugną się pod silną presją społeczną, ale chyba entuzjazm opadł więc można polerować niemieckie berło
    • Jak nie można? Popatrz jakie wymagania tu czy ogólnie w Polsce są stawiane, żeby uregulować oprocentowanie kredytów, żeby uregulować ceny mieszkań, żeby uregulować ceny produktów importowanych, sztucznie regulowana płaca minimalna też się niektórym podobała, teraz nagle plantatorzy szklarniowi obudzili się, że są sprzedawcy, którzy sprzedają importowane produkty rolne jako polskie po cenach takich samych jak z polskich szklarni. Czyli np. importowane dużo tańsze truskawki sprzedaje się po 40 zł za kilogram i też już chcą regulacji cen   Także niby nie można, a coraz więcej środowisk oczekuje cen regulowanych   Może myślała że ma 76 lat   Bo chcą wprowadzić samowolkę kapitalistyczno-oligarchiczną. Czyli jak masz kasę i prowadzisz biznes to dyktujesz warunki. To tylko jeden z minusów. Taaaa, na jedną https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C507207%2Ckonfederacja-opowiada-sie-za-wolnosci-wyboru-w-sprawie-szczepien.html Trzeba by zapytać teraz Mentzena czy dalej już jego partia popiera tamto stanowisko, czy powie jednak że Korwin żartował., @Bemx2k google Ci dostęp zabrało? Poszukaj, sprawdź czy są jakieś nowe wieści co do CPK czy fabryk.
    • Nie. 3 update w miesiąc albo dwa, nie świadczą o tym, że jest miło. Świadczą o tym, że sprzedali Ci totalne gówno i próbują je załatać po łebkach.  Ale Asus sprzedał jeszcze większe gówno i nawet nie próbuje załatać 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 No cóż.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...