Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasp

Chroniona partycja GPT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem dysk twardy od gościa z Allegro, dysk w rewelacyjnym stanie i za dobra kaske. Jest to Toshiba 2,5' 100GB.

 

Na dysku procz zwyklej partycji FAT32 ktora bez problemu dalo sie usunac jest jeszcze jedna, 500MB partycja ktora windows opisuje jako "Chroniona partycja GPT". Tu zaczynaja sie schody, partycji spod windowsa nie da sie usunac, programy typu partition Manager itp widza ja ale takze nic nie potrafia z nia zrobic.

 

Googlowalem troche na ten temat ale info jest znikome lub zadne, a napewno brak opisu usuwania takiej partycji?

 

Wie ktos moze z czym to sie je i jak wywalic to dziadostwo? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie myslalem ze tylko 64bit, jaki program do tego polecasz z pod DOSa, badz 32bit. XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa juz zalatwiona, zerowanie dysku KillDiskiem i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem na usuniecie chronionej partycji GPT bez zadnych tam programow typu killdisk czy jakichs nawet innych, jest DiskPart ktory z tego co wiem posiada kazdy w waszym XP i pozwoli wam na przekonwertowanie zabezbieczonej partycji GPT na MBR.

1. wystarczy isc do polecen dos czyli kliknac na start pozniej uruchom wpisac komende "cmd" i klinknac "ok"

2. pozniej w oknie ktore nam sie pojawilo wpisz "DiskPart" a nastepnie "list disk" zeby zobaczyc wszystkie aktywne dyski

3. nastepnie wpisujemy opcje "select" zeby wybrac dysk ktory chcemy przerobic np. "select disk 1"

4. po wybraniu uzywamy komendy "clean" aby usunac partycje GPT i wyzerowac sektory

5. wchodzimy teraz w panel sterowania pozniej w narzedzia administracyjne, zarzadzanie dyskami i klikamy prawym przyciskiem myszy na dysk ktory wyzerowalismy i musimy go wlaczyc czyli klikamy opcje "inicjalizacja"

6. no i po wszystkim teraz mozemy uzywac dysku bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki dla damianj za pomoc

nie wiedziałem, że takie narzędzie jest w xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...